Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

Przyszedł Kishi do Akiry...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

#36 Kon

Kon

~fan

• User
  • PipPip
  • 172 postów

Napisano 23 marzec 2008 - 00:03

Nie wiem czy było
ale w tym i w tym fryzury mają bujne ;]

#37 kakashi69

kakashi69
  • Goście

Napisano 23 marzec 2008 - 00:07

Nie wiem czy było

lol ale oryginalne :) a w której mandze nie mają bujnych fryzur
akurat w Naruto wcale nie są one znowu takie wystrzałowe

#38 forniu

forniu

~random

• User
  • Pip
  • 62 postów

Napisano 23 marzec 2008 - 00:09

Fryzury to maja bujne w kazdym japońskim anime xD

weźmy pod uwagę ze Naruto cały czas jest robione a DB sie juz dawno skończyło (a szkoda )
jestem pewien ze duzo rzeczy jeszcze będzie podobnych jak w DB

#39 Nishi

Nishi

~fan

• User
  • PipPip
  • 214 postów

Napisano 23 marzec 2008 - 00:15

Sasuke = Vegeta

Heh, i wszystko jasne, dlaczego Sasuke to moja ulubiona postać z Naruto ;]
Bardzo dobrze ujęte porównania i same konkretne argumenty. Pewnie gdyby obejrzeć jeszcze raz całe DB i Naruto znalazłoby się o wiele więcej podobieństw, ale i tak w wypowiedzi Fl3t05 jest ich bardzo dużo ;)

#40 UzumakiGoQ

UzumakiGoQ

~fan

• User
  • PipPip
  • 205 postów

Napisano 23 marzec 2008 - 13:46

Zapomnieliście o wydłużaniu rąk przez Choujiego i Piccolo ;p

#41 Fl3t05

Fl3t05

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 28 marzec 2008 - 16:51

bardziej kyuubi mode - ssj

Jak dla mnie Kyuubi Mode dużo bardziej pasuje do Oozaru Mode (co zresztą porównałem) - niewyobrażalna siła i brak kontroli nad własnym ciałem.

moze cs - ssj cs2 - ssj2

Zastanawiałem się nad porównywaniem CSa do SSJ, ale już IMO bardziej pasuje do tego MS - o czym pisał Seraph. Jakieś podobieństwa są, pewnie Kishi się na tym wzorował, choć można znaleźć też dużo różnic.

Oro = Bebi --> zarówno jeden i drugi przejmowali kolejne ciała oraz kontrolowali innych (Bebi przez swoje komórki Oro za pomocą CSa) Oro chciał zniszczyć Konohę a Bebi Sayan.

Tak, ale ja porównuję mangę, a Bebi był w serii GT tworzonej przez fanów. Kishimoto raczej na serii GT się nie wzorował, a nawet jeśli to nie było to bezpośrednie dzieło Akiry.

HM = (chociaż nie jestem do końca pewien tego porównania) Fusion/ Fusion Dance

Ja tam myślę, że Fusion Dance jeszcze znajdzie swojego odpowiednika w "Naruto" - gdy pojawią się silniejsi przeciwnicy (tak jak to było w DB - fuzje weszły dopiero w Buu Sadze). Obecnie do Fusion Dance można porównać raczej Teamwork ;).

FRS = "Działo Quigong"

FRS IMO bardziej pasuje do Genki-Dama - siła, szkody i główny bohater, który ją wykonuje.

KB = "12 oczu"

KB jest w Naruto zbyt wszechstronną techniką. Już prędzej bym ją porównał do techniki "Słoneczny Kieł".

Chidori/Raikiri = Final Flash

Fakt, może prędzej Chidori niż Kirin.

Ja bym ssj porownał do kekei genkai. Ponieważ tylko to mogą osiągnąć ludzie z pewnego ludu.

Można by do konkretnego ABL-a, a najlepiej oczywiście pasuje Sharingan.

IMO pasowałby w temacie o mandze, a i do tematu o Naruto ogólnie nie byłby taki zły :P - ale faktycznie - tutaj utrzyma najlepszy poziom :P

W sumie działu "Naruto - Manga" nie rozważałem, ale rzeczywiście tam pasowałby najlepiej. Ale skoro już jest tu to niech leży tu - przynajmniej powinien utrzymać poziom.

