Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

HELP DESK

help desk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
884 odpowiedzi w tym temacie

#666 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 25 październik 2011 - 21:49

No rzeczywiscie tak bylo. Ciekawe czemu w wieku doroslym ogranicza sie tylko do 6 sciezek...

#667 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5884 postów

Napisano 26 październik 2011 - 08:59

6

A to nie był przypadkiem błąd tłumaczenia, bo słyszałem takie info? Mógłby ktoś zweryfikować?

Ciekawe czemu w wieku doroslym ogranicza sie tylko do 6 sciezek...

Zarządzanie większa iloscia mogłoby być problematyczne, im mniejsza grupka tym łatwiej nią sterować. Inna sprawa jest taka, że każdej ze ścieżek mógłby dać jakąś naturę chakry skoro zna tyle technik i nie ogarniam czemu tego nie zrobił...

#668 Revan

Revan

~artificial intelligence

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12721 postów

Napisano 26 październik 2011 - 20:26

A to nie był przypadkiem błąd tłumaczenia, bo słyszałem takie info? Mógłby ktoś zweryfikować?

Chyba nie inaczej by go raczej usunięto w wydaniu tomikowym. A tego nie zrobiono bo w polskim wydaniu też mamy, że sześć natur.

Co do tego czemu 6 ścieżek to, a związek z Bhavacakrą - Kołem Życia. Potem Kishi dodał 7 ścieżkę, ale to już inna sprawa. Natomiast pierwotna liczba ścieżek wynika z inspiracji Kołem Życia.

#669 sandokan96

sandokan96

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 574 postów

Napisano 26 październik 2011 - 22:58

Ejj, czy w tym tygodniu wychodzi nowy rozdział Naruto ? Bo coś długo go nie ma...

#670 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 26 październik 2011 - 23:36

MangaStream
Naruto, OP, HxH, Reborn and Bleach will all be delayed, looks like we won't have anything until tomorrow (commence raging).
10 hours ago

nie wiem jak z mr...

W każdym razie - będzie w tym tygodniu, ale później niż zwykle

#671 sandokan96

sandokan96

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 574 postów

Napisano 02 listopad 2011 - 08:54

Spoiler

Do dyskusji na temat spoilerów służy odpowiedni temat lub przynajmniej spoilertag. Nie wszyscy chcą wiedzieć, co się wydarzy w nadchodzącym chapterze, więc uszanuj to i nie spoileruj w miejscach do tego nieprzeznaczonych // Ktulu

#672 NarutoSM

NarutoSM

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisano 02 listopad 2011 - 14:11

Technika o którą pytasz, to jutsu, którego używał Minato aby się teleportować
Spoiler

#673 Dragonist

Dragonist

nice people swallow

• @ANBU
  • 1325 postów

Napisano 02 listopad 2011 - 15:46

Reka Raikage... a przypomni mi ktoś kiedy on ją wlasciwie stracił?

Stracił ją podczas walki z Sasuke (amaterasu i te sprawy).

#674 sandokan96

sandokan96

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 574 postów

Napisano 03 listopad 2011 - 16:09

W jaki sposób Raikage odzyskał swoją rękę? Miał ją cały rozdział więc nie wiem jakim cudem.

#675 Gogol

Gogol

~bot

• User
  • 5072 postów

Napisano 03 listopad 2011 - 22:43

Póki co, nikt tego nie wie ; )
Może Tsunade go wyleczyła, może ma jakieś ukryte zdolności, może Kishimoto wyjaśni to w swój niesamowity sposób lub... to błąd ; )

#676 nihir

nihir

~fan

• User
  • PipPip
  • 113 postów

Napisano 06 listopad 2011 - 16:39

Siemanko, mam prosbe
podesle mi ktos link do chapa, kiedy tobi walczyl z konan?
nie moge tego znalezc

dzieki z gory

#677 Haiot

Haiot

Diler Kubo

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów

Napisano 06 listopad 2011 - 16:50

Proszę: http://www.mangaread...hapter-509.html

#678 arsany

arsany

~świeżak

• User
  • 2 postów

Napisano 08 listopad 2011 - 14:13

Witam serdecznie.
Słuchajcie jest taka sprawa, kiedyś oglądałem naruciaka dłuższy czas, później była walka z painem i odcinki retrospekcyjny czy jak tam, kto, woli je sobie nazwać i tu właśnie rodzi się pytani, nudziły mnie strasznie te właśnie odcinki czy ktos mógł by napisać na od którego odcinka rozpoczynają się odcinki z normalną fabułą?

#679 asd

asd

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisano 08 listopad 2011 - 15:18

197

PS: między pokonaniem Pein'a, a 197 odcinkiem znalazło się też klika istotnych scen, pochodzących z oryginału. Tu masz link do zlepki tych scen, polecam obejrzeć, aby się nie pogubić: http://shippuuden.pl...article_id=1466

#680 arsany

arsany

~świeżak

• User
  • 2 postów

Napisano 08 listopad 2011 - 18:22

dzięki bardzo.
A jakaś dobra stronka gdzie można obejrzeć wszystkie odcinki od 197?

