Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

Nowy chapter Fairy Tail - komentarze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2658 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ankane

Ankane

The Amazing

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3143 postów

Napisano 04 październik 2007 - 15:08

Chciałabym bliżej przedstawić mangę, którą niedawno zaczęłam czytać -> Fairy tail.

Dołączona grafika

Jest to manga autorstwa Hiro Mashima (autor m.in. Groove Adventure Rave). Pierwszy chapter pojawił się w sierpniu 2006 i manga nadal jest wydawana.

"Lucy is a 16-year-old girl, who wants to be a full-fledged mage. One day when visiting Harujion Town, she meets Natsu, a young man who gets sick easily by any type of transportation. But Natsu isnt just any ordinary kid, he's a member of one of the world's most infamous mage guilds: Fairy Tail." (źródło http://www.animenewsnetwork.com/).

Manga w skrócie opowiada o magach, którzy mają różne zdolności magiczne. Żyją oni w tzw. Fairy tale, która jest gildią skupiającą właśnie takich ludzi. Możemy tutaj znaleźć przeróżnych osobników, którzy różnią się charakterem, wyglądem. Gildią "dowodzi" sędziwy (ale na pewno nie słaby) Makarov.

Główni bohaterowie serii:

Dołączona grafika

Natsu Dragonil -> narwany mag, który posługuje się magią ognia. Został wychowany przez smoka i od niego nauczył się swojej magii. Jest porywczy, rzadko kiedy analizuje sytuację, działa pod wpływem impulsu. Ma również jedną, dość poważną słabość, otóż bardzo źle znosi podróże środkami transportu.

Jest to niewątpliwie bardzo ciekawa postać. Ma wyrazisty charakter, a jego naiwność i porywczość dodają mu tylko uroku. Zachowuje się jak rozpieszczony dzieciak, ale potrafi również zachować się jak dorosły. Jest bardzo silny, choć brakuje mu doświadczenia.

Dołączona grafika

Lucy -> to właśnie ją poznajemy na samym początku mangi. Pragnie dostać się do Fairy tail. Zostaje uratowana przez Natsu i zaczyna się jej przygoda. Używa magii "Stellar Spirit", która polega na przywoływaniu znaków zodiaku przy użyciu specjalnych kluczy. Jest atrakcyjna, zaradna i niezależna. Czasami bywa egoistyczna, podatna na oszustwa i żądna pieniędzy. Ma problemy z ojcem, dlatego opuściła dom rodzinny.

Jest to dość sympatyczna postać. Na początku wydawała mi się zarozumiała, ale z czasem polubiłam ją.

Dołączona grafika

Gray Fullbuster -> przystojny ekshibicjonista :P W każdej możliwej chwili rozbiera się. Używa magii lodu i jest "rywalem" Natsu. Bardzo często się z nim kłóci, nawet walczy, ale widać, że łączy ich pewnego rodzaju "przyjaźń". Ma tragiczną przeszłość, która często nie daje mu spokoju. Jest opanowany, stanowczy.

Jest to moja ulubiona postać w serii :3 Gray jest przystojny, spokojny, rzadko kiedy okazuje uczucia.

[img]http://tbn0.google.com/images?q=tbn:dD5fAStOVFxXLM:http://www.fairytail.fr/images/personnage/happy.jpg[/img]

Happy -> stworzonko przypominające kota, które potrafi mówić i latać. Zawsze towarzyszy Natsu. Jak jego imię wskazuje często jest szczęśliwy, radosny i pogodny.
Sympatyczna postać, która wnosi humor do serii.

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/3/3e/ErzaFairyTail.png/200px-ErzaFairyTail.png[/img]

Erza Scarlet -> bardzo silny mag. Ma dużo potężnych technik. Nosi ze sobą wielki miecz. Sprawia wrażenie oschłej, zdystansowanej do każdego. Ma zwyczaj rządzenia się i bicia innych, gdy coś jej się nie podoba (zwłaszcza Natsu :P). Lubi ludzi szczerych. Inni w Fairy tail darzą ją szacunkiem i wiele z magów się jej boi.

Pomimo iż jest silna i władcza, jest również dość wrażliwa i opiekuńcza (choć stara się tego nie pokazywać). Ma bardzo "ładną" magię, tj. w zależności od okoliczności potrafi przekształcać swój ubiór w zbroje, które wyglądają bardzo efektownie. Lubię tą postać, ponieważ jest silna, odważna, niezależna.

Gorąco polecam tą mangę :) Gwarantuje ona plejadę przeróżnych bohaterów, ciekawą akcję, humor i emocje.

#2 wojtekwax

wojtekwax

~fan

• User
  • PipPip
  • 292 postów

Napisano 04 październik 2007 - 16:26

z tego co piszesz manga wydaje sie nawet fajna
i mam co do niej male pytanko
a mianowicie wiesz moze skad mozna bylo by ja pobrac/obejrzec
chodzi mi tu o polskie chaptery(o ile je ma :D) bo niby z angielskiego jestem nawet nienajgorszy to i tak wole sobie poczytac w ojczystym jezyku :D
jezeli niechcesz ujawniac skad to chociaz powiedz czy masz po pl czy czytasz w innych jezykach

pozdroo :D

#3 Kara

Kara
  • Goście

Napisano 04 październik 2007 - 16:34

chodzi mi tu o polskie chaptery(o ile je ma :D) bo niby z angielskiego jestem nawet nienajgorszy to i tak wole sobie poczytac w ojczystym jezyku :D
jezeli niechcesz ujawniac skad to chociaz powiedz czy masz po pl czy czytasz w innych jezykach

Nie spotkałam się z polską grupą skanlacyjną, która pracuje nad tym projektem, so... zostaje ci kefi/onemanga.

