Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

HELP DESK

help desk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
884 odpowiedzi w tym temacie

#106 Loth

Loth

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 790 postów

Napisano 31 grudzień 2009 - 22:00

Czy w mandze jest jakaś osoba która nie nosi sandałów??

Jedynie chyba samurajowie noszą zwykłe buty.

Sam sobie odpowiedziałeś. Hm... Demony też się liczą? xD Jeśli nie, to summony nie noszą. xD

#107 crisDL

crisDL

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisano 01 styczeń 2010 - 03:40

Mizukage Yagura nosił kozaki.Tsunade miała obcas,Mei też.Jiraya miał dziwne klapki.O ile sie nie myle Haku miał koturny.Pełno by sie znalazło

#108 DWDrom

DWDrom

~random

• User
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 01 styczeń 2010 - 16:19

Przeglądając stare chaptery mangi znalazłem znak na ochraniaczu podobny o księżyca dokładnej jest to chapter 43 ostatnia strona i mam pytanie czy taka wioska wogule istnieje ?

#109 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5884 postów

Napisano 01 styczeń 2010 - 16:25

Nic nie wiadomo. Najprawdopodobniej nie. Zapewne zrobił tę opaskę tak o, jako ciekawostkę dla uważnych czytelników :P

#110 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 02 styczeń 2010 - 19:45

http://www.onemanga.com/Naruto/398/18/
Czy moze mi ktos odpowiedziec na pytanie dlaczego na tym obrazku Uchiha wygladaja tak, a w anime ta scena zostala nieco zmieniona, wedlug mnie na gorsze. Chodzi mi o to, ze np. ta kucajaca kobieta ma cos namalowane na policzkach, chlopek z tylu jakies oko na czole, w anime juz nie. Shinobi z brodka w Shippuudenie nie ma w ogole zarostu. Jak dla mnie w mandze ten kadr jest lepiej zrobiony, Uchiha wygladaja bardziej "dziko", epicko.

#111 Loth

Loth

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 790 postów

Napisano 02 styczeń 2010 - 19:52

To już wie chyba tylko Pirrot <- koleś od anime. On zawszew kombinuje.

#112 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 02 styczeń 2010 - 20:04

Pierrot to studio tworzące anime ^^'
No cóż, tylko oni to wiedzą, ale notoryczne psucie tej serii mają już we krwi, więc nie ma co się specjalnie dziwić :P
Lol, nawet nie zauważyłem tych szczegółów, kiedy pierwszy raz czytałem chapter xD

#113 Hashimi

Hashimi

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 884 postów

Napisano 02 styczeń 2010 - 23:12

Czy można to jakoś wyjaśnić:
Kakashi zasłania swojego sharingana, zeby nie tracić energii ponieważ ten jest ciagle włączony, ze względu na przeszczep.
Ao może włączać i wyłączać byakugana, mimo, że oko też jest przeszczepione. Jak go właczy to samo zakrycie go nic nie daje, bo byakugan prześcwietla łatką. Dlaczego byakugana mozna wyłaczyć, a SH kakashiego nie?

#114 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 02 styczeń 2010 - 23:14

Nie wiadomo. Być może chodzi o to, że oko Kakashi'emu wszczepiała niezbyt doświadczona Rin, a Ao mogła pomagać wysoce wykfalifikowana medyczka? Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
(lol, od razu założyłem że medyczka xD Ale cóż, jedyni medycy w mandze to Shi i Kabuto...)

#115 IchaIcha

IchaIcha

~random

• User
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 04 styczeń 2010 - 00:50

Czy mi się wydaje czy itachi na dwóch kadrach na dole po lewej stronie rusza palcem?
http://www.onemanga.com/Naruto/394/07/

#116 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 04 styczeń 2010 - 01:08

Wydaje Ci sie :P
A jeśli już, to jest to jedynie pośmiertny skurcz/rozluźnienie mięśni (nie wiem które z tych widzisz, bo ja nic :P)

#117 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 05 styczeń 2010 - 20:32

Jest w koncu w tym tygodniu nowy chapter mangi czy nie, bo juz sie pogubilem??

#118 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 05 styczeń 2010 - 20:36

Nie ma.

No, chyba że znowu nastąpi wyciek z WSJ, ale jest to wątpliwe - chapter, na który czekamy, jeszcze nawet nie trafił sprzedaży w Japonii

#119 turin turrember

turin turrember

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisano 05 styczeń 2010 - 23:11

chwila w japoni w przedostatnim tygodniu starego roku nie było oficjalnie chapa ten który się pojawił był przeciekiem, i w japoni oficjalnie pojawił się na przełomie roku 09/10. I chyba teraz już normalnie jest. czy może się mylę i znowu mamy przerwę?

#120 Dragonist

Dragonist

nice people swallow

• @ANBU
  • 1325 postów

Napisano 05 styczeń 2010 - 23:16

chwila w japoni w przedostatnim tygodniu starego roku nie było oficjalnie chapa ten który się pojawił był przeciekiem, i w japoni oficjalnie pojawił się na przełomie roku 09/10. I chyba teraz już normalnie jest. czy może się mylę i znowu mamy przerwę?

