Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Sai a Kishimoto?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#36 Robsonic

Robsonic

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1269 postów

Napisano 12 marzec 2008 - 05:52

Ogólnie nie za bardzo się zgadzam i nie odnajduje olbrzymiego związku między Kishi'm, a Sai'em (no chyba, że Kishi chodzi z gołym brzuchem i jest pedałkowaty :P).

Ale nie przecze, że w każdej postaci pewnie można dostrzec drobne powiazania z charakterem autora. W końcu człowiek patrzy na innych własną miarą, więc pewnie na postaci w mandze troszkę podświadomie też i pewnie jakieś drobniutenkie cechy autora lub nawiązania do samego siebie znajdą się we wszystkich postaciach.
Z Sai'em są nawet więszke niż z większością innych postaci - obaj rysownicy i obaj tworzą coś z bezdusznego tuszu i kartek papieru. Ale jeśli już to najwięcej podobieństw jest między Kishi'm a Naruto. Sam Kishi to przyznał, a życie Naruciaka w pewnych stadiach i pewnymi symbolami ma odwzorowywać życie Kishi'ego co było analizowane pare razy. Nawet Mocnowidno umieścił kilka odniesien do tego w "motywie słabuesza".

Heh - czemu czułem, że dorobię drugą stronę?? xD

#37 aniloratka

aniloratka
  • Goście

Napisano 24 marzec 2008 - 23:34

po obejrzeniu dzisiejszego odcinka uderzyło mnie jedno. Pomyślałam, że Sai jest trochę podobny do Kishiego:
a) bo obaj rysują.
b) ich stosunek do brata. Zawsze pokazują im rysunki do ocenienia. Kishi często w stronach w mandze mówił o tym, ze jego brat zawsze ocenia jego prace.
Tylko takie podobieństwa widzę między Saiem a Kishim.

#38 Shiro

Shiro

~random

• User
  • Pip
  • 59 postów

Napisano 06 kwiecień 2008 - 02:10

Całkiem ciekawa teoria. Przyznam szczerze, że jestem co do niej skłonny i naprawdę podoba mi się ta myśl.

#39 Robsonic

Robsonic

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1269 postów

Napisano 06 kwiecień 2008 - 05:01

b) ich stosunek do brata. Zawsze pokazują im rysunki do ocenienia. Kishi często w stronach w mandze mówił o tym, ze jego brat zawsze ocenia jego prace.

Ciekawe czy brat Sai'a też nabijał się z jego pierwszych rysunków tak jak brat Kishi'ego dość ostro krytykował jego pierwsze mangi :P

#40 aniloratka

aniloratka
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2008 - 10:16

Ciekawe czy brat Sai'a też nabijał się z jego pierwszych rysunków tak jak brat Kishi'ego dość ostro krytykował jego pierwsze mangi :P

haha. Myślę, że mógłby. We wspomnieniach Sai'a wyglądał na bardziej wyluzowanego ^^

#41 Qrowsky

Qrowsky
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2008 - 13:33

ylko takie podobieństwa widzę między Saiem a Kishim.

Sai miał zapchać dziurę po odejściu Sasuke = Kisiel zapycha dziure po Toriyamie
Sai jest wyzbyty Emocji - Kisiel jest neutralnie nastawiony do swoich bohaterów
Pozatym, Kisiel często mówi (przez postacie), że "Każde pokolenie jest lepsze od następnego". Czy nie uważacie, że tyczy się to jego i Toriyamy?

#42 okami

okami
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2008 - 15:03

Pozatym, Kisiel często mówi (przez postacie), że "Każde pokolenie jest lepsze od następnego". Czy nie uważacie, że tyczy się to jego i Toriyamy?

