Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Najlepszy horror/thriller/mystery

• Zamknięty Temat jest zamknięty
28 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Najlepszy horror/thriller/mystery (136 użytkowników oddało głos)

Najlepszy horror/thriller/mystery

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj

#1 Cthulhoo

Cthulhoo

~hikikomori

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 postów
  • Wiek 26
  • SkądGensokyo

Napisano 19 styczeń 2013 - 21:56

"Najsilniejszym rodzajem strachu, jest strach przed nieznanym" - na te słowa można się natknąć w twórczość H.P. Lovecrafta. Dobry horror/thriller/mystery powinien trzymać w niepewności widza od początku do końca, stale tworzyć napięcie i budować klimat. Która seria Waszym zdaniem najlepiej wywiązała się z tego zadania?

Dołączona grafika
Another

Dołączona grafika
Nisemonogatari

Dołączona grafika
Psycho-Pass

Dołączona grafika
Shinsekai yori

Dołączona grafika
Tasogare Otome x Amnesia

Dołączona grafika
Zetsuen no Tempest

#2 jaro

jaro

~artificial intelligence

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 11139 postów
  • Wiek 26
  • SkądSiem-ce

Napisano 19 styczeń 2013 - 22:20

Another jakoś najbardziej mi tutaj podpada pod horror/thriller, więc głos na niego. Tasogare? Dobra, niby gdzie to był horror?:D

#3 Cthulhoo

Cthulhoo

~hikikomori

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 postów
  • Wiek 26
  • SkądGensokyo

Napisano 19 styczeń 2013 - 22:33

Nise... chociaż tak bez przekonania. Dużo bardziej wolałbym, jakby do etapu finałowego zakwalifikowało się świetne Nekomonogatari.
Another natomiast zjeżdżało po równi pochyłej i, po bardzo dobrym początku oraz niezłym środku, dostaliśmy kiczowatą końcówkę.

#4 gwen418

gwen418

~fan

• User
  • PipPip
  • 223 postów
  • Wiek 15

Napisano 19 styczeń 2013 - 22:41

Another - mimo minusów seria miała naprawdę dobry klimat i dlatego mój głos idzie na nią.
Shinsekai yori - całkiem niezła seria, ale nadal wychodzi, więc nie wiadomo w jakim kierunku ona pójdzie.
Zetsuen no Tempest - jak wyżej.

#5 Tassadar

Tassadar

~random

• User
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 23:26

Another - za wierność stylowi, charakterystyczny klimat, oraz inteligentne żonglowanie motywami. Na pewno nie dla każdego, ale jeden z najlepszych animowanych horrorów ostatnich lat.

#6 Collision

Collision

Time to SM

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2064 postów
  • Wiek 24
  • SkądCz-wa

Napisano 19 styczeń 2013 - 23:27

Tasogare mi tu nie pasuje...

Winnerem jest dla mnie Another.

#7 att

att

w stanie spoczynku

• @ANBU
  • 1206 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 styczeń 2013 - 00:00

Another - końcówka końcówką, ale to był najlepszy anime-horror, jaki widziałam. Bardzo dobry, niepokojący klimat (w pierwszej połowie serii), podkreślony przez grafikę i dźwięk.

Ja się nie dziwię, że Tasogare tu jest. Miało kilka wątków, które podpadały pod horror (znowu dzięki grafice i dźwiękowi), no i elementy mystery

#8 theo

theo

kanonier

• User
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Wiek 25
  • SkądPiła

Napisano 20 styczeń 2013 - 00:05

Ciężki wybór, Another mimo wszystko starał się jakoś ten klimat oddać ale niestety najlepszy klimat miał 1 ep a potem raczej coraz słabiej to szło co samo za siebie mówi, w P-P trochę za mało dali tego klimatu a niech będzie głos dostanie Shinsekai fakt raczej troszkę naciągany

#9 Slova

Slova

Panzer~panzer

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Wiek 23
  • SkądHajnówka

Napisano 20 styczeń 2013 - 00:22

Znam stąd tylko Another, które było komedią, więc nie oddaję głosu.

#10 Scypio

Scypio

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1610 postów
  • Wiek 23
  • Skądok.Poznania

Napisano 20 styczeń 2013 - 01:11

Helloł Another to dla mnie udany seans!
Naprzeciw pojeżdżaniu przez Sępu !