Fairy Taailll~~~ <3 Niedawno miałam z tym seta xD (Z czym ja nie miałam seta? xddd). Uhm, whatever. Gray <3~, ta walka z 'kobietą-od-deszczu' jest... śmieszna xD Miłość od pierwszego wejrzenia ;DDD Chociaż, ona chyba bardziej chce zabić Lucy, niż zrobić coś Gray'owi... ;P Natsu beat the crap outta this guy (jak zwykle zresztą ;p), a historia Elfmana była dosyć wzruszająca... Pozostaje tylko czekać na następne chaptery ;p

#4 Ankane

Ankane

The Amazing

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3143 postów

Napisano 04 październik 2007 - 17:09

z tego co piszesz manga wydaje sie nawet fajna

Bo jest >.< Polecam gorąco, na pewno nie będziesz się przy niej nudzić :)

wojtekwax napisał/a:

Nie spotkałam się z polską grupą skanlacyjną, która pracuje nad tym projektem, so... zostaje ci kefi/onemanga.

Podobnie :P Ściągam skanlacje z KEFI, a one są po angielsku ^^

Niedawno miałam z tym seta xD

Wiem, widziałam :3 Ależ ja wtedy ubóstwiałam na niego patrzeć xD (zresztą masz zawsze ciekawego bisza w secie, więc zawsze miło popatrzeć xD~~).

Gray <3~

Yay! Kolejna fanka Gray'a X3

Pozostaje tylko czekać na następne chaptery ;p

Ja już zacieram rączki \m/

#5 Sakuya

Sakuya

~fan

• User
  • PipPip
  • 243 postów

Napisano 04 październik 2007 - 17:30

Niedawno miałam styczność z tą mangą i powiem że bardzo mi się spodobała. Świetny pomysł fabuła też. No i postacie których naprawdę nie da się nie lubić.

Najwidoczniej i ja dołączam do fanek Graya bo to moja ulubiona postać z całej mangi. Uwielbiam momenty gdy kłóci się z Natsu no i ten wygląd i opanowanie <3.

Erza też na swój sposób jest ciekawą postacią. Pod maską chłodu i obojętności kryje się naprawdę ciepła i wrażliwa osoba.

Gorąco polecam XD

#6 Gigi

Gigi

~fan

• User
  • PipPip
  • 216 postów

Napisano 04 październik 2007 - 17:34

Manga mnie zaciekawił od pierwszego przeczytanego chapterka ....

Podobnie :P Ściągam skanlacje z KEFI, a one są po angielsku ^^

Ja też chociaż ostatnie skany pobieram od innych grup jak Franky-House ...

Co do postaci najbardziej mi się spodobał Makarov ...

#7 Emilly

Emilly
  • Goście

Napisano 04 październik 2007 - 17:53

Ahhh Fairy tail.. Nie myślalam że natkne się tu na ten tytuł..
Świetna manga.. Osobiście kiedy zaczelam czytać pierwszy chapter mialam wrażenie że zaraz okaże się przesłodzoną historyjką ale humor i sytuacje poprostu kladą na kolana..
Na początku się troche do kreski nie moglam przyzwyczaić... A zwłaszcza do duuuuużych argumentów pań.. Ale to z czasem przeszło...

#8 SdT

SdT
  • Goście

Napisano 14 listopad 2007 - 14:40

Świeży tytuł (pierwszy chapter 2006), początkowo rozdział/miesiąc, obecnie wydawana w cyklu tygodniowym w Weekly Shonen Magazine, na dzień dzisiejszy 7 wydanych tomów, 62 chaptery.

Polska grupa subbująca: http://kuroi.webd.pl/SH/index.html, póki co mają tylko dwa czy trzy chaptery, ale dla zwolenników pięknego polskiego języka... lepszy rydz niż nic ;-)

Na temat mangi można powiedzieć wiele - można wspomnieć o jej podobieństwach w kresce do Rave Master (w Fairy Tail jest bardziej 'dopieszczona'), czyli o tym, że autor w obu przypadkach jest ten sam, można też zauważyć, że Natsu jest bardzo podobny co do charakteru z Luffy'm z One Piece... można powiedzieć wiele. Nie można powiedzieć wszystkiego - tego, jak dobra i wciągająca jest ta manga.

Ma ktoś jakieś doujiny? ;3 NatsuxGray yaoi najlepiej ;3

#9 Xian

Xian

~hikikomori

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2748 postów

Napisano 14 listopad 2007 - 19:12

Wydawało mi się, że wpisywałem się w tym temacie... ;)
Czytałem mangę jakiś czas temu i śledziłem ją trochę, ale obecnie zarzuciłem.
Zaczyna się bardzo fajnie i można mieć wrażenie, że bohaterowie stworzą drużynę i ruszą w podróż (czyli to co zwykle). Niestety, okazało się, że to seria przygodowa, a nie jakiś shonen akcji. Na dodatek mocno inspirowana One Piecem. IMO kreska i projekty postaci nie są zbytnio fajne.
Przestałem czytać w chyba najbardziej gorącym momencie, gdy walczą te dwie gildie. Mocno mnie to znudziło, niestety.
Sądzę raczej, że to seria dla kobiet/dziewcząt, ale to tylko wrażenie.
Humor - jakiś tam jest. Osobiście najbardziej mnie rozwala ten koleś ekshibicjonista.

Jakby popatrzeć na ten arcik w pierwszym poście, to ja tam widzę Luffiego, Nami, Robin i Ichigo, jako żywo. xD

Nie pomyliłeś znaczka przy nicku? ;)

#10 Ankane

Ankane

The Amazing

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3143 postów

Napisano 16 listopad 2007 - 10:47

Najwidoczniej i ja dołączam do fanek Graya bo to moja ulubiona postać z całej mangi. Uwielbiam momenty gdy kłóci się z Natsu no i ten wygląd i opanowanie <3.

No właśnie, widzę, że się rozumiemy :3 Gray to typ opanowanego, zimnego drania, do tego seksi. A i jeszcze nie można pominąć faktu, że ma pewien fetysz -> lubi chodzić prawie całkowicie (lub nawet całkowicie) nagi *___*

Co do postaci najbardziej mi się spodobał Makarov ...

