Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

HELP DESK

help desk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
884 odpowiedzi w tym temacie

#386 juUnior

juUnior

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1832 postów

Napisano 10 sierpień 2010 - 21:10

mam pytanie : czy naruto w najnowszym chapie (505) opanowal flying thunder god technique czy to byl zwykly shunshin? bo w sumie sam bee mowi ze sie "teleportował i że widział żółty błysk"-http://mangastream.com/read/naruto/42232524/13

2 innych tłumaczy użyło "shunshin no jutsu" - po prostu Hisshou woli napisać "teleportation" zamiast nazwy techniki . Tak więc: shunshin no jutsu użył Naruciak. Reszta dotyczy po prostu tego, że Bee przyrównał tę szybkość do Minato/żółtego/nic więcej xd

#387 Isher

Isher

~fan

• User
  • PipPip
  • 238 postów

Napisano 20 sierpień 2010 - 15:21

Samehada w nowym chapku jest po stronie bee czy kisame? Ona go atakuje czy mu pomaga?

#388 Dragonist

Dragonist

nice people swallow

• @ANBU
  • 1325 postów

Napisano 20 sierpień 2010 - 16:55

Po stronie Bee.

#389 Forum User 001

Forum User 001

~random

• User
  • Pip
  • 90 postów

Napisano 20 sierpień 2010 - 17:00

Samehada w nowym chapku jest po stronie bee czy kisame? Ona go atakuje czy mu pomaga?

http://mangastream.com/read/naruto/38409866/4
Kisame ma minę jakby został zdradzony.
Myślę że po stronie Pszczoły, ale to tylko domysł. Samehadzie pasuje jego duża chakra choć ten miecz Imo pasuje tylko do Kisame.

#390 Sharik

Sharik

Ka-mai

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2082 postów

Napisano 21 sierpień 2010 - 11:14

Jest taka prosba guyz: Podajcie mi numery odcinkow, w ktorych pojawia sie mordka Madary. Tylko, zadnego Tobiego sciagajacego gacie/maske/whatever.

#391 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 22 sierpień 2010 - 23:32

Na pewno 136, reszty nie pamietam :P A tak w ogole lepiej wedlug mnie opierac sie na mandze, no ale ok, ok... ;D

#392 NarutoSM

NarutoSM

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisano 28 sierpień 2010 - 21:52

Wie ktoś może, czy była informacja w mandze, że Madara/Tobi pomógł wybić Uchihów Itachiemu, ponieważ oni go zdradzili, opuścili gdy on chciał dalej toczyć wojnę z Senjuu, a klan zaś wolał zawrzeć z nimi ugodę?

#393 Dragonist

Dragonist

nice people swallow

• @ANBU
  • 1325 postów

Napisano 28 sierpień 2010 - 21:56

Tak jakby... wszystko jest w opowieści Madary, która zaczyna się w chapterze 397.

[ Dodano: 28-08-10, 21:58 ]
Historia potyczek Senju z Uchihami i rozejm wbrew woli Madary jest w chapterze 399.

[ Dodano: 28-08-10, 22:01 ]
A spotkanie Itachiego z Madarą jest przybliżone w kolejnym.

#394 rysiu06

rysiu06

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 30 sierpień 2010 - 23:57

Dobra to ja mam parę pytań:

1. Czy Sasuke ma S/T jutsu?
2. Czy się różni summoning Orochimaru z tatuaża od normalnego summoningu?
3. O co chodzi z wersją 1 i 2 Bijuu u Killer Bee(to podczas walki z Kisame)?
4. Amaterasu leci czy pojawia się na celu?
5. Czy oprócz gen wzrokowego i słuchowego były pokazane jeszcze jakieś?

#395 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5884 postów

Napisano 31 sierpień 2010 - 00:06

1. Czy Sasuke ma S/T jutsu?

Nie. (chyba że czwarta technika osiągnięta razem z EMSem jest tego typu, ale nic o niej nie wiadomo)

2. Czy się różni summoning Orochimaru z tatuaża od normalnego summoningu?

Różni się tym, że do summoningu z tatuażu nie używa się chakry i można nim przywołać tylko określony obiekt/istotę. Aha, jeszcze jedno, kontrakt z wężami chyba nie jest wymagany - Mandę przywoływał i Kabuto, i Sasuke, nie wiemy, czy go podpisali.

3. O co chodzi z wersją 1 i 2 Bijuu u Killer Bee(to podczas walki z Kisame)?

Wyższy lvl? W tej czarnej wersji jest mocniejszy niż bąbelkowej, ale zachowuje mały rozmiar.

4. Amaterasu leci czy pojawia się na celu?

Nie wiadomo xP W temacie o Doujutsu i RSie toczyło się sporo dyskusji na ten temat.

