Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

HELP DESK

help desk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
884 odpowiedzi w tym temacie

#36 turin turrember

turin turrember

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisano 02 listopad 2009 - 19:59

o ile dobrze pamiętam to ken

#37 tytani

tytani

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisano 04 listopad 2009 - 22:52

Wiadomo już co to za technika, którą Jirayi chodziło o tutaj:
http://www.onemanga.com/Naruto/251/14/ ?

#38 zoom

zoom

~fan

• User
  • PipPip
  • 121 postów

Napisano 05 listopad 2009 - 00:10

imo chodziło o lisa ;]

#39 rysiu06

rysiu06

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 10 listopad 2009 - 22:59

W którym odcinku była ta scena?
http://www.onemanga.com/Naruto/322/11/

#40 turin turrember

turin turrember

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisano 10 listopad 2009 - 23:34

w samej końcówce 45 albo na początku 46.

#41 rysiu06

rysiu06

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 00:11

Niemożliwe, to są odcinki gdy Sasuke spotyka się pierwszy raz z Naruto i Sakurą.

#42 turin turrember

turin turrember

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisano 11 listopad 2009 - 01:15

myślałem że to moment z walki na moście. A;e to jednak moment treningu wiec to będzie 76, 77 lub 78. miłego oglądania.

#43 Collision

Collision

Botan is Love

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2430 postów

Napisano 17 listopad 2009 - 14:17

Jutsu Ino to Gen czy Nin?
(ewentualna rozprawa mile widziana w technikach)

#44 Krizard

Krizard

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisano 17 listopad 2009 - 14:21

Jutsu Ino to Gen czy Nin?
(ewentualna rozprawa mile widziana w technikach)

IMO nin. Gen działa na chakrę w mózgu, zmieniając jej przepływ według własnego widzimisię, i dzięki temu działa ono na pięć naszych zmysłów. Więc gen to nie jest na 100%. A skoro nie to, to zostaje tylko nin niezaliczające się do żadnego elementu (Yin i Yang?). Możliwe że autor jeszcze nam przybliży co to dokładnie jest (tak samo jak techniki Akimichi czy Nara).

#45 Aderon

Aderon

~fan

• User
  • PipPip
  • 245 postów

Napisano 17 listopad 2009 - 15:43

Genjutsu żab też nie tylko oszukuje, ale paraliżuje ciało. W ten oto sposób, skoro wiemy, że za pomocą gen można kontrolować także ruchy przeciwnika, a nie tylko jego sposób odbierania świata, uważam, że technika Ino to genjutsu. Wysyła dawkę chakry wraz ze świadomością, która wypiera z - prawdopodobnie - mózgu ofiary jej chakrę (tu: energię duchową => duszę) i pozwala przejąć kontrolę.

Poza tym, genjutsu wymaga wielkiej kontroli chakry, co tłumaczy, czemu Ino mogła się zająć jutsu medycznym, jak Sakura, która też miała talent w gen.

#46 Mario

Mario
  • Goście

Napisano 17 listopad 2009 - 15:51

Poza tym, genjutsu wymaga wielkiej kontroli chakry, co tłumaczy, czemu Ino mogła się zająć jutsu medycznym, jak Sakura, która też miała talent w gen.

Ale Ino sucks w med-nin...

Nin jak nic.

Databook potwierdza: http://naruto.wikia....witch_Technique

A jak ktoś chce maksymalnego dowodu, to:
http://www.onemanga.com/Naruto/55/13/
http://www.onemanga.com/Naruto/55/14/

Zranienie przejetej osoby przenosi się na zranienie usera techniki. Nie do zrealizowania w przypadku gen, które działała wyłącznie na mózgowej chakrze.

#47 Whirlwind

Whirlwind
  • Goście

Napisano 18 listopad 2009 - 14:00

Pytanko:

Czy gdzieś w anime lub mandze jest ta scena? Jeśli tak to w którym odcinku/chapterze?
Dołączona grafika

#48 Isher

Isher

~fan

• User
  • PipPip
  • 238 postów

Napisano 18 listopad 2009 - 14:28

Coś ala to było w walce Kakashi vs. Deidara. Chapka nie pamiętam, ale wpisz w YouTube "Kakashi vs. Deidara" a filmik z tą scenką będzie na 100%.

@Edit: jednak Zabuza vs. Kakashi

#49 juUnior

juUnior

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1832 postów

Napisano 18 listopad 2009 - 14:37

Czy gdzieś w anime lub mandze jest ta scena? Jeśli tak to w którym odcinku/chapterze?

