Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Andrzej Pilipiuk- Seria książek o Jakubie Wędrowyczu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tygrys

Tygrys

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1072 postów
  • SkądUrbs Gdanesiss

Napisano 05 styczeń 2007 - 19:17

Dotychczas w serii ukazało się 5 zbiorów opowiadań o Jakubie:
1. Kroniki Jakuba Wędrowycza
2. Czarownik Iwanow
3. Weźmisz czarno kure...
4. Zagadka Kuby Rozpruwacza
5. Wieszać każdy może

Co tu dużo mówić to po prostu trzeba przeczytać aż dziwne że jeszcze nie pojawił się temat o tej niezwykłej personie i jego licznych przygodach. Jakub ma ponad 90 lat ale energie nastolatka, ze nie wspomne co on wyrabia z uraińską wiagrą XD

Kto nie che w ciemno brac sie za ksiązki, niech luknie w tego linka. Znajdziecie tu kilka opowiadań z chlubnym udzaiłem Jakuba ^^ (oficialna strona Gminy Wojsławice XD):

http://wojslawice.fm...ubwedrowycz.htm

#2 Xian

Xian

~hikikomori

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2664 postów

Napisano 05 styczeń 2007 - 21:43

Ostatniej chyba nie czytałem (a może?), jednak uważam, że autor już odcina kupony od popularności Jakuba. Pierwsze tomy były całkiem niezłe, potem zaczęło mnie już nudzić. Oczywiście cała seria trzyma poziom, czyta się łatwo i przyjemnie. Kilka akcji do tej pory pamiętam. A Wędrowycz już chyba na stałe wpisał się do kanonu polskich bohaterów fantastycznych.
PS. Wolę kuzynki Kruszewskie. ;)

#3 Malice

Malice
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2007 - 22:41

Czytałem pierwszy tom, nawet ciekawe nie powiem, ale sądzę że jednak czegoś tam brakuje. Ogólnie ciekawe nawet.

#4 Gruszka

Gruszka

~random

• User
  • Pip
  • 15 postów
  • Skądze wschodu

Napisano 05 styczeń 2007 - 23:34

Mi opowiadania z Jakubem Wędrowyczem w roli głównej bardzo przypadły do gustu ;). Książki czyta się lekko i przyjemnie, idealne na poprawę humoru. Egzorcysta-amator, bimbrownik i kłusownik w jednym, któremu nie straszne wampiry, utopce czy sam Mefistofeles. Powiedzenie "Polak potrafi" sprawdza sie tutaj w całej rozciągłości. Opowiadanie "Kocioł" uważam za jedne z najlepszych, o ile nie najlepsze w całej serii.

#5 isshin

isshin
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2007 - 00:02

Dzisiaj podobno  z merlina otrzymałem piękne wydanie "wieszac kazdy moze" z autografem Pilipiuka. Saga o Jakubie trafiła do kanonu polskiej fantastyki. Seria ta jest jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza ktora czytałem poprzednie czesci czytałem po jedna na wieczor.
Co do najlepszych opowiadan to imho wymiata hiena ^^

#6 helldeck

helldeck
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2007 - 15:58

hah helldeck w swoim żywiole. ulubiona saga fantasy. nie ma to jak wschodnia mentalność . Jakub wraz z Semenem i wnukiem wymiatają w nowej serii. Rozwala mnie na kazdym kroku. nową książkę miałem dzień po premierze. nie mogłem się doczekać. teraz kupiłem już kalendarz z Wędrowyczem i czekam na jego przyjście. co do fabuły to nagłe zwroty akcji w stylu "oblał dywan whiskey i podpalił" czy "wymierzył w kostuchę z panzerfausta" powalają mnie na kolana za każdym razem gdy o tym czytam. może kiedyś bedzie film xD.

