Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Sai a Kishimoto?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 villemo

villemo
  • Goście

Napisano 20 październik 2006 - 16:30

SAI
Czy nie zaintrygowała Was ta postać? A właściwie to, skąd w głowie Kishimoto zrodził się pomysł na wyjątkowego, ekscentrycznego artystę?

Sai włada bardzo ciekawą bronią. Właściwie to dość nowatorskie podejście do walki: pióro i tusz - nie uważacie?

Mangaka to bóg świata, który tworzy przelewając na papier swoje myśli. Od każdego ruchu jego ręki, pociągnięcia tuszem po białej kartce, zależy los mangowych postaci, dynamika i spowolnienie akcji, indywidualność komiksu, może zesłać na świat wojnę i pokój, śmierć i szczęście. Pociąga wszystko za sznurki, bawi się nadając kształty, nazwy, dysponując olbrzymią gamą kolorów. Może wszystko...
Wydaje mi się, że każdy rysownik osadza siebie samego w tym własnym świecie, po to by poznać bohaterów, każdy zakątek tej swojej krainy "Nigdy-Nigdy", a póżniej - w wersji rysunkowej - pokazuje to, co tam zobaczył podczas swojej podróży po wyobraźni. Oczywiście nie widzimy go - on jest narratorem, nieobecnym ciałem, ale duchem... A gdyby tak nagle zechciał wyjść z cienia? Pokazać nam kim jest w świecie swoich fantazji?

Chyba rozumiecie co chcę zasugerować ^^.

Porównajcie proszę zdjęcie Kishimoto z rysunkiem Saia. Wyobraźcie sobie jakby mógł wyglądać portret Kishiego w wersji mangowej. Coś znajomego? Fryzura, wąskie oczy, usta... Do tego te umiejętności. Kto wie, może Masashi w wieku 15 lat tez nadużywał słowa penis ;)

Artyści lubią być ekscentryczni :P

#2 kubik

kubik
  • Goście

Napisano 20 październik 2006 - 17:03

Wszystko rozumiem... babsztylu.

OMG OMG OMG!
Hahahaah bo zaraz zdechne ze smiechu i zmartwychwstane!

#3 Yajirobei

Yajirobei

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1048 postów

Napisano 24 październik 2006 - 20:18

Moim zdaniem jest trochę cech łączących Saia i autora tejże mangi, o której raczymy dyskutować. Przede wszystkim przez postać Saia poznajemy opinię samego autora o bohaterach. Chodzi mi o te ksywki, które Sai nadaje.

Jednakże, jak dla mnie Sai jest postacią denerwującą. W moim odczuciu został stworzony tylko po to, by Sakura miała pocieszyciela po śmierci Sasuke, lub, żeby Sasuke miał z kim dzielić łoże.

Szczerze to czekam z niecierpliwością, aż ten wrażliwy nad wyraz artysta skona w strasznych męczarniach.

P.S. -> tak, nazwanie Sakury babsztylem, dodaje mu punktów. Jednak te zasługi są zbyt małe. A

#4 mcduff

mcduff

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1201 postów

Napisano 20 listopad 2006 - 17:50

Mangakom rzeczywiście wcale nie rzadko zdarza się umieszczac swoje alter ego wśród postaci przez siebie rysowanych. W losy niektórych bohaterów wplatane są wątki autobiograficzne, to prawda. Nie ma przeciwskazań, by Kishimoto postąpił podobnie...jednakże... No właśnie - Sai jest dość specyficzną, no i zarazem - w pewnym zakresie - kluczową postacią, nie wydaje więc mi się prawdopodobne, by Kishimoto miał jako Saia wprowadzać siebie. Rzeczywiście - Sai posługuje się art-jutsu, ale nie on jeden - podobne artystyczne techniki stosuje Deidara. Sądzę, że owe rysunkowe, artystyczne techniki Saia mają na celu uwierzytelnić jego wrażliwość wewnętrzną - wszak artyści tacy być muszą z natury - a tym samym, uprawdopodobnić jego wewnętrzną przemianę. Nie miało więc to być alter ego mangaki, zaś fakt, ze Sai rysuje, a nie dla przykładu gra na fortepianie wynika z tego, iż fortepian trudniej się nosi ze sobą niż papier i pióro. To wszystko :)