Pięknie dobrane picki xD

Nieprzypadkowo :P. Starałem się dobierać screeny tak, aby nawet ktoś kto nie przeczyta tekstu zauważył podobieństwa :).

Świetny tekst - chwalić autora. Bardzo ładnie napisany (...)

Dzięki wielkie :).

Mam jeszcze jedno podobieństwo Mafuba = Shiki Fuujin.

Fakt, rzeczywiście bardzo dobre porównanie. Szczerze powiedziawszy zapomniałem o tej technice, ale po głębszym zastanowieniu wszystko się zgadza. Tutaj Kishi żywcem "zerżnął" z DB ;P. Zapamiętam, thx ;).

być może sakura coś tam do naruto czuje

No właśnie - poczekajmy :P.

Świetny temat, świetny post otwierający.

Dziękuję :).

Świetny tekst. Naprawdę przemyślany i świetny.

Thx.

A kto będzie Freezerem? Itachi? Pein?
Do tego trzeba jakiegoś głupawego upierdliwca na Oolonga(tak się ten mały świniak nazywał?). Może Konohamaru?

Wszystkich postaci Kishi przecież Akirze nie zabrał, kogoś musiał dodać od siebie XD.

Pein/Madara jako najsilniejsi Bossowie beda jako 1 gwiazdkowy smok z GT

Jak już pisałem - serii GT nie biorę pod uwagę.
Tak samo zresztą z Garlick Sagą, której nie było w mandze, a akurat miałem niezłe porównanie :).

może troche za bardzo sie starasz żeby techniki były dopasowane do postaci

Możliwe, ale nie chcę się też doszukiwać podobieństw "na siłę".

eh nie szukajcie porównań tak na siłe.. postacie w 'Naruto' nie są odpowiednikami postaci z Dragon Ball, po prostu sporo ma bardzo zbliżone cechy
Kishimoto zrobił swoich bohaterów, Toriyama swoich

Tak, zgadzam się. Właśnie dlatego chcę, aby w porównaniu stosować więcej niż jeden argument.

Proponuję podobieństwa, które razem wymyślimy, dodać do posta otwierającego.

Ok - jak znajdę chwilkę czasu to napiszę rzeczy, których nie ma. Na razie na pewno będzie porównanie Mufaba = Shiki Fujin, a nad innymi się zastanowię ;).

Dodatkowe podobieństwa między Uchiha a Saiyanami:

Fakt, zgadzam się ;). Także dopiszę do posta otwierającego, gdy znajdę czas.

EMS - SSJ4

Seria GT odpada.

Fl3t05, mogłeś jeszcze porównać kamizelki sayanów z kamizelkami shinobi :P

Aż takich szczegółów to ja nie szukałem :P.

Fl3t05 przyznaj sie ile to pisales?;>

Długo ;). Akurat nie miałem internetu przez weekend, potem dokończyłem resztę. Sporo czasu też zajęło wyszukanie i obrobienie picków.

Zapomnieliście o wydłużaniu rąk przez Choujiego i Piccolo ;p

O takich szczegółach to ja nie pamiętam :P.

Dzięki wszystkim za opinie :)!

#42 dan87

dan87

~random

• User
  • Pip
  • 82 postów

Napisano 28 marzec 2008 - 16:55

Nie wiem czy to porównanie było ale Sound Five = Ginyu Force.

#43 kakashi69

kakashi69
  • Goście

Napisano 28 marzec 2008 - 17:52

nom, pasuje

Fl3t05, mimo że temat jest w domysłach to jednak powoli umiera.. ;/

..i chciałbym zobaczyć kaioken = bramy w poście otwierającym, podobieństw tu nie brakuje :))

#44 TJW

TJW

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 851 postów

Napisano 28 marzec 2008 - 20:21

kakashi69 napisał/-a:
może troche za bardzo sie starasz żeby techniki były dopasowane do postaci

Możliwe, ale nie chcę się też doszukiwać podobieństw "na siłę".