Tygrys a jak miałem zestaw z wędrowyczem to niezauważyłaś nawet :P

#7 Tygrys

Tygrys

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1072 postów
  • SkądUrbs Gdanesiss

Napisano 06 styczeń 2007 - 16:54

Cytat

Tygrys a jak miałem zestaw z wędrowyczem to niezauważyłaś nawet :P
Jak to nie! Miałes z okładki pierwszego tomiska. Jakuba z widłami XD

[ Dodano: 06-01-07, 15:57 ]

Cytat

czy "wymierzył w kostuchę z panzerfausta"

No a potem sie dziwa ze ona nie chce do niego isc i trzeba ją budaprenem sklejac XD

#8 helldeck

helldeck
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2007 - 19:01

mimo prezentu w postaci tytanowej kosy xD

#9 isshin

isshin
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2007 - 19:28

"Kostucha" wymiata, jeszcze ja w fantasy czytałem, dzisiaj jade po 5 tom, juz na mnie czeka :) . Jaka ma forme, zbioru opowiadan czy jedno dluzsze opowiadanie jak czarownik Iwanow ?

#10 Kakashi_hatake

Kakashi_hatake

~groovy

• User
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • SkądKatowice

Napisano 06 styczeń 2007 - 19:48

Jestem MEGA fanem serii, i wciągneły mnie te książki jak mało które.
Z niecierpliwością czekam na każde kolejne opowiadanie i tom Jakuba >;].

#11 Tygrys

Tygrys

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1072 postów
  • SkądUrbs Gdanesiss

Napisano 06 styczeń 2007 - 21:21

Cytat

Jaka ma forme, zbioru opowiadan czy jedno dluzsze opowiadanie jak czarownik Iwanow ?
Jest jedno dłuższe (Lenin powrócił ohohoho XD) i reszta krótszych ^^ wypaśne jest ^^ No i pojawia się kolejny W. XD

#12 Mertis

Mertis
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2007 - 14:02

Achhhh, Jakub Wędrowycz to Boss jakich mało ten stary zgred pędził bimber i uchlał topielców xD A jego mistrz się o ile pamiętam nazywał Jakub Wypruwacz xD Piękna seria nie ma co xP

p.s. O ile koleś pędzący bimber i zabijajćy wampiry może być piękny xD

#13 Tygrys

Tygrys

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1072 postów
  • SkądUrbs Gdanesiss

Napisano 07 styczeń 2007 - 15:52

Cytat

A jego mistrz się o ile pamiętam nazywał Jakub Wypruwacz xD

Eee nonie zupełnie chyba XD W 4 tomiku była wyjaśniona Zagadka Kuby Wypruwacza ^^

Cytat

O ile koleś pędzący bimber i zabijajćy wampiry może być piękny xD
Wiesz może i może być. Tylko że ten gostek chleje, dosłownie chleje bimber o znacznej mocy od 10 roku życia xD Do tego ma przeszło 90 na karku i kilka innych rzeczy. To i tak cud ze zarwał jakaś niewiastę XD chociaż po tym co w tej karetce wyprawiał to już nic mnie nie zdziwi xD

#14 Mertis

Mertis
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2007 - 21:15

No pamiętaj że ugryzł go wampir w przedramie. To pewnie dało mu wytrzymałość na te wszystkie lata.

#15 Tygrys

Tygrys

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1072 postów
  • SkądUrbs Gdanesiss

Napisano 08 styczeń 2007 - 09:46

Cytat

No pamiętaj że ugryzł go wampir w przedramie. To pewnie dało mu wytrzymałość na te wszystkie lata.
Pamiętacie opowiadanie "zbrodnia doskonała" ( Weźmisz czarno kure...), że tak to ujmę trzeba by dodać że Jakub na szczecie ni liczył i sobie pomajstrował przy liniach życia , szczęścia i  jeszcze innnych XD

#16 lasotka

lasotka
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2007 - 14:45

Jakub Wędrowycz zdecydowanie wymiata, ale inne książki Pilipiuka też bardzo lubię :)

#17 isshin

isshin
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2007 - 23:40

Dostałem piekne wydanie z autografem ^^.
Duzo krotkich opowiadan, jedna z lepszych czesci cyklu ^^
Wymiata "Rekruci":
-Mów mi Janek...-w oczach jeńca błyszczała dziwna , bezszczelna pewnośc siebie.
-Kurde, a to się porobiło- westnchnął Jakub i upiłował związanemu Niemcowi głowę.
N/C

