Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

HELP DESK

help desk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
884 odpowiedzi w tym temacie

#176 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5884 postów

Napisano 11 luty 2010 - 19:22

Od którego chapteru w takim razie zaczyna się Shipudden?

239-244 to Kakashi Gaiden, jedna z najlepszych części całego Naruto :P Przeszłość Kakashi'ego

Sam Shippuuden zaczyna się w ch 245

Oraz czy da się z OneManga pobierać wszystkie obrazy z chaptera do jednego pliku?

A po co Onemanga?
Google, download naruto manga etc. :P
Poszukaj na torrentach jeśli chcesz całość naraz.
Jeśli tomy - polecam www.mangatraders.com
Chaptery - www.stoptazmo.com
(wymagają szybkiej rejerstracji i tyle)

#177 Piotr17PL

Piotr17PL
  • Goście

Napisano 11 luty 2010 - 19:28

Aha, rozumiem, czyli zaraz po tej walce Sasuke z Naruto normalnie powinien zacząć się Shipudden ale oni dali fillery, a w Shipuddenie dopiero się zaczynają dalsze losy po tej walce tak? Ciekaw jestem jak oni to rozwiązali na antenie... :P

Wielkie dzięki wszystkim za wprowadzenie do tematu :D

#178 DVV

DVV

OP>Bleach

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2379 postów

Napisano 11 luty 2010 - 19:30

Dodam od siebie tylko tyle że Kakashi Gaiden zekranizowano dopiero potem, shippuuden zacznie się z pominietą tą częścią mangi.

#179 Piotr17PL

Piotr17PL
  • Goście

Napisano 11 luty 2010 - 19:31

Zaraz zaraz... nie rozumiem... W sensie 239 chapter (czyli pod koniec normalnego Naruto) to przeszłość Kakashiego... którą narysowana dopiero potem, dawno po Shipuddenie? Nie rozumiem za bardzo...

#180 DVV

DVV

OP>Bleach

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2379 postów

Napisano 11 luty 2010 - 19:35

Nie, w Shippuudenie, bo ten nadal trwa(i raczej już nowej serii nie będą chyba robić), tylko po prostu nie w tym okresie w którym powinno być. Sorry ale nie pamiętam który to ep dokładnie

#181 Cthulhoo

Cthulhoo

4ever 17

• User
  • 5836 postów

Napisano 11 luty 2010 - 19:35

Pomiędzy Naruto Classic a Naruto Shippuden była w mandze przerwa na historię z młodości Kakashiego. Po niej zaczęła się dalsza fabuła. Jednak twórcy anime z niej zrezygnowali a zekranizowali ją dopiero w ramach promocji 3 kinówki shippuudena.

#182 Piotr17PL

Piotr17PL
  • Goście

Napisano 11 luty 2010 - 19:45

Aha, juz kapuję, czyli w Shipuddenie będzie prędzej czy poźniej pokazana ta historia tak? Mimo że Manga już dawno o nim była, czyli będzie to w rodzaju fillera w środku któregoś episoda Shippuden tak?

Nie wiem czemu tak na niego najeżdzacie, odpaliłem sobie najnowszy odc na chwilkę i ta nagła zmiana jakości i formatu na 16:9 ahh. az chciało się oglądać, świetna akcja itp, więc postawnowiłem czytać Mangę i jednocześnie zacząć niedługo oglądać Shipuddena olewając
Classica.

#183 asd

asd

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisano 11 luty 2010 - 20:26

Piotr17PL, DOKŁADNIE! Najlepsze wyjście to obejrzenie classica do końca walki Naruto z Sasuke, potem looknąć na 220 bo to nie filler, a w mandze to co się dzieje w 220 odcinku jest tuż po walce w dolinie, Naruto wraca z VotE z Kakashim i niedługo potem wyrusza z Ero. Także po 220 bierz się za Shippeedena, pierwsze odcinki wymiatają.. jak tylko usłszysz gdzieś "Sora" albo "Sanbi" omiń wtedy najbliższe 10-20 odcinków Shippuudena. Jeszcze były jakieś fillery w Shippuudenie dłuższe ale nie pamiętam.. najlepiej przeczytać mangę w tydzień, a potem spokojnie oglądać anime i cieszyć się ulubionymi fightami w kolorze.

