Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

HELP DESK

help desk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
884 odpowiedzi w tym temacie

#841 Kapitan Planeta

Kapitan Planeta

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 885 postów

Napisano 28 lipiec 2013 - 08:40

W jaki sposób Hashirama był w stanie kontrolować wszystkie Bijuu i czy był jednym takim ludkiem? Czy Madara, Obito, Itachi, Saske byliby w stanie również za pomocą swojego sharingana kontrolować wszystkie bestie skoro Kurama wpadł w płapkę sharingana Madary i Obito?
Off Gdzie jest krzyż? :D

#842 kennenmałyninja

kennenmałyninja

~świeżak

• User
  • 1 postów

Napisano 31 lipiec 2013 - 18:42

Kennenmałyninja

Witam, dziś chciałbym was prosić o rozwiązanie mojego problemu. Jestem osobą, która od oglądania anime woli kupić i przeczytać tą historię przelaną na papier (czyli w tomach). Skończyłem na tomie 60 ( najnowszym wydanym w Polsce ), w którym Sasuke spotyka swojego brata. Niestety, ten moment kończy tom 60, więc zrozumcie, POŻERA MNIE CIEKAWOŚĆ!!!

#843 Mikota

Mikota

~random

• User
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 11 sierpień 2013 - 22:49

Hej
Niech ktoś mi wytłumaczy o co Asuma kłócił się/ buntował przeciwko swojemu ojcu i dlaczego ten traktował go tak ostro ?

Użytkownik Mikota edytował ten post 11 sierpień 2013 - 22:49

#844 Gogol

Gogol

~bot

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5068 postów

Napisano 11 sierpień 2013 - 23:53

Przeczytaj sobie chapter, gdzie Asuma stoi nad jego grobem (313 albo okolice) - nic szczególnego, wychodził poza wioskę bez pozwolenia, niekoniecznie dokładnie wykonywał polecenia -rzucił kilka ogólników. Nic więcej.

#845 Relena

Relena

~świeżak

• User
  • 1 postów

Napisano 03 wrzesień 2013 - 16:05

Czy ktoś umiał by odpowiedzieć na moje pytania , odnośnie nowych chapów ?

1) W najnowszych chapterach pokazywany jest głownie Naruto , 1 , 2 ,4

w takim razie gdzie się podział Sarutobi, Kakashi i Killer Bee , nic nie robią gapią się bez czynnie czy tak dostali kopa że nie są w stanie pozbierać chakry><" ??

2) Pytanie -czemu Naruto wyglada identycznie jak ojciec. Dobra może Yodaime też ma Lisa , i blond włosy ale to o niczym nie świadczy , raz w mandze zastanawialam się czy to Naruto czy to Yodaime jest w tym płaszczu i włosy podobne ?

3) Czemu 1 hokage powiedział że ma taka chakre czy moc jak Lis, rozumiem ze jst silny i Madara też ale bez przesady. Żaden normalny shinobi nie może mieć siły demona chyba że sam jest jak Demon pod ludzką postacią;p ?

4) Najpierw było że Kage nie mogą umrzeć że nawet jak oberwą to się zregenerują , potem ludzie się wkurzali że nie mogą umrzeć , wiec może Kishi wziął pod uwage opinie żeby zrobić ich smiertlnych.
Tylko czemu jak tak postanowił to urwał Yodaime rękę a nie mógł 2hokage? Jak Yodaime teraz będzie walczył 1 ręką wspólnie z synem. I to tak beznadziejnie wygląda;p?

#846 Jiraya

Jiraya

Waleczny Bóbr

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2701 postów

Napisano 03 wrzesień 2013 - 16:49

1) W najnowszych chapterach pokazywany jest głownie Naruto , 1 , 2 ,4

w takim razie gdzie się podział Sarutobi, Kakashi i Killer Bee , nic nie robią gapią się bez czynnie czy tak dostali kopa że nie są w stanie pozbierać chakry><" ??

Niestety, tego nikt nie wie, Killer Bee został olany dawno temu, Kakshi już miał swoje 5 min w wymiarze Obito, wiec autor na niego zlewa, a Sarutobi został chyba przyzwany dlatego zeby bylo epicko(choc nie było) bo cała 4 Hokage, a nie zrobił nic, poza tym że walnął bariere z resztą Kage, a ponoć, był najsilnieszym z Kage:
http://www.mangaread...hapter-140.html

2) Pytanie -czemu Naruto wyglada identycznie jak ojciec. Dobra może Yodaime też ma Lisa , i blond włosy ale to o niczym nie świadczy , raz w mandze zastanawialam się czy to Naruto czy to Yodaime jest w tym płaszczu i włosy podobne

Bo autor w plotowy sposób z tyłka dał Minato kontrole nad Kyuubim, taką na jaką Naruto sporo trenował

Tylko czemu jak tak postanowił to urwał Yodaime rękę a nie mógł 2hokage? Jak Yodaime teraz będzie walczył 1 ręką wspólnie z synem. I to tak beznadziejnie wygląda;p?