tak, ale bramy=kaiouken to nie jest porównanie "na siłę", bo od razu widać podobieństwo w wyglądzie bram od trzeciej w góre do kaioukena, a poza tym oba wyniszczają organizm i dają podobne skutki pozytywne, rożnica polega praktycznie tylko na tym, że bram nie używa odpowiednik Goku i że bramy mają więcej poziomów (kaiouken z tego co pamiętam miał dwa)

Tak samo zresztą z Garlick Sagą, której nie było w mandze, a akurat miałem niezłe porównanie :).

możesz przynajmniej podać o co ci chodzi poza postem otwierającym

#45 Drag0n

Drag0n

~random

• User
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 28 marzec 2008 - 20:57

Nie wiem czemu nie bierzesz GT pod uwagę, skoro Akira miał spory udział w jego tworzeniu :d

#46 Fl3t05

Fl3t05

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 28 marzec 2008 - 21:55

W sumie to całkiem niezłe. Można by też Orochimaru do Freezera przyrównać i by wyszło ;). Muszę to jeszcze przemyśleć :P.

Fl3t05, mimo że temat jest w domysłach to jednak powoli umiera.. ;/

Mało osób się wypowiada - może odstrasza ich długość posta otwierającego ;)?

i chciałbym zobaczyć kaioken = bramy w poście otwierającym, podobieństw tu nie brakuje :))

Prędko posta otwierającego nie zedytuję - będę musiał chwilkę czasu znaleźć, aby to wszystko uporządkować. Ale nie mówię 'nie'.

tak, ale bramy=kaiouken to nie jest porównanie "na siłę", bo od razu widać podobieństwo w wyglądzie bram od trzeciej w góre do kaioukena, a poza tym oba wyniszczają organizm i dają podobne skutki pozytywne, rożnica polega praktycznie tylko na tym, że bram nie używa odpowiednik Goku i że bramy mają więcej poziomów (kaiouken z tego co pamiętam miał dwa)

Czyli znalazłeś więcej różnic niż podobieństw ;).
Nie mówię, że nie są podobne, bo są, ale IMO istnieją techniki podobne do siebie bardziej.

możesz przynajmniej podać o co ci chodzi poza postem otwierającym

Rozważałem kolejne podobieństwo zdarzeń czyli pokonanie Garlicka = pokonanie Hidana. Obaj byli żałośnie słabi, ale posiadali rzecz, która dawała im przewagę nad wszystkimi - nieśmiertelność. Obaj musieli zostać pokonani w 'dziwny sposób', strasznie nietypowy. Nie można było ich normalnie zabić i mimo że byli słabi to przysporzyli sporo trudności naszym bohaterom. Inteligencją też nie grzeszyli.
Ale Garlick to postać fillerowa - miał krótki arc w DBZ + chyba pierwsza kinówka DBZ jest jemu poświęcona. Hidan to postać czysto mangowa.

Nie wiem czemu nie bierzesz GT pod uwagę, skoro Akira miał spory udział w jego tworzeniu :d

Taki jak Kishimoto w tworzeniu fillerów.
Oceniam MANGĘ, nie anime. To, że screeny są z anime? Może dlatego, że były lepszej jakości, łatwiej było znaleźć i anime jest mi bardziej bliskie. Ale to nie powód, aby się tym sugerować.

#47 kakashi69

kakashi69
  • Goście

Napisano 28 marzec 2008 - 22:10

i że bramy mają więcej poziomów (kaiouken z tego co pamiętam miał dwa)

o ile dobrze pamietam to Kaioken miał też miał jakieś poziomy
z Vegetą było Kaioken x1, x2, x3, x4, a z Frezerem nawet x10 i x20

Nie mówię, że nie są podobne, bo są, ale IMO istnieją techniki podobne do siebie bardziej.

tak, ale raczej nie FRS = Genki Dama.. :))

Mało osób się wypowiada - może odstrasza ich długość posta otwierającego ;)?

pamiętam jak ten temat był świeży, miał może z godzinke i nie było żadnej odpowiedzi
jak już kiedyś mówiłem post otwierający straszy, gdyby nie obrazki to bym nie przeczytał

Taki jak Kishimoto w tworzeniu fillerów.