Makarov? oO" A co w nim ciekawego? :P Fakt, jest przywódcą, ciekawym i lekko zboczonym staruszkiem ^^" Ale nie widzę nic aż tak interesującego w nim.

Na początku się troche do kreski nie moglam przyzwyczaić... A zwłaszcza do duuuuużych argumentów pań.. Ale to z czasem przeszło...

Miałam podobnie, choć przyznam, że mi na początku kreska skojarzyła się z "One Piece" :P

Polska grupa subbująca: http://kuroi.webd.pl/SH/index.html, póki co mają tylko dwa czy trzy chaptery, ale dla zwolenników pięknego polskiego języka... lepszy rydz niż nic ;-)

Chętnie zajrzę i zobaczę jak nasi rodacy radzą sobie z tłumaczeniem ^^ Domo za linka :)

Na dodatek mocno inspirowana One Piecem.

No właśnie... Jak już napisałam wcześniej skojarzenia, zwłaszcza na początku były dość silne.

Sądzę raczej, że to seria dla kobiet/dziewcząt, ale to tylko wrażenie.
Humor - jakiś tam jest. Osobiście najbardziej mnie rozwala ten koleś ekshibicjonista.

Dla kobiet na pewno ponieważ występuje tu masa biszów :3 Ale chyba nie tylko, seria miała być jednak z założenia shounenem, a więc skierowana jest przede wszystkim do płci męskiej :P Wiadomo jednak, że czasami odbiór jest różny.

A ten ekshibicjonista to właśnie mój fav, czyli Gray xD~~ (kolejny fan? :P)

Jakby popatrzeć na ten arcik w pierwszym poście, to ja tam widzę Luffiego, Nami, Robin i Ichigo, jako żywo. xD

Nom, zwłaszcza Ichigo xD

SdT napisał/a:

No wiesz? xD Przecież każdy może się tym interesować :P Ja osobiście nie szukałam żadnych doujinów z tej serii, więc będę niepomocna ^^"

#11 SdT

SdT
  • Goście

Napisano 16 listopad 2007 - 11:56

No właśnie, widzę, że się rozumiemy :3 Gray to typ opanowanego, zimnego drania, do tego seksi.

Opanowany, zimny drań? Przepraszam, mówimy o tym samym człowieku, który nie dość że jest beznadziejnie zakochany we własnej nauczycielce (syndrom Edypa, jak sądze xD), pozwala uczuciom przejmować nad sobą kontrolę (kłótnie z Natsu), to jeszcze nie jest w stanie skrzywdzić uczuć niewinnego człowieka oraz przedkłada przyjaźń nad obowiązek posłuszeństwa?
Ale zgodzę się co do ostatniego fragmentu opini o nim :)

Makarov? oO" A co w nim ciekawego? :P Fakt, jest przywódcą, ciekawym i lekko zboczonym staruszkiem ^^" Ale nie widzę nic aż tak interesującego w nim.

Interesujące w Makaraovie? Sposób karania. Kiedy Erza sprowadziła do siedziby FT Natsu, Graya, Lucy i Happy'ego, straszliwa kara, jaka miała nadejść (osobiście liczyłem na żelazną dziewicę :P) okazała się zwykłym klepaniem i stukaniem po różnych częściach ciała :)

Chętnie zajrzę i zobaczę jak nasi rodacy radzą sobie z tłumaczeniem ^^ Domo za linka :)

Cała przyjemność po mojej stronie, a cały wysiłek po stronie Wszechbibli ;)

Ja osobiście nie szukałam żadnych doujinów z tej serii, więc będę niepomocna ^^"

Przeszukałem net dość dogłębnie, i poza wzmiankami o hentai doujinach nic nie znalazłem. Więc póki co - no NatsuxGray doujin ;/

Na takie pytania odpowiadam tylko na PW i tylko wtedy, gdy pytający załączył do pytania 6 swoich zdjęć, z czego przynajmniej dwa to akty, podał wiek, imię, nazwisko, adres, wykształcenie, możliwości finansowe, krótkie wypracowanie o sobie i swoim charakterze, stan cywilny, skan zaświadczenia z komendy głównej o niekaralności, oraz odpowiedź na pytanie "dlaczego interesuje cię mój znaczek przy nicku?" :) Jeśli wiek < 15 lat, pytający proszony jest o nieumieszczanie swoich aktów. Bo to karalne :)

edit:
Zapomniałbym - jeśli ktoś jeszcze nie wie, przetłumaczony chapter 63 wyszedł wczoraj.

#12 Ankane

Ankane

The Amazing

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3143 postów

Napisano 16 listopad 2007 - 12:15

Opanowany, zimny drań? Przepraszam, mówimy o tym samym człowieku, który nie dość że jest beznadziejnie zakochany we własnej nauczycielce (syndrom Edypa, jak sądze xD), pozwala uczuciom przejmować nad sobą kontrolę (kłótnie z Natsu), to jeszcze nie jest w stanie skrzywdzić uczuć niewinnego człowieka oraz przedkłada przyjaźń nad obowiązek posłuszeństwa?

Opanowany może nie w kłótniach z Natsu, ale w walce wykazuje się większych 'chłodem' niż ten drugi :3 Zakochany w nauczycielce? No nie wiem... na pewno ją szanuje, ceni za to, że pomogła mu wyjść z doła i ogólnie ciężkiej sytuacji w dzieciństwie.

