Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

Nowy chapter Fairy Tail - komentarze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2594 odpowiedzi w tym temacie

#2591 mjetek

mjetek

~fan

• User
  • PipPip
  • 318 postów

Napisano 06 luty 2017 - 13:52

520

Trollshima jeden...

Autor przez tyle rozdziałów budował napięcie na temat przebudzenia E.N.D'a. A to Natsu ma w sobie "nasiono demona" przez które traci przytomność, a to smoczy zabójca traci nad sobą panowanie przez co dostajemy przedsmak mocy demona, a to główny bohater chodzi po swojej świadomości by zobaczyć swoje "prawdziwe ja"... Po rozdziale 520 spodziewałem się czegoś dużego - że w końcu E.N.D. zostanie obudzony i dostaniemy parę epickich kadrów i niezłe zakończenie rozdziału, które spowoduje że będzie się oczekiwało następnego chapa z niecierpliwością.

A co dostajemy? Natsu JEDNYM ZDANIEM uwalnia się od groźby przemiany demono-smoka. I całe napięcie szlag jasny trafił. Gdyby to tak się skończył ten wątek E.N.D'a to byłoby to chyba najbardziej beznadziejne rozwiązanie wątku w shonenach. Na szczęście mamy jeszcze Zerefa oraz jego księgę i liczę na to, że to on wymusi wybudzenie demona za pomocą jej otwarcia.

Czar Irene się cofa co poniekąd mnie zaskoczyło, bo myślałem że ma to bardziej trwały skutek(ale to się wpisuje w politykę tytułu, że autor boi się drastycznych zmian). Niby to nam sugeruje, tak jak napisał Karasu, że Irene mogła być słabsza przez podtrzymywanie tego spella ale mam wrażenie, że nawet z full mocą matka Erzy nie miałaby szans z córką.

Ok, czyli został nam ostatni z "Wielkiej trójcy" koksów - August. Tytuł następnego chapa może sugerować, że to on wkroczy do akcji. Szczerze powiedziawszy... Niech tego gościa szybko załatwią i niech wątek przejdzie na Zerefa oraz Acnologię. Fabuła przynajmniej ruszy do przodu.

#2592 jaro

jaro

~artificial intelligence

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14193 postów

Napisano 06 luty 2017 - 20:40

520

Autor ma chyba dosyć. Załatwiony na odwal się wątek END'a, cofnięcie zaklęcia Eileen, FT znowu razem. No po prostu Mashimie- san się spieszy! Do czego? Do Zerefa, Acnologii i wielkiego HAPPY ENDU. Bo ta manga zakończy się niesamowicie cukierkowo. Po drodze wypada jeszcze odhaczyć Augusta. Obstawiam równie wielkie zjechanie tej postaci jak w przypadku Smoczej Królowej, w końcu równowaga musi zostać zachowana.

Nasiona zostały załatwione jednym prostym 'jestem człowiekiem'. Nie żeby coś, ale ja tam Natsu nigdy nie uważałem za człowieka xd Tak w sumie to główny skład FT nie podpina się pod definicję człowieka, bo przeżyli takie Apokalipsy, iż muszą być Bogami :p

Żal mi Lucy- tyle się go nagrzała, myślała, że mu pomoże, a wystarczyło go zostawić samemu sobie, bo i tak by sobie poradził. Naprawdę, autor nie ma litości, tak się nad nią pastwić i grać rolę wyłącznie fanserwisu (nie żeby mi to przeszkadzało, mam ogromna nadzieję, iż po zakończeniu FT Mashima- san weźmie się za robienie mang hentai XD)- normalnie wstyd!

W sumie cieszy mnie ten pośpiech, szybciej dostaniemy 'mięso', czyli Acnologię (oby tylko ten wątek nie okazał się przeterminowany :D)

#2593 Jiraya

Jiraya

Waleczny Bóbr

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2699 postów

Napisano 06 luty 2017 - 23:42

520

Z jednej strony człowiek pamięta, że czyta FT i ma w pamięci niezliczone ploty jakie tu się odbywały, ale autor zawsze potrafi czytelnika zaskoczyć jeszcze większym, głupszym, bezsensownym plotem, co jest swego rodzaju sztuką.

