Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

HELP DESK

help desk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
884 odpowiedzi w tym temacie

#631 Isher

Isher

~fan

• User
  • PipPip
  • 238 postów

Napisano 05 sierpień 2011 - 20:34

Czy aby uzyskać EMS to użytkownik MS musi sobie przeszczepić MS swojego brata czy może to być MS innego Uchihy?

#632 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5884 postów

Napisano 05 sierpień 2011 - 21:01

Z tego co nam wiadomo, może to być dowolny MS.

#633 juUnior

juUnior

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1832 postów

Napisano 05 sierpień 2011 - 22:30

Ja tylko bym dodal, ze przeszczep nie zawsze gwarantowal, ze uzyska sie EMS'a. Przynajmniej tak gadal Itachi do Sasuke - rozdzial 387.

#634 sandokan96

sandokan96

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 574 postów

Napisano 06 sierpień 2011 - 17:43

Czy Naruto wychodzi w tym tygodniu ? Bo na mangastream.com coś pisze ale nie wiem o co chodzi. Coś z wakacjami.

#635 gebels

gebels

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 880 postów

Napisano 06 sierpień 2011 - 17:51

Niestety nie wychodzi.

#636 Isher

Isher

~fan

• User
  • PipPip
  • 238 postów

Napisano 06 sierpień 2011 - 17:58

Z tego co nam wiadomo, może to być dowolny MS.

Czyli Itachi teoretycznie mógł mieć EMS na jednym oku, gdyż posiadał MS Shisuiego, tak?

Sasuke wziął sobie oczy Itachiego, więc gdyby Itachi w jakiś sposób (co jest nie możliwe) ożył to mógł by wsiąść oczy Sasuke (które pewnie Madara gdzieś zakonserwował) i obaj by mieli EMS i to takiego samego :P

#637 amaterasu

amaterasu

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 11:13

a ja mam takie pytanie...skoro naruto okiełznał lisa,i zamknął go w oddzielnym mijscu nić chakra lisa,to czy gdyby wyciągnięta z naruto kyuubiego,to chakra lisa by została czy nie?

#638 Arashi

Arashi

~fan

• User
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 12:24

wyciągnięcie lisa = smierc naruto

#639 Herbatnik

Herbatnik

~random

• User
  • Pip
  • 53 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 13:24

wyciągnięcie lisa = smierc naruto

Niezupełnie - Jeśli słowa Tobi'ego są prawdziwe, to Uzumaki może przeżyć wyciągnięcie lisa, ale nie wydaje mi się, by miał chakrę lisa.
http://www.mangafox....53/c501/11.html

Pozdrawiam,
Herbatnik

#640 ujukuju

ujukuju

~random

• User
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 04 wrzesień 2011 - 14:25

Witam!

Niedawno rozmawiałem ze znajomym na temat serii Naruto. Uświadomiłem sobie, że z części shippuden niewiele pamiętam. Czytam więc jeszcze raz. Pamiętacie moment pierwszego spotkania Madary z Kabutomaru, który to pokazuje technikę Edo Tensei i część dostępnych mu ciał? Było tam ciało Nagato. W którymś z ostatnich chapterów ciało te walczy z Naruto i Killer Bee korzystając z technik 'Rinnengan'owych'.

Czytam dalej, dochodzę do momentu w którym Madara walczy z Konan w celu odebrania jej...Nagato, a właściwie jego oczu. WAIT WHAT? To co z ciałem, które posiada Kabuto? Przecież ono też ma Rinnengan'a, też korzysta z jego technik.

Mógłby ktoś mi to wyjaśnić?

Pozdrawiam,
ujukuju.

#641 Dragonist

Dragonist

nice people swallow

• @ANBU
  • 1325 postów

Napisano 04 wrzesień 2011 - 14:36

Czytam dalej, dochodzę do momentu w którym Madara walczy z Konan w celu odebrania jej...Nagato, a właściwie jego oczu. WAIT WHAT? To co z ciałem, które posiada Kabuto? Przecież ono też ma Rinnengan'a, też korzysta z jego technik.

