Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Muzyka w "Bleach"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#141 Vizi

Vizi

~świeżak

• User
  • 1 postów

Napisano 09 grudzień 2010 - 01:06

Poszukuje tego kawałka, występuje on stosunkowo często, a choć ściągnąłem 2 różne soundtracki nawet z pojedyńczymi dialogami nie znalazłem go..

http://www.youtube.c...h?v=UAzXxCv28kY

#142 Abukashi

Abukashi

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 10 grudzień 2010 - 17:29

Vizi,
Ten i parę innych kawałków nie znajdziesz na żadnych oficjalnym OST z tego co wiem, tak samo nie ma np kawałka, który leci podczas walki hollow Ichigo vs Byakuya.

#143 Kosmiczny

Kosmiczny

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 15 grudzień 2010 - 11:14

OST z nowej kinówki:
http://www.megaupload.com/?d=CB8GFQ91
Na YT też można już znaleźć kawałki.

#144 Azalia

Azalia

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1439 postów

Napisano 15 grudzień 2010 - 21:37

movie OST 4...
Hmm jakby to ująć... Nie wiem ile zapłacono Shiro Sagisu za ten ost ale musiało to kosztować fortunę, bo ścieżka brzmi re.we.la.cyj.nie!

Pomieszanie klasyki i motywów rodem z wczesno XXwiecznej opery, elektroniczne mixy z wpłwami alternatywy electro-rockowej - czułam się jakbym słuchała ostów Blicza w wykonaniu współczesnych ikon elektro, rocka i muzyki klasycznej pierwszej połowy XX w. Dodatkowo świetne kompozycje gitarowe, bardzo wysmakowane skrzypce, które chyba po raz pierwszy nie są tak nachalne w ostach Blicza.
Mało fortepianu i skrzypiec, więcej gitary, bębnów i chóru - ale tematyka idealnie nadaje się do tego.

No i te żarciki, poukrywane w utworach (mowa o elektronicznym Number One, On the precipice of defeat i Senna (Sode no Shirayuki theme) ) - dobry pomysł, ale dopiero w połowie zorientowałam się że jestem strollowana xD

Wkręcający cykl Incantation i wszystkie BL numerek - najlepsze momenty, chociaż poszczególne piosenki też dają radę (jedyna część której nie polubiłam to były wszystkie SD2 - słabe elektroniczne przygrywki, niewypały zapychające ciszę na ekranie ;/).

Zdecydowanie najbardziej melodyjny i klasyczny OST z dotychczasowych, bardzo niejapoński, sięgający do tradycji muzyki filmowej - naprawdę 70% kompozycji na tym wydawnictwie to dość wysoki poziom światowy, bezwzględnie.

A i jak chcecie się dokształcić, to radzę wziąć na warsztat wszystkie bardziej chóralno-klasyczne kawałki z tego osta i szukać wszystkich utworów które były inspiracją dla kompozycji - polecał przejrzenie muzyki filmowej ostatnich 50-70 lat :)

#145 bravo1900

bravo1900

~fan

• User
  • PipPip
  • 111 postów

Napisano 19 grudzień 2010 - 07:40

A mi się nie podoba. Tylko drugi OST z Bounto arc jest gorsze niż to.
Po poprzednich OSTach z kinówek spodziewałem się czegoś wielkiego, może nawet epickiego, ale srogo się zawiodłem.
Nawet beznadziejny 4 OST anime miało dwie fajne nuty, ale tu nic mi się nie podoba (jeżeli szukać na siłę to tylko pierwszy utwór ujdzie).

#146 Craftsmen

Craftsmen

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1072 postów

Napisano 19 grudzień 2010 - 17:42

Ja juz swoje uwagi na temat muzyki w Bleach wypowiadalem, sa nieprzychylne i takie zostaja do dzisiaj.