[ Dodano: |8 Lis 2011|, o 17:28 ]
dobra, widze że na tej stronce są wszystki, dzięki jeszcze raz.

#681 sandokan96

sandokan96

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 574 postów

Napisano 27 listopad 2011 - 14:53

http://www.mangaread...hapter-484.html

Czy to to samo Susano'o co pokazał nam ostatnio Sasuke po aktywacji EMS'a ?

#682 zaqwer

zaqwer

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 27 listopad 2011 - 17:56

A kto wie :P Narazie widzieliśmy to MS przez chwile i to od EMS przez chwile więc nie można stwierdzić niczego na 100 % ;p

#683 Haiot

Haiot

Diler Kubo

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 21:21

Mam pytanie, jeśli chodzi o zapieczętowanej części Minato w Naruto.

Czy Minato, zapieczętował część duszy, czy tylko część chakry, coś w rodzaju klona?

Ta chakra się wyczerpała i rozpłynęła się w nicości, czy też to była część duszy, która po skończeniu chakry trafiła do reszty duszy, czyli do brzucha shinigami, czy też do tego miejsca, gdzie trafia reszta dusz innych ludzi? Jeśli tak czy by było możliwe wskrzeszenie Minato za pomocą Edo Tensei.

#684 sandokan96

sandokan96

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 574 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 21:57

Mam nadzieję, że będzie to dobra odpowiedź. Minato, w trakcie pieczętowania Lisa w Naruto, umieścił w nim trochę swojej czakry, tak na jednorazowe spotkanie. I wskrzeszenie Minato za pomocą ET nie jest możliwe, ponieważ ten siedzi w brzuchu Boga Śmierci.

#685 Haiot

Haiot

Diler Kubo

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 22:32

Czyli w sumie to nie był sam Minato, tylko jego chakra utworzona na jego podobieństwo?

A może użył harishina i z brzucha shingami teleportował się do swojej chakry xD.

Co do Susano i tak dalej

Sasuke Susano MS

http://www.mangaread...hapter-484.html

Sasuke Susano na EMS

http://www.mangaread...t/naruto/553/15

Itachiego MS Susano

http://www.mangaread...hapter-392.html
http://www.mangaread...hapter-392.html

Edo-Itachi MS Susano

http://www.mangaread...et/naruto/552/2

Mada EMS Susano

http://www.mangaread...t/naruto/560/10

Nowe Susano Sasuke, jak widać nie ma chyba artefaktów po Itachu, jedynie co się zmieniło, to chyba jego ręce.

#686 kronos7

kronos7

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów

Napisano 08 grudzień 2011 - 20:38

1. Po co Minato używa do teleportacji specjalnych kunaiów? Gdyby umieścił pieczęć na zwykłym kunaiu czy efekt nie byłby taki sam?
2. Czy wszystkie ogoniaste bestie mogą używać bijuu ball?

#687 Haiot

Haiot

Diler Kubo

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów

Napisano 08 grudzień 2011 - 22:26

1. Pewnie mógłby używać w tym celu zwykłych kunaiów, ale pewnie te specjalne są po prostu lepszej jakości, albo są bardziej precyzyjne i tracą na sile uderzenie w przeciwieństwie do zwykłego kunaia, albo są bardziej wyważone. Muszą być niezawodne, bo na nich opiera swoją technikę. To taka moja spekulacja.
2. Chyba Bee wspominał, że to najgroźniejsza broń każdego jinchuuriki, więc chyba każa bestia jest w stanie użyć tej techniki.

#688 Sharik

Sharik

Ka-mai

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2082 postów

Napisano 16 grudzień 2011 - 10:55

Zastanawia mnie jednak po co Tobiemu pręt w ciele, czy to oznacza, że Tobi, który tam stoi, to nie Tobi, a też zombi i tak naprawdę ktoś inny go steruje ?

Mozecie mi powiedziec, czy ten uzel cos pali, czy faktycznie w ostatnim (567) rozdziale, a moze wczesniej) widac cos takiego? Przejrzalem szybciutko, szczegolnie zwracajac uwage na postac Tobiego i niczego co mozna wziac za pret nie zauwazylem. Chyba ze pomylil wachlarz z antena.

#689 Dragonist

Dragonist

nice people swallow

• @ANBU
  • 1325 postów

Napisano 16 grudzień 2011 - 20:10

Gdzie jest Yamato, bo nie kojarze.

Został porwany przed badassów, dla jego cennych genów.

#690 turin turrember

turin turrember

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 15:35

Czy w tym tygodniu pojawia się Naruto?(czy chapter 568 już wyszedł pod koniec tamtego tygodnia czy dopiero w tym ma się pojawić a Japoni.)

Sorki że pytam o to akurat w tym temacie ale nie zauważyłem informacji tam gdzie zawsze się pojawiała.

#691 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 16:19

W tym tygodniu nie ma WSJ, wiec siłą rzeczy nie będzie Naruto.