W walce Kakasz vs Zabuza, rozdział 26, str. 6.

editto:
Clar gwoli ścisłości to otworzyłbym tomik i podał nr strony w tomiku xP Na skanie miałem 6, to zapodałem 6. Dzięki za sprostowanie ^^

#50 Clar

Clar

~fan

• User
  • PipPip
  • 164 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 18:33

ekhm... gwoli ścisłości strona siódma.
Spoiler

Btw brzydki ten art.

#51 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 28 listopad 2009 - 12:12

A ja mam takie pytanie, na czym polega przeszczep oczu u Uchiha? Chodzi mi o moment, w ktorym Madara "wzial" oczy brata, a Itachi "probowal" Sasuke. Starszy brat wydlubujac oczy Izunie musial najpierw usunac swoje "starsze" i na to miejsce wszczepic te brata. Dzieki temu zyskal Wiecznego Sharingana, o to chodzi?
Drugie pytanie w tym temacie jest takie: aby uzyskac EMS'a wydlubujacy oczy musi miec Kalejdoskop. ale osoba, ktorej "zabiera" oko nie? Gdy Madara zabieral oczy Izunie ten mial Mangekyo, ale gdy Itachi rzekomo probowal to zrobic Sasuke ten nie posiadal. Wiem, ze ta "operacja" musi przebiegac u osob z klanu, to logiczne, ale nie zawsze skutkuje sukcesem, tak jak bylo powiedziane: "Oczywiście ta "zamiana" mogła dokonać się tylko między członkami klanu. Ponadto zdobycie czyichś oczu, nie równało się ze zdobyciem nowej mocy."

#52 DVV

DVV

OP>Bleach

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2379 postów

Napisano 28 listopad 2009 - 12:16

na czym polega przeszczep oczu u Uchiha?

Wiem, że brzmi to jak brzmi, ale one się po prostu łączą. Nie ma żadnego 'wymieniania' jak ty to opisałeś. Sugeruje to fakt, że EMS Madary wygląda jak krzyżówka Ms'a jego i brata.

rugie pytanie w tym temacie jest takie: aby uzyskac EMS'a wydlubujacy oczy musi miec Kalejdoskop. ale osoba, ktorej "zabiera" oko nie?

Widocznie tak, skoro Itachi brał oko Sasuke. Ale jest kilka rozwiązań:
1. Może Itachi po prostu nie wiedział
2. Zrobił to aby być wiarygodniejszym
Ale ja się jednak trzymam tego, że jednak się da bez drugiego Ms'a

#53 Mario

Mario
  • Goście

Napisano 28 listopad 2009 - 12:20

lepki2011:

Nie wiadomo jak wygląda ta cała zamiana, ale przeszczep i wkładanie sobie oczu w miejsce nowych jest lekko bez sensu. IMO to raczej upgrade, a nie wymiana żarówki. Być może więc się wkłąda jedno oko do drugiego, a one się łączą, albo wcale samo wtykanie oka nie jest potrzebne, tylko się robi jakiś rytuał czy pieczętowanie aby wyssać samą moc sharingana.

Co do pytania drugiego, zapominasz, że w istocie Itachi wcale nie chciał zabierać oczu brata, więc nie wiadomo czy koniecznie potrzebny jest MS, czy nie.

#54 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 28 listopad 2009 - 12:35

Wiem, że brzmi to jak brzmi, ale one się po prostu łączą. Nie ma żadnego 'wymieniania' jak ty to opisałeś. Sugeruje to fakt, że EMS Madary wygląda jak krzyżówka Ms'a jego i brata.

No rzeczywiscie to dziwnie brzmi, wklada sie oko do drugiega? :D. Wiem, ze to jest krzyzowka, ale to by bylo strasznie... glupie. Zarowno oczy Madary jak i Izuny maja forme fizyczna, wiec ciezko mi sobie wyobrazic wlozenie jednego oka do drugiego, i powstania w ten sposob krzyzowki, no ale w sumie wszystko jest mozliwe...

1. Może Itachi po prostu nie wiedział

Itachi by nie wiedzial...? heh

2. Zrobił to aby być wiarygodniejszym

To tez jest jakas opcja, ale chyba jednak stawiam na to, ze sie da bez drugie MS'a, chociaz z drugiej strony EMS to krzyzowka dwoch Kalejdoskopów, wiec jakby wygladalo polaczenie Itachiego i Sasuke, skoro ten drugi mial tylko zwyklego Mangekyo...

#55 Dragonist

Dragonist

nice people swallow

• @ANBU
  • 1325 postów

Napisano 28 listopad 2009 - 17:26

To nie jest temat na spekulacje.