Edo tensei nie przywraca ciała zmarłego (bo jak sam zauważyłeś oryginalne ciało może znajdować się zupełnie gdzie indziej i być w różnym stanie - np. spokojnie gnić). Edo tensei za pomocą dowolnego martwego ciała sprawia, że ono w pewien tajemniczy sposób zmienia się w dowolnego zmarłego shinobi, który posiada wszystkie swoje walory. Po prostu. Kabuto nie musi zostać hieną cmętarną i zbierać oczu swoich marionetek. Zarówno techniki oczu, jak i każde inne umiejętności danej postaci, pojawiają się w zombiaku. Bez względu na to, w jakim stanie jest martwe ciało. Edo tensei przywraca wszystkie oryginalne zdolności dowolnym zwłokom użytym do "wskrzeszenia".

W razie innych pytań wpierw zalecam uważne czytanie mangi. : P

#642 Sobieski

Sobieski

~fan

• User
  • PipPip
  • 107 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 17:11

1.

Thamn nie robi bo zmienił talizmany

Że co proszę, kiedy, gdzie?

2.
Czy Totsuka pieczętuje w innym wymiarze tak jak Shiki Fujin?

#643 Thrillidan

Thrillidan

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 18:57

1.Że co proszę, kiedy, gdzie?

Again, again and again ...

Tu

#644 Sobieski

Sobieski

~fan

• User
  • PipPip
  • 107 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 19:24

Tu

To nie było tak, że używa po prostu inne talizmany niż Orochimaru? W końcu mówi "my own control talismans". Później dodaje "although I left some of them with their personalities" i w tle rozlatujący się Sasori. Czyli zrobił to jeszcze przed wojną.
Twoja zmiana talizmanów to według mnie dodanie do Edo Tensei chakry Orochimaru z przeklętej pieczęci Anko przez co związanie się wzmocniło i nikt się nie rozpadł.
Po za ty, kiedy miał je zmienić. Jakoś nie wydziałem by komuś wyciągał te kunai i wsadzał nowe.

#645 Thrillidan

Thrillidan

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 19:50

Po za ty, kiedy miał je zmienić. Jakoś nie wydziałem by komuś wyciągał te kunai i wsadzał nowe.

No dzięki boostowi z chakry Orochimaru zrobił to na odległość. Udało mu się przepisać talizmany na nowo "overwrite" chyba właśnie to znaczy?

#646 Sobieski

Sobieski

~fan

• User
  • PipPip
  • 107 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 19:56

Więc po co był ten tekst na tle z Sasorim, bo według mnie to po to by wiedzieć kiedy to zrobił, czyli przed rozpadem Sasoriego i Shina.

Zrobiła się z tego dyskusja. Kończę, bo jeszcze nam osty wlepią. :D

#647 kronos7

kronos7

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1091 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 23:53

Pamięta ktoś jaki kolor stroju ,,służbowego'' przysługuje Kazekage? Czwarty nosił biało-niebieski kapelusz i sukienkę, ale w którymś odciku Gaara miał na sobie zielony kapelusz.

#648 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 23:55

ale w którymś odciku Gaara miał na sobie zielony kapelusz

Nie kojarzę tej sytuacji, ale to raczej błąd anime, jeden z wielu. Kazekage przywdziewają niebieskie barwy

#649 Mimika

Mimika

~random

• User
  • Pip
  • 74 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 07:51

Niebieskie? Jestem na stówkę pewna, że to barwy Mizukage.
A w anime Gaara miał i niebieską, i zieloną czapkę (pierwsza była wynikiem błędu, a druga naprawieniem powyższego)
W mandze, z tego co wiem, ma zielony kapelusz. Czyli to zieleń jest kolorem Kazekage ^^

#650 Dragonist

Dragonist

nice people swallow

• @ANBU
  • 1325 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 13:36

Zawsze możecie sugerować się tym:
Spoiler

#651 Ruda Punk

Ruda Punk

~fan

• User
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 13:37

W anime miał niebieskie ubrania. Po wyguglowaniu - na wszystkich screenach i artach widnieje kolor niebieski. A w mandze to miał chyba w kolorze rastrowym. xD

Edit: skoro na okładce mangi miał jednak zielony, to sądzę, że obie wersje są poprawne. Chociaż z drugiej strony nie ma gwarancji, że to Kishi kolorował okładkę.

