Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

HELP DESK

help desk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
884 odpowiedzi w tym temacie

#351 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 27 lipiec 2010 - 20:20

Nigdzie raczej nie ma ukazanej roznicy wieku, Nawaki gdy zginal mial 12 lat. Sadzac po wygladzie wydaje mi sie, ze bylo miedzy nimi jakies 4-6 lat roznicy. Jakie pytanie w ogole :D :P

#352 skejciara

skejciara

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 442 postów

Napisano 27 lipiec 2010 - 21:44

A co w nim nie tak ? XD
Po prostu zastanawiałam się ile w tym czasie mogła mieć lat, kiedy zginął Nawaki i Dan ;]

No bo właściwie.. jest powiedziane, że potem miała hemofobie.. to jak mogła potem walczyć? Przecież wojna nie skończyła się w momencie śmierci Dana..

#353 zaqwer

zaqwer

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:38

Kiedy pierwszy raz zostało man podanie imie 4Hokage??

#354 Gogol

Gogol

~bot

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów

Napisano 28 lipiec 2010 - 11:43

Podczas rozmowy Tsunade z Jirajią, gdy Erotoman wybierał się na zwiad do kraju deszczu (wtedy też poznaliśmy po raz pierwszy imię Kushiny)

[ Dodano: 28-07-10, 11:46 ]
to chapter 367 :)

#355 nighten

nighten

~random

• User
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 29 lipiec 2010 - 19:57

Jaki żywioł czakry ma Shikamaru ?

#356 rysiu06

rysiu06

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 29 lipiec 2010 - 20:13

Nie ma żadnego.

#357 Collision

Collision

Botan is Love

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2430 postów

Napisano 29 lipiec 2010 - 20:41

Jaki żywioł czakry ma Shikamaru ?

W pewnym odcinku użył wody-pewnie Suiton

Co?! Kiedy niby Shika uzyl wody?! :O Linki kolego, linki! :P

Youtube ...pisz walka Kakuzu(po Angielsku lub Hiszpańsku)

Wiem że filler

#358 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 29 lipiec 2010 - 20:43

W pewnym odcinku użył wody-pewnie Suiton

Co?! Kiedy niby Shika uzyl wody?! :O Linki kolego, linki! :P

#359 rysiu06

rysiu06

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 29 lipiec 2010 - 20:46

To było podczas walki z Kakuzu.
Przyzwał wodę ze zwoja, ZE ZWOJA;] I to anime;)

#360 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 29 lipiec 2010 - 21:09

Jest jakas kolorowa strona mangi, na ktorej znajduje sie Naruto uzywajacy niebieskiego Rasengana? Czy czasem wersja mangowa nie jest zolta?? To wszystko przez ta nowa okladke... :D

#361 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 29 lipiec 2010 - 21:54

Z tego co kojarzę, nie. Ogólnie, nie wiemy jakiego koloru jest chakra Naruto ;)
http://beta.onemanga.com/Naruto/91/16/ <- gdyby miał ją określić kolorem, byłby to żółty, nie jest to jednak potwierdzenie, że tak jest w rzeczywistości, charakter jego chary kojarzy mu się z tym kolorem tak samo jak charakter chakry Lisa kojarzy się z czerwonym (a przecież wiemy, że Kyuubi ma pomarańczową).
Animatorzy wymyślili sobie, że niemal każda chakra jest niebieska, chociaż Kishimoto, z tego co wiem, nigdy tego nie potwierdził. W każdym razie żółty jest prawdopodobny jako kolor chakry Naruto (no i pasuje do niego :P)
Ważne jest info o Sakumo - biała chakra jest czymś nadzwyczajnym, wiec reszta shinobi musi mieć jakaś inną :P
Jestem ciekawy jak to wygląda w wersji Kabury.