#56 DVV

DVV

OP>Bleach

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2379 postów

Napisano 29 listopad 2009 - 13:35

iwie ktoś w ogóle jak działa rinnegan ??

Po kolei.
Nie jest to kekken genkai, pojawia się u wybranych osób.
Skille nie są do końca jasne, ale Nagato dzieli swoją duszę na 6(7?) ciał. No i była mowa, że z tym osiągnął wszystkie żywioły+jakiś szósty(o ile to pierwsze to kija prawda, to drugie to możliwe że chodziło o te pręty).

#57 Szuia

Szuia
  • Goście

Napisano 29 listopad 2009 - 13:57

według bardziej wiarygodnych źródeł
ichibi to szop
nibi to kot a konkretnie nekomata
sanbi to żółw
yonbi nazywa się inaczej ale nie pamiętam jak i jest czymś podobnym do bazyliszka
gobi to pies pięciu żywiołów
rokubi to łasica pirunów
nanabi również nazywa się inaczej i jest borsukiem
hachibi to wąż o ośmiu głowach
a jubi czyli kyuubi z sharinganem i 10-cioma ogonami nie istnieje
oczywiście demony mogą wyglądać inaczej niż w opisie

#58 DVV

DVV

OP>Bleach

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2379 postów

Napisano 29 listopad 2009 - 14:05

W mandze pokazano tylko niektóre demony, ale w artbooku Kishimoto zostało wszystko podane. To o czym ty mówisz to zwykłe legendy wstawione przez fana.

Shukaku to szop
Nekomata to kot
Sanbi to żółw
Yonbi to goryl
Gobi to coś w rodzaju dziwnego konia
Rokubi to ślimak
Nanabi to chrząszcz
Hachibi to krzyżówka ośmiornicy z bawołem
Kyuubi - wiadomo
A Jubi istniał, ale już go nie ma. Kształtem przypominał Kyuubiego, ale miał jedno oko, coś jak krzyżówka rinnegana z sharinganem

#59 mcduff

mcduff

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1203 postów

Napisano 29 listopad 2009 - 14:42

ichibi:podobny do jenota
nibi:kot
sanbi: żółw
yonbi:goryl
gobi:półdelfin-półkoń
rokubi:ślimak
nanabi:rohatyniec nosorożec
hachibi:wół z 8 ogonami
jubi:10 ogoniasta bestia

ichibi to szop
nibi to kot a konkretnie nekomata
sanbi to żółw
yonbi nazywa się inaczej ale nie pamiętam jak i jest czymś podobnym do bazyliszka
gobi to pies pięciu żywiołów
rokubi to łasica pirunów
nanabi również nazywa się inaczej i jest borsukiem
hachibi to wąż o ośmiu głowach
a jubi czyli kyuubi z sharinganem i 10-cioma ogonami nie istnieje

Szuia, możesz mi sprecyzować, jaki twoje działania mają związek z tematem, bo na moje oko zadajesz pytania ,na które sam znajdujesz odpowiedzi (kilka minut różnicy między jednym postem a drugim) i tu wklejasz, próbując spekulować.

Jeśli mnie nie przekonasz co do tego, że twoją intencją jest działanie zgodne z istotą tego topiku, zablokuję Ci dostęp do całego działu.

Tak więc, słucham?

#60 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 29 listopad 2009 - 20:00

Widze, ze sie dzieje na forum... hehe. Wyglada na to, ze kolega Szuia chce sobie nabic punktow :D, ale nie o tym chcialem pisac. Ja mam pytanie odnosnie jednego z Kage, a konkretniej dawnego/dawnej Mizukage, czyli Yagury. Chodzi mi o to czy gdzies w mandze jest informacja, ze to mezczyzna/chlopiec. Odkad go/ja zobaczylem i uslyszam o nim/niej wydawalo mi sie, ze to kobieta/dziewczyna...?

#61 Mario

Mario
  • Goście

Napisano 29 listopad 2009 - 20:07

Widze, ze sie dzieje na forum... hehe. Wyglada na to, ze kolega Szuia chce sobie nabic punktow :D, ale nie o tym chcialem pisac. Ja mam pytanie odnosnie jednego z Kage, a konkretniej dawnego/dawnej Mizukage, czyli Yagury. Chodzi mi o to czy gdzies w mandze jest informacja, ze to mezczyzna/chlopiec. Odkad go/ja zobaczylem i uslyszam o nim/niej wydawalo mi sie, ze to kobieta/dziewczyna...?