Sluchajac OST z czwartego filmu mysle ze wyciagnieto kilka wnioskow.
Na pochwale zasluguje fakt, ze wykorzystywane sa znane tematy-sa na nowo aranzowane, czasem bardzo ciekawie. Wszystko oscyluje wokol wlasnie tych kilku znanych nut-dzieki temu po raz pierwszy w Bleachu mozna liczyc na jakas koherencje, bo do tej pory to panowal straszny chaos. Brak tematow postaci, brak tematow sytuacji, brak kawalkow robionych specjalnie dla danej sceny, co zas wyszedl film to wrzucano muze z niego hurtem. Koszmar, bo kazdy OST byl inny. Zas to, co bylo produkowane tylko i wylacznie na potrzeby anime to jakis montyhpythonowski zart ktorego nikt chyba nie zrozumial. Razem tworzylo to mieszanke nie nadajaca sie do czegokolwiek, ale dalo sie zaobserwowac ze OST do filmow byly profesjonalnie zrobione, choc o roznej jakosci. Nie popelnialy jednak szkarad wersji anime.

To, ze pojawiaja sie masowo tematy z poprzednich OST w nowym soundtracku to pewnie wynik dwoch czynnikow: tego ze pojawiaja sie tam postacie znane z calego cyklu a po drugie-nareszcie mozna to to wrzucic do anime i otrzymac cos innego niz muzyczna konfuzje. Nowy OST jest wiec jakas tam klamra spinajaca cala dotychczasowa radosna, niezborna tworczosc.

Ale czy faktycznie jest dobry? Chyba jednak jest za mocno skonfigurowany na potrzeby filmu by go sluchac osobno, bez wiedzy o konkretnych scenach ktore ilustruje (nie widzialem go jeszcze) bo momentami ciezko sie tego slucha. Jest za halasliwe jak na moj gust. Wiem, ze to "Hell chapter" ale spora czesc kompozycji jest strasznie zgrzytliwa i wkurzajaca. To uszna masakra.

Podobnie jak Azalia slysze tam szerokie odwolania do muzyki filmowej, choc dla mnie to jest ta z lat 70-tych. Znalazlo sie nawet kilka odwolan do muzyki klasycznej w ogole. Kilka motywow wywolalo moj usmiech. Daleko jednak temu do dowcipnosci Hansa Zimmera pod tym wzgledem.

Nierowny styl z tego wyszedl. Momentami mialem wrazenie ze slucham soundtracka do jakiegos horroru/filmu przygodowego z czasow kina czarnobialego, by zaraz zostac zbombardowanym aranzacjami elektro-rockowymi, ktore potem sa mieszane z wkladkami symfonicznymi...eeee.... strasznie eklektyczne to jest. Chyba ciutke za bardzo.

Krzykliwy, halaśny. Pstrokaty. Momentami przyciezkawy. Ale z drugiej strony tworzy jakas spojnosc tematyczna, duzo fajnych nawiazan, porzadne wykonanie. Moze byc.

Tylko wkurza mnie to, ze chor spiewa po angielsku i moge go zrozumiec. Bueeeh, obrzydliwosc.

EDIT:
Znacznie lepsza jest druga polowa OST. Milo sie ja slucha, przypomina mi nieco RTPN, ale to chyba dlatego bo ostatnio walkuje ich album.

#147 xD Luki xD

xD Luki xD

~random

• User
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 08 luty 2011 - 20:54

Ja poszukuję nutki z wejścia ichigo z epickiego 308 odcinka
W tym fragmencie jest od początku do jakoś 1:20, tytuł, plx!!!!! (to jest chyba Number One, ale w innej wersji)
http://www.youtube.c...h?v=9jr-Mg-qvr8

#148 Azalia

Azalia

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1439 postów

Napisano 08 luty 2011 - 21:03

Bleach movie OST 4 Hell Chapter - utwór 17 4BLM 101 Chokkaku

http://www.youtube.c...feature=related

#149 DartiRevi

DartiRevi

~random

• User
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 09 luty 2011 - 23:36

http://www.youtube.c...feature=related

1:09

Co to za nutka? Nie jestem pewny ale była chyba w jakimś Oście ale ja jej nie posiadam :(

#150 Chabra

Chabra

~random

• User
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 12 luty 2011 - 18:14

Przesłuchałam wszystkie OSTy grając w sudoku i nie znalazłam twojej nuty.
Polecam posłuchać OSTy nr 1, tam powinno być jeśli przeoczyłam :)

#151 Azalia

Azalia

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1439 postów

Napisano 12 luty 2011 - 20:02

Nie ma tej ścieżki, bo to jeden z wielu remiksów Shiro Sagisu. Na dobrą sprawę można przejrzeć jego wcześniejsze dokonania i poszukać piosenek które są do tego podobne. To taka sama sytuacja jak z pewnym utworem podczas walki Ichigo vs. Zaraki w anime.

