Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Najstraszniejsze Horrory !!!!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
145 odpowiedzi w tym temacie

#1 agita_girl

agita_girl
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2007 - 21:03

Wpisujcie tu 5 najstraszniejszych horrorów jakie oglądaliście :D + plus po krótkim uzasadnieniu.Horrory po których baliście sie zasnąć.Ja osobiście po każdym horrorze sie boje zasnąć bo mnie łatwo można przestraszyć :D
Jaki taki temat jest to prosze skasować.

Moje to:
1.Dom woskowych ciał - najlepszy moment z Paris Hilton xD
2.Teksańska masakra piłą mechaniczna - straszna było kiedy przebijali tych ludzi na tym wielkim haku
3.Piła III
4.Ring - no nie po tym filmie chyba przez 3 godziny nie mogłam zasnąć
5.Resident Evil - też straszny

#2 mucko

mucko
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2007 - 21:33

agita_girl, nie chce nikogo urazić ale te filmy to żal :p nawet straszne nie są bardziej śmieszy mnie w nich wylewająca się głupota. A ring jest wporzo ma klimat :). Widać nie widziałaś strasznego filmu :). Argumentować mi się nie chce a faworytów nie mam jako takich choć przy paru miałem wachanie czy nie zapalić światła.... A ode mnie:

Koszmar z ulicy Wiązów
Ukryty wymiar
The thing - no tu dodam i weź komuś zaufaj ]:>
Piątek trzynastego
Halloween
Laleczka chucky
Zdjęcie Śmierci
Battle Royale
Mroczna plaża
Martwe zło 1 & 2
The Shutter
Wolf Creek
The Eye
One missed call 1 & 2
Pełzacze

Jakbyś przesiedziała ze mną te seanse i więcej zapewniam w połowie miałabyś niezłą psychozę bała sie odbierać telefony, i chodziłabyś w dzień z latarką i zapalone all światła :p

#3 Yukiko

Yukiko
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2007 - 21:52

To moja ulubiona dziedzina, ale już od dawna horrory przestały mnie straszyć, ale są niektóre naprawdę dobre.

Darkness Falls to chyba jeden z nielicznych horrorów, których się naprawdę bałam. Ciemność mnie przeraża.
Koszmar z ulicy Wiązłów bałam się jak byłam mniejsza, ale dzisiaj się z tego śmieję:D
Oszukać przeznaczenie (dla mnie to horror, a dla upewnienia zajrzałam do wiki) wszystkie części były bardzo dobre, a zwłaszcza 2.
Martwe mięso gore z prawdziwego zdarzenia
Dziedzictwo to hit kinowy z Tajwanu (wydany przez Warner Bros.) okrzyknięty najlepszym chińskim horrorem i jednym z najciekawszych filmów grozy ostatnich lat. Gorąco polecam.

Mogłabym jeszcze inne wymienić, ale to by chyba zajeło z kilka stron. Wymieniłam tylko te, które wydały mi się najstraszniejsze.

#4 agita_girl

agita_girl
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2007 - 22:02

Cytat

agita_girl, nie chce nikogo urazić ale te filmy to żal :p nawet straszne nie są bardziej śmieszy mnie w nich wylewająca się głupota. A ring jest wporzo ma klimat :). Widać nie widziałaś strasznego filmu :).

No wiem o tym i dlatego zakładając ten temat chciałabym więcej dowiedzieć sie o hooororach :D MJutro przychodzą znajomi i musze znaleść przy okazji jakiś najstraszniejszy horror wszech czasów xD

#5 Sumiru

Sumiru

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • SkądRadomsko

Napisano 22 wrzesień 2007 - 22:07

jak dla mnie to:
1.

Cytat

Oszukać przeznaczenie
bardzo mi się podobały jedynie 2 pierwsze części z ostatniej zrobiliśmy ze znajomymi totalną komedię.
2. The Ring (of course wersja japońska, wszystkie 3 części)- za klimat i za to, że w momencie oglądania fragmentu z kasetą razem z  kuzynem zadzwonił telefon xD
3.

Cytat

The Blair witch Project
-klimat
4.

Cytat

Egzorcyzmy Emilie Rose
- wstrząsnął mną ten film
5.

Cytat

Teksańska masakra piłą mechaniczna
podobał mi się sposób przedstawienia tych wszystkich zgonów.