Po nudniejszych i mocno średnich chapterach walki Erzy z mamą, która okazała się standardem, czyli Erza dostaje, nakama power, ąż Eileen wzruszona postanawia zrobić harakiri z podziwu dla power of friends Erzy, wątek był do odchaczenia, sama Eileen zapowiadała się ciekawie, szczególnie że nawet Anco sie zainteresował jej mocą, no ale wyszło jak wszyło.

No i po tych średnich, nudnych chapterach człowiek czeka, że coś ruszy w jednym z lepszych wątków w całej mandze, który ciągnął sie od poczatku arcu z tartarosem, że wkoncu dowiemy się jak to jest z tym E.N.D'em, bo przeciez i sam Acnologia sie fatykował na pole watki, wtedy bo E.N.D miał zostać ożywiony itp itd. potem Hiro serwuje takie akcje:

http://www.mangaread...iry-tail/503/13

A koniec konców Natsu stwierdza, że jest człowiekiem i koniec problemów ! to jest dopiero genialne rozwiazanie tej kwesti. Jeszcze jakby on tam w swoim wnętrzu spotkał tego E.N.D'a i walczył z nim tak jak Ichigo ze swoim Hollowem czy Naruto z Kyuubim i  pokonał go nakama power i kontrolował jego moc, to by jeszcze jakoś wyglądało, a tak mamy to co mamy. 

Kolejny rozdział sugeruje walke z Augustem, tylko pytanie czy pokona go Jellal, czy może Gildartz się nim zajmie, albo połączą siły, ale pewnie jakoś plotowo się go Hiro w 3-4 chaptery pozbędzie (moje przewidywania, August za tydzien koksi, FT i społka sie nie poddaja, w nastepnym kontratakują, jednak August wychodzi z super ulta spellem/mocą i juz niby game over, ale w jeszcze kolejnym dzieki nakama power August przegywa)

#2594 mjetek

mjetek

~fan

• User
  • PipPip
  • 318 postów

Napisano 13 luty 2017 - 19:50

521

Poziom chapka był nieco lepszy od poprzednich ale to nie było trudne patrząc, co reprezentowały poprzednie rozdziały.

1. Pierwsza połowa to nic ciekawego. Śmiało można to olać. Zastanawia mnie jednak wygląd Makarova. Myślałem że zamienił się w "posąg", przynajmniej tak to wyglądało na kartach mangi:

http://www.mangaread...iry-tail/505/21

http://www.mangaread...airy-tail/506/7

A w obecnym rozdziale coś normalnie wygląda.

Ale oczywiście mogłem coś źle zinterpretować.

2. August się wkurzył i chce wszystkich zabić. Ten złowieszczy plan przerywa mu Gildarts, który tradycyjnie musi coś zniszczyć :) Wydarzenie przewidywalne, ale bardzo się cieszę z tego obrotu spraw. Nie oczekuję wiele od tego pojedynku, w końcu jego wynik jest już znany od dawna. Liczę tylko na to, że autor zadowoli moje oczy epickimi kadrami, rozmachem, totalną rozwałką... Tylko tyle chcę. 

3. Gray dotarł do Zerefa - tu zaskoczenie jest. Za bardzo nie wiem co on chce w tym stanie działać, ale sądząc po tytule następnego chapa to jakiś plan może mieć. Zgaduję, że będzie chciał go jakoś uwięzić. Jedynie co mi się tutaj nasuwa to czar użyty na Deliorze.

Za tydzień podobno podwójny rozdział. Zobaczymy, czym autor tam zaskoczy.

#2595 jaro

jaro

~artificial intelligence

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14193 postów

Napisano 15 luty 2017 - 20:47

521

Gildarts vr. August, czyli autor spełnia życzenia fanów. Wolę żeby ostatni z 12 został zaorany przez Gildartsa, który rzeczywiście jest silny, aniżeli przez kolejny plot. Przynajmniej porażka staruszka będzie bardziej do zaakceptowania.

Gray, który ledwo zipie, dociera do Zerefa. Dobra, co niby zrobi? Zeref jest immortal więc standardowe podejście odpada, a nie podejrzewam, by lodowy chłopak miał w sobie moc równą tej, jaką zyskał Natsu od swojego 'tatusia'. Ale mogę się mylić i posiada on asa w rękawie, adekwatnego do poziomu zagrożenia ;)

Jedynie co mi się tutaj nasuwa to czar użyty na Deliorze.

To byłoby najlepsze, lecz wątpię, żeby autor poszedł na taką łatwiznę. Zeref to ZUO więc musi zostać pokonany, a nie uwięziony.