Nie znajdziecie tego na żadnym oficjalnym oście Blicza.

#152 Chabra

Chabra

~random

• User
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 13 luty 2011 - 11:39

Ach, przesłuchałam wszystkie osty prócz filmowych i pierwszy był prześwietny. Budzi wspomnienia :) przyjemnie się go słuchało. Drugiego też. Wtedy to miało ducha :P. No i tam jest przeepickie Number One - kiczowata wzniosłość, aż się uśmiech ciśnie na usta. Przy trzecim moja mina sprawiała wrażenie rypniętej patelnią, a to dlatego, że bardzo mnie denerwowały te hiszpańskie dźwięki (które mimo wszystko pasowały do Hłenko). I o ile te wszystkie trzy pamiętałam, to z czwartego nie kojarzę absolutnie nic. Czy one już występowały w anime?

#153 Jedi-kun

Jedi-kun

~random

• User
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 22 lipiec 2012 - 22:27

BLEACH 5th Anniversary BOX

Nareszcie wydane zostały niepublikowane dotąd utwory starego bliczyka, idealne dopełnienie dla pierwszego OST'a.

link

#154 pebl

pebl

~random

• User
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 27 lipiec 2012 - 10:00

Ktoś wie jak nazywa się ta muzyczka która leci w odcinku 364 zaraz po openingu gdzie Tsukishima zaczyna walkę z Byakuyą ?

#155 Hisaki Hama

Hisaki Hama

~świeżak

• User
  • 6 postów

Napisano 27 lipiec 2012 - 12:38

Ten utwór pochodzi od "Bleach: Hell Chapter Limited Edition OST".
05. Fallen Angels (Choir and Violins)

Masz linka do chomika, w którym znajdziesz ten utwór.
http://chomikuj.pl/l...onus Hell Verse

#156 cold

cold

~świeżak

• User
  • 1 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 19:40

Wie ktoś może jak nazywa się soundtrack z tego odcinka http://www.youtube.c...h?v=fMFPm7Qquzc zaczyna sie w 6:30 mniucie
znalazłam, calkiem fajny ost http://www.youtube.c...h?v=_KEiuT_GX6k

#157 mjetek

mjetek

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisano 13 kwiecień 2013 - 10:56

Witam.

Możecie mi powiedzieć, co to za nuta zaczynająca się od 1:53?

http://www.youtube.c...h?v=Pxa5_q2W5UU

#158 Jedi-kun

Jedi-kun

~random

• User
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 13 kwiecień 2013 - 12:17

Up:

http://www.youtube.c...1D902B&index=11

Bleach 5th Anniversary Box CD 1 - Track 11 - BL_995

#159 Fraktal

Fraktal

~świeżak

• User
  • 1 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 22:55

Hejka. Poszukuje nazw dwoch utworow, obydwa z walki tousen vs hisagi&komamura. Pierwszy okolo 5 minuty odcinka 290 podczas rozmowy komamury i tousena (wspomnienia z przeszlosci) i drugi (o wiele bardziej wazny, naszukalem sie go i nie moglem znalezc :/) - odcinek 289, rowniez retrospekcja z tousenem okolo 8 minuty - gitarowy, wolny utwor. Prosze o pomoc !

#160 Luminoso

Luminoso

~random

• User
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 01:46

Uwielbiam ost'y, openingi, gorzej mam z endingami. Z Endingów lubię Home Made Kazoku - Thank You, Yui - Life i Movin! :3 Ogólnie uwielbiam muzykę z anime <3

#161 mac666

mac666

~świeżak

• User
  • 1 postów

Napisano 08 czerwiec 2017 - 18:23

Ktoś może wie jak nazywa się utwór w z odcinka 312, 19:35 minuta. Walka Omaedy z Hollowem?

Użytkownik mac666 edytował ten post 08 czerwiec 2017 - 18:31