To chyba tyle. Lojalnie uprzedzam, że te tytuły mogą inni odebrać za mało straszne. Ja bałam się może na niektórych przy pierwszym oglądaniu a potem już doceniałam tylko pomysł i sposób, w jaki zostały zrobione. A ogólnie horrorów obejrzałam stosunkowo mało w swoim życiu.

#6 pit991

pit991
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2007 - 22:14

ja tamn polecam serie z żywymi trupami i martwica mózgu--->na tym drugim to obiad zwróciłem takie straszne:O:/

#7 Hinata-senpai

Hinata-senpai
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2007 - 00:17

pit991, czy Ty zartujesz z tym drugim? Jesli to chodzi o ta masakryczna martwice co miksuja dziecko to to byl jeden z najsmieszniejszych horrorow jakie ogladalam ^^'

#8 SeninDattebayo

SeninDattebayo
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2007 - 00:53

Cytat

6. Hostel (cos w stylu pila 3)
Na razie nie wypowiem sie na temat, ale wlasnie ogladnalem z kuzynem Hostel i normalnie najwieksza komedia, jaka widzialem w tym roku. Do teraz sie smieje, hahah! Najbardziej mnie rozwalilo, jak chlop sie potknal na palcach odcietych i ucial sobie noge pila mechaniczna. xD

#9 rage fury

rage fury
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2007 - 09:37

The blair witch project = horror ? muhaha leże, to raczej idzie do kategorii najśmieszniejsze filmy

1. The Ring
2. The Grudge 1,2

#10 Fallriv

Fallriv

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1815 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 wrzesień 2007 - 13:23

Cytat

The blair witch project = horror ? muhaha leże, to raczej idzie do kategorii najśmieszniejsze filmy
Bredzisz! Blair Witch Project to bardzo dobry horror w stylu jakiego jeszcze nie bylo i prawdopodobnie nie bedzie:> Nie umiesz sie wczuc w losy bohaterow skoro cie ten film smieszyl;<

Moje ulubione horrory, ktore sa straszne? Hmm za duzo nie ogladalem tego typu filmow (a ze wiekszosc byla malo straszna wiec napisze te najmocniejsze wg. mnie)

The Ring - klasyka, oczywiscie japonska wersja wymiata;) Jezeli ktos nie ogladal The Ring, rownie dobrze moze obejrzec The Grudge 1/2, strasznie podobne do siebie:P

The Eye - Bardzo dobry azjatycki horror, polecam!

Blair Witch Project - Jak juz pisalem film jakiego nei bylo i nie bedzie, genialna gra bohaterow (czasem sie zastanawiam czy to nie jest faktyczne nagranie;p), genialnie pokazane jak glupie zagubienie sie w niewinnym lesie moze zniszczyc nam zmysly. Mistrzostwo!

Reszta filmow typu Pila (jak to moze byc straszne? Nie rozumiem was, to jest tylko dobry thriller z bardzo oblesnymi zbrodniami, zaden horror), Dog Soldiers czy Oszukac Przeznaczenie niezbyt mnie wystraszyly, co nie znaczy, ze te filmy sa jakies badziewne, wrecz przeciwnie, ale nie liczcie na posranie sie w gacie xD

#11 Mystic

Mystic
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2007 - 13:51

The Thing - doskonały horror. wstyd nie znać.
It - klasyka. Kto się nie bał klaunów w dzieciństwie ?
Alien - psychologiczny/horror/sf. Także klasyka.
The Blair with project - niezwykle miła odmiana horroru, która potrafiła mnie pod koniec utrzymać w napięciu. Niestety sequel to niewypał.
Koszmar z ulicy wiązów
Friady 13 th - kapitalny pomysł, fabuła i przebieg wydarzeń.
Dark Water - mimo, że mało oglądam japońskich horrorów, to tym filmem się nie zawiodłem. Klimat wyjęty z The Ring, ale to nie jest jego kopia.

#12 SzPoN

SzPoN

~fan

• User
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 23 wrzesień 2007 - 16:49

Cóż, jako zagorzały fan horrorów, nie mogę sobie pozwolić by nie uczestniczyć w tym temacie :P otóż, według mojej oceny i szerokiego przykładu... bo horrorów naoglądałem się dużo :P