[ Dodano: 29-07-10, 22:00 ]
Znalazłem coś takiego:
http://img180.images...narutocover.jpg
Okładka jumpa, jak widac Naruto ma na niej pomarańczowego Rasengana. Nie jest w Kyuubi Mode, wiec można smiało założyć, ze to jego własna chakra. Sprzeczne informacje, ciężko ocenić :P

#362 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 29 lipiec 2010 - 22:18

Czyli wychodzi na to, ze wersja Rasengana w wykonaniu Kishimoto jest pomaranczowa/zolta, a animatorzy z Pierrota po prostu przyzwyczaili juz nas do tej swojej niebieskiej wersji. Dziwna sprawa, jestem w szoku... Dobrze ze manga jest czarno-biala, bo nie moglbym sie przyzwyczaic do nowej wersji tej techniki. Kurcze nie mogli sie jakos dogadac :|

Jeszcze jedno, w koncu jest gdzies wyjasnione skad u Naruto te krechy na policzkach?

#363 Gogol

Gogol

~bot

• User
  • 5072 postów

Napisano 29 lipiec 2010 - 22:49

Jestem ciekawy jak to wygląda w wersji Kabury.

"Ta czakra jakby się zmieniała. Zupełnie jakby coś co najpierw było żółte stawało się czerwone"
IMO to raczej jakieś porównanie w stylu "ciasto jest brązowe, ale jak sie użyje więcej ciepła to jest czarne" żeby jakoś zobrazować że zwykła czakra Naruto przemienia się w lvl wyżej :P
Nigdzie też nie ma potwierdzenia koloru Naruto, Orochimaru tylko podczas walki z 3 mówi "technik jest pewnie tyle co kolorów, dziesiątki tysięcy. Jeśli niebieski to czakra, a żółty to pieczęci - zielonym będą techniki".

I tyle z tego co kojarzę nt kolorów.

#364 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 29 lipiec 2010 - 23:28

Spoiler

Jeden z pickow drugiego artbooka, jednak znalazl sie niebieski :D pewnie to wyjatek wsrod reguly, wyglada na to, ze Rasengan jednak jest zolty:
Spoiler

a gdy Naruto go wzmocni lub doda lisiej czakry jest pomaranczowy (albo to po prostu niekonsekwencja autora):
Spoiler

#365 quake

quake

~random

• User
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 20:06

na jakiej stronce mogę przeczytać wszystkie odcinki mangi naruto?

#366 rysiu06

rysiu06

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 20:17

http://manga.bleachexile.com/

#367 Forum User 001

Forum User 001

~random

• User
  • Pip
  • 90 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 14:44

Jakie jest działanie technik Fuuton? Ruch powietrza/wiatr/O2 i inne pierwiastki czy tnąca chakra?

1) Fuuton Orochimaru z początku mangi, Fuutony Temari, Fuutony Shukaku i Combo zapomnianego Fuuton:Rasengana z Yamato to powietrze
2) FRS, Ostrza z Chakry Asumy, bodajże ataki Kakuzu, Fuuton jednego z ANBU, ataki Danzou to tnąca chakra

#368 Aderon

Aderon

~fan

• User
  • PipPip
  • 245 postów

Napisano 05 sierpień 2010 - 18:43

Fuuton to chakra o charakterze tnącym, która podczas wyzwolenia w stronę celu powoduje ruch powietrza, przez co łatwo ją - błędnie - utożsamić z tymże. Jej użytkownicy zmotywowani są, by przy jej używaniu czynić ją jak najostrzejszą w celu zwiększenia efektywności jej działania (np. jutsu, lub "naostrzenie" broni).

Fuutony Temari nigdy nie były nazywane fuutonami. Pojawiała się nazwa "ninpou", możemy więc przypuszczać (a raczej wywnioskować), że jej techniki wachlarzowe polegają na ruchu powietrza, lecz z faktyczną naturą wiatru nie mają nic wspólnego. Jej późniejsze techniki, a mianowicie ta, którą poprzecinała zbroję samuraja, są już jak najbardziej fuutonem, co świadczy o tym, że nasza ostra blondynka z Suny opanowała manipulację natury chakry.

Co do technik Ororchimaru i Shukaku, to faktycznie są one problematyczne. Choć w przypadku Ichibiego nie możemy mieć pewności co do braku tnącego charakteru (pędzące kule wodne Gamabunty wcale nie muszą być tak niestabilne, jak się to może wydawać), o tyle w przypadku węża możemy mówić o niskim stopniu "naostrzenia chakry" lub - co bardziej prawdopodobne - niedopracowanym jeszcze na tym etapie mangi obrazie natur chakry przez autora, który mógł pierwotnie założyć, że pierwiastki chakry będą tworzyły techniki oparte na rzeczywistym żywiole, bez specyficznych cech i zależności względem siebie.