najbardziej żalowe były te z Hoshikage

#48 DusKy

DusKy

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1495 postów

Napisano 28 marzec 2008 - 23:35

tak, ale raczej nie FRS = Genki Dama.. :))

IMO bardziej UR = Genki Dama ;p

#49 Kosmiczny

Kosmiczny

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 29 marzec 2008 - 13:36

Post otwierający świetny, pokazuje jak duże podobieństwa występują międziy DB i Naruto. Świetnie dobrane screeny, jednak wkradł się również błąd: przy porównaniu Kirin=Final Flash, mamy obrazek przedstawiający Galick-Ho, a nie Final Flash ;).

dan87 napisał/-a:

W sumie to całkiem niezłe. Można by też Orochimaru do Freezera przyrównać i by wyszło ;)

Rzecywiście, podobieństwo tu występuję, a i między postaciami Freezera i Orochimaru można znależć kilka podobieństw:
-obydwaj chcieli stać się nieśmiertelni
-wspomniane posiadanie oddziału elitarnych wojowników
-"bawienie się" z przeciwnikiem podczas walki
-również nieco sposób wypowiedzi, zarówno Freezer jak i Orochimaru zwracali się do swoich przeciwników z pozornym szacunkiem ( np. podczas walk: Orochimaru vs Sarutobi; Freezer vs Nail)
-z początku byli "big bad bossami" a z czasem zostali ośmieszeni wręcz przez autorów mangi (Freezer zabity w kilka sekund przez Trunksa, a Orochimaru oberwał Susanno zanim się w na dobre pojawił) xD

#50 Shalashaska

Shalashaska
  • Goście

Napisano 29 marzec 2008 - 14:00

Mi przyszło do głowy pewne porównanie, może nie jest ono zbyt dosadne, ale jest... mianowicie, zarówna egzaminu na chuunina jak i pierwszego Tenkaichi budokai, nie wygrał główny bohater. Pierwszy Tenkaichi Budokai wygrał Jackie Chun xD, a nie Goku, a jeśli chodzi o Naruto to nie mam na myśli sytuacji, że egzamin na Chuunina został przerwany, tylko to że tytułu tego nie otrzymał ani Naruto, ani żaden z dwóch kolejnych głównych bohaterów tylko tytuł ten otrzymał Shikamaru =))

#51 Qrowsky

Qrowsky
  • Goście

Napisano 29 marzec 2008 - 14:53

Cudowny tamat ;)
I przyszła mi na myśł pewna żecz. Czy nie uważacie, że Energia Ki jest łudząco podobna do chakry? Jedni mają więcej, drudzy mniej a i czasami brakuje ;]

Oro = Bebi --> zarówno jeden i drugi przejmowali kolejne ciała oraz kontrolowali innych (Bebi przez swoje komórki Oro za pomocą CSa) Oro chciał zniszczyć Konohę a Bebi Sayan.

Oro chciał zabić także 2 istniejących Uchihów ;) Więc podobieństwo jeszcze większe ;)
Ale i tak jestem za Freeza = Oro :D

Jakie? :> A tak BTW: Możliwe, że Kisiel się na anime wzrorował, bo w końcu je tez oglądał, ne?

Tylko do kogo porównać Krilana?? Przecież przed TS'em to on był best friendem Goku... Shikamaru? Neee... :> Myśl, Fl3t05, myśl ;)

#52 kakashi69

kakashi69
  • Goście

Napisano 29 marzec 2008 - 15:24

Czy nie uważacie, że Energia Ki jest łudząco podobna do chakry?

Flet wspomniał o tym w poście otwierającym

Tylko do kogo porównać Krilana?? Przecież przed TS'em to on był best friendem Goku... Shikamaru? Neee... :> Myśl, Fl3t05, myśl ;)

-->

Wszystkich postaci Kishi przecież Akirze nie zabrał, kogoś musiał dodać od siebie XD.

dobra, dodam coś od siebie:
druga forma Zarbona = Hermit Mode
chodzi mi tutaj głównie o to że bohaterowie nie za bardzo lubią używać tych form ponieważ nie wyglądają w nich atrakcyjnie
do tego zarówno w brzydkiej formie Zarbona jak i w HM bardzo rośnie siła i szybkość postaci

#53 Hłanu

Hłanu
  • Goście

Napisano 30 marzec 2008 - 23:16

Podobieństwo odnosi sie równierz do ciężarków Rock-a Lee i kilku elementów ubioru Goku (20 bodajże kilowa koszulka, 20 kilogramowewe opaski na ręce oraz 20 kg buty) które także obciążały naszego bohatera.