Może dlatego zeby łatwiej go było odróżnic od Naruto xd

#847 Mirz

Mirz

~świeżak

• User
  • 1 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 07:02

Witam. To mój pierwszy post na forum. Moje pytanie brzmi, skąd można ściągnąć odcinki drugiej serii Naruto (od pierwszych do tych co dopiero wychodzą), z w miarę dobrym tłumaczeniem.
PS: Nie wiem, czy dobry dział, jeśli nie, to prosiłbym o przeniesienie :)

#848 arek4444

arek4444

~random

• User
  • Pip
  • 80 postów

Napisano 11 wrzesień 2013 - 16:44

Polecam ci npolska.net, zarejestruj się i ściągaj. Odcinki mało ważą, mają wysoką jakośc i wtopione napisy.

#849 crisDL

crisDL

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisano 30 listopad 2013 - 04:37

Kto powiedział, że Hashiramę ktoś zabił ? Może np. umarł z powodu choroby. To dość popularne w tej madze.

W 1 albo 2 Databooku było napisane że Hashirama zginął w walce na I wojnie shinobi.Ani słowa o tym kto go zaciukał ani jak,ale zapewne jak na Hokage przystało zginął za towarzyszy/wioske/klan.Są 3 teorie na temat jego śmierci:

1)Zabił go któryś z innych pierwszych kage
2)Hashi rzeczywiście był chory( na dowód była jakaś strona z mangi gdzie ma chustę na głowie,jak ludzie z rakiem)
3)Jego regeneracja skracała mu życie jak w przypadku Tsunade, i umarł z przyczyn naturalnych.

choroba raczej nie pasuje, poza tym tak zginał juz Itachi

Kimimaro był pierwszy :P Więc motyw wielokrotny,Orochimaru w pewnym sensie też był 'chory' fizycznie przez te ciała.

Użytkownik crisDL edytował ten post 30 listopad 2013 - 04:38

#850 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 04 grudzień 2013 - 23:50

co się stało z Rinneganem Nagato? Lewe oko zwinął mu Obito a drugie zostawił?

#851 Karasu

Karasu

~fan

• User
  • PipPip
  • 317 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 16:15

co się stało z Rinneganem Nagato? Lewe oko zwinął mu Obito a drugie zostawił?

Nagato został zapieczętowany przez Itachiego. Tak więc po prostu zniknęło i go nie ma.

Użytkownik Vandenmax edytował ten post 05 grudzień 2013 - 17:29

#852 Sharik

Sharik

Ka-mai

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2079 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 18:11

Nagato został zapieczętowany przez Itachiego. Tak więc po prostu zniknęło i go nie ma.

Ciało Nagato bylo tak samo z pupala wziete jak edo Madary. Czyli nie ma nic do rzeczy, bo nic prawdziwego nei zostalo zapieczetowane. Obito ma oczy prawdziwego Nagato. Jedno w sobie, a drugie gdzies tam (przypuszczam, ze czarny zetsu wie).

#853 Karasu

Karasu

~fan

• User
  • PipPip
  • 317 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 18:49

Ciało Nagato bylo tak samo z pupala wziete jak edo Madary. Czyli nie ma nic do rzeczy, bo nic prawdziwego nei zostalo zapieczetowane. Obito ma oczy prawdziwego Nagato. Jedno w sobie, a drugie gdzies tam (przypuszczam, ze czarny zetsu wie).

Obito ma jedno oko Nagato(Madary) to raz. Dwa, drugie oko zostało zapieczętowane przez Itachiego. Trzy, nie musisz mieć nawet ciała, wystarczy samo DNA. Przypominam, że Edo Tensei jest używane za pomocą randomowego ciała i DNA zmarłego, którego się chce ożywić. Najpierw Kabuto użył masę randomów i DNA zmarłych, aby wskrzesić umarlaki, a potem je schował w trumnach. Na tym to polega. Z Edo Madary jest tak samo z tym, że jeszcze potem Kabuto trochę majstrował przy jego ciele i to różni Madarę od reszty. To się trzyma kupy, ale trzeba trochę pomyśleć.