#11 Revan

Revan

~artificial intelligence

• User
  • 10609 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 20 styczeń 2013 - 02:37

Szkoda, że jak już wspomniano nie ma tu Neko bo nadawał się do tej kategorii lepiej niż Nise. Another byl fajny, ale Nise go bije jako mystery.
Psycho Pass łapał by się chyba pod thiller, ale raczej średni. Z Shinsekai yori nie jest lepiej.
Reszty w ogóle nie biorę pod uwagę.
Głos na Nise.

#12 ARRR!

ARRR!

ᕕ( ᐛ )ᕗ

• User
  • PipPipPipPip
  • 794 postów
  • Wiek 20

Napisano 20 styczeń 2013 - 17:12

Głos na Hyoukę.

#13 kronos7

kronos7

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 947 postów
  • Wiek 20
  • SkądŻagań

Napisano 20 styczeń 2013 - 17:23

Another.

Psycho-Pass i Nisemono są lepsze, ale jakoś słabo pasują do kategorii.

#14 pennywise

pennywise

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 20 styczeń 2013 - 19:11

Another jako horror jest naprawdę niezły, jednak pod innymi względami tak mnie zawiódł i wkurzył, że nie chcę w ogóle wspominać tego anime. Niestety żadnego prawdziwie świetnego horroru w tym roku nie było, a mój głos idzie na Psycho-Pass, bo to najlepsza seria z tej listy.

#15 Morchold

Morchold

~hikikomori

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3585 postów
  • Wiek 23
  • SkądSuwałki

Napisano 21 styczeń 2013 - 02:16

Niczego nie widziałem ale w plan to watch najbliżej mi do "Another "

#16 Progeusz

Progeusz

demonic loli

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 postów
  • Wiek 16

Napisano 21 styczeń 2013 - 11:43

W Shinsekai Yori najbardziej czułem klimat. Głos na tę serię.

W Another przeginali z lalkami na początku, a potem zrobiła się z tego czysta komedia.
W Psycho-Pass jedyne co wzbudza moje większe emocje to moe Akane i sporadyczne moenty męskich postaci.
Tasogare mnie zanudziło.
Tempesta nie widziałem.
Nise się kwalifikuje?

#17 Ankane

Ankane

The Amazing

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3143 postów
  • SkądLublin

Napisano 21 styczeń 2013 - 11:49

Another.

#18 Ervelan

Ervelan

Omae wa mo shindeiru

• @ANBU Helper
  • 836 postów
  • Wiek 21
  • SkądMysłowice

Napisano 22 styczeń 2013 - 13:13

Nisemonogatari podobało mi się najbardziej, ale mnie również nie pasuje do tej kategorii. Stąd wybór padł na Another, bo udało się mu wywołać jako taką atmosferę niepokoju. Jako mystery też się sprawdziło (poszukiwanie przyczyn klątwy i sposobu na jej zrzucenie). Końcówka rozczarowująca, ale w tym roku ciężko o coś lepszego.

#19 md

md

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 22:31

Another nie biorę pod uwagę, bo choć do pewnego momentu było niezłe i trzymało w napięciu, to koniec mnie totalnie rozśmieszył (a manga taka fajna była, klimatyczna do samego końca :/  )
Zetsuen jakoś nie pasuje mi do tej kategorii.
Więc pozostają dwa tytuły, na które głosowałam w eliminacjach. Shin Sekai Yori - początkowo świetny klimat, aż miałam ciary przy historiach o kocie i karma demonie. Potem niestety trochę się to wszystko rozmyło, ostanie odcinki takie sobie.
Psycho-Pass też jest nierówne, ale ma tendencję zwyżkową. I pomimo wszystkich braków, to wciąż całkiem przyzwoity thiller policyjny - dlatego dostaje głos.

#20 jin

jin

FSJ <3

• @ANBU Helper
  • 1652 postów
  • Wiek 20
  • SkądSzczecin

Napisano 23 styczeń 2013 - 15:52

Jasne, że Nisemonogatari... no bo co innego? Another? Średnie to było, nic specjalnego. Zetsuen podobnie, choć minimalnie lepszy. Tasogare? Nieee. Shinsekai nie oglądałem. Zastanawiałem się tylko nad P-P, bo jest całkiem niezłe, ale wciąż poziom niżej... Nise zdecydowanie najlepsze, musi wygrać.