Otóż jedziemy z tytułami :P
The Grudge 1 & 2 - japońska wersja była kijowa, ale amerykańska jak oglądałem po raz pierwszy była miodzio ;] polecam
Resident Evil oraz Resident Evil: extinction - druga część jak dla mnie była przereklamowana, co się częściowo tyczy trzeciej części, ale byłem w kinie ostatnio i powiem, że nawet mi się spodobała ;] Jedynka bez dwóch zdań wymiatała swego czasu.
28 days later oraz 28 weeks later - wątpię, by ktoś tego nie znał, ale horror jest podobny w swym czarze do residenta, lecz bez wątpienia bardzo oryginalny... polecam
Silent Death - raczej z tych nowszych hororów, producentów Saw, opowiada o starej kobiecie, która bardzo chętnie wyrwie ci język jeśli krzykniesz jak ją zobaczysz :D
Saw wszystkie części - Znana bardzo seria Saw zawirowała swą oryginalnością, bez dwóch zdań nie raz dałoby się powiedzieć film roku ;p a propo wychodzi Saw 4 xD
Egzorcyzmy Emilly Rose - stary ale jary, film ma już kilka lat, ale powiem szczerze, że nawet nieźle zrobiony.
The Ring - ale jak dla mnie tylko pierwsza część była dobra ;p również zaliczę go do kategorii stary ale jary :P

To by chyba było na tyle... a właśnie zauważyłem kilka razy pojawił się tytuł "Teksańska masakra piłą mechaniczną" cóż oglądałem wszystkie części i powiem, że nie spodobał mi się ten film. Opowiada o jakimś ohydnym "mutancie" co lata z piłą mechaniczną, zabija ludzi i potem kroi ich na obiad dla rodziny. Jedynie owa produkcja może poszczycić się wysokim poziomem obrzydliwości, dlatego uważam, że ktoś oglądający ten film bardziej będzie myślał o pobiegnięciu do kibla i zwróceniu swojego obiadu niż zamknięciu oczu :P dziękuję bardzo :D

#13 Yusuke

Yusuke
  • Goście

Napisano 06 październik 2007 - 18:24

Dla mnie najstraszniejszy horror to The grudge, wszystkie filmy i części, gdy słyszę to "aaaaa" To mnie ciarki przechodzą ^^ A ta Kayako, jest po prostu straaaaszna.....

#14 kumiko_^^

kumiko_^^

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • SkądNowosybirsk

Napisano 06 październik 2007 - 19:31

Oj horrorów to ja się naoglądałam, ale kilka z nich było na prawdę strasznych &.&.
Blair Witch Project- niby nic się nie działo, ale te odgłosy. Świetna gra aktorów- przez większą cześć filmu miałam wrażenie że to zdarzyło się na prawdę ^^'.
The Ring- klasyka. Momentami przechodziły ciarki po plecach ^^.
Resident Evil- o tak na prawdę dobra, masakryczna produkcja ;3.

#15 Phantom

Phantom
  • Goście

Napisano 06 październik 2007 - 19:32

Ogólnie rzecz biorąc niewiele jest horrorów z prawdziwego zdarzenia. Można jednak doszukać się kilku godnych uwagi:

Blair Witch Project - oryginalna koncepcja i klimat. Mój typ nr 1.
The Thing - dużo okropieństw ;), no i bohaterowie postawieni w sytuacji kiedy nikt nikomu nie ufa.
Alien - w sumie klasyka, postać idealnego zabójcy.
The Ring - dziewczynka zapadająca na bardzo długo w pamięci (obecnie niestety już za bardzo zużyty motyw)
Koszmar z Ulicy Wiązów - za to, że był straszny gdy miałem jeszcze jednocyfrowy wiek ^^

#16 kenio

kenio

~fan

• User
  • PipPip
  • 148 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 październik 2007 - 23:15

Ogolnie bardzo zadko ogladam horrory ale jesli mialbym ktorys wybrac z ostatnich jakie ogladalem to:

The Descent - Ale tylko w kinie, na malym ekranie juz nie robi takiego wrazenia, ja osobiscie pare razy w kinie sie mocno posralem :D:D

#17 Aiko

Aiko

~fan

• User
  • PipPip
  • 170 postów

Napisano 08 październik 2007 - 21:27

The Ring -> uraz do końca życia + horrorofobia.
Zbyt młody wiek + zbyt wybujała wyobraźnia + zbyt realistyczne sny.

Ja lubię adrenalinę, a nienawidzę tego obślizgłego, zimnego uczucia strachu. Brr. >_>'

#18 QuantumSoul

QuantumSoul

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • SkądRondon

Napisano 08 październik 2007 - 21:45

Z azjatyckich polecam najbardziej:
One Missed Call (Chakushin Ari). Naprawde świetnie zrealizowany horror 'telefoniczny' w rezyserii japońskiego mistrza horroru - Takeshi Mike;) Chyba najciekawszy horror jaki widziałem obok BWP.
Opócz tego: The Phone - calkiem niezły koreański (równiez telefoniczny)
The Eye 10 - chiński komediohorror (XDDD), polecam!