Syndrom Edypa odnosi się do kochania własnej matki. Jeżeli przyjąć, że Gray kocha swoją nauczycielkę, jako matkę, to tak, zgadzam się, iż ma takowy syndrom :P

A 'zimny drań', no cóż, to miała być aluzja do jego umiejętności ^^"

Interesujące w Makaraovie? Sposób karania. Kiedy Erza sprowadziła do siedziby FT Natsu, Graya, Lucy i Happy'ego, straszliwa kara, jaka miała nadejść (osobiście liczyłem na żelazną dziewicę :P) okazała się zwykłym klepaniem i stukaniem po różnych częściach ciała :)

Eee tam, ja i tak jakoś nie widzę go jako czołowego bohatera serii. Fakt, jest dość oryginalny, sympatyczny w pewnych momentach, taki pocieszny staruszek, ale chyba tylko tyle. Może w dalszych chapach pokaże coś jeszcze więcej.

Zapomniałbym - jeśli ktoś jeszcze nie wie, przetłumaczony chapter 63 wyszedł wczoraj.

Ściągam zaraz po powrocie do domu :P

#13 Azalia

Azalia

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1439 postów

Napisano 16 listopad 2007 - 12:46

SdT napisał/a:

Ściągam zaraz po powrocie do domu :P

Mhm - chapter +40 stron, dodatkowe 2 omake i kolorowe stronki - zacny to chapter i nareszcie metalowy smok dostał za swoje od Natsu ^^

Biorąc pod uwagę to co zrobił Pannie od Deszczowego Elementu - tak zranić jej uczucia(robiąc w niej kilka dziurek) - podły zimny drań (który jest niezwykle uroczy swoją drogą...)

#14 SdT

SdT
  • Goście

Napisano 16 listopad 2007 - 13:18

Opanowany może nie w kłótniach z Natsu, ale w walce wykazuje się większych 'chłodem' niż ten drugi :3 Zakochany w nauczycielce? No nie wiem... na pewno ją szanuje, ceni za to, że pomogła mu wyjść z doła i ogólnie ciężkiej sytuacji w dzieciństwie.

Syndrom Edypa odnosi się do kochania własnej matki. Jeżeli przyjąć, że Gray kocha swoją nauczycielkę, jako matkę, to tak, zgadzam się, iż ma takowy syndrom :P

Według mnie myśli o nauczycielce trochę jak o matce. A uczucia jakimi ją daży są bliskie Edypowi. Proste?;-) Oczywiście, dowodów nie mam x] To tylko moje wrażenia.

Ach, te dwuznaczności językowe ;-)

Biorąc pod uwagę to co zrobił Pannie od Deszczowego Elementu - tak zranić jej uczucia(robiąc w niej kilka dziurek) - podły zimny drań (który jest niezwykle uroczy swoją drogą...)

Właściwie, to jej się to podobało :) Panna Deszczówka przecież po zakończeniu pojedynku zmieniła swoje mokre ślepka na dwa wielgaaaachne serduszka zapatrzone w Gray'a. Jak można nazwać sprawienie przyjemności dziewczynie i nieświadome rozkochanie jej w sobie podłym draństwem? ;-)

Podpisano,
Pierwszy Obrońca Graya
xD

Wrażenia z nowego rozdziału: Pan Koński Kostium pokazał, że totalnie nieprzydatny nie jest. + dla niego w moim osobistym rankingu Stellar Magic. Zakończenie pojedynku - dość banalne, na bank wszyscy się takiego spodziewaliśmy. Omake - pyszne, jak to zwykle omake. Fabuła krótka, dość zaskakująca - spodziewałem się, że Natsu będzie pytał Lucy o coś dotyczącego Erzy, co pewnie tylko Lucy wie ~.^ Konwulsje Lucy, sądzącej, że Natsu chce jej wyznać miłość, przyprawiły mnie jednak tylko o delikatny uśmieszek.

Po ukazaniu się nowego rozdziału(nawet RAW) nie musisz zaznaczać na biało własnej opinii na jego temat ^^. Robimy to tylko w wypadku spoilera, czyli wtedy, kiedy nie ukazał się cały rozdział, a jedynie kilka informacji o nim ^^. Pozdrawiam - Acalia

#15 Ankane

Ankane

The Amazing

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3143 postów

Napisano 16 listopad 2007 - 13:36

Według mnie myśli o nauczycielce trochę jak o matce. A uczucia jakimi ją daży są bliskie Edypowi. Proste?;-) Oczywiście, dowodów nie mam x] To tylko moje wrażenia.

No właśnie to miałam na myśli ;d A mianowicie fakt iż dla niego nauczycielka to taka 'zastępcza' matka, autorytet, ktoś kogo się szanuje. I jedyna miłość jaką ja widzę, to taka wypływająca z poważania, a nie romantycznego uniesienia.

Dlatego jak napisałeś, że jest 'beznadziejnie zakochany' to ja to odebrałam jako romantyczne uczucie :P A takiego tutaj nie widzę.

Ach, te dwuznaczności językowe ;-)

No właśnie :P

Jak można nazwać sprawienie przyjemności dziewczynie i nieświadome rozkochanie jej w sobie podłym draństwem? ;-)

No niby, ale czasami taki 'zimny drań' jest porządany >__< \m/

Pierwszy Obrońca Graya
xD

Ale ja go nawet nie atakuję xDD Wręcz przeciwnie... X3 Gray jest w końcu:

niezwykle uroczy swoją drogą...

xD~~

#16 Azalia

Azalia

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1439 postów

Napisano 16 listopad 2007 - 15:06

Właściwie, to jej się to podobało :) Panna Deszczówka przecież po zakończeniu pojedynku zmieniła swoje mokre ślepka na dwa wielgaaaachne serduszka zapatrzone w Gray'a. Jak można nazwać sprawienie przyjemności dziewczynie i nieświadome rozkochanie jej w sobie podłym draństwem? ;-)

Podpisano,
Pierwszy Obrońca Graya
xD

Ale... ON NIE ROZUMIAL JEJ UCZUC!! xD

No niby, ale czasami taki 'zimny drań' jest porządany >__< \m/

Ależ oczywiście - takiemu zimnemu draniowi żadna się nie oprze - Była taka okładka rozdziału z Grayem który miał zrobione na dłoni lodowe serduszko, a obok był napis "W jego przypadku, podczas flirtowania słowa są zbędne" xD xD

Wrażenia z nowego rozdziału: Pan Koński Kostium pokazał, że totalnie nieprzydatny nie jest. + dla niego w moim osobistym rankingu Stellar Magic.