#184 zaqwer

zaqwer

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 12 luty 2010 - 20:38

Czy olej Ji mena podchodzi pod element wodu(suiton) czy jak???

#185 DVV

DVV

OP>Bleach

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2379 postów

Napisano 12 luty 2010 - 20:42

IMO tak. Bo jakby byc tak szczegółowym to by trzeba było oddzielac dotona(domyślnie ziemia, kamienie) od piasku albo raiton po tym ile stopni ma..
Tylko trochę do zależności żywiołów to nie pasuje(olej podsyca katony)

#186 Mario

Mario
  • Goście

Napisano 12 luty 2010 - 21:07

Czy olej Ji mena podchodzi pod element wodu(suiton) czy jak???

Dla mnie to jednak coś innego, podobnie jak atrament Kilerbee.

#187 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 12 luty 2010 - 21:35

Dla mnie to jednak coś innego, podobnie jak atrament Kilerbee.

A także coś innego niż atrament Saia, czy cienie Shikamaru. Imo są to ataki bezżywiołowe, wynikające z yin i yang, o których wspomniał Yamato przy treningu FRSa. Jestem zdecydowanie przeciwny uznaniu oleju za Suiton.

to by trzeba było oddzielac dotona(domyślnie ziemia, kamienie) od piasku

Ale dlaczego...? przecież piasek to nic innego niż bardzo małe skały ;/ Raiton - piorun to piorun, różni się natężeniem, czy tam napięciem, tak samo jak są duże i małe Katony. Olej nie ma nic wspólnego z wodą poza tym, że jest płynny. Lawa też jest Suitonem? Rtęć?

#188 Sai

Sai
  • Goście

Napisano 12 luty 2010 - 22:09

Po mojemu takie rzeczy jak olej, atrament itp to rzeczy bez żywiołowe, których używanie możliwe jest tylko po specjalnym treningu - innymi słowy, nauczyć się tego może każdy, wiąże się to jednak ze specyficznym treningiem/przystosowaniem swojego ciała.

Co do piasku to raczej doton, ale może coś na wzór specjalizacji? :D Np Gaara ma dotona, ale specjalizuje się w kontroli konkretnie piasku, ktoś inny może być dobry w kontroli błota - po prostu dużo pracy nad konkretnie sprecyzowaną formą tej natury. Wg mnie taki doton user jak np Kakashi nie dałby rady bez treningu władać piaskiem tak jak Gaara.

#189 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 12 luty 2010 - 22:37

Np Gaara ma dotona, ale specjalizuje się w kontroli konkretnie piasku

Bo to jest skill, który Shukaku daje wszystkim swoim Jinchuuriki. Gaara nawet nie musi mieć chakry Doton. Każdy Sakryfikant Jednoogoniastego ma kontrolę nad piaskiem. Po prostu. Wszyscy inni shinobi muszą wykonywać pieczęcie i ogólnie stosować normalne jutsu.

#190 Loth

Loth

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 790 postów

Napisano 12 luty 2010 - 23:12

Po mojemu takie rzeczy jak olej, atrament itp to rzeczy bez żywiołowe, których używanie możliwe jest tylko po specjalnym treningu - innymi słowy, nauczyć się tego może każdy, wiąże się to jednak ze specyficznym treningiem/przystosowaniem swojego ciała.

Atrament u KB to raczej sprawka demona, który jest jakby połączeniem ośmiornicy i byka.

Co do np. oleju Ji-mana, to raczej jutsu, które nie wymaga żadnego specjalnego żywiołu chakry. Tak samo jak np. z klonem.

Wg mnie taki doton user jak np Kakashi nie dałby rady bez treningu władać piaskiem tak jak Gaara.

Teraz, gdy Gaara nie ma demona, władanie pisakiem podchodzi pod jego kekkei genkai.

#191 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 12 luty 2010 - 23:41

władanie pisakiem podchodzi pod jego kekkei genkai.