Nie.

#396 rysiu06

rysiu06

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 31 sierpień 2010 - 00:35

Nie. (chyba że czwarta technika osiągnięta razem z EMSem jest tego typu, ale nic o niej nie wiadomo)

Ale chodzi mi o sytuację, gdy Sasuke przywołał Mandę i uniknął samozniszczenia Deidary. Wtedy Suigetsu powiedział, że użył S/T.

Wyższy lvl? W tej czarnej wersji jest mocniejszy niż bąbelkowej, ale zachowuje mały rozmiar.

Oj źle się wyraziłem. Chdzoiłó mi raczej o to czy wersja pierwsza jest zrobiona z chakry Hachibiego czy KB.

#397 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 31 sierpień 2010 - 00:47

Ale chodzi mi o sytuację, gdy Sasuke przywołał Mandę i uniknął samozniszczenia Deidary. Wtedy Suigetsu powiedział, że użył S/T.

Czytałeś jakieś marne skany :P
On przywołał Mandę, zahipnotyzował go sharinganowym Genjutsu (MEGA FAIL btw), wszedł do jego pyska, Manda oberwał eksplozją i od razu się ewakuował do swojego świata, potem Suigetsu przyzwał Mandę, w którym siedział Sas i tyle. Nie pytaj jakim cudem EMOKid zdołał to zrobić w ułamku sekundy, Kishi zagiął mu czasoprzestrzeń :)

Oj źle się wyraziłem. Chdzoiłó mi raczej o to czy wersja pierwsza jest zrobiona z chakry Hachibiego czy KB.

Obie są z chakry Hachibiego.

#398 Collision

Collision

Botan is Love

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2430 postów

Napisano 31 sierpień 2010 - 13:12

Zapachowe w któreś z kinówek.
Tej z grubym księciem i jego emo potomkiem.
Ale to tylko wymysł anime.

#399 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 01 wrzesień 2010 - 23:26

Ostatnio sie troche narobilo problemow ze znalezieniem strony internetowej, na ktorej mozna by przeczytac sobie "Naruto" w ENG. Chodzi mi o cala mange, nie od chaptera 400 lub 500 :P

#400 zaqwer

zaqwer

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 01 wrzesień 2010 - 23:40

http://manga.bleache...com/naruto.html

#401 alosza

alosza
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 17:01

1) ej, to właściwie kiedy zostało w mandze powiedziane wprost, że Naruto jest synem Yondaime?
Osobiście zdziwiłem się, kiedy usłyszałem, że początkowo były co do tego wątpliwości. Dla mnie to było oczywiste od początku, ale może dlatego, że zacząłem od oglądania Shippuudena, gdzie pewnie mi to szybko wprost powiedzieli... No ale pytanie jak wyżej.

2) Początki senpuu przypadają na który moment w mandze i anime?

3) A początek anime przypada na który moment w mandze?

#402 Gogol

Gogol

~bot

• User
  • 5072 postów

Napisano 03 wrzesień 2010 - 01:22

ej, to właściwie kiedy zostało w mandze powiedziane wprost, że Naruto jest synem Yondaime?

dopiero podczas rozmowy Jirayi z Tsunade, gdy ten pierwszy wybierał się do kraju deszczu by odnaleźć i zebrać informacje o Painie ;)

Początki senpuu przypadają na który moment w mandze i anime?

senpuu to chyba 7 lat już ma, Naruto teraz miało 10lecie więc w okolicach 150chaptera startowało -> moment jak Naruto i Ji wybierają się po Tsunade ;)

#403 blue_cockroach

blue_cockroach
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2010 - 13:11

Na którym momencie z mangi jest ten odcinek który ostatnio właśnie wyszedł?

I kiedy kończą się fillery od odcinka 144

Acha, i w którym odcniku w anime naruto dowiaduje się o śmierci Jirayi?

#404 Sobieski

Sobieski

~fan

• User
  • PipPip
  • 107 postów

Napisano 19 wrzesień 2010 - 17:29

Gdzie znajdę jakiekolwiek informacje o Naruto: Shounen Hen?

#405 NarutoSM

NarutoSM

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisano 19 wrzesień 2010 - 18:29

Na którym momencie z mangi jest ten odcinek który ostatnio właśnie wyszedł?

To był odcinek fillerowy. Końcówka 178 epizodu była zaczerpnięta z mangi, z 450 rozdziału bodajże - już nie pamiętam dokładnie w którym to chapie było.

I kiedy kończą się fillery od odcinka 144

Masz na myśli 1 serię? Jeśli tak to trwają one już do samego końca classica.

w którym odcniku w anime naruto dowiaduje się o śmierci Jirayi?