#18 Mortymer

Mortymer
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2007 - 18:34

Mmmm jedna z najlepszych serii jakie ostatnio czytalem ^^ opowiadania o Jakubie sa najprawde suuper :D opowiadania typu Jakub w piekle czy Jakub w niebie byly smieszne xD oplaca sie wydac troche kasy i kupic ta serie o starym egzorcyscie amatorze ^^

#19 Matius

Matius
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2007 - 18:57

Mam pierwszą ksiązke ('Kroniki...") jest świetna, ale po waszych wypowiedziach widze, że każda następna jest lepsza :) Jak będe miał wolną kase to będzie się wybrac do jakiegoś empiku :D

Jakub W. rox :]

#20 Yajirobei

Yajirobei

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1048 postów
  • SkądKhazad-Dum.

Napisano 11 styczeń 2007 - 15:09

Świetne opowiadanka, bardzo przyjemny czarny humor, antypatyczna postać Egzorcysty - Bimbrownika ... Czego chcieć więcej? Chyba juz tylko kolejnych książek na jego temat :)

#21 Dakki

Dakki

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1199 postów

Napisano 11 styczeń 2007 - 19:04

Oj. Swietne ksiazki ;] (nie bede powtarzala tego co juz inni napisali ^^') Jednak moje pierwsze zapoznanie sie z nimi niczego nie przebije. W szkole na w-f'ie mialysmy okienko, kazano nam w szatni siedziec i nie latac po szkole ==' Kolezanka wyciagnela wiec ksiazke i zaczela ja sobie czytac. Mysmy chcialy ja nieco podraznic, wiec zarzadzilysmy akcje: "Cała polska czyta dzieciom". Koleżanka (tak się złożyło, że akurat najstarsza) nie opierala sie zbytnio i zaczela czytac na glos. A miala do tego talent! Przez 45 minut gromada dziewczyn pokladala sie w szatni ze smiechu. Takie było moje pierwsze spotkanie z Kubusiem ^^'. Nastepnego dnia pozyczylam od niej ksiazke, nie zaluje ^-^.

#22 Szarak

Szarak
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2007 - 20:19

Czytałem, bardzo mi sie podobało. Bimbrownik, egzorcysta, "hiennik cmentarny", itd. jest postacią na wskroś doskonałą. Realia panujące na wshodzie Polski pewnie nieco przekolorwane, ale bardzo ciekawie ukazane. A najśmieszniejsze, że Jakub egzystuje tylko dzięki innej książce mości Pilipiuka :).

#23 Kabaro

Kabaro
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2007 - 21:27

Głowna postac nieco groteskowa ale za to jaka wyrazista i fascynujaca !! Tu niestety jednak koncza sie zalety tej ksiazki bo nie potrafila mnie wciagnac na dluzej i z trudem doczytalem.

P.S O dziwo mojej mamie sie podobało i to bardzo :?

#24 Kakashi san

Kakashi san
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2007 - 11:04

Kocham ten cykl!!! Przeczytałem tylko "Kroniki..." i "Wieszać każdy może" ale obydwie wciągnęły mnie do tego stopnia, że skończyłem je w 3 dni ;)

#25 riza

riza
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2007 - 16:31

Przeczytałam wszystkie pięć pozycji z tej serii:) Jakub Wędrowycz jest najlepiej wykreowaną postacią polskiego fantasy! Czy ktoś się orientuje kiedy planowany jest dalszy ciąg?

#26 TwistedCactus

TwistedCactus
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2007 - 20:58

Jakub W nie jest najlepsza postacia na pewno (Wiedzimin ...) ale jest calkiem dobra ..

humor mimo swojej plytkosci potrafil mnie doprowadzic do smiechu, jednak nie jest to zbyt ambitna lektura imo ^^ ot takie tam cos co mozna poczytac dla totalnego relaksu, kilka opowiadan z jakims przeslaniem, reszta to kpina ze wszystkiego co sie rusza i opis przygód emeryta lubującego sie w bimbrze pedzonym nawet ze starych sznurowadel : ))

ALEEEE musze przyznac, ze wstawki o Jakubie W w dalszych powiesciach Pilipiuka to prawdziwe smaczki (Księżniczka ; DDDDD) owned po prostu xD

#27 Erl

Erl
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2007 - 23:29

Jedna z lepszych książek polskiego autora dla mnie po prostu wspaniała nie mogłem się oderwać od 2 pierwszych tomów. Polecam ją każdemu.