#854 Sharik

Sharik

Ka-mai

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2079 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 20:04

Nie zrozumielismy sie. Pominalem jedno wazne zdanko w twojej wypowiedzi z NCK (ktora teraz juz sam nie wiem gdzie zostala wklejona), wiec to co powiedzialem wczesniej idzie do smieci.

Potem jednak, jedno oko zabrał Obito, następnie ożywiono samego Nagato, który jedno oko miał prawdziwe(Madarowskie), drugie zaś też było martwą kopią i został zapieczętowany przez Itachiego.

Ty twierdzisz, ze Odbyto zabral jedno oko. Ja twierdze, ze zabral oba. Oczywiscie moje zdanie jest bardziej mojsze. Dlaczego? Poniewaz to nie byle gowno i ludzie zabijaliby sie o taki wspanialy kekkai genkai. Zabral kazden jeden sharingan, a jedno wspanialsze i rzasze oko zostawilby sobie od tak? Przyznasz, ze musisz jeszcze nad tym troche pomyslec. Jesli nie ty, to ta gimbaba.

skąd ma Madara Rinnegan jak myślisz? Uzyskał go mając EMS i Mokuton, za pierwszym razem nieświadomie i nawet sam się wystraszył tego, jest kadr nawet jak widać starego i przerażonego Madarę, gdy to odkrywa. Teraz to zrobi, ale świadomie. Tak czy siak, nawet Rinnegan Madary jest sztuczny, gdyż ten jedyny i prawdziwy miał Hagoromo(Rikudo Sennin, żeby znowu nie było WAT)

Jak jestesmy w help desku, to wyjasniljmy sobie to wlasnei z pomoca kadrochow z kochanego poruto. Nie przecze, ze cos takiego mialo miejsce. Ale ten sutek hashiramy, to chyba dzielo kabuto. To jedyny przeszczep jaki ma Madara i tylko tak mogloby wyjsc cos "syntetycznego". Jezeli sam sobie cos takiego zafundowal, to fajnie, masz racje.

#855 Karasu

Karasu

~fan

• User
  • PipPip
  • 317 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 23:18

Ty twierdzisz, ze Odbyto zabral jedno oko. Ja twierdze, ze zabral oba. Oczywiscie moje zdanie jest bardziej mojsze. Dlaczego? Poniewaz to nie byle gowno i ludzie zabijaliby sie o taki wspanialy kekkai genkai. Zabral kazden jeden sharingan, a jedno wspanialsze i rzasze oko zostawilby sobie od tak? Przyznasz, ze musisz jeszcze nad tym troche pomyslec. Jesli nie ty, to ta gimbaba.

A skąd wiesz, że zabrał oba? To jest jedynie twoje przypuszczenie, zapewne poparte logiką, że lepiej mieć takie super-oko przy sobie, żeby nikt tego nie wziął. Z jednej strony to ma sens, ale z drugiej strony, ten gimbus uważał, że jego plan się powiedzie w 100%, więc nie trzeba się o to martwić. Do tego i tak nie ma na to dowodów. Zaś jeśli nawet by wziął oboje oczu, to gdzie teraz jest drugie oko? Tak naprawdę, to Obito wystarczyło tylko jedno oko Rinnegana, gdyż drugie to jednak Sharingan z Kamui, a taka zdolność, jak wiemy przydała się Obito wielokrotnie, więc nie miało w sumie sensu brać dwóch.

Jezeli sam sobie cos takiego zafundowal, to fajnie, masz racje.

Oczywiście, że sobie zafundował, gdyż miał wszczepione już komórki Hashiramy, jak był jeszcze stary i dzięki nim przedłużył sobie życie. Kabuto to jedynie trochę ulepszył, bazując na wiedzy zdobytej przez Oro, który też prowadził badania nad komórkami Hashiramy. A z tych badań wynikły też takie kwiatki jak Yamato czy ramię Danzo.

#856 Sharik

Sharik

Ka-mai

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2079 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 08:36

A skąd wiesz, że zabrał oba? To jest jedynie twoje przypuszczenie, zapewne poparte logiką, że lepiej mieć takie super-oko przy sobie, żeby nikt tego nie wziął. Z jednej strony to ma sens, ale z drugiej strony, ten gimbus uważał, że jego plan się powiedzie w 100%, więc nie trzeba się o to martwić. Do tego i tak nie ma na to dowodów. Zaś jeśli nawet by wziął oboje oczu, to gdzie teraz jest drugie oko? Tak naprawdę, to Obito wystarczyło tylko jedno oko Rinnegana, gdyż drugie to jednak Sharingan z Kamui, a taka zdolność, jak wiemy przydała się Obito wielokrotnie, więc nie miało w sumie sensu brać dwóch.