Z amerykanskich:
Znany i lubiany Blair Witch Project - needs no introduction
Session 9 - bardzo fajny horror dziejący się w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym. Jak ktos lubi lobotomię i te klimaty to polecam! ;p
Jacob's Ladder - nie wiem czy to do końca horror ale naprawde genialny psychodeliczny film z którego czerpali garściami twórcy serii Silent Hill - to mowi samo za siebie
Scary Movie 1 i 2 - super!!!! xDDD
The Hole - tez nie jest to klasyczny horror ale film zrobił na mnie całkiem niezłe wrażenie

#19 Milicja

Milicja

Babcia

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5550 postów
  • Wiek 26

Napisano 08 październik 2007 - 22:08

Maine Top 5
1.Strach na wróble- za kapitalny klimat, za scen ze zszywaniem ust wiejskiemu księdzu i za niesamowity "szum" traktor w tle XD
2. The Ring ( tylko pierwsza część w wydaniu azjatyckim)- znowuż klimat, za te "rozbiegane oczy" i dość oryginalne podejście do tematu filmów grozy
3. House of 1000 corpses- kocham film z udziałem/ z pod ręki Roba Zombiego.
Idealnie balansuje na granicy grozy i zwykłej groteski.Może trochę chore, ale ma swój klimat
4. The Tales of Two sisters- znowuż kino azjatyckie.Wprawdzie bardziej coś z pogranicza thillera psychologicznego, ale skoro został sklasyfikowany jako horror...
Brak lejącej się strumieniami krwi, za to kapitalny pomysł na fabułę, zaskakujące zworty akcji, zgrabnie budowane napięcie i oczekiwanie na to co czai się w szafie...
5. chwilowo brak

#20 Chloe

Chloe

cesarzowa

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2800 postów
  • Wiek 27
  • SkądSudan

Napisano 08 październik 2007 - 22:17

Cytat

Battle Royale
Przepraszam za OT, ale w tym momencie się przekręciłam.

Jedynym horrorem, jaki obejrzałam w całości był 'omen 2' - nieziemsko śmieszny. Natomiast po obejrzeniu fragmentu 'Laleczki Chucky', przeczytaniu w jakimś supermarkecie kawałka 'IT' i gdzieś tam opatrzonego zdjęciem streszczenia 'Koszmaru z ulicy wiązów' (inna rzecz, że jakieś dziesięć lat temu) uznałam, że to gatunek nie dla mnie. [czyt. - jak Aiko]

#21 jiray

jiray

~fan

• User
  • PipPip
  • 132 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 październik 2007 - 22:25

Z takich klasyków to przypominają mi sie takie pozycje jak :
- Orka
- Szczeki ale tylko część 1
- Ptaki (Alfred Hitchcock to chyba klasyk :) )
- Koszmar z ulicy Wiązów ( wszystkie części za czasów "nasto-letności" zasłaniałem sie poduszką co chwile jak oglądałem ten film :P )
- Candyman

Z tych nowszych to coś w stylu :
- House of the Dead
- Silent Hill ( tego tytułu nie powinien opuścić żaden fan horrorów ! )
- Scary Movie I ( każdy chyba zna ten tytuł ;) ) [/i]

#22 Ankane

Ankane

The Amazing

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3143 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 październik 2007 - 08:21

Cytat

Ja lubię adrenalinę, a nienawidzę tego obślizgłego, zimnego uczucia strachu. Brr. >_>'

Prawda. Nie przepadam za tego typu filmami, po prostu później mam na jakiś czas problemy ze snem >__> Ale skoro trzeba wszystkiego w życiu spróbować, dlatego obejrzałam kilka z nich.