#369 quake

quake

~random

• User
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 10:13

czy jeśli kabuto zginie to jego marionetki też zginą?

#370 matix1256

matix1256

~fan

• User
  • PipPip
  • 224 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 10:22

Tak bo ich dusza jest pod trzymywana na ziemi jego wolą:)A przynbajmniej tak mówił III hokage

#371 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 10:49

Tak bo ich dusza jest pod trzymywana na ziemi jego wolą:)A przynbajmniej tak mówił III hokage

Nie...
http://manga.bleache...121-page-2.html
/dziwnie się czuję szukając stron poza OM :|

[ Dodano: 06-08-10, 10:51 ]

Fuuton to chakra o charakterze tnącym, która podczas wyzwolenia w stronę celu powoduje ruch powietrza, przez co łatwo ją - błędnie - utożsamić z tymże.

Sauce plx. W mandze tego nie było, jestem pewien.

#372 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 06 sierpień 2010 - 23:57

Moglby ktos mi przyblizyc technike otwarcia wrot, bo troche mi sie to pozapominalo, a nie moge nigdzie znalezc odpowiedniego materialu, chodzi mi o ich liczbe, krotki opis kazdej, ile otworzyl Guy a ile Lee, itp...

#373 Forum User 001

Forum User 001

~random

• User
  • Pip
  • 90 postów

Napisano 07 sierpień 2010 - 00:07

http://www.leafninja.../taijutsu-1.php Tam jest trochę informacji po angielsku.

#374 NarutoSM

NarutoSM

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisano 07 sierpień 2010 - 00:33

Forum User 001, na tej stronce którą podałeś jest jedynie opis Asa Kujaku, tak więc ja pozwolę sobie na krótki opis bram:
1. Kaimon - Brama Otwarcia
2. Kyuumon - Brama Energii
3. Seimon - Brama życia
4. Shoumon - Brama Rany
5. Tomon - Brama Ograniczenia
6. Keimon - Brama Widoku
7. Kyoumon - Brama Szaleństwa
8. Shimon - Brama śmierci

Jak na razie Lee udało się otworzyć 5 bramę, a Maito 6.

#375 Forum User 001

Forum User 001

~random

• User
  • Pip
  • 90 postów

Napisano 07 sierpień 2010 - 00:43

NarutoSM, gdy naciśniesz ten czarny trójkąt w prawym dolnym rogu to za jakiś czas zobaczysz inne techniki Maito i Lee a gdy naciśniesz na napis |J-O| i |P-Z| a następnie na czarny trójkąt zobaczysz kolejne w tym bramy.

http://manga.bleache...chapter-85.html
http://naruto.wikia....iki/Eight_Gates
http://naruto.wikia....i/Reverse_Lotus
http://naruto.wikia....iki/Front_Lotus

#376 juUnior

juUnior

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1832 postów

Napisano 07 sierpień 2010 - 02:10

Ja tylko dodam, że w chap'ie 85 jest mowa o bramach by Kakashi.

No i:

Jak na razie Lee udało się otworzyć 5 bramę, a Maito 6.

Tutaj dodam, że niezła jest różnica w użyciu bram u obu panów jak na razie - widać, że Gai to znacznie lepsza liga w swoim cielsku, ot se otwarł 6 bram, ponaparzał, a później jak gdyby nigdy nic kontynuował "podróż". Ale Lee jeszcze młody xd

#377 Sharik

Sharik

Ka-mai

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2082 postów

Napisano 07 sierpień 2010 - 10:12

[ Dodano: 06-08-10, 10:51 ]

Fuuton to chakra o charakterze tnącym, która podczas wyzwolenia w stronę celu powoduje ruch powietrza, przez co łatwo ją - błędnie - utożsamić z tymże.

Sauce plx. W mandze tego nie było, jestem pewien.

Karteczki od czakry i rozmowa z Asuma podczas treningu nad rasenshurikenem.

edycior:

Niech ktos mi wytlumaczy dlaczego Madara traci reke powyzej nadgarstka, skoro chapter wczesniej ewidentnie widac, ze rasenganem oberwal w plecy?