Oczywiście. Uprawiał seks z Shukaku, wymieli się płynami i ma teraz jego Kekkei Genkai...

Kontrolę piasku gwarantował mu demon. Demon zniknął, kontrola została. Dlaczego? Bo Kishi chciał, żeby Gaara dalej był fajny. To wszystko.
Geez, bez przesady, ja rozumiem, ze teorie są fajne, ale...

#192 Gogol

Gogol

~bot

• User
  • 5072 postów

Napisano 14 luty 2010 - 17:14

Ciężko cokolwiek tu tłumaczyć, Sasuke olewa Madarę i jego plany. Dla niego liczy się tylko zemsta to że Madara mu pomaga mało go obchodzi, wykorzystuje okazje, ale nigdzie nie powiedział "pomóż mi tu i tu a ja pomogę tam i tam".
Madara podobnie, wykorzystuje Sasuke do walk z kage aby ich osłabić i powoli wdrożyć swój plan.

To w takim razie za kogo Sasuke go miał skoro Madara cały czas ratował mu tyłek?

za osobę która ma tych samych wrogów co on, ale to ich nijak nie zbliżyło

Co do ubicia Karin, musiał zrobić to niezależnie od słów Madary, zostawił ją a żywa nie może być z logicznego punktu widzenia - jest encyklopedią na temat Sasuke więc trzeba dobić.

#193 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 25 luty 2010 - 20:41

lepki2011 napisał/-a:

Wiec mowisz, ze Kakashi posiadal MS'a od dziecka, a dopiero w Rescue Gaara Arc nam go pokazal...?

Nie, Rin zginęła prawdopodobnie w czasie Time Skipu. Wskazują na to słowa Kaszalota w czasie jego 'śmierci'.

Mozesz mi to bardziej wyjasnic?

#194 Slawex

Slawex

~random

• User
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 20:34

dlaczego nagato nie wskrzesił yahiko albo jirayi tak jak to zrobił z konoszanami.

#195 Collision

Collision

Botan is Love

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2430 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 21:15

dlaczego nagato nie wskrzesił yahiko

Być może nie potrafił.

jirayi tak jak to zrobił z konoszanami.

Możliwe że na dawno poległych nie działa.

#196 Iros

Iros
  • Goście

Napisano 05 marzec 2010 - 21:33

Czy Sasu użyl chidori nagashi poza walka z Yamato team. A jak tak to kiedy?

#197 Collision

Collision

Botan is Love

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2430 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 22:20

Jak sparował kombo suiton+raiton jednego z ochroniarzy Raikage.

#198 rysiu06

rysiu06

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 06 marzec 2010 - 00:22

I podczas walki z Deidarą do naelektryzowania wężyków;)

#199 Isher

Isher

~fan

• User
  • PipPip
  • 238 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 20:12

Czy gdyby Itaś żył i wziął oczy Sasuke a Sasuke oczy Itasia to obaj by mieli EMS?

#200 Aquilla

Aquilla

~fan

• User
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 20:18

Czy gdyby Itaś żył i wziął oczy Sasuke a Sasuke oczy Itasia to obaj by mieli EMS?

Jakby tak zrobili to każdy by miał EMS, ale w jednym oku. Po połączeniu z dwóch par oczu zostaje jedna para.

#201 krolikkrol

krolikkrol

Istota niższego poziomu

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2317 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 21:57

Jak jaedna? Nie kapuje to się je jakoś łączy? Myślałem zawsze że po prostu bierzesz cudze i tyle.

#202 Mario

Mario
  • Goście

Napisano 14 marzec 2010 - 22:03

Jak jaedna? Nie kapuje to się je jakoś łączy? Myślałem zawsze że po prostu bierzesz cudze i tyle.

Pomyśl. Potrzeba pary oczu. Itachi bierze parę od Sasuke i oddaje mu swoje. Ile każdy z nich ma par?