#21 Yukimaru

Yukimaru

Moe Hime

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1253 postów
  • Wiek 23
  • SkądIvalice

Napisano 24 styczeń 2013 - 19:03

Anothera nie ma w serii roku, więc chociaż tutaj mogę oddać na niego głos. Jak już jesteście tacy upierdliwi, to z nie z powodu tagu horror, ale mystery, bo pod tym względem bije wszystkie na głowę. Ja wolę ocenić serię jako całość, a nie narzekać na półtora nieudanego odcinka. Jedynie Shinsekai Yori mogłoby tutaj z nim konkurować, ale jest trochę niżej.

Właśnie cieszę się, że Shinsekai Yori przeszło, myślałam, że trudno wytrwać niektórym przy tej serii.

Nisemonogatari jako thrillera ani mystery nie traktuję, bo w tym miejscu jest to zupełnie na wyrost. Psycho-Pass też słaby pod tym względem. A już Tasogare Otome x Amnesia tutaj to niezłe uhahahha. To anime tak nieudolnie próbuje być mystery, że nawet nie wiem co tutaj napisać.

#22 Sędziwojka

Sędziwojka

Make tea, not war

• @ANBU
  • 1760 postów
  • Skąd50 degrees North

Napisano 25 styczeń 2013 - 21:22

Z tych serii widziałam tylko PP i Zetsuen, oba są średnie, ale PP jednak lepszy, więc na niego idzie mój głos.

#23 Lukaszmaru

Lukaszmaru

The Economist

• @ANBU Administrators
  • 5453 postów
  • Wiek 25

Napisano 27 styczeń 2013 - 00:55

Zdecydowałem się na Nise, ofc ze względu na mystery. Nie jest to co prawda poziom Bake, ale i tak wystarczyło na głos. Spora w tym zasługa atmosfery jaką rozsiewał wokół siebie Kaiki. :P

Z pozostałych nominacji, to Another oglądało się naprawdę nieźle, ale przez końcówkę nie mogłem oddać na to głosu. Dlatego najbliżej pokonania Nise był Zetsuen, ale że wciąż nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału, to wybrałem tak, a nie inaczej.

#24 NekoTheOtaku

NekoTheOtaku

Otaku

• User
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Wiek 23
  • SkądNekketsu

Napisano 30 styczeń 2013 - 13:59

Tasogare Otome X Amnesia. Szkoda że nie ma tego anime wśród najlepszych serii. Każdy odcinek chciało się oglądać ;)

#25 NatakuShenyang

NatakuShenyang

~fan

• User
  • PipPip
  • 306 postów
  • Wiek 30

Napisano 01 luty 2013 - 01:37

Myślałem By zagłosować na Another, ale Taogare Otome X Amnesia bardziej mi tu pasuje :3

#26 Cthulhoo

Cthulhoo

~hikikomori

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 postów
  • Wiek 26
  • SkądGensokyo

Napisano 01 luty 2013 - 21:35

Przyszła pora na ogłoszenie wyników!
Najlepszymi horrorami/thrillerami/mystery roku 2012 zostały:

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#27 Progeusz

Progeusz

demonic loli

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5443 postów
  • Wiek 16

Napisano 01 luty 2013 - 23:50

Cytat

Another
lel

#28 jaro

jaro

~artificial intelligence

• User
  • 11139 postów
  • Wiek 26
  • SkądSiem-ce

Napisano 01 luty 2013 - 23:52

Another wygrał, miałem nosa. Ale prawdę mówiąc nie miał jakiejś wymagającej konkurencji.

#29 Revan

Revan

~artificial intelligence

• User
  • 10609 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 01 luty 2013 - 23:57

Również lol. Owszem zgłaszałem Another, ale to tylko z racji gatunku no i by coś było, ale 2 ostatnie epy zupełnie zrujnowały klimat.
Zastanawiam się jakby to wyglądało gdyby zamiast Nise był tutaj Neko, ale pewnie gorzej bo w zasadzie połowa głosów należy do osób osób, które coś tu napisały i do tego na pewno pisały w temacie o Nise. Neko widziało ogólnie raczej mnie osób.