Tak, jasne. Wrzucmy logike do kosza. Niech juz nic kompletnie nie ma sensu. Nie wiem na co ten wafel zebral te wszystkie bezwartosciowe sharingany. przeciez jego plan powiodlby sie bez wzgledu na to. Nie wiem w ogole cokolwiek robil i po co zabieral tego rinnegana. Mogl wziac przyklad z obecnego Madary, klepnac na dupie po smierci rinrinrin i czekac az sie wszystko samo ulozy.

Nie ma najmniejszego sensu zostawiania tego rinnegana na pastwe szabrownikow, sepow pokroju kabuto, czy po prostu zeby sobie zgnil. Za to wszystko przemawia za tym, zeby jednak wziasc to oko, chociaz mialoby sie kisic bez sensu w sloiku.

Oczywiście, że sobie zafundował, gdyż miał wszczepione już komórki Hashiramy, jak był jeszcze stary i dzięki nim przedłużył sobie życie. Kabuto to jedynie trochę ulepszył, bazując na wiedzy zdobytej przez Oro, który też prowadził badania nad komórkami Hashiramy. A z tych badań wynikły też takie kwiatki jak Yamato czy ramię Danzo.

A przypadkiem podlaczenie do Gedo nie przedluzylo mu zycia? A z badan nad komorkami wyszedl biali i czarny zetsu wraz z drzewem hashiramy?
pix plox or it didnt happen.

#857 skejciara

skejciara

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 442 postów

Napisano 23 grudzień 2013 - 18:48

Co się stało z Yamato? W którym chapterze po raz ostatni się pojawił, bo nie mogę sobie przypomnieć?

#858 Herbatnik

Herbatnik

~random

• User
  • Pip
  • 53 postów

Napisano 23 grudzień 2013 - 18:56

Stał się "warzywkiem":
http://www.mangapand...hapter-515.html

#859 Mikota

Mikota

~random

• User
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 00:09

Mam pytanko - Czy na poczatku mangi, gdy wszyscy uczyli się w akademi, rówieśnicy wiedzieli w jaki sposób Sasuke stracił rodzicow i cały klan ( chodzi mi o to czy wiedzieli że Itachi ich zabił i tak w ogóle, że ten miał brata) ?

#860 Jiraya

Jiraya

Waleczny Bóbr

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2701 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 01:09

Mam pytanko - Czy na poczatku mangi, gdy wszyscy uczyli się w akademi, rówieśnicy wiedzieli w jaki sposób Sasuke stracił rodzicow i cały klan ( chodzi mi o to czy wiedzieli że Itachi ich zabił i tak w ogóle, że ten miał brata) ?

Chyba tak, wiem ze była w którymś odcinku rozmowa Shikamaru i Choujiego(w klasie) o tym, ale nie pamietam czy to był filler czy rzeczywiście było to w mandze, ale skoro Itachi był tym przestępcą S-Class'y to jego zbrodnia musiała być rozpowszechniona, tym bardziej w samej wiosce

Użytkownik Jiraya edytował ten post 04 styczeń 2014 - 01:10

#861 Kashia

Kashia

~fan

• User
  • PipPip
  • 168 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 15:30

http://www.mangaread...hapter-225.html - tu jest pokazane. Więc niektórzy wiedzieli, ale nie wszyscy. Dla przykładu Naruto i Sakura wyglądali na zaskoczonych, kiedy Sasuke na początku mangi powiedział, że jego celem jest zabicie pewnego człowieka.

#862 Mikota

Mikota

~random

• User
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 07 luty 2014 - 23:38

Kiedy Sakura oraz przyjaciele Naruto ( Konoha11) o dowiedziała się ze Naruto ma w sobie Kyuubiego? Chodzi mi o konkretne odcinki

#863 Koyuki

Koyuki

The Magician

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2394 postów

Napisano 08 luty 2014 - 00:44

Sakura chyba dowiedziała się o tym off-screen, podczas time-skipu. Chyba mówi o tym, gdy razem z Temari, Naruto i Kakashim pędzą na pomoc Gaarze na początku Shipuundena. Więc właściwego momentu raczej nie ma (jeśli np. chciałaś zobaczyć jej reakcję). Co do reszty, sprawa pewnie ma się podobnie.

#864 crisDL

crisDL

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisano 18 luty 2014 - 23:52

Pytanie do Was:
Czy to jest poprzedni partner Kakuzu?Za kij nie moge go z nikim porównać.
http://narutobase.ne...a/Naruto/255/13
Pierwszy i ostatni panel.