Temat ten bardziej pasuje do działu mangi niż domysłów, stąd też ulega przenoszeniu

#5 c914-2711

c914-2711
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2006 - 13:42

Coś może w tym być :) Słowa jakie wypowiada po części pokrywają sie z tym co mówił Autor, chociażby sprawa Sasa, który miał być uśmiercony w walce z Haku, i fakt, że Sai przyznaje, że miał ubić Sasa... ale zrezygnował z tego pomysłu i teraz chce go sprowadzić do wioski (choć mam nadzieje, że jednak nie sprowadzą owego delikwenta.. to zbyt ciekawa postać aby skończyła jak reszta słodzików)

#6 kubik

kubik
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2006 - 19:02

który miał być uśmiercony w walce z Haku

Niemozliwe. Chyba, ze Kishi planowal na tym etapie zakonczyc mange.

#7 Tygrys

Tygrys

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1072 postów

Napisano 05 grudzień 2006 - 16:54

Ta pomysła porypało mi sie z Kakaszem ==' Wybaczta, tak to jest jak czlowiek od 5 na nogach XD

Do teraz po prawka ^^' Czytaj nie ąłczy nic chyba nic oprócz tego ze jeden stworzył tego dugiego i obaja rysują, czyli sa jakby nie patrzec artystami ^^

#8 migurushii

migurushii
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2006 - 16:59

pierwszy raz słyszę o tym że kishi nie ma rodziny ;] toż to on cały czas o niej wspomina, a mówił że nie ma przyjaciół?

#9 Rhapsody

Rhapsody
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2006 - 17:02

Jak dla mnie to postać Saia nie jest związana w większym stopniu z Kishimoto, a same jego techniki to raczej swoiste odświeżenie sposobu postrzegania "jutsu".

Moim zdaniem to Sai został wprowadzony po to by calkowicie zastąpić Sasuke, w tym momencie mam na myśli, że Sasuke juz nie powroci do poprzedniej roli, a sam sposób bycia Saia ma wprowadzić ozywienie w stosunkach miedzy głównymi bohaterami.

Oczywiście nie neguję mozliwości, że Sai moze być w pewnym sensie wzorowany na Kishimoto, ale wydaje mi się, że do wielu postaci z mangi autor wprowadzil pewne swoje cechy.

#10 Generick

Generick
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2006 - 14:23

Mimo wszystko podzielam zdanie Rhapsody. Sai to po prostu dodatkowa postać. Moim zdaniem Mangaka widziałby siebie inaczej w świecie Naruto ;)

#11 Drugsxxx

Drugsxxx
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2006 - 00:15

A co wy na moją teorie że Sai jest postacią która została zainpirowana troche wyglądem Crossa po time skipie, może Kishiemu sie spodobał image jaki zrobił brat i chciał zrobi podobną postac dla naruto.

#12 mcduff

mcduff

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1201 postów

Napisano 19 grudzień 2006 - 00:28

Chyba lepsze miejsce dla tego wątku do dział "Naruto Manga". Przenoszę.

#13 dostha

dostha
  • Goście

Napisano 09 maj 2007 - 09:56

Tak średnio związane z tematem: ja mam jeszcze jedno spostrzeżenie dotyczące autora- lęk przed utratą władzy w rękach. Dla kogoś, kto rysuje, to byłby koniec świata...
-Zabuza stracił władzę w rękach
-Oro stracił władzę w rękach
-Saske wyrwał ze stawów rękę jakiemuś gostkowi z Dźwięku
-Naruto, jeśli jeszcze raz użyje swojej nowej techniki, może odłączyć sobie czakrę z rąk
-Deidara miał już chyba z dziesięć razy urwane rączki :)
itd.