Ja nic nie rozumiem. Chyba coś przespałam, że w tamtym roku był przełom 09/10.
Zdradzę wam sekret: jak będzie chapter... to będzie *wink*
Oficjalnie ma nie być, ale czy to coś zmienia, gdyby jednak teraz wyszedł? Planujecie wypadł poza granice cywilizacji i mocno psuje wam to plany? (nie, proszę nie odpowiadać mi na to pytanie)

#121 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 05 styczeń 2010 - 23:23

turin turrember, chap, który czytaliśmy na świętach, powinniśmy czytać w Sylwestra.
Kolejny rozdział przeczytamy w przyszłym tygodniu (chyba że ktoś będzie ryzykował posadę, by zamieścić te zdjęcia w necie)

#122 Slawex

Slawex

~random

• User
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 06 styczeń 2010 - 16:49

Kisame absorbuje czakre z przeciwnika czy tylko go z niej wysysa?

#123 Dragonist

Dragonist

nice people swallow

• @ANBU
  • 1325 postów

Napisano 06 styczeń 2010 - 16:52

Absorbuje połowę, w przypadku wysysania 2/4.

#124 Hashimi

Hashimi

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 884 postów

Napisano 07 styczeń 2010 - 22:40

Połowę? Chyba im większe ciecie tym wiecej chakry wysysa?

Mam pytanie- wyczytałem, że tak naprawdę to po tym, jak w anime skończyły się odcinki z ratowaniem Sasuke następują same fillery(mangę czytam od pocz. shipuudena, nie wcześniej) i tak naprawdę nic takiego w mandze nie było?(Pytam, bo nie wiem czy to oglądać by mieć mangowe pojęcie jako-takie czy olać).

#125 Sai

Sai
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2010 - 23:02

Po ucieczce Sasuke i akcji z tym związanej masz ok 100 odcinków fillerów, z czego niektóre są takie, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać - dla wytrwałych, ja tam nie polecam :D

#126 Hashimi

Hashimi

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 884 postów

Napisano 08 styczeń 2010 - 22:34

Czytam se chapki wcześniejsze shipuudena, oglądam mangę i zauważyłem niekonsekwencję kishiego:
Nie ma do tego tematu odpowiedniego wiec zapytam- ile jest pieczęci? Bo dziwi mnie nie wymieniana nigdzie pieczęc- ręce złożone. Tak jak do węża, tylko wyprostowane, a pieczęci tej używa sie do niesamowitej ilosci technik. Zastępują one często zwykłe peiczęci(np: Pain zastąpił tym całą serię pieczęci kuchiyose- uwiecznione w mandze). Do tego Baran- lewa ręka ma być "pod" czy "nad" prawą? Bo w mandze tu jest nieścisłość- przy ration rakochuu lewa się górną, a np: w kuchiyose na 477chapterze, przy technice ożywienia Paina i w wielu innych miejscach to prawa góruje. Wiec jak to jest z tymi pieczęciami? Jakis chap angielski z naruto serii pierwszej wyjaśniajacy pieczęcie? Bo nurtuje mnie kwestia ile ich jest tak na prawdę.

#127 crisDL

crisDL

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisano 08 styczeń 2010 - 22:42

chyba 13(12 zwykłych+ta do kage bunshin) .Aczkolwiek nie jestem pewien ; P co do Kuchiyose Paina to pamietaj że tej samej pieczęci użył do Chibaku Tensei i Rinne Tensei ; P

#128 Hashimi

Hashimi

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 884 postów

Napisano 08 styczeń 2010 - 22:44

Do tego kisame użyłt ej peiczęci do techniki w 256 chapie, no i do daikodana. To pieczęc jakby skracajaca technikę( w sumie pieczecie są po to, by skumulować w odpowiedni sposób chakrę. Pewnie jak się koks jest to wystarczy ta pieczęc i uformowane. Reszta musi zbeirać dalej). Chociaż najbardziej mnie ciekawi baran i kolejnosc rak- bo co chap to inaczej.

#129 Revan

Revan

~artificial intelligence

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12717 postów

Napisano 08 styczeń 2010 - 23:13

Nie jest to raczej pieczęć standardowa. A co do tego, że używa się jej jak jest się koksem to IMO nie bo inaczej Drugi powinien był przynajmniej jednego suitona odpalić za jej pomocą. Baa Sandaime odpalając Shiki Fuujin najpierw wykonuje masę pieczęci, a potem kończy to złożeniem rąk, a talentu do ninjutsu mu odmówić nie można. Praktycznie każda technika do której ją użyto to techniki z wyższej półki na pograniczu A i S lub wyżej albo senjutsu. Wyjątkiem są tu niektóre techniki Kisame.

(np: Pain zastąpił tym całą serię pieczęci kuchiyose- uwiecznione w mandze)

To nie jest normalne przywołanie-brak krwi.