#54 dan87

dan87

~random

• User
  • Pip
  • 82 postów

Napisano 30 marzec 2008 - 23:35

Co myślicie o takim podobieństwie. Podmiana ciał Ino i Ginyu (zapomniałem jak sie ta technika nazywała u Ino). Przeciwnicy "opanowują" ciało przeciwnika. Główna różnica polega na tym, że technika Ino działa jakiś czas a Ginyu może jej używać ile chce.

#55 epidemia aids

epidemia aids

~random

• User
  • Pip
  • 94 postów

Napisano 11 listopad 2008 - 09:55

...

#56 Fl3t05

Fl3t05

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 11 listopad 2008 - 14:55

Przeczytałem tylko pierwszy post. I muszę się nie zgodzić, że fabuła jest bardzo podobna, wręcz identyczna.

W takim razie słabo Ci idzie to czytanie ze zrozumieniem.
Pokaż mi fragment, w którym napisałem, że fabuła w Naruto i Dragon Ball'u jest identyczna.

Czy w DB widziałeś jakąś organizację typu Akatsuki? Czy jakiś przeciwnik "dobrych" wziął dobrego na trening aby potem próbować przejąć jego ciało etc.

Lol, przecież nikt nigdzie nie napisał, że wszystkie motywy się zgadzają...
Czytaj ze zrozumieniem.

Nie będę dalej pisał bo to bez sensu

Brak argumentów = brak dyskusji
Troszkę fail z Twojej strony.

ponieważ można by tak napisać minimum równie długi post jak ten pierwszy w tym temacie

Ale nie napisałeś, więc o czym w ogóle dyskutujemy?

Napiszę tylko, że w DB prawie nie ma fabuły!

Sprecyzuj, pokaż jakieś dowody, lol.

A i jeszcze szukałeś podobieństw na siłę...

Skąd taki wniosek?

Oczywiście nie mam nic przeciwko rzeczowej krytyce, ale w Twoim poście takiego zabiegu wyraźnie nie widać. Nie przeczytałeś nawet w całości posta otwierającego, a nawet jeśli to widać, że było to "po łebkach" i niedokładnie. Starasz się krytykować, rzucasz zdaniami nie mającymi sensu i sugerujesz, że sam byłbyś w stanie napisać coś podobnego. Powodzenia, chętnie przeczytam Twój post (o ile taki się w ogóle pojawi).

#57 filio23

filio23

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 822 postów

Napisano 11 listopad 2008 - 21:21

Na początek brawka za temat dla autora. Heh, ktory jak mniemam wciąż DB darzy ogromną miłością :)
MS jest podobny do ssj w pewnym stopniu, przede wszystkim nie kazdy mogł byc posiadaczem, i tu sie nasuwa pytanko. Prawda jest to ze Ms zawsze męczy organizm a ssj jakos bohaterom db nie doskwierał, aż tak. Podobnie jest z chidori, które ostro wykańcza i kamehamą, która nie wykańcza tak organizmu. To są takie drobiazgowe róznice heh.

#58 Jiraya

Jiraya

Waleczny Bóbr

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2701 postów

Napisano 12 listopad 2008 - 00:06

Na początek brawka za temat dla autora. Heh, ktory jak mniemam wciąż DB darzy ogromną miłością :)
MS jest podobny do ssj w pewnym stopniu,

łączy je jedynie, to że nie każdy może posiadać te zdolność, bo SSJ nie powoduje ślepoty i nie trzeba zabić żeby go zdobyć

widziałeś jakąś organizację typu Akatsuki?