Sai udaje, że nie ma emocji. Nie ma prawie żadnych więzi z ludźmi. Trzeba poszperać w biografii Kishiego, to się dowiemy, czy ma coś ma z nim wspólnego :)

#14 27kw91

27kw91

~fan

• User
  • PipPip
  • 283 postów

Napisano 07 wrzesień 2007 - 20:47

mysle ze znajdzie sie jakies cechy podobobienstwa miedz tymi dwoma ale moim zdaniem Kishimoto wiekszosci glownych bohaterow mangi dal jaks ceche od siebie wiec jakby poszukac to prawie w kazdym mozna znalezc cos podobnego do autora

#15 darkmaul

darkmaul
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2007 - 20:30

A moim zdaniem Kishimoto jest bardziej podobny do Itachiego i wogule wszystkich "nosicieli" scharingana.
Aby dobrze rysować trzeba najpierw przerysowywać obrazki innych, lepszych artystów, tzn "kopiować ich technikę" zresztą sam autor przyznał się że najpierw jedynie przerysowywał postacie mianowicie z Dragon Balla, szukając własnego stylu rysowania, musiał się nieźle namęczyć rysując i powtarzając style innych jednocześnie myśląc jak by tu zrobić własny, oryginalny styl rysowania, aż tak powstał chocapic,yyy tzn naruto.

#16 Sensei

Sensei

~random

• User
  • Pip
  • 75 postów

Napisano 20 wrzesień 2007 - 10:55

Ciekawa teoria aczkolwiek ja sie z nia nie zgodze. Dlaczego ? Bo wydaje mi sie ze
Kishimoto to nie jest jakis ultra emo. Poza tym sądze ze KM umiescil sie w mandze.
Moim zdaniem jest to.... Pan od ramenu. Hmm spytacie dlaczego .. ? Juz wam mowie.
Bo zawsze serwuje nam cos dobrego xD. ( Wiem ze to pojebana teoria ale jakos mnie tka naszlo ;p)

#17 Ameboshi

Ameboshi
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2007 - 17:43

Wg mnie jest jak to już zostało powiedziane po tytułowym kawałku okruszka w każdej postaci, on sam pewnie odnosi się do wielu postaci, ale Itachi?? Niee... ;p

#18 kakashi69

kakashi69
  • Goście

Napisano 24 listopad 2007 - 20:04

Poza tym sądze ze KM umiescil sie w mandze.
Moim zdaniem jest to.... Pan od ramenu. Hmm spytacie dlaczego .. ? Juz wam mowie.
Bo zawsze serwuje nam cos dobrego xD. ( Wiem ze to pojebana teoria ale jakos mnie tka naszlo ;p)

bardzo ciekawy pomysł ;D;D

Myśle ze bardzo prawdopodobne ze Kishi umieścił siebie samego w mandze ale nie wydaje mi sie by był to Sai..

W każdym bądź razie pomysł ten nie jest nowy. Ci którzy bardziej interesują sie lub interesowali sie Dragon Ball wiedza chyba ze Toriyama tez umiescil sie raz czy dwa w DB.. :) aczkolwiek były to postacie nie odgrywajace zadnej roli w fabule. Total przechodzień trzeci czy coś w tym stylu.

#19 busiu

busiu
  • Goście

Napisano 30 listopad 2007 - 08:02

Popieram teorię 'pan od ramenu' . :P

A Sai? Błagam, poczytajcie posłowie autora. Jest na końcu każdego polskiego tomiku. Czy tak mógłby mówić Sai? >.< Raczej nie.

Sai to dodatkowa postać. Kiedy go zobaczyłam, od razu pomyślałam, że to jakiś substytut Sasuke... Mogło być fajnie z Sai, ale sądzę, że autor trochę 'spłaszczył' tą postać charakterologicznie. Na początku jest wrednym typkiem, ukrywającym się pod fałszywym uśmiechem, a potem nagle- chłopczykiem, który wzrusza się nad Naruto i Saskay. No coś mi tu nie gra. :P

#20 dostha

dostha
  • Goście

Napisano 30 listopad 2007 - 09:15

Mogło być fajnie z Sai, ale sądzę, że autor trochę 'spłaszczył' tą postać charakterologicznie.