Warto jednak pamiętać o poprzednich latach - możliwe, że znowu wystąpi przeciek i chap dostaniemy gdzieś w piątek/sobotę/niedzielę, ale lepiej na to nie liczyć by się nie rozczarować, poza tym to i tak będzie oznaczało dłuższą przerwę do kolejnego rozdziału.

#692 dud3k

dud3k

~random

• User
  • Pip
  • 53 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 20:39

Chciałbym nadmienić, że za 2 tygodnie na jakies 98% także nie będzie chaptera Naruto.

#693 Revan

Revan

~artificial intelligence

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12721 postów

Napisano 26 grudzień 2011 - 20:21

A czy kiedyś było powiedziane,że jak host ginie to demon znika? Czy po prostu się uwalnia.

Było przy śmierci Kushiny:
http://www.mangaread...hapter-503.html
Zresztą sam fakt, że Akatsuki poluje tak by nie zabijać Hosta wskazywał na to, że taki przypadek prawdopodobnie miał już miejsce.

Mozecie mi powiedziec, czy ten uzel cos pali, czy faktycznie w ostatnim (567) rozdziale, a moze wczesniej) widac cos takiego? Przejrzalem szybciutko, szczegolnie zwracajac uwage na postac Tobiego i niczego co mozna wziac za pret nie zauwazylem. Chyba ze pomylil wachlarz z antena.

Pręt musi mieć by wysyłać z niego chakre do prętów umieszczonych w jinchuuriki. A wspomniany user musiał źle odczytać tekst o prętach u jinchuuriki. Ale Tobi wciąż takowy musi posiadać.

#694 Haiot

Haiot

Diler Kubo

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 21:40

Mam dwa pytania:

1.Czy Itachi do obronienia się przed Kirin użył Susano czy zwierciadło Yatta? Kirin jest mistrzowską potężną techniką błyskawic, a o ile pamięć mnie nie myli to obecnemu Raikage udało się przebić przez Susano Madary jaką elektryczną techniką.

2. Czy Totsuka może pochłonąć wszystko, czy ma też jakieś ograniczenia typu niemożność pochłonięcia Amaterasu albo Susano?

#695 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 21:45

Yata no Kagami jest integralną częścią Susano'o Itachiego. Sasuke i Madara nie maja tego artefaktu, więc da sie przebić przez ich Susano'o. (Itachi ftw)

Póki co nic nie wiadomo na temat ograniczeń Totsuki. (Itachi ftw)

#696 matix1256

matix1256

~fan

• User
  • PipPip
  • 224 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 21:59

Progeusz - tu się nie zgodzę jak na razie Susano lvl 3 jest nie do zniszczenia (chodzi mi o tą wersje z 3 warstwami obronnymi) więc sasek and madara spokojnie biorą takie techniki na klate :). Nie ma nigdzie pokazane że susano bez lustra yatta nie daje takiego deffa jak z lustrem :P.

#697 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 22:08

jak na razie Susano lvl 3 jest nie do zniszczenia

Jeszcze nie oberwało niczym o mocy porównywalnej z Kirin. Nie ma co rzucać stwierdzeniami, ze spokojnie bierze takie techniki na klatę. Jak na razie wiemy tyle:
Susano'o Sasuke i Madary (nie do końca rozwinięte) da się zniszczyć wysoko lvlowymi technikami (vide Mizukage, Raikage, Danzou).
Susano'o Itachiego nie da się zniszczyć nawet Kirin (a ciężko sobie wyobrazić coś mocniejszego~).
Jaka jest różnica miedzy ich Susano'o? Itachi ma artefakt, Sasuke i Madara nie. Sprawa wydaje się prosta póki nie dostaniemy nowego rewolucyjnego info.

#698 zaqwer

zaqwer

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 15 styczeń 2012 - 14:34

Jak można zdobyć kontrakt z summoem?? Np jak taki Ji czy Oro zdobyli swoje kontrakty?? Bo np Naruto przez Ji no ale jak to od początku jest??? Wiadomo??

#699 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 15 styczeń 2012 - 14:36

nie wiadomo :( możemy się tylko domyślać

#700 Zahrr

Zahrr

~fan

• User
  • PipPip
  • 156 postów

Napisano 15 styczeń 2012 - 21:21

Susano'o Itachiego nie da się zniszczyć nawet Kirin (a ciężko sobie wyobrazić coś mocniejszego~).

Itachi stracił swój płaszczyk, więc Kirin musiało się przebić. Inaczej jego zniknięcie nie miałoby sensu.
A siła artefaktów jest imo przesadzona - Amaterasu też nie dało się uniknąć, i znalazł się Raikage który to zrobił. Więc nie przekreślałbym szansy na możliwość przebicia się Kirin (czy innej, high-endowej techniki) przez Yatę, czy możliwość sparowania Totsuuki. Tym bardziej, że w uwielbieniu Kishiego do Sasuke nie wyobrażam sobie by Sus młodego było słabsze od itasiowego.
Można też dopuścić możliwość, że defensywa z Yaty + pełnej formy Sus zdołała odbić Kirin, a już samo Sus zostałoby zmielone w drzazgi.
Czas pokaże.