Mój Boże, jak ja się śmiałam kiedy zobaczyłam pana 'konika' xD Ale okazał się być o wiele bardziej zdyscyplinowany i użyteczny, nawet pomimo swojego kostiumu xD
Poza tym - Erza jako dzieciak była urocza xD

#17 urbinek

urbinek
  • Goście

Napisano 19 listopad 2007 - 23:13

manga zaprawde przednia :D
dawno nieczytałem czegos tak fajnego jednak...
czy KEFI nietłummaczy juz tego ?

Whenever a volume has officially been released in English by Del Rey, the corresponding chapters for that volume will not be hosted at this site anymore. Please support the author and buy Fairy Tail at your local (online) store.

na ich stronie ostatni chapter to 53 a w necie wyszperałem informacje nawet o 63

#18 Xian

Xian

~hikikomori

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2748 postów

Napisano 19 listopad 2007 - 23:36

Whenever a volume has officially been released in English by Del Rey, the corresponding chapters for that volume will not be hosted at this site anymore. Please support the author and buy Fairy Tail at your local (online) store.

Del Rey jeszcze nie zaczął wydawać, więc nic nie usuwają. Ale nie wiem dlaczego przestali robić skanlacje. AFAIR kolesie z MangaShare zaczęli tłumaczyć FT.

#19 urbinek

urbinek
  • Goście

Napisano 19 listopad 2007 - 23:58

da sie sciagać jakos z tego MangaShare czy musze sobie pisać specjalnie poto jakis skrypcik :)?

[ Dodano: 19-11-07, 23:40 ]
dobra, niechiało mi się szukać - napisałem skrypt xD

#20 Xian

Xian

~hikikomori

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2748 postów

Napisano 20 listopad 2007 - 10:20

dobra, niechiało mi się szukać - napisałem skrypt xD

Nie mam pojęcia o co ci chodzi. xD
Generalnie na http://mangashare.com/ po prawej stronie są latest i archived releases (linki do forum) i ja tak ściągam. xD

#21 urbinek

urbinek
  • Goście

Napisano 20 listopad 2007 - 10:42

Nie mam pojęcia o co ci chodzi. xD

niemogłem znalesć linka gdzie są zebrane wszystkie chaptery mangi wiec napisałem skrypt w bashu który to pobiera i pakuje zamnie :D ( z linka online manga reader )

#22 SdT

SdT
  • Goście

Napisano 21 listopad 2007 - 15:37

#64 wyszedł na światło dzienne.

Wrażenia:
Bogowie, jakie to typowe dla shounen'ów _^_ Bohater o trudnym podłożu rodzinnym (w tym wypadku Lucy) + psychol (arcymag gildii atakującej FT, Phantom Cośtam) połączone z drobnym nieporozumieniem. Choć, muszę przyznać, że motywy kierujące tym evil magiem są porządne. Takie ludzkie i egoistyczne, że aż prawdziwe.
Panicz Makarov wraca do akcji - zapewne jeszcze nie do końca do siebie doszedł po poprzednim ataku, ale również zgodnie ze stereotypem shounen mang wejdzie do walki o miłość, równość i braterstwo... wróć! O swoją gildię. Narażając własne życie. Nie żebym uważał to za złe - o nie. Ale za bezsensowne - jak najbardziej. O ileż inteligentniejsze byłoby przegrupowanie członków FT, przyczajenie się gdzieś i wywarcie zemsty po pełnej rekonwalescencji...
Bardziej podobał mi się poprzedni rozdział, z koniogłowym.

#23 urbinek

urbinek
  • Goście

Napisano 21 listopad 2007 - 16:31

właśnie przeczytałem i...

niekumam czego sie czepiasz ...
przecież to jest praktycznie w każdym shonenie(przynajmniej ja nieznam takiego gdzie tego niema ale moge sie mylić) i albo sie to polubi albo nie :P

#24 anTy

anTy

~fan

• User
  • PipPip
  • 170 postów

Napisano 24 październik 2008 - 22:50

nikt nie dyskutuje o tej jakże fajnej mandze? :(

to ja się wypowiem, że ostani chapterek no super buduje napięcie przed kolejnym.. Czemu Natsu jest za 'bariera'? hmm..nie wiadomo? czy tylko ja nie skumałam :| ee... czekam na walkę Graya^^ o tak :)).. no ale żeby tak łatwo było skłócić fairy tail..no może to nie jest 'łatwo' bo jednak argument mocny..ale nie myślałam że tak szybko są gotowi napaść na rpzyjaciół.. no ale Luxus zbiera sobie ekipę, patrzy kto najsilniejszy.. cholera nie cierpie gościa ale miał dobry pomysł/plan itd :)
W każdym bądź razie nie mogę się doczekać kolejnego chapka ^^

//
A i ogólna opinia może o mandze- bardzo przypadła mi do gustu ;]. Co rzadko się zdarza lubie prawie wszystkich bohaterów, włącznie z głównym oraz dziewczyną, chociaż ofc the beściak jest Gray :). Świat magów super zarysowany, no na prawdę jak dla mnie manga jest w top 2 mang ;].
A jeżeli chodzi o to że jest to jakaś kopia One Piece.. w sumie nei wiem..kreska podobna, a tak poza tym, to bym się niczego nie doszukiwała, bo każdy shounen ma podobne cechy, a i jak dla mnie Fairy Tail>>>One pIece (chociaz przyznam teog drugiego nie czytam, bo jakos mnie nie wciągnęło..) ;P

#25 Spike

Spike

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1825 postów

Napisano 29 październik 2008 - 13:02

Czemu Natsu jest za 'bariera'?