Na początku też tak myślałam, ale nie zgodzę się.
IMHO Sai obrażał ludzi i unikał nawiązania z nimi kontaktu, żeby nie wydało się, że jest w tej dziedzinie kompletnie beznadziejny. To myślenie- "Tak czy srak mnie nie będą lubili, lepiej jeśli będę wyglądał na chamskiego badassa, niż na idiotę". Jednocześnie bezradnie szukał "bycia zauważonym", prowokując interakcje z otoczeniem. Zauważcie, jak po każdej zaczepce bacznie się przyglądał z zadowoleniem, jak ofiary na to reagują. Wielu ludzi tak robi. Nie trzeba dodawać, że postępował w ten sposób zupełnie nieświadomie. Zmiana nie jest też nagła. Od początku istniał w nim rozłam pomiędzy wpojonymi mu zasadami a postrzeganą przez niego rzeczywistością, po prostu powoli, przy pomocy Naruciaka i Sakury, zaczęło to przechodzić do jego świadomości. Przyjrzyjcie się jego rozmowie z sempaiem. Może sposób starania się o przyjaźń po zakończeniu arca jest dosyć hinatowo-głupiutki, ale może na tym się nie skończy...

#21 busiu

busiu
  • Goście

Napisano 30 listopad 2007 - 22:50

No nie wiem... mimo wszystko wydaje mi się, że zmiana Sai'a z wredniaka na miłego gościa jakoś za szybko postąpiła... Rozumiem, że Naruto ma silny wpływ na swoje otoczenie, ale mimo wszystko... przecież Sai w jakiś tam sposób był związany z ANBU Roots? I ot tak, porzucił powierzoną mu misję? Trochę naiwnie...
Dlatego odpycha mnie od Sai'a. Powinni jeszcze trochę przedłużyć. Żeby potrzymać w oczekiwaniu czytelników. :P No i brak mi w nim oryginalności.. jak go zobaczyłam pierwszy raz- co to ma być? Saskay się obciął? xP Ale niiieeeee... xD Szczerze powiedziawszy, mam cichą nadzieję, że poczuję sympatię do Sai'a... Bo jest... śmiszny. xD

#22 Bou-chan

Bou-chan
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2007 - 13:49

Ja albo jestem slepa, albo naprawdę nie ma między nimi jakichś szczególnych podobieństw -.-'

#23 Kacha

Kacha
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2007 - 18:08

Ja też tych podobieństw specjalnie nie widzę - poza tym, że obaj rysują.
Gdyby Kishi się w mandze umieścił, to pewnie w jakiejś bardziej zabawnej postaci, albo gamoniowatej - tzn. nikt chyba sam siebie nie obsadziłby jako jakiegoś mocnego i ważnego bohatera...

Pisząc opowiadania lub malując komiks ludzie bardziej lub mniej świadomie czerpią ze swojego otoczenia - więc pewnie postaci i miejsca w "Naruto" w jakimś tam stopniu odzwierciadalają cechy ludzi i miejsc z otoczenia Kishimoto, ale nie sądzę, żeby to było bardzo silne odzworowanie - raczej jakieś ogólne motywy, czy pojedyńcze cechy.

#24 uchiha itachi

uchiha itachi
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2007 - 18:28

moim zdaniem to nic ich nie laczy tylko to ze maja zdolnosci artystyczne i tylko tyle.
co do penisa i takich tych to moze kiedys Kishimoto uzywal tego slowa ale sie chyba nie dowiemy.a z panem od ramenu to nawet fajna teoria ale wytpie zyby kishi umieszczal sie w mandze.

#25 dostha

dostha
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2007 - 21:46

Myślę, że z Kisiela najwięcej ma Naruciak- z jego biografii wynika, że w rysowaniu z początku mu nie szło, nawet jego brat strasznie zjechał jego pierwszą mangę (czy tam one-shota, nie pamiętam), a mimo to próbował dalej, aż w końcu został Hokage dla ubogich xDF

#26 24bicycles

24bicycles

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisano 07 grudzień 2007 - 02:13

Temat ROFL... glupszego powiazania chyba nie da sie wymyslec :S To jak mowic, ze stworzyl Sasoriego bo lubi bawic sie lalkami Barbie, a Gaara jest sadysta bo autor lubi bic dzieci.. nfc..