Akurat ten wątek się nie zgadza, ale inne, takie jak napisałFl3t05 w poscie otwierającym

#59 filio23

filio23

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 822 postów

Napisano 12 listopad 2008 - 00:15

Jiraya., ale chamsko mnie z cytowałeś wycinając pół mojego posta xD
^^ wracając do tematu i tego co pisałem to uszkodzenia powodował ussj, może i nie powodował ślepoty, ale negatywnie wpływał na organizm. Także mamy powiązanie z MS.

#60 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5884 postów

Napisano 12 listopad 2008 - 00:31

^^ wracając do tematu i tego co pisałem to uszkodzenia powodował ussj, może i nie powodował ślepoty, ale negatywnie wpływał na organizm. Także mamy powiązanie z MS.

USSJ jest znacznie bliżej do CS2.
MS i SSJ to całkiem inne rzeczy, a SSJ ~ CS
Look:
CS1 to boost do siły, szybkości, ilości energii .
Co robi SSJ?
Dokładnie to samo! Ba, aura wkół Sasa za pierwszym razem przypomina DB.
Tak, wiem, że skala jest nieporównywalna, ale z drugiej strony w DB rozwala się planety :P
Co robi CS 2?
Duży boost do siły, ale trochę kosztem szybkości .
Widać podobieństwa? Widać.
Szerzej wypowiem się kiedy indziej, teraz musiałem skorygować kwestię USSJ ;)

#61 Spike

Spike

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1825 postów

Napisano 12 listopad 2008 - 09:09

USSJ jest znacznie bliżej do CS2.
MS i SSJ to całkiem inne rzeczy, a SSJ ~ CS

Ja, tak jak napisałem w pierwszym poście swojego tematu również uważam, że MS jest podobny do ssj.

Look:
SSJ to legendarny stan, dostępny jedynie dla najpotężniejszym przedstawicieli rasy Saiyan, może nim zostać jedynie bezlitosny wojownik kochający walkę i krew. Okazało się, że to nieprawda bo np taki Gohan walkę ma w głębokim poważaniu.

MS to legendarne oczy, dostępne jedynie dla najpotężniejszych członków klanu Uchiha, może je otrzymać jedynie osoba zdolna zabić swoje uczucia i zamordować osobę sobie najbliższą. Okazało się że to nieprawda - Sasuke osiągnął MS uwalniając swoje uczucia, nie wspominając o Kakashim.

A, i sam MS nie męczy organizmu - robią to techniki do których daje dostęp.

CS nie pasuje - boost do siły i szybkości jest w mangach sprawą pospolitą, a sama klątwa jest raczej nawiązaniem do statusu Maijin z Buu Saga - Oro tj Badibi dawał go swoim wybrańcom, również wyzwala ukrytą siłę (chakre), pierwotnie wzmacniał agresję (Sasuke po raz pierwszy); nawet tekst Sasuke jest bardzo podobny do tego Vegety.

#62 filio23

filio23

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 822 postów

Napisano 12 listopad 2008 - 15:40

Droga do uzyskania CS jest zupełnie inna niż do SSJ. Tak więc odpada takie podobieństwo jak dla mnie bo jedyne co tutaj jest podobne to power up jaki te formy dają, ale to jest raczej normalne w takich anime.
CS to tak jakby klątwa

sama klątwa jest raczej nawiązaniem do statusu Maijin z Buu Saga

właśnie ^^
Natomiast MS to nie żadna klątwa. Otrzymać go mogą tylko wybrańcy (albo po prostu nie każdy xD) tak samo SSJ. Oba dają ogromną moc.

#63 Ichihi

Ichihi

~fan

• User
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 12 listopad 2008 - 16:26

No przynajmniej odemnie uzyskasz uznianie.. ;] rzeczywiście gdy wgłębiamy się w treść Naruta i Dragon Balla można zobaczyć sporo podobieństw ale jedynie można spekulować że Kishi brał przykład z D.B