Bo jest pustakiem xD

A tak na serio, w jego karcie gildii przy wieku jest znak zapytania, więc pewnie w ruch poszła jakaś smocza magia i jest po osiemdziesiątce.

czekam na walkę Graya^^ o tak :))

Ja też, bo jeśli chodzi o ten "najsilniejszy team", to Gray od Erzy i Natsu dość wyraźnie odstaje pod względem siły. W sumie po tej przemowie można by obstawiać że to on zaskoczy wszystkich i sklepie Luxusa (miszczu nie bierze go pod uwagę), co by w zasadzie podniosło go do poziomu kompanów, jednak biorąc pod uwagę ilość przydupasów Luxusa, bardziej prawdopodobne jest że Natsu, a przynajmniej Erza wkroczą do akcji - bo nie wiem kto poza może Elfmanem mógłby z nimi walczyć.

A jeżeli chodzi o to że jest to jakaś kopia One Piece.. w sumie nei wiem..kreska podobna, a tak poza tym, to bym się niczego nie doszukiwała, bo każdy shounen ma podobne cechy

Podobieństwa są, i to wyraźne:
- Kreska
- Natsu ma b. wiele cech wspólnych z Luffym.
- Lucy ma wiele cech wspólnych z Nami.
- Relacja Natsu-Gray = relacja Zoro-Sanji
- W kolejnych arcach stopniowo poznajemy historię bohaterów.
- W każdym arcu każda główna postać dostaje swoją walkę.
- Magowie = Piraci
- Igneel = Monkey D. Dragon (ojciec Luffiego) / Shanks
- Szalik Natsu = kapelusz Luffiego.
Na pewno jest jeszcze wiele takich wspólnych detali, ale nie chce mi się ich w tym momencie doszukiwać.

Ogólnie to manga całkiem przyjemna; nie powaliła mnie ale całkiem miło się czytało; biorąc pod uwagę tempo rozwoju akcji - Natsu już rozwalił jednego z tych całych 10 najpotężniejszych magów (co mi się bardzo nie spodobało), to przewiduję że seria zamknie się w 200, max 300 chapach.

Ulubione postaci: Gray, Erza.

#26 anTy

anTy

~fan

• User
  • PipPip
  • 170 postów

Napisano 29 październik 2008 - 16:52

[quote name="Seraph"][quote]
Podobieństwa są, i to wyraźne:
- Kreska
- Natsu ma b. wiele cech wspólnych z Luffym.
- Lucy ma wiele cech wspólnych z Nami.
- Relacja Natsu-Gray = relacja Zoro-Sanji
- W kolejnych arcach stopniowo poznajemy historię bohaterów.
- W każdym arcu każda główna postać dostaje swoją walkę.
- Magowie = Piraci
- Igneel = Monkey D. Dragon (ojciec Luffiego) / Shanks
- Szalik Natsu = kapelusz Luffiego.
Na pewno jest jeszcze wiele takich wspólnych detali, ale nie chce mi się ich w tym momencie doszukiwać.
[/quote]
z początku powiem że mnie one piece nie wciagnelo i poprzestalam na 20 chapterze... bo stworzony świat w Fairy tail mi się bardziej podobał...
no ale w czym to podobienstwo luffy-natsu?- obzarstwo? jej to polowa glownych bohaterow to żarłoki.. wieczny uśmiech na twarzy/otwartosc/itd- jej no to to samo mozna o naruto powiedziec i 80% głownych bohaterow shounenow..
nami-lucy- no niestety nie doszlam za daleko zeby to powiedziec..ale jednak z poczatku nami nie lubi piratow, a lucy garnie sie do magow :P .. no ale tutaj też no.. wiekszosc mang bazuje na pewnych schematach postaci..
-W każdym arcu każda główna postać dostaje swoją walkę. - no fakt ;]
-- Igneel = Monkey D. Dragon (ojciec Luffiego) / Shanks- ee nie wiem o co chodzi :P
- relacja natsu-gray... no to, to samo jest miedzy vegeta i goku..rywalizacja i przyjazn jest w kazdym shounenie no.. ;]

#27 Spike

Spike

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1825 postów

Napisano 29 październik 2008 - 20:14

z początku powiem że mnie one piece nie wciagnelo i poprzestalam na 20 chapterze... bo stworzony świat w Fairy tail mi się bardziej podobał...

No cóż, OP rozkręca się naprawdę powoli, ale niezaprzeczalnym faktem jest że świat piratów jest tak niesamowicie dopracowany że zjada na przystawkę świat z każdej dowolnej innej mangi/anime, jakie znam. Nie każdemu klimat piratów musi odpowiadać, ale jeśli chodzi o szczegółowość i rozwój, OP nie ma sobie równych.

no ale w czym to podobienstwo luffy-natsu?

- Obżarstwo, upodobanie sobie jednego typu posiłków (ogień-mięso)
- Prostolinijność
- Ambicja
- Lack of common sense
- Głupota (nie każdy shonen hero jest idiotą ;P)
- Charyzma w krytycznych sytuacjach.
- Power up, w którym zwiększa się siła i szybkość (no dobra, wielu tak ma xD)
W zasadzie można wymieniać w nieskończoność.

nami-lucy

Nami to najtrzeźwiej myślący członek załogi, ma bzika na punkcie kasy, tak jak Lucy na punkcie kluczy (podjęła się dla klucza misji rangi S, na którą w żadnym wypadku nie miała zamiaru wyruszyć), nie chciała wracać do swojego domu.

-- Igneel = Monkey D. Dragon (ojciec Luffiego) / Shanks- ee nie wiem o co chodzi :P

Tu bardziej pasuje Shanks - idol Luffiego (zresztą pojawił się on w pierwszym chapie więc powinnaś skojarzyć), który zaszczepił w nim chęć zostania piratem, uratował mu życie, dał mu swój kapelusz a potem wyruszył na morze. Luffy chce się z nim spotkać - brzmi znajomo?