Jak byłam mała to największe wrażenie wywarły na mnie takie horrory jak:

- Laleczka Chucky (sama nie wiem czemu tak się bałam na tym filmie? Jakaś tam kurdupelowata kukła latała i mordowała ludzi... No cóż jak jest się małym to chyba bardziej się człowiek boi)
- It (tiaaa, to dzięki niemu mam wstręt do klaunów xP)
- Koszmar z ulicy wiązów (swego czasu wywarł na mnie wielkie wrażenie, czasami bałam się nawet zasnąć o.O)

Teraz już nie oglądam tylu horrorów. Mogę zaliczyć do "kolekcji":

- Ring (wszystkie trzy części, a zwłaszcza pierwsza była niesamowita)
- Omen (obejrzałam tylko pierwszą część, na pozostałe już nie miałam "siły" :P)
- Dark water (no cóż ten tytuł wymieniany był wyżej, ale ja go chyba do horroru nie mogę zaliczyć, ponieważ nie bałam się na nim. Film był naprawdę interesujący, obrazy bardzo piękne podobnie jak muzyka -> mówię oczywiście o wersji oryginalnej, czyli japońskiej. Amerykańskiej podróby nawet nie tknę >__<)
- White noise (sama nie wiem czy można ten film zaliczyć do horroru, ale w mojej skali tak :P Mocno działa na wyobraźnię.)

Cytat

One Missed Call (Chakushin Ari). Naprawde świetnie zrealizowany horror 'telefoniczny' w rezyserii japońskiego mistrza horroru - Takeshi Mike;)

Zgadzam się. Na pewno jeden z lepszych horrorów jakie widziałam. Buduje napięcie, trzyma w niepewności no i ta muzyka... świetna. Naprawdę można się przestraszyć. Do dzisiaj jeszcze pamiętam dźwięk sygnału, który zwiastował śmierć danej osoby.
Polecam również serial telewizyjny o tym tytule. Wątki są bardziej rozbudowane i mamy więcej "historii".
Pomimo iż film jest, jak dla mnie, dość straszny to warty jest obejrzenia :)

#23 mcduff

mcduff

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1188 postów

Napisano 09 październik 2007 - 09:23

No więc - jako dawnego nałogowego pożeracza horrorów, moje gusta:

zacznę oczywiście od trylogii Evil Dead (ostatnia cześć, Army of Darkness to tak nie do końca horror, bardziej fantasy, ale cóż... ^^). Dalej - kolejne dwa dzieła archiwalne w kilku częściach: Omen i The Exorcist (współczesne wersję jak remake Omenu czy Exorcist the Begining też ujdą, chociaż są boleśnie odtwórcze). No i jeszcze pierwszy film z cyklu Poltergeist

Z produkcji lat 80tych: House i Hellraiser (mam na myśli tutaj całe cykle)

Z orientu: oczywiście cykl Ringu, The Grudge (chociaż - wiem, to herezja - bardziej mi pasowała wersja amerykańska) no i One Missed Call (chyba najbardziej z tych wszystkich, ale sequel to niestety była już porażka).

Ze współczesnych horrorów, dużo tego wyprodukowano, dużo obejrzałem, nie sposób nawet spamiętać tych kilkuset horrorów, więc postaram się wymienić tylko te, które z różnych względów zapadły mi w pamięć jako wyróżniające się czymś z tłumu: The Gathering (za oryginalność), Skeleton Key (za klimat), The Haunting (za zwalającą z nóg, binzantyjską scenografię), Silent Hill (za niezłe wykonanie), Amityville Horror (za dobry remake), Ghost Ship (za marynistyczny klimat i dobre wykonanie). Oraz - oczywiście - 6th Sense (za całokształt)

Z europejskiego kina, kilka klimatycznych horrorów brytyjskich, których tytuły niestety gdzieś kołaczą poza obrzeżami mojej starczej pamięci, no i obowiązkowo znakomity francuski Vidoq.

Świadomie pomijam filmy takie jak "Ghost" czy "The Order", które - choć z przyjemnością bym je polecił - nie zaliczam do gatunków horrorów.

A skoro już przy samym pojęciu gatunku jesteśmy, to wymieniane przez was powyżej:
Alien, Jacob's Ladder, Orka, Szczęki, Ptaki itp nie są horrorami i nie wrzucajmy do tego worka wszystkiego, co przeraża. Istotą Horroru jest nie tylko sam strach, ale również jego metafizyczne, nadprzyrodzone źródło. O przynależności też nie decydują strumienie krwi (bo inaczej musielibyśmy nawet Kill Billa zaliczyć). Do horroru więc nie wliczamy rekinów i ptactwa, chyba, że pochodzą one zza światów. Podobnie odpadają kosmici, bo ci łapią się na sci-fi. Problemy psychiczne bohaterów z urojeniami włącznie jak w filmach Gothic i Drabina Jakubowa też uciekają gatunkowi.