#27 UchihaItachi

UchihaItachi
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2007 - 16:18

Hihi prawde mowiac po za tym, ze i Sai i Kishimoto rysuja to nie zauwazylem niczego podobnego. Jednak przyznaje, ze bardzo ciekawi mnie postac Saia. Malo o nim wiemy i nie znamy jego technik. Napewno zobaczymy jeszcze nie jedna sztuczke. Nie sadze by jego jedyna bronia byly rysuneczki :)

#28 Rasti

Rasti
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2007 - 18:32

hmmm no co by tu napisac?
co nieco ich laczy, zreszta to calkiem niezly pomysl.
jak dla mnie Sai jest postacia denerwujaca, jak dla mnie ma ona ubarwic cala fabule, a takze jego bron-pioro, to cos nowego.

#29 Snickers

Snickers

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 773 postów

Napisano 31 grudzień 2007 - 04:28

ja mysle ze Sai to brat Suigetsu

Co to ma wspólnego z tematem :?

Co do tematu to IMO jest chyba, więcej cech łączących Kisiela z Sai'em niż na przykład Kisiela z Sasuke. Co nie zmienia faktu, że wątpię, żeby Sai był alter ego Kisiela. Co więcej wątpię, żeby Kisiel w ogóle umieszczał siebie w mandze.

#30 okami

okami
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2008 - 11:34

Kishimoto, ten facet wywalający wszystkie swoje emocje na wierzch + Sai z Roota?
noł...
Podobieństwa faktycznie są - tusz, papier, facjata i pojazd po Sakurze. Jednak to o lata świetlne za mało na postawienie =.

P: Wielkie dzięki za poświęcenie czasu. Z którą postacią identyfikujesz się personalnie?
O: Z Naruto, głównym bohaterem - ale każdy charakter ze mnie wychodzi, więc każdego z nich jest we mnie trochę.

P: Ale najwięcej Naruto?
O: Tak.

#31 hlk

hlk
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2008 - 21:17

Dla mnie nie ma żadnego połączenia sai'a z kishimoto , sai jest kolejną wymyśloną postacią która uatrakcyjnia świat naruto przez swój specyficzny sposób bycia wątpię czy kishi utożsamiał się uczuciowo z tą postacią i sam był tak pecyficznym ARTYSTĄ .

#32 Sakurcia_

Sakurcia_
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2008 - 19:29

Mi to się nawet podoba Sai. xD Podobnie jestem wulgarna, ale nie opanowana... Hmm.... Oczywiście na forum ni przeklinam xD Ale wracając do Sai'a to fajne było jak dogadywał Naruto na temat jego ... no jak to napisać...... siusiaka.... ( sorki, ale nic lepszego nie wymyśliła enjoy! ) ale.... troszkę zbyt zrównoważony...

[ Dodano: 21-01-08, 17:30 ]
Ale tak, to fakt, nie widze podobieństwa co do Sai'a i Kishimoto. No może że są AArtystami ;D

#33 Adjes

Adjes
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2008 - 16:14

ehm... mnie Sai strasznie denerwuje, żeby nie powiedzieć, że wkurwia. tym samym w tej mandze irytujące jest to, że często faceci ubierają się/wyglądają jak kobiety, vide Sai, Haku, czy też Sakon (te korale i 'szminka' na ustach). jeśli do tego dodamy relacje Naruto + Sasuke i ich pocałunek to można się w sumie zastanowić, czy Kishimoto pod tym względem jest całkowicie normalny ;]

#34 HK

HK
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2008 - 13:24

a czy po ostatim odcinku nie przyszlo komus na mysl ze Sai jest bratem Orochimaru , w sumie podobni , biała skura , spaczony umysł :) hmm

#35 kakashi69

kakashi69
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2008 - 15:35

a czy po ostatim odcinku nie przyszlo komus na mysl ze Sai jest bratem Orochimaru , w sumie podobni , biała skura , spaczony umysł :) hmm

*_________________________*
xD

dla mnie Kisiel może być tym staruchem od ramenu..

naruciakiem --> jemu tesh na początku nie szło

saskiem --> miał brata który zjechał jego pierwsza mange

jiraiya --> to by sie najbardziej nadawało, bo jiraiya napisał książkę której głównym bohaterem był Naruto ;)