- relacja natsu-gray... no to, to samo jest miedzy vegeta i goku..rywalizacja i przyjazn jest w kazdym shounenie no.. ;]

Zgadza się, ale komediowe przedstawienie ich rywalizacji jest praktycznie identyczne do tego z OP. Gdyby nie było bardzo podobne, to bym o tym nawet nie wspominał.

#28 anTy

anTy

~fan

• User
  • PipPip
  • 170 postów

Napisano 06 listopad 2008 - 23:42

weee :((( załatwili mi Graya :(.. myślałam że trochę innaczej się potoczy sprawa.. a tu jakieś tanie tricki i Gray leży :(..i nie pokazał za dużo...heh.. szkoda.. na prawdę szkoda...ciekawie za to zapowiada się kolejny chapter ;)

#29 mocnowidno

mocnowidno

~hikikomori

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2545 postów

Napisano 01 styczeń 2009 - 18:46

Wysłany: 06-11-08, 22:42

Nikt nie komentuje nowych rozdziałów ? Lol... A to taki przyjemny shounen.

Nie ukrywam, że przygodę z Fairy Tail zacząłem głównie dlatego, że mangę chwalił mi Progeusz. A, że na MALu mamy mangową kompatybilność w rzędach ~95% to się na ten tytuł skusiłem dosyć szybko czyniąc z niego tym samym odskocznię od innych czytanych przeze mnie wtedy mang. Stąd dobrnięcie do najnowszych rozdziałów zajęło mi dosyć dużo czasu. I muszę przyznać, że w tej roli tytuł sprawdził się znakomicie. Ba, w ogóle jest po prostu bardzo dobry. Z początku jawił mi się jako taki trochę hm... stricte lajtowo przygodowy tytuł fantasy ? Ale jako TTGL tard spodziewałem się, że zostanie to okraszone w końcu i momentami poważniejszymi. I tak się stało. Mówię oczywiście o przeszłości Graya, która była pierwszym "poważniejszym" wątkiem. Od tego mniej więcej momentu unormowałem swój pogląd o tej mandze jako o bardzo przyjemnej przygodówce, która stanowi miłą odskocznię od rzeczywistości. I innych, trudniejszych w odbiorze pozycji jeśli chodzi o mangi. Naprawdę fajnie to wszystko wychodzi w praktyce. Nie wiem jak inni, ale ja tam uważam Fairy Tail za naprawdę udany miszmasz przygody, sensacji, nawalanki, komedii, fazy na "nakama" i momentów smutniejszych. Ciekawe jak bardzo z czasem od mangi przygodowej traktującej o gildiach i takich tam duperelach Fairy Tail będzie stawało się bardziej podobne w konstrukcji do na przykład Naruto (czy Bleacha).

Jeśli chodzi o kreskę - w sumie nic specjalnego. Z początku wydawała się słaba i raczej odstraszająca, ale się szybko przyzwyczaiłem. Pasuje do przedstawionej historii i trochę zakręconego świata, w którym ma miejsce (liczę, że autor nie godnie wykorzysta potencjał w uniwersum, które sobie buduje). W sumie średnio pasował mi jedynie ten arc z Phantom Lord. Na szczęście scena zownowania przez Lucy swojego papy nastroiła mnie optymistycznie. I nie była to ułuda; bowiem potem było już lepiej. Mam na myśli oczywiście story arc z Gerardem i przeszłością Erzy w rolach głównych. No a teraz mamy przedstawienie zaaranżowane przez moją ulubioną postać w tej mandze - Luxusa. Fairy Tail "battle royale" to pure win. Jak na razie moim zdaniem najciekawsze tomy mangi. Jeśli chodzi o postaci - to prócz Luxusa lubię tak bardziej od innych jeszcze w sumie Graya. No i oczywiście Mist Guna. Fajnie mu autor buduje klimat i czekam na walkę z tym panem. Ta manga naprawdę jest pozytywna - nawet taka popierdółkowata istotka jaką jest Happy mnie jakimś cudem nie irytuje. Tak więc ostatnie rozdziały czyta mi się naprawdę przyjemnie i zamierzam śledzić mangę na bieżąco, tym bardziej że po akcji z Igneelem i po rozmowie pomiędzy jakimś tajemniczym gostkiem i Ultear, gdzie zostaje potwierdzone, że Gerard był jedynie pionkiem są wszelkie podstawy by stwierdzić, że zanosi się tutaj na jakąś większą i trochę bardziej skomplikowaną intrygę, już po tym jak zamieszanie z wnukiem Makarova znajdzie swoje rozstrzygnięcie. Z czystym sumieniem polecam tę serię właściwie wszystkim. Jeśli chodzi o mnie to manga podoba mi się bardziej od na przykład Bleacha, czy KHR. Choć porównywanie ich nie ma na razie sensu, bo Fairy Tail ma przecież jedynie 116 rozdziałów. Ale jednak czyta mi się to lepiej niż wspomniane wyżej tytuły. I przewiduję, że autor da radę i również przez resztę mangi nie będę się nudził, tym bardziej że nawet na razie jest bardzo dobrze - a to przecież chyba jedynie początek opowieści. Bo szacuję, że ta manga osiągnie mniej więcej długość trzydziestu tomów. Kto wie, może jak pan Mashima rozwinie skrzydła to ten tytuł wkradnie się do mojej topki ^^