#64 narutol

narutol
  • Goście

Napisano 15 listopad 2008 - 19:11

heh wreszcie znalazlem taki temat :D Rzeczywiście podobieństwa między postaciami db i Naruto są ogromne choć akurat nad podobieństwem Gaary i Piccola nigdy sie nie zastanawialem choć przyznam że piccolo to też jedna z moich ulubionych postacic w db. Nie wiem też czy ktoś widzial ale na spodzie okladki tomu 24 pisze:
"To już 24 tom Naruto! W 24 tomie Dragon balla Goku walczyl z Mlekorem (kapitan Ginyuu force jakby ktoś nie wiedzial :p),pamiętam jak dziś to napięcie myślalem, myslalem że mi serce wyskoczy. Muszę doprowadzić Naruto do podobnego poziomu dreszczy!"
Widać jasno jak Kishimoto uwielbial Dragon balla :D
P.S.Fl3t05 musialaś się napracować żeby napisac taki dlugaśny post otwierający :D

#65 Velo

Velo

~fan

• User
  • PipPip
  • 213 postów

Napisano 15 listopad 2008 - 20:45

Nic dodać, nic ująć do wypowiedzi przedmówców. Rzeknę tylko tyle, iż porównywanie kolejnych stadiów SSJ do form Sharingana, czy "ogonów" Kyuubiego jest dość kulawe. Trafniej raczej wskazać na mnogość "trybów" jako takich, nie konkretnie Sharingana, czy Kyuubi-mode - widzieliśmy moce bijuu, senjutsu i CS-y - wszystkie miały tą samą właściwość, iż wzmacniały postać "ogólnie", to jest wszystkie jego atrybuty fizyczne i siłę technik. Kishimoto dodał od siebie negatywne skutki (tudzież wadę sposobu używania przypadku senjutsu) tych technik. Od biedy możemy uznać wygląd Kyuubi-mode za pewne nawiązania do SSJ.

#66 Zakapturzony

Zakapturzony

~random

• User
  • Pip
  • 75 postów

Napisano 15 listopad 2008 - 22:56

Zdecydowanie Orochimaru = Freezer. Prócz wyżej podanych przyczyn, ja dorzucam jeszcze jeden. Mianowicie proszę sobie przypomnieć moment walki Sarutobi vs Orochi, gdy ten drugi "zrywa" z siebie skórę i pojawia się twarz bardziej kobieca. Ba, w anime strasznie dobrze to wyglądało. Spójrzcie na kształt tego łba plus ten histeryczny śmiech i gestykulacje Orochiego. Jak nic przypomina ostatnią formę Freezera.

edit: Jeszcze jeden pojedynczy motyw mi się przypomniał. Mianowicie dzwoneczki. :) Zarówno Mr Popo w DB wykorzystał je w treningu Goku, jak i Kakashi przy testowaniu swojego teamu.

#67 Nova Prime

Nova Prime

~fan

• User
  • PipPip
  • 336 postów

Napisano 16 listopad 2008 - 01:03

Co do KMx
Bardziej mi się wydaje, ze porównaniem tutaj może byc po prostu aura otaczająca postacie, które wyzwalają dużo mocy ki/czakry. I jej różne kolory w zależności od "mode'u" :)

Tak samo zgadzam się z tym, że Freezer = Oro :)

#68 Velo

Velo

~fan

• User
  • PipPip
  • 213 postów

Napisano 16 listopad 2008 - 02:07

Co do KMx
Bardziej mi się wydaje, ze porównaniem tutaj może byc po prostu aura otaczająca postacie, które wyzwalają dużo mocy ki/czakry. I jej różne kolory w zależności od "mode'u" :)

W oczach staje mi od razu fragment Naruto Abriged, w którym Sakura mówi "chakra is like KI, only much lamer" xD...

#69 Zarbon

Zarbon
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2009 - 02:51

A mi Team 7 -Naruto,Sasuke i Sakura przypomina trochę trókę z Dragon Ball GT:Son Goku,Trunks i Pan.Poza tym zgadzam się,że Sasuke opanowany przez Orochimaru to jak Majin Vegeta przez Babidiego;)

#70 Jiraya

Jiraya

Waleczny Bóbr

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2701 postów

Napisano 01 styczeń 2009 - 12:53

A mi Team 7 -Naruto,Sasuke i Sakura przypomina trochę trókę z Dragon Ball GT:Son Goku,Trunks i Pan

Nie ma tu podobieństwa, Goku jest o wiele starszy niż Pan i Trunks i pozatym to byly fillery, a temat wskazuje na podobieństwo w mandze