Co do "barana" to nie mam pojęcia.

#130 Geminiman

Geminiman
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 18:17

Czy w mandze jest jakaś osoba która nie nosi sandałów??

Nie zapominajmy o tym Dwarfkage.

#131 leodarrrrr

leodarrrrr

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 19:05

czy ktoś wie, kiedy ukaże się nowy chap mangi??

#132 Hashimi

Hashimi

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 884 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 19:21

czy ktoś wie, kiedy ukaże się nowy chap mangi??

Koło piątku ma już być.
Wie ktoś co z tym baranem?

#133 crisDL

crisDL

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 22:10

Trudno cokolwiek powiedzieć ; P z Pieczęciami to jest na tym etapie taka sprawa że niektóre techniki ich nawet nie wymagają.
Co do pieczęci Barana to razem z pieczęcią węza są najcześciej używane.O ile w pieczeci węża można założyć że im mocniej sciśniesz ręce tym lepiej skupisz chakre, o tyle baran nie jest wiadomy.Ale zauważyłem że Baran jest najczęsciej używany do technik długotrwających jak cienie Shikamaru czy Rinne Tensei.Tak jakby pozwalają sterować techniką IMO.

#134 Hashimi

Hashimi

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 884 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 22:27

Ale mnie chodziło o to, czy jest jakoś wyjaśnione czy robi się go z prawą czy leą ręką "na górze". Bl w mandze jest i tak i tak i nie wiem które to jakaś pieczęć chakry, a która to oryginalny baran.

#135 Cthulhoo

Cthulhoo

4ever 17

• User
  • 5835 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 22:35

Oto co pisze na temat tej pieczęci na leafninja. Więcej już nie znajdziesz:

Hitsuji is the Eigth sign of the Chinese zodiac, the Sheep. It is associated with South-Southwest and the month of June.

Note: Ram has been officially depicted in the manga as having either the right thumb or index finger extended upwards.

#136 Gogol

Gogol

~bot

• User
  • 5068 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 22:36

http://www.senpuu.net/?30

tutaj są orginalne pieczęcie, artykuł jest bardzo stary więc zapewne czerpie z podstaw Masashiego, który później mógł zapomnieć paru rzeczy ;)

To pieczęc jakby skracajaca technikę( w

w przypadku podziału cienia, normalnie zawiązuje się go z trzema pieczęciami a Naruto tnie z jedną ^^

#137 leodarrrrr

leodarrrrr

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 13 styczeń 2010 - 23:09

standart jak czlowiek chce sie czegos doweidziec jego posty sa usuwane ... ;]
odnosnie nowego czp-a ktos moze mi powiedziec, kto stal za atakiem kyubiego na wioske 16lat temu. madara, ktory faktycznie sie tego upieral, chociaz stojal za tym zeznania minato a takze domysly ji, czy moze danzou, ktory jak teraz wiemy wlada kyubim.

Usuwane, bo pisałeś w złym temacie. Teraz jest ok. // Fl3t05

#138 Dragonist

Dragonist

nice people swallow

• @ANBU
  • 1325 postów

Napisano 13 styczeń 2010 - 23:13

Kurde...

odnosnie nowego czp-a ktos moze mi powiedziec, kto stal za atakiem kyubiego na wioske 16lat temu. madara, ktory faktycznie sie tego upieral, chociaz stojal za tym zeznania minato a takze domysly ji, czy moze danzou, ktory jak teraz wiemy wlada kyubim.

Co? Niewiele rozumiem.
Cośtam Danzo... Madara.... Lis.... a.
Nie, nie wiadomo. I jest to spekulacja. Możemy sobie o tym podyskutować w D/Sie, nie tutaj <3

#139 Naruciak

Naruciak
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2010 - 23:16

Dokładnie nie można tego dowiedzieć się ani w mandze ani w anime ale wydaje mi się że Madara stoi za atakiem Kyuubiego. Ale to tylko moja teoria więc nie możesz z tego czerpać praktycznie wiedzy o takim ataku...

#140 leodarrrrr

leodarrrrr

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 13 styczeń 2010 - 23:17

Wiem, ale moglibyscie przeniesc post jak czlowiek sie pomyli :))

Cośtam Danzo... Madara.... Lis.... a.
Nie, nie wiadomo. I jest to spekulacja. Możemy sobie o tym podyskutować w D/Sie, nie tutaj <3

chodzi mi o to, że mamy teraz ze soba zestawione dwie sprzeczne teorie. jak narazie madara robi za wszechwiedzacego narratora, nie wiemy, czy klamie, ale przyjmujemy, ze mowi prawde. No a skoro tak jest to w rozmowie z saskiem mowil, ze atak lisa to byl przypadek. z drugiej zas strony minato, ktory twierdzi, ze madara byl tej nocy "szybi" i jakis tam, czyli defakto z nim walczyl. ji tez cos wspomina przed walka z pein-em, ze podejrzewa madare. ktorej strony mamy sie trzymac ??
Dragonist, ;* ;p