AYE

#30 wojtekwax

wojtekwax

~fan

• User
  • PipPip
  • 292 postów

Napisano 11 styczeń 2009 - 22:46

jedyne co mnie dziwi to ze jeszcze nie zrobili do tej mangi anime... (moze cos planuja/jest ale o tym nie slyszałem :)
imo ta manga ma spore mozliwosci jezeli chodzi o zarabianie kasy poprzez fillery (moga wprowadzic sporo "zadan" [byle by ciekawych] ktorych niebylo w mandze wiec... :)
a tak swoja droga to niech wkoncu sie ten battle FT skonczy ^^ bo troszke tutaj nudza (chociaz jakies szemrane plany gazilli(a? niewiem jak odmienic, sry :)))
i niech dadza wiecej mistguna bo tego chłopaka(?) mało co widzimy ^^

#31 Temarka })i({

Temarka })i({
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2009 - 17:03

troszke szkoda ze gazille tak knuje, chociaz przez to robi sie troszke ciekawiej mialam nadzieje ze sie nawrocil ;( i w koncu mirajane sie przyloczyla do battle of FT juz sie balam ze to nigdy nie nastapi :)) chetnie zobaczylabym anime ale narazie sie na to nie zapowiada.. niestety

#32 anTy

anTy

~fan

• User
  • PipPip
  • 170 postów

Napisano 12 styczeń 2009 - 19:58

niestety ostatnie odcinki trochę mnie nudzą...;/..a miało być tak pięknie..już myślałam że zobaczę Mistgun'a rozwalającego Luxusa, a tu nic z tego.. ale może to i dobrze bo postac zachowa swoją tajemniczość i dalej będzie intrygować :)...
no ale niestety walki niektórych członków FT mnie nie interesują za bardzo, a tu jedna walka rozciąga się na cąły chapter..więc w ogólnie FT w ostatnim czasie mnie nie porywa..

A co do Gazille- musze powiedzieć ..że się zdziwiłam..nie spodziewałam się tego :). Jakoś uwierzyłam w to cudowne nawrócenie(tak powszechne w M&A), a tu ciach- nie ma tak dobrze :)- a to bardzo cieszy, i zapowiada ciekawą intrygę ;]
ale Pan Ivan to przypomina mi [??].[nie wiem jak to sie nazywa, to ciastko ze shreka co się o guziczek boi :P]...co w całej sytuacji wygląda troche groteskowo..

#33 wojtekwax

wojtekwax

~fan

• User
  • PipPip
  • 292 postów

Napisano 13 styczeń 2009 - 20:50

jak dla mnie Pan Ivan to ten jego poprzedni szefu ^^ (ten od phantom lord.. nie pamietam jak sie nazywał wiec moze x) albo ktos kto stoi o wiele wyzej (np. jego smok ? Ivan metalicana ? albo nie bo to chyba była smoczyca, chociaz nwm a do mangi niechce mi sie zagladac :)
a to z przeciaganiem walk to rzeczywiscie niestety racja :/ mogli by pokazac troszke wiecej mistgun'a albo Natsu no full dragon mode ^^ (po walce z gerardem czekam na wiecej :)
inne walki? no jedynie mistgun oraz lexus ^^ no i oczywiscie Natsu na full mode ^^ a tak to co? Erza( :**** ) pokazała nam juz co potrafi, Lucy no tez XD, i Gray... niestety został zowniony :/ a szkoda bo to chyba nie wszytsko na co go stac :P a po za nimi to juz niema nikogo ciekawego ://
Niech juz skoncza sie te walki i dadza arta z Ignell'em oraz Gazilla XD (a no własnie niech i on nam jeszcze cos zaprezentuje ;)

#34 mocnowidno

mocnowidno

~hikikomori

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2545 postów

Napisano 14 styczeń 2009 - 16:02

jedyne co mnie dziwi to ze jeszcze nie zrobili do tej mangi anime... (moze cos planuja/jest ale o tym nie slyszałem :)
imo ta manga ma spore mozliwosci jezeli chodzi o zarabianie kasy poprzez fillery (moga wprowadzic sporo "zadan" [byle by ciekawych] ktorych niebylo w mandze wiec... :)

Anime - bardzo chętnie. Ale najwcześniej pod koniec tego roku. Albo najlepiej jeszcze później. Mimo potencjału na udane fillerowanie wolałbym takich zabiegów jednak nie oglądać. No i proszę - niech nie dadzą tego Pierrotowi...

już myślałam że zobaczę Mistgun'a rozwalającego Luxusa, a tu nic z tego.. ale może to i dobrze bo postac zachowa swoją tajemniczość i dalej będzie intrygować :)...

Chyba oczywiste było to, że tak szybko Luxus do boju z kimkolwiek nie stanie. A Mist Gun imo na razie nie dostanie walki z prawdziwego zdarzenia. Może co najwyżej pozamiatać.

no ale niestety walki niektórych członków FT mnie nie interesują za bardzo, a tu jedna walka rozciąga się na cąły chapter..więc w ogólnie FT w ostatnim czasie mnie nie porywa..

A mi się, o zgrozo, podoba. Chociaż w przypadku np Bleacha takie walki potrafiły mi zabrać większość hp...

oraz lexus

Dołączona grafika

lol

A Gazille - w sumie to było do przewidzenia. Taka nagła zmiana przysposobienia nie wyglądała na do końca wiarygodną. Oczywiście istnieje jeszcze szansa, że Pan Stal się z tych niecnych planów wycofa i włączy mu się wreszcie tryb na nakama.

Edytionez:

Ooo... ty zawsze wytykasz innym błedy nie? XD

Cóż, ta literówka mi się zabawnie skojarzyła. Nie moja wina :P

#35 wojtekwax

wojtekwax

~fan

• User
  • PipPip
  • 292 postów

Napisano 14 styczeń 2009 - 16:59

wojtekwax napisał/-a:
oraz lexus

lol

Ooo... ty zawsze wytykasz innym błedy nie? XD

A Gazille - w sumie to było do przewidzenia. Taka nagła zmiana przysposobienia nie wyglądała na do końca wiarygodną. Oczywiście istnieje jeszcze szansa, że Pan Stal się z tych niecnych planów wycofa i włączy mu się wreszcie tryb na nakama.

to jest raczej pewne...