Co do samej definicji dobrego horroru, to oczywiście mam własną. Mianowicie, dobry horror - według mnie - musi spełniać 3 następujące, a jakże podstawowe wymogi:
1) Zgniłek
2) Siekiera
3) Cycki
kolejność według uznania xDD

#24 juUnior

juUnior

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1832 postów
  • SkądSoul Society

Napisano 09 październik 2007 - 21:05

Cytat

Co do samej definicji dobrego horroru, to oczywiście mam własną. Mianowicie, dobry horror - według mnie - musi spełniać 3 następujące, a jakże podstawowe wymogi:
1) Zgniłek
2) Siekiera
3) Cycki
kolejność według uznania xDD
To ja zaczne podobnie ;p  Tzn. napiszę, że wg mnie bardzo dobry horror musi posiadać:
- do pewnego momentu "tajemnicę" w fabule
- klimat
- dobrą dawkę bohaterów, którzy giną
Co do samej znajomości horrorów, nie jestem wymiataczem, jestem po prostu filmomaniakiem i kinomaniakiem, więc ogladam duuużo filmów, bez względu na gatunek. Horrory to jedne z nich, jak wiadomo ;p

Moje ogólne zdanie o horrorach: stare horrory są najlepsze z najlepszych. Po prostu klimat wymiata, nawet jesli pewne rzeczy z punktu widzenia special effects są słabe i śmieszne .. itd.itp ;p> .  Z nowych horrorów zazwyczaj 1 na 10 wydanych będzie mnie satysfakcjonował w sensie, że przestraszy. Reszta jest albo xle dobrana klimatycznie, albo napakowana efektami specjalnymi, że po prostu nie idzie się bać

Tyle ode mnie ;p

btw. ostatnio oglądąłem sobie Resident Evil nr 1 i napiszę tylko, że fajny film, ale kurcze nie wyszło tak genialnie, jak czytałem w różnyc recenzjach :x

Cytat

no i obowiązkowo znakomity francuski Vidoq.
O tak. I ta tajemniczość do "prawie" ostatnich minut xD

#25 BongMan

BongMan
  • Goście

Napisano 18 październik 2007 - 13:39

Jeszcze nie widziałem filmu który by mnie przeraził, więc wymienię te, które najbardziej mi się podobały :

Koszmar z ulicy Wiązów (wszystkie części)
Piątek Trzynastego (wszystkie części)
Freddy vs Jason
Koszmar minionego lata
Koszmar następnego lata
Halloween 20 lat później

#26 Ankane

Ankane

The Amazing

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3143 postów
  • SkądLublin

Napisano 19 październik 2007 - 22:03

Dobra, nie chcę, aby temat był nabijalnią postów, dlatego od tego posta proszę uzasadniać swój wybór przynajmniej w jednym zdaniu (dlaczego według was ten tytuł zasługuje na miano najstraszniejszego).

#27 QuantumSoul

QuantumSoul

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • SkądRondon

Napisano 20 październik 2007 - 00:08

Cytat

Polecam również serial telewizyjny o tym tytule. Wątki są bardziej rozbudowane i mamy więcej "historii".
!!! Arigatou! ;)
(rzuciłbym sie zeby to ściagnąć gdyby nie to że nie mam miejsca na dysku;P)

Cytat

Istotą Horroru jest nie tylko sam strach, ale również jego metafizyczne, nadprzyrodzone źródło.
Bzdura. Przykładowo, Obcy jest klasyką 'horroru s-f' a nadprzyrodzonego źródła nie ma (są kosmici). Teen slashery są horrorami a tez metafizyki tam brak (jest tylko seryjny morderca)
Session 9 (i tego typu filmy) jest horrorem mimo że też straszy tam tylko choroba psychiczna.
Itp, itp...

Na osłodę obrazek...
Dołączona grafika

[ Dodano: 20-10-07, 00:08 ]
PS. W anime podobnie, np Higurashi jest uznawane za horror, mimo ze wszystkie wkręty sa tam racjonalnie wytłumaczalne. Teoretycznie nadprzyrodzone, a jednak wszystko sprowadza sie do fizyki kwantowej ( http://en.wikipedia...._interpretation ) i kosmitów (Hinamizawa syndrome).