#652 Mimika

Mimika

~random

• User
  • Pip
  • 74 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 13:44

Ruda:
Spoiler

Dołączona grafika
Jak mówiłam: w anime kapelusz miał też kolor zielony ;D
A niebieski nie może być kolorem Kazekage, bo czapka Mei na sto procent ma taki kolor.
Dla mnie to po prostu błąd anime, jeden z wielu zresztą.

#653 Ruda Punk

Ruda Punk

~fan

• User
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 30 wrzesień 2011 - 19:11

Cóż, zwracam honor. Anime nie oglądałam od dłuższego czasu, ale w pamięć zapadł mi niebieski kapelusz, którego używał Orocz, przebrawszy się za Kazekage.

#654 sandokan96

sandokan96

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 574 postów

Napisano 30 wrzesień 2011 - 19:28

Cóż, zwracam honor. Anime nie oglądałam od dłuższego czasu, ale w pamięć zapadł mi niebieski kapelusz, którego używał Orocz, przebrawszy się za Kazekage.

Bo był tam niebieski kapelusz ale był to zwyczajny błąd. W ogóle Kazekage nosił na początku niebieski kapelusz.

#655 asd

asd

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisano 21 październik 2011 - 21:13

Kiedy Kabuto powiedział. że Sarutobi w chwili smierci nadał był najsilniejszym Kage z całej 5? Który to chapter?

#656 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 21 październik 2011 - 21:22

Nie przypominam sobie takiej sceny.

#657 asd

asd

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisano 21 październik 2011 - 21:52

A jednak: http://www.mangaread...hapter-140.html

PS: sorry, powinienem najpierw sam dobrze poszukać, a później zwracać się z tym pytaniem tutaj.

#658 Zoku-san

Zoku-san

~random

• User
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 23 październik 2011 - 12:35

Mam pewną prośbę. Czy ktoś mógłby podać mi listę chronologicznie ułożonych arców Naruto ?

#659 crisDL

crisDL

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisano 23 październik 2011 - 13:40

Z angielskiej Narutopedii,kolejno

Wprowadzenie(Introduction Arc)
Obejmuje wydarzenia od początku mangi do przyznania teamowi 7 misji w kraju fal

Kraj Fal(Land of Waves Arc)
Obejmuje wydarzenia od przyznania misji do śmierci Zabuzy i Haku.

Egzamin na Chunina(Chuunin Exam Arc)
Wydarzenia od początku egzaminu do walki Sasuke z Gaarą.

Inwazja na Konohe(Invasion of Konoha Arc)
Od ataku Orochimaru w trakcie walki do śmierci 3 Hokage

Poszukiwania Tsunade(Search for Tsunade Arc)
Od wejscia Itachiego i Kisame do wioski do walki 3 Sanninów

Odbicie Sasuke(Sasuke retrieval Arc)
Od decyzji Sasuke od dołączeniu do Orochimaru do walki w dolinie końca i odejścia Naruto z Jiraiyą z wioski

Tu kończy sie classic
Mija 2,5 roku

Misja ratowania Kazekage(Kazekage Rescue Mission Arc)
Od powrotu Naruto do wioski do powrotu Gaary do wioski po wskrzeszeniu.

Rekonesans nieba i ziemi(Heaven and Earth Reconnaissance Mission) bądź też Sasuke and Sai Arc
Od wyznaczenia przez Tsunade nowych członków drużyny 7 do spotkania Sasuke w kryjówce Oro

Misja zwalczenia Akatsuki('Akatsuki' Suppression Mission Arc)
Od wejścia Hidana i Kakuzu do zabicia ich

Pościg za Itachim(Itachi Pursuit Arc)
Od zabicia Oro do śmierci Jiraiyi i Itachiego.