Na 100% nie jest to Hidan,inna fryzura i zapięty płaszcz

Ponadto tu:
http://narutobase.ne...a/Naruto/238/18
Ten sam? "Itachi,your brother"

Czyżby ktoś zginął po pieczętowaniu Gaary w walce z którymś z 5,6 i 7 ogoniastych?

#865 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 13:58

na narutopedii spiralny Zetsu zmienił nazwę na Guruguru, pytanie brzmi skąd ta nazwa, jest jakiś nowy databook?

#866 Sharik

Sharik

Ka-mai

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2079 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 16:38

Zmienili, bo nikt do niego nie zwracał się per Spiral Zetsu, Źą. Obito zaś określał go niby tą onomatopeją. Ponoć też w WSJ byłą jakaś strona podsumowująca przeciwników Ninja-Sojuszu i tam też padło Guruguru.

#867 herzbi

herzbi

~świeżak

• User
  • 2 postów

Napisano 20 kwiecień 2014 - 14:19

czemu w 1 odcinku shippuudena na samym poczatku jest scena jak naruto biega z sakurą saiem i yamato w labiryntach orochimaru szukając sasuke a potem dopiero wraca do wioski i sakura widzi go po raz pierwszy od 2,5 roku ? to jakiś błąd ? jak zacząć oglądać shippuudena żeby uniknąć tego spoilera ?

#868 mjetek

mjetek

~fan

• User
  • PipPip
  • 348 postów

Napisano 20 kwiecień 2014 - 21:54

To jest takie zagranie, nakręcające widza na oglądanie Shippudena. Jak nie chcesz go oglądać to po prostu go pomiń.

Zresztą to nie jest jakiś wielki spoiler(to, że dojdzie do spotkania było wiadome) - nie wiesz w jakich okolicznościach do tego dojdzie, co się tam wydarzy dalej... To powoduje, że widz z niecierpliwością czeka na dalsze odcinki :)

Użytkownik mjetek edytował ten post 20 kwiecień 2014 - 21:56

#869 herzbi

herzbi

~świeżak

• User
  • 2 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 14:04

chcę oglądać shippudena, zresztą widziałem wszystkie odcinki 1 serii jak i 2 serii naruto + czytam na bieżąco, chodzi o to że chce to pokazać innej osobie, wprowadzić ja w naruto i nie wiem co zrobić z tym fantem.
Czyli rozumiem że jest to celowy zabieg, ten spoiler na początku.

#870 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 17:36

Pamiętam jak zaczynałem przygodę z Shippudenem, jeszcze nie czytałem mangi, manewr który zastosowano na początku serii jedynie zachęcał do oglądania i nie był dla mnie spoilerem. Niech ogląda serię od pierwszego odcinka, w międzyczasie może zacząć czytać mangę, pewnie po jakimś czasie zostanie przy samej mandze, przynajmniej ja tak miałem.

#871 gebels

gebels

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 880 postów

Napisano 18 październik 2014 - 11:58

Mam takie pytanie jakiej wielkości może być perfekcyjne Susanoo Sasuke, nie chodzi mi oczywiście o podanie informacji co do metra tylko tak na oko, bo to od kilku dni zaprząta moją głowę.

#872 Herbatnik

Herbatnik

~random

• User
  • Pip
  • 53 postów

Napisano 18 październik 2014 - 12:54

Na moje oko porównywalnie do Susanoo Madary (perfekcyjne OC)

#873 Sharik

Sharik

Ka-mai

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2079 postów

Napisano 18 październik 2014 - 13:02

Na oko to wiesz kto w szpitalu umarł? ; /

Wszystkie perfekcyjne zuzanny są jednakowych rozmiarów. Nawet ten rzyg z najnowszego rozdziału.

http://www.mangaread...et/naruto/695/9
http://www.mangaread...t/naruto/696/12

Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć to zamiast się zastanawiać, proponuje zmierzyć ile razy Madara zmieści się na tej fotce:
http://static.comicv...52423-perfe.png

Tak jak Cthulhoo mówi. Miliard metrów.

#874 gebels

gebels

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 880 postów

Napisano 18 październik 2014 - 13:11

Sharik dzięki za konkrety, Herbatnik tobie również, pozdrawiam :).

#875 biniol

biniol

~fan

• User
  • PipPip
  • 153 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 00:51

Jakim cudem Orochimaru był w stanie ożywić Minato skoro ten znajdował się w żołądku boga śmierci? I skoro potrafił to, dlaczego nie przywrócił sobie "duszy" swoich rąk?