#28 uchiha92

uchiha92
  • Goście

Napisano 20 październik 2007 - 09:21

yy ja mam tylko 1 najstraszniejszy co prawda jak z kumplem ogladalem to kupa smiechu ale jak mialem isc spac to mialem problemy nazwa filmu:Ju-On 2 Fani japonskich horrorow na pewno go ogladali

#29 Sayuri

Sayuri
  • Goście

Napisano 20 październik 2007 - 13:36

Nie istnieją.
No doobra może trochę straszne (ale bardziej obrzydliwe) były: Saw i Gothica.

Ale nie - powiem szczerze, że mimo iż w The black blair project nie było krwi i niczego nadwyraz strasznego poza wrzaskami i tymi momentami napięcie - to mnie wystraszyło najbardziej. Jest to film autentyczny - kamery znaleziono w lesie, po studentach - ani śladu. Nawet zwłok.
Zagubili się a, mieli tylko nakręcić film fabularny w lesie na temat wiedźm z zadupia Blair. Szok. Znajdywali patyki w krztałcie krzyża itp. Po jakimś czasie jeden z trójki gdzieś przepadł. Panika podwojona. Dziewczyna znalazła "resztki" zawinięte w patyki (o podobnym kształcie co wcześniej) i bluzę tego gościa, który zniknął. Zostali tylko dwaj.
Najlepsze motywy były z namiotem, kiedy siedzieli we trójkę w nocy i nagle jakby ręce dzieci szarpały i uderzały pięściami o namiot.
Legenda głosiła, iż wiedźmy wpierw porywały, a potem torturowały dzieci.
Grooossss.

#30 QuantumSoul

QuantumSoul

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • SkądRondon

Napisano 20 październik 2007 - 22:36

Cytat

w The black blair project nie było krwi i niczego nadwyraz strasznego
Ale krew nie jest straszna. Co najwyżej widz się boi zobaczenia kolejnej 'obleśnej' sceny. Szczerze mówiąc, horrory, które próbują straszyc krwią i przemocą, uważam za lamerskie. Dla mnie dobry horror to horror psychologiczny - może straszyć bez pokazania nawet kropli krwi.

Najsłabsze są za to teen slashery i wszelkie horrory o seryjnych mordercach ;\

#31 Ankane

Ankane

The Amazing

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3143 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 październik 2007 - 22:44

Cytat

Ale krew nie jest straszna. Co najwyżej widz się boi zobaczenia kolejnej 'obleśnej' sceny. Szczerze mówiąc, horrory, które próbują straszyc krwią i przemocą, uważam za lamerskie. Dla mnie dobry horror to horror psychologiczny - może straszyć bez pokazania nawet kropli krwi.

I tutaj podpiszę się obiema łapami xD

Przecież horror powinien "straszyć", więc co z tego iż widzę flaki, krew, takie "widoki" są nie tylko w tego typu filmach. Tak naprawdę dobry horror to klimat, coś co sprawia, że widz nie może przestać patrzeć na ekran mimo iż się boi. To muzyka, która potęguje tylko efekt. I dlatego tylko psychologiczne horrory tak naprawdę "straszą", ponieważ zmuszają widza do głębokiego odbioru, do wyczulenia zmysłów.

Cytat

Najsłabsze są za to teen slashery i wszelkie horrory o seryjnych mordercach ;\

Znowu racja -> no nie chcę nikogo obrazić, ale te wszystkie filmy typu "Wiem co zrobiłeś..." (czy jakoś tak :P) to nie nazywam horrorami >__>

#32 HollyShort

HollyShort
  • Goście

Napisano 24 październik 2007 - 21:14

1. Koszmar minionego lata
2. Koszmar następnego lata
Oba byly fajne, najlepsze bylo to ze caly czas niewiadomo bylo kto jest mordercą :)
3. Inni (wspaniala rola Nicole Kidman)
4. It czyli po Polskiemu "To"  (widze ze nie tylko ja mam wstret do klaunow ;p)
eee jakos nic juz strasznego nie moge sobie przypomniec :)

#33 Yajirobei

Yajirobei

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1048 postów
  • SkądKhazad-Dum.

Napisano 24 październik 2007 - 23:33

Najbardziej Egzorcysta .... Chyba dlatego, że historia wydaje się prawdziwa. Film stary, znam Go na pamięć, widziałem wiele razy, ale ciągle nie lubię siedzieć sam w pokoju, jak Go oglądam.