#378 zaqwer

zaqwer

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 07 sierpień 2010 - 12:56

mi to raczej na krew wygląda... a nie utratę ręki jak w przypadku walki z przydupasami Danzou. Lub jest to błąd przy rysowaniu mangi :P ale nie warto sie takimi szczegółami przejmować :P traci sie na przyjemności z czytania mangi :P

#379 Sharik

Sharik

Ka-mai

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2082 postów

Napisano 07 sierpień 2010 - 13:14

mi to raczej na krew wygląda... a nie utratę ręki jak w przypadku walki z przydupasami Danzou.

Reka wisi na strzepkach skory. Widac nawet lancuch znajdujacy sie za reka. W miejscu w ktorym Minato przylozyl rasengan, umieszcza dodatkowo swoj znak. Widac nawet dziure na plecach Tobiego, gdy odskakuje. Wiec co z ta reka?

ale nie warto sie takimi szczegółami przejmować :P traci sie na przyjemności z czytania mangi :P

Aha, fajnie. Nie interesuje mnie to.

#380 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 07 sierpień 2010 - 15:16

Czyli jest osiem bram, Lee otworzyl piec i byl juz zmiazdzony totalnie, Guy uzyl szesciu i lajcik, a po osmiu deadnie i tego mu zycze :D (nie zebym go nie lubial).

Co do reki Tobiego to juz bodajze dwa razy pisalem co o tym mysle. Z jednej strony to wyglada na jakas plastyczna technike zwiazana z cialem, cos podobnego do tego czego uzywa Zetsu, lub jutsu jest powiazane z suitonem, w co teraz jednak watpie.
Na pewno to nie blad autora, moze lancuch przy upadku przebil reke Badboya, a historia ciala/konczyny tej postaci to jak wiemy juz osobny temat. Mysle, ze zostaje tylko czekac do wyjasnienia kim/czm jest Tobi, co z jego cialem, Sharinganem, itd., itp.

#381 hebi

hebi

~random

• User
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 09 sierpień 2010 - 15:45

mam pytanie : czy naruto w najnowszym chapie (505) opanowal flying thunder god technique czy to byl zwykly shunshin? bo w sumie sam bee mowi ze sie "teleportował i że widział żółty błysk"-http://mangastream.com/read/naruto/42232524/13

po drugie yamato na kadrze mowi że "nie jest na poziomie yondaime" http://mangastream.c...uto/42232524/14
ale nie wiem czy chodzi mu o szybkosc czy technike.

#382 NarutoSM

NarutoSM

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisano 09 sierpień 2010 - 16:07

mam pytanie : czy naruto w najnowszym chapie (505) opanowal flying thunder god technique czy to byl zwykly shunshin? bo w sumie sam bee mowi ze sie "teleportował i że widział żółty błysk"-http://mangastream.com/read/naruto/42232524/13

Naruto użył Shunshina, nie teleportacji. Wyglądało to jak Yellow Flash, ponieważ Uzumaki z ogromną prędkością wykonał tą technikę.

po drugie yamato na kadrze mowi że "nie jest na poziomie yondaime" http://mangastream.c...uto/42232524/14

Tenzou chodziło o szybkość Dresa.

#383 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 09 sierpień 2010 - 16:08

To NIE był Hiraishin. Czy Shunshin? Raczej też nie (chociaż może jednak...). Po prostu zrobił sie mega szybki, a otaczająca go chakra jest żółta, i tyle.

Raczej overall skill, a miał na myśli przede wszystkim wbicie się w ścianę - nie jest jeszcze takim wymiataczem jak tatuś i trzeba mu pomóc.

#384 zaqwer

zaqwer

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 09 sierpień 2010 - 21:17

kiedy rozpoczął sie Kage arc w mandze?? w sensie kiedy to było datowo na nasz kalendarz - tak mniej więcej

#385 NarutoSM

NarutoSM

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisano 09 sierpień 2010 - 22:13

kiedy rozpoczął sie Kage arc w mandze?? w sensie kiedy to było datowo na nasz kalendarz - tak mniej więcej

Bodajże na początku lipca ubiegłego roku.