W 152 - Shippuuden.

Gdzie znajdę jakiekolwiek informacje o Naruto: Shounen Hen?

http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=255159 - tu coś o tym piszą.

#406 rysiu06

rysiu06

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 20 wrzesień 2010 - 21:51

Czy za powstanie technik klanowych(Baika no jutsu, kage mane...) służy Onmyoton?

#407 krychaxx123

krychaxx123
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2010 - 22:23

Chyba służy ale nie jestem pewien. W jakimś innym temacie (chyba o Rikudo) ktoś napisał że to właśnie jest Onmyoton. Inaczej sie tego nie da wyjaśnić no chyba że istnieje jeszcze jakiś inny element choć w to wątpie.

#408 blue_cockroach

blue_cockroach
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2010 - 17:11

A ja mam takie pytanie- jak często i w które dni wychodzą chaptery i jak się one mają do mangi w formie książek. Bo manga wychdozi raz na 2 miesiące, to ona zawiera już w sobie te kilka chepterów które pzredtem wyszło i jeden nowy? Bo tak jakoś mi się to pomieszało...

#409 krychaxx123

krychaxx123
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2010 - 17:59

blue cockroach chaptery wychodzą raz w tygodniu a czasami co dwa tygodnie. Tomy mangi wychodzą co dwa miesiące i zawierają w sobie 10 albo 11 chapterów które wyszło już wcześniej i nie zawiera żadnych nowych których nie było jeszcze na necie.

#410 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 24 wrzesień 2010 - 19:52

Moge prosic o rozdzial, w ktorym Nagato konkretnie mowi czym jest 6 sciezek?

#411 krychaxx123

krychaxx123
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2010 - 20:10

Wydaje mi się że są to rozdziały w których Naruto przeprowadza rozmowe z Nagoto czyli rozdziały od końca rozdziału 443 do 449. Nie wiem w którym dokładnie jest to powiedziane.

#412 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 24 wrzesień 2010 - 23:29

Ok, dzieki. jeszcze jedno pytanie: gdzie mamy konkretnie powiedziane, iz Rinnegan to nie kekkei genkai?

#413 Turson

Turson

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisano 25 wrzesień 2010 - 10:20

Ok, dzieki. jeszcze jedno pytanie: gdzie mamy konkretnie powiedziane, iz Rinnegan to nie kekkei genkai?

Nie zostało to nigdzie wprost napisane, ale Rin'negan nie spełnia jednej z cech ograniczonych więzów krwi: dziedziczności. Z tego, jak zostały przedstawione w mandze te oczy można raczej wywnioskować, że jest swego rodzaju moc dla wybranych. Intrygują jednak niedawne słowa Madary, jakoby to on dał Nagato Rin'negana. Trzeba poczekać aż wyjawi co miał konkretnie na myśli.

#414 Hashimi

Hashimi

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 884 postów

Napisano 25 wrzesień 2010 - 12:21

Mógłby mi ktoś podać adres strony na któej mozna poczytać naruto[po ang.] od 1 chaptera? Onemanga nie działa..a Mangastream ma 3 chapy do tyłu tylko.

#415 NarutoSM

NarutoSM

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisano 25 wrzesień 2010 - 12:37

Mógłby mi ktoś podać adres strony na któej mozna poczytać naruto[po ang.] od 1 chaptera?

Proszę, http://manga.bleache...-chapter-1.html

#416 juUnior

juUnior

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1832 postów

Napisano 26 wrzesień 2010 - 12:04

W fanbook'u było napisane tyle tylko, ze techniki Rinnegana to techniki doujutsu.

#417 krychaxx123

krychaxx123
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2010 - 12:13

Może mi ktoś powiedzieć gdzie można zakupić databooki i fanbooki po angielsku? Albo jakąś strone.

#418 krychaxx123

krychaxx123
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2010 - 19:49

Wie ktoś może którego dnia wyszedł tom 52 ? Bo chciałbym wiedzieć kiedy wyjdzie tom 53.

Jak to zły temat to usuńcie mi posta.
Nie musimy usuwać, skoro można przesuwać./Gogol

#419 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 26 wrzesień 2010 - 21:42

Gdzie jest napisane, ze Akatsuki musi pieczetowac Bijuu w kolejnosci od najmniejszej do najwiekszej liczby ogonow?

#420 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 26 wrzesień 2010 - 21:45

Nigdzie. Ew. w wymysłach jakiegoś fana :P
Jedyne, czego jesteśmy pewni to to, ze Kyuubi musi zostać zapieczętowany jako ostatni, żeby nic sie nie stało ze statuą (btw hint, że jest dużo mocniejszy od reszty Bijuu :P)
już mam:
http://manga.bleache...353-page-5.html