Inne horrory mnie nie straszą, ale japońskich kilka ma klimat:
Dark Water (2002), Ju-On (oryginalne), Ringu, Chakushin Ari  (oryginalne)  np... Skrzeczenie kotka czy dźwięki wydawane przez Mamuśkę nie należą do przyjemnych. Albo widok wyłażącej ze studni Sadako.
Także Duch ma swoją sugestywną wizję i potrafi przerazić, szczególnie w końcowych minutach filmu.
Lśnienie ... co prawda odbiega od książki i w porównaniu z nią jest .... badziewiem, ale sam horror jest świetny, a sugestywna psychodela i muzyka naprawdę potrafią przerazić.
Nosferatu: Symfonia Grozy + Cień Wampira -> sugestywna kreacja Maxa Schrecka obrosła taką legendą, że w tym drugim filmie przedstawiano go jako prawdziwego wampira. Oba w połączeniu są przyjemnie dreszczykowate.
Obcy: to jest chyba jednak  sf... Obcy to symbol... Ale straszniejsze są rysunki pana Geigera...
Omen: Damien ...
Strefa Mroku; Film, ale tylko dwie sceny. Pierwsza to przerywnik z Danem Aykroydem, który jako autostopowicz ujawnia swoją prawdziwą twarz, a druga to końcówka filmu, po walce Johna Lightowa z Gremlinem ... I znów Dan jako kierowca taksówki ... Muzyka grozy, sceny może nie do "strachu", ale sugestywne.
To: Clown... Clown... Clown...
Hellraiser: jak sie ogląda pierwszy raz i pojawiają się Cenobici i zaczynają robić masakrę... Można się naprawdę przestraszyć. I zwrócić obiad.

Cytat

1.Dom woskowych ciał - najlepszy moment z Paris Hilton xD
To było straszne?? Hm.... Nie wiem, jak dla mnie słabizna horror, obejrzałem tylko ze względu na 2 główne aktorki, kibicowałem mordercy.

Cytat

Koszmar z ulicy Wiązów
Ale tylko 1,3, i 7.

Cytat

Ukryty wymiar
Zgadzam sie, ma przerażające sceny :) Jest naprawdę w pewnych momentach przerażający ...
Tylko że tytuł powinien brzmieć "Horyzont Zdarzeń", bo to ma swoje uzasadnienie i wiążę się z pewnym zjawiskiem w fizyce, ale co tam ...

Cytat

The thing
Bardziej SF niż horror... Nie wiem czy przerażający ogólnie, ale końcówka wspaniała. Jeden z moich ulubionych filmów.

Cytat

Piątek trzynastego, Halloween
Części 1 to thrillery.

Cytat

Battle Royale
Nie nazwałbym tego filmu horrorem...

Cytat

Martwe zło 1 & 2
A czy one są przerażające? Są okropnie śmieszne i świetne, ale... Zapomniałeś o 3.

Cytat

Wolf Creek
Thriller.

Cytat

Darkness Falls to chyba jeden z nielicznych horrorów, których się naprawdę bałam. Ciemność mnie przeraża.
To obejrzyj horror "Ciemność" z Anną Paquin... Znośny, ale końcówka jest fajna, kojarzy mi się z Phillipem K. Dickiem.

Wszystkie Żywe Trupy, Wampiry Wilkołaki -> znam wiele świetnych horrorów, ale nie są one przerażające. Z wiekiem mija.

Cytat

martwica mózgu--->na tym drugim to obiad zwróciłem takie straszne:O:/
Straszne to nie jest, ale niektóry sceny są ... heheh ... sugestywne :d
Polecam "Zły Smak". Wyborny Hafcik Robercie.

Ogólnie napiszę, że większość horrorów nie potrafi przerazić, no chyba, że dzieci i są bardzo słabe...

#34 Chloe

Chloe

cesarzowa

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2800 postów
  • Wiek 27
  • SkądSudan

Napisano 24 październik 2007 - 23:35

Cytat

Omen: Damien ...
Czy tylko ja się na tym zwijałam ze śmiechu i robiłam zakłady, kto zejdzie następny i w bardziej absurdalny sposób?

#35 Yajirobei

Yajirobei

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1048 postów
  • SkądKhazad-Dum.

Napisano 24 październik 2007 - 23:38

Cytat

Czy tylko ja się na tym zwijałam ze śmiechu i robiłam zakłady, kto zejdzie następny i w bardziej absurdalny sposób?

Muzyka była fajna :)
Poza tym zależy co człowieka przeraża ... Ja się tam specjalnie nie bałem na żadnym horrorze poza Egzorcystą (i kilkoma japońskimi przed chwilę) to jednak Antychryst ma pewien istotny wpływ na psychikę xD