Z tego co wiem nie wiadomo.

Swego czasu gorące dyskusje toczyły się o płeć Deidary, ucieło je dopiero anime. Tu pewnie będzie podobnie :D

http://senpuusociety...?t=3365&start=0

#62 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 30 listopad 2009 - 16:18

Nie no w sumie jednak wyczytalem , ze to male... Od poczatku myslalem, ze to kobieta, wiec gdy zobaczylem na forum wypowiedzi kierowane w strone tego Kage w postaci meskiej troche sie zdziwilem, ale to chyba jednak facet. Najwieksze zdziwienie mialem nie do Deidary, bo raczej od poczatku wygladal mi na mezczyzne, tylko do Haku, to byl dla mnie szok. Drugi przypadek to fillerowa postac Yukimaru, ale wkoncu stwierdzilem, ze anime tak juz maja i sie chyba przyzwyczailem.
Teraz mam takie nowe pytanie, czy ktos moze podac mi link na pw lub tutaj z przetlumaczonym przynajmniej na angielski (nie marze nawet o polskim) Databookiem 3. Ostatnio wyczytalem na forum bardzo ciekawa historie pana Kakuzu i chcialbym sie w nia bardziej wglebic... :)

#63 Run_EMs

Run_EMs
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2009 - 17:17

W jakim odcinku SAsuke walczy z Dedairą ???.

#64 Krizard

Krizard

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisano 04 grudzień 2009 - 17:41

W jakim odcinku SAsuke walczy z Dedairą ???.

Pod koniec 122. Rozkręca się jednak dopiero w 123 i trwa do około 125.

#65 mydymdym

mydymdym

~nołlajf

• Oczekujący
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2246 postów

Napisano 05 grudzień 2009 - 12:45

http://www.onemanga.com/Naruto/409/04/ Środkowy Panel(jak by ktoś nie wiedział)

Wie ktos może co to są za imiona....

Wiemy że są tam

-Naruto(Żyje)
-Minato(Nie żyje)
-Jiraya(Nie żyje)

Jak by co to nie wiedziałem gdzie to dać i ten temat....Więc sory...

Co to za imiona, może ktoś odczytać? Kim oni byli?

Nie ma sensu zakładać nowego tematu gdyż w mandze nie pada ani słowo na ten temat. Z tego co się orientuje databook też milczy w kwestii tych osób. Jedyne co pozostaje to kwestia odczytania imion co można zamieścić właśnie tutaj.

//Revan

#66 alosza

alosza
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2009 - 22:17

Kim jest Uchiha Gokichi?

Kolega mnie pyta. Ani ja, ani on nie słyszeliśmy o nim ani słowa w mandze. Pochodzi z jakiegoś fanficku?

#67 zaqwer

zaqwer

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 05 grudzień 2009 - 22:21

raczej tak ;) mi też to imie nic nie mówi ;)
wójkowi google tez nic konkretnego ;)

#68 crisDL

crisDL

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisano 05 grudzień 2009 - 22:35

niema nikogo takiego,jedyny znani członkowie to :
Starszy Syn,Uchiha Madara,Uchiha Izuna,Uchiha Itachi,Uchiha Fugaku,Uchiha Mikoto,Uchiha Setsuna,Uchiha Obito,Uchiha Inabii,Uchiha Hikaku(on zdaje sie zyl przed zalozeniem konohy),Uchiha Teyaki ,Uchika Teka,Uchiha Urichi,Uchiha Yakumi Uchiha Yashiro no i Sasuke.
Wiecej ich nie znalazłem

#69 rysiu06

rysiu06

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 05 grudzień 2009 - 22:42

Starszy Syn,Uchiha Madara,Uchiha Izuna,Uchiha Itachi,Uchiha Fugaku,Uchiha Mikoto,Uchiha Setsuna,Uchiha Obito,Uchiha Inabii,Uchiha Hikaku(on zdaje sie zyl przed zalozeniem konohy),Uchiha Teyaki ,Uchika Teka,Uchiha Urichi,Uchiha Yakumi Uchiha Yashiro no i Sasuke.

No i jeszcze Uchiha Shisui:D

#70 Viento

Viento

~fan

• User
  • PipPip
  • 164 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 20:40

Nurtuje mnie pewna kwestia. Mianowicie - wszyscy mówią, że Sasuke spartaczył robotę z hostem ośmioogoniastego, ale ja nie mogę zrozumieć na czym to "spartaczenie" polegało? Przecież przywlókł ledwo żywego przeciwnika i oddał w ręcę Madary. Z góry dzięki za wyjaśnienie ^^