Atak Paina(Invasion of Pain Arc )
Od próby złapania Hachibi do śmierci Nagato.

Szczyt pięciu Kage(Five Kage Summit Arc )
Od powrotu Naruto z walki z Painem aż do śmierci Danzou.

Zabezpieczenie Jinchuuriki(Confining the Jinchūriki Arc)
Od przebudzenia Tsunade aż do śmierci Konan.

Czwarta wielka wojna Shinobi(Shinobi World War Arc)
Od wyruszenia Kabuto na wyspe do chapterów obecnych :P

w miedzyczasie były filler arci , al enie opisywałem : P

#660 asd

asd

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisano 23 październik 2011 - 13:40

Może być po angielsku?
http://naruto.wikia..../Plot_of_Naruto

Masz tu podane nawet numery odcinków jak i znaczone filler arce.

#661 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 24 październik 2011 - 22:41

Prosze o przytoczenie chaptera, w ktorym jest powiedziane, iz Sharingan wywodzi sie od Byakugana i ten, w ktorym jest wzmianka, ze oba te dojutsu wywodza sie od Rinnegana.
Jeszcze jedno, czy gdzies bylo wspomniane, ze Rinnegan daje mozliwosc wykonania dowolnej techniki, czy to tylko spekulacje fanow?

#662 Sai

Sai
  • Goście

Napisano 25 październik 2011 - 12:02

Prosze o przytoczenie chaptera, w ktorym jest powiedziane, iz Sharingan wywodzi sie od Byakugana i ten, w ktorym jest wzmianka, ze oba te dojutsu wywodza sie od Rinnegana.

http://www.mangareader.net/93-83-13/naruto/chapter-78.html
i to chyba:
http://www.mangaread...hapter-462.html
O tym, że Byakugan pochodzi od Rinnengana nie pamiętam nic, ale możliwe, zważywszy, że Pain widział nieco podobnie. http://www.mangaread...hapter-419.html - widzi te barierę.

Jeszcze jedno, czy gdzies bylo wspomniane, ze Rinnegan daje mozliwosc wykonania dowolnej techniki, czy to tylko spekulacje fanow?

Pozwala opanować każdą naturę chakry, więc teoretycznie nie ma chyba żadnych barier, reszta zależy od tego kto ma Rinnengana :F

#663 crisDL

crisDL

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisano 25 październik 2011 - 19:45

[quote]Jeszcze jedno, czy gdzies bylo wspomniane, ze Rinnegan daje mozliwosc wykonania dowolnej techniki, czy to tylko spekulacje fanow?[/quote]
O ile wiem to Jiraiya wspominał że użytkownik Rinnegana jest sie w stanie nauczyć każdej techniki jaką zobaczy : P nie wiem jak to działa w praktyce,ale chyba chodzi o coś jak kopiowanie Sharinganem.[/quote]

#664 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 25 październik 2011 - 21:27

O ile wiem to Jiraiya wspominał że użytkownik Rinnegana jest sie w stanie nauczyć każdej techniki jaką zobaczy : P nie wiem jak to działa w praktyce,ale chyba chodzi o coś jak kopiowanie Sharinganem.

Nie no bez przesady, o kopiowaniu na pewno mowy nie bylo. Zgodze sie z Saiem, cos takiego bylo wspomniane, ale to nie znaczy, ze posiadacz Rinnegana moze uzywac kazdej techniki, bo nie kazde jutsu opiera sie na elementach natur.

#665 juUnior

juUnior

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1832 postów

Napisano 25 październik 2011 - 21:35

Nie, chap. 375 str.11: potrafil uzywac kazdego elementu dzieki loczkom <6 z nich wiec podejrzewam samo yin/yang w to wchodzilo jako element> i przedostatni panel mowi, ze mogl uzywac jakiegokolwiek ninjutsu by se zazyczyl od 10 roku zycia - jesli zalozyc, ze Rinnegan jes finalna wersja Sharingan'a to to, co daje Rinnegan jest 'lepsiejsze' od tam samego kopiowania Sharingan'a