#203 Aquilla

Aquilla

~fan

• User
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 22:25

Bierzesz cudze i musisz połączyć je ze swoimi. Zostaje jedna para oczu, czyli dwie sztuki. Czyli jakby chcieli się wymienić to Sasuke by zostało jedno oko z EMSem np. prawe, a Itachiemu też jedno, lewe. Raczej nie muszą wydłubywać swoich oczu do tego, tylko przykładają oko brata do swojego. Ale wiadomo, że z jednym okiem można zrobić mniej.

#204 Isher

Isher

~fan

• User
  • PipPip
  • 238 postów

Napisano 19 marzec 2010 - 20:17

Bierzesz cudze i musisz połączyć je ze swoimi. Zostaje jedna para oczu, czyli dwie sztuki. Czyli jakby chcieli się wymienić to Sasuke by zostało jedno oko z EMSem np. prawe, a Itachiemu też jedno, lewe. Raczej nie muszą wydłubywać swoich oczu do tego, tylko przykładają oko brata do swojego. Ale wiadomo, że z jednym okiem można zrobić mniej.

No chyba wygląda to właśnie tak że Sasuke wydłubuje swoje oczy i na ich miejsce daje oczy Itachiego, wtedy itachi bierze oczy Sasuke i obaj mają EMS.

Moje 2 pytanie to o co chodzi z oczami mędrca u madary?

#205 Krizard

Krizard

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisano 19 marzec 2010 - 20:21

No chyba wygląda to właśnie tak że Sasuke wydłubuje swoje oczy i na ich miejsce daje oczy Itachiego, wtedy itachi bierze oczy Sasuke i obaj mają EMS.

Gdyby tak było, to Madara nie musiałby oślepić brata. Do tego całe to jego gadanie, że w ciągu istnienia Uchiha brat wydłubywał oczy bratu, aby posiąść EMS byłoby większym kłamstwem, niż zapewne jest :P.

Rozwiń to pytanie, jeśli możesz. (a moderatorów proszę o nieusuwanie tego posta - jak Isher wyjaśni o co mu chodzi, to zedytuję wiadomość ;))

edit: Jak widać nie zrozumiałem o co mu chodziło :P. Jeśli post bardzo przeszkadza, to proszę o usunięcie.

#206 DVV

DVV

OP>Bleach

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2379 postów

Napisano 19 marzec 2010 - 21:59

Madara stwierdza jedynie(swoją drogą po odzyskaniu ręki, nie wiadomo jak) że czas pozyskać Rinnegana. To wszystko. Możemy się spodziewać jego wizyty w wiosce deszczu.

#207 lepki2011

lepki2011

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisano 19 marzec 2010 - 22:45

Tez sie nad tym kiedys glowilem i dalej wydaje mi sie to co najmniej nielogiczne, ale to jest chyba tak, ze Sasuke wklada w swoje oczy Sharingana Itachiego, a nie ze wydlubuje swoje wklada brata itd... Nie pytajcie mnie jak to mozliwe.

No rzeczywiscie teraz na ten temat za malo wiemy. Widocznie Madarze sa potrzene oczy Nagato do kontrolowania Gedo Mazo. Wyglada na to, ze chce ich uzyc na sobie chociaz raczej sobie tego nie wyobrazam albo Zetsu dotknie Nagato i posiadzie jego moce :D

#208 Sharik

Sharik

Ka-mai

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2082 postów

Napisano 20 marzec 2010 - 15:00

Jak Nagato zdolal odczytac tablice w kryjowce Uchiha, ktora znajduje sie w Konoha?

#209 Thogeim

Thogeim
  • Goście

Napisano 20 marzec 2010 - 15:04

Pain i Tobi powiedzieli że każdy zdrajca akatsuki zginie

Co powiecie na Orochimaru?

#210 Krizard

Krizard

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisano 20 marzec 2010 - 15:10

Jak Nagato zdolal odczytac tablice w kryjowce Uchiha, ktora znajduje sie w Konoha?

Czemu uważasz, że odczytał?

Pain i Tobi powiedzieli że każdy zdrajca akatsuki zginie

Co powiecie na Orochimaru?

Przecież chcieli go zabić. Po prostu nie nadarzyła się okazja, aby to zrobić.