#28 Echo_

Echo_
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2007 - 10:24

Czytałam wszystkie tomy tej serii i musze przyznać, że bardzo mi się podobają. Czyta się szybko i przyjemnie z częstymi wybuchami śmiechu xD.

#29 magia

magia

~fan

• User
  • PipPip
  • 113 postów
  • SkądPrzemyśl

Napisano 20 sierpień 2007 - 18:01

Jakub - bimbrownik,egzorcysta amator,sąsiad jak z "Samych Swoich" - czego chcieć więcej?
Może jeszcze po tym ugryzieniu wampira żeby stał się nieśmiertelny i przez kolejne pięć
tomów opowiadań "straszył" czytelników ^^.

A tak na serio:nie wiem czemu ale najbardziej ze wszystkich zbiorów podoba mi się "Weźmisz czarno kure... ", a szczególnie opowiadanie pt: "Zbrodnia doskonała".
Ten nieszczęsny sąsiad miał wyjątkowego pecha,że trafił właśnie na Jakuba ^^.Tego ciągnika to aż mi było żal,bo tyle nieprzyjemnych rzeczy tej Bogu ducha winnej maszynie się przytrafiało...

#30 Soqu

Soqu
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2007 - 21:05

Książki Andrzeja Pilipiuka o Jakubie i jego kumplach są wspaniałe. Klimat przed wszystkim i styl pisania. Bo w tych książkach jak zapewne zauważyliście jest bardzo mało opisów. Wielu rzeczy trzeba się domyślać tj. wyobrażać samemu sobie, co mi bardzo odpowiada i dlatego bardzo dobrze się to czyta. Moimi ulubionymi opowiadaniami są: "Hotel po Łupieżycą" (brrr współczuje gościom hotelowy {którzy nie byli kumplami Jakuba}) oraz "Kocioł" (zdecydowanie najlepsze  opowiadanie o Jakubie hihi, najlepszy moim zdaniem cytat: po wybuchu jakubowego granatu jakiś diabeł mowi do swojego szefa "Co to było? Może bomba atomowa?" a tamten "Niemożliwe. Nie wywołała by aż takich zniszczeń"..... uśmiałem się nad tym opowiadaniem że hej)

Te i inne książki o Jakubie a także zbiory opowiadań, cykl Norweski Dziennik, Operacja "Dzień Wskrzeszenia" są obowiązkowo w mojej biblioteczce na najwyższym miejscu :D Nie czytałem tylko cyklu Kuzynki itd. nie wiem, jakoś mnie do tego nie ciągneło. Ciekawe to jest? Względem innych książek Andrzeja Pilipiuka?

#31 riza

riza
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2007 - 11:13

Oczywiście... Seria o kuzynkach Kruszewskich jest równie dobra, choć ma swój specyficzny klimat:) Nie brak tam alchemii, przeszłość przeplata się z teraźniejszością... Czyta się lekko i przyjemnie. Jednak mimo, że wyczuwa się rękę tego samego autora, ta seria nie ma dużo wspólnego z Wędrowyczem... Co dodaje kolejny punkt na korzyść:) Mała nutka zaskoczenia xD O ile komuś seria przypadnie do gustu...

#32 Izumi

Izumi
  • Goście

Napisano 28 listopad 2007 - 22:49

ja wolę książki o Wędrowyczu.

W sumie, co by tu powiedzieć... Jakub jest niezwykle barwną postacią, a jego przygody niekiedy powodują ataki śmiechu (np. te z opowiadania Weźmisz czarno kure).
To że egzorcysta - to ciekawie. Ale znacznie bardziej lubię tego bohatera jako obywatela wsi i konsumenta bimbru. Po prostu... Jego ziomki tez są nieźli: wg. mnie najlepsze były wzmianki o Semenie. Któż nie pamięta ,,Ostatniej Posługi"? ;P