Oczywiście, że nie. Ofc w Japonii nie siedzę, ale wolę wierzyć panu Kaburze niż szmatce Kawaii.
http://senpuu.net/?70 ctrl + f Dragon Ball

#43 Robsonic

Robsonic

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1269 postów

Napisano 13 kwiecień 2008 - 15:14

Sai jest wyzbyty Emocji - Kisiel jest neutralnie nastawiony do swoich bohaterów

Zależy - jedną bohaterkę nazwał Haruno Sakura, a drugą Yamanaka Ino (po przetłumaczeniu tych imion trudno uważać, że jego stosunek do postaci był taki całkiem neutralny :P) :P

Hmmm... w takim razie Kisiel ma o sobie wysokie mniemanie :P
Zresztą nie sądze, żeby to miało związek :P

#44 Iron Maiden

Iron Maiden
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2008 - 13:35

Na siłę można się kilku podobieństw doszukać, jak w każdym (z paroma wyjątkami ale o tym sam Kishi gadał). W przypadku Saia większość z wniosków które mi się nasuwały została już wymieniona. Wg. mnie Sai jest do Kishiego trochę podobny na twarzy i ma podobną fryzurę.

#45 dzonykun

dzonykun

~random

• User
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 19 kwiecień 2008 - 19:27

Ja sądze ze to by była przesada ze kischi by na swoje podobienstwo stworzył sai'a.Kto by stworzył kogoś kto cały czas gada o zboczonych rzeczach a do tego niee ma uczuć!!! Jak bym ja miał stworzyc taka postac to bym stworzył jakiegoś bohatera!!!Zapewna twórca mangi zrobił by to samo!!!

Nie umieszczaj obrazków w swoich postach, jeżeli nie są akurat potrzebne do przedstawienia swoich racji czy jeśli nie jest to temat z artami. Używaj przecinków- nikt nie lubi czytać niechlujnie napisanych postów. I nie nadużywaj wykrzykników- to zazwyczaj pokazuje postępującego w ten sposób w złym świetle. Witam na forum, i życzę, aby dalsze ostrzeżenia nie były konieczne. //dostha

#46 Focus

Focus
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2008 - 19:37

Mówisz nie ma uczuć, wydaje się raczej, iż Sai jest takim rozkwitającym kwiatem.Podobnie jak Kishimoto, zaczyna on od zera, będąc uczonym, iż uczucia są wyrazem słabości.Jednakże z biegiem czasu dostrzegamy, iż Sai się rozwija - czyta, obserwuje i w końcu stara się przełamać te granice, jakie niegdyś stworzono dla niego.Wydaje mi się, że Kishi jest taki sam.Trafił do świata mangi, praktycznie z zerowym doświadczeniem, nieuzyskując zbytnich sukcesów w tej dziedzinie.Przez próby, rozwijał się i tym samym zaczął pomalutku osiągać zamierzone sobie cele.Tak przy okazji, czy ktoś zwrócił z Was uwagę na motyw tytyłu ?.Początkowo prace Saia nie mają tytułu, co może także oznaczać, iż są nieznane, a tym samym niedostrzegane przez resztę - być może jest to metafora pierwszych dzieł Kishimoto.Myślę, że Sai może być uznany za postać podobną do Kishiego.

Przy okazji witam wszystkich ^^.

#47 DVV

DVV

OP>Bleach

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2379 postów

Napisano 20 lipiec 2008 - 13:59

Ja potwierdzam tą teorie. Po wywiadach z Kishim wiadomo że zaczynał słabo, a potem wznosił się wzwyż i się wpasowywał. Całkiem jak Sai. Kishi wciął się sam w mange, i to już spory czas temu ^^

#48 FanaTiC

FanaTiC
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 22:11

Hm.. dla mnie sai to też postać wydająca się bardzo zagadkowa ale w mandze nie może pewnie przeistoczyc wszystkiego co narysuje przeciez moglby namalowac Bijuu i caly siwat bylby jego, chyba dobrze zrozumialem. Pewnie trzeba duzo charky ;p - i do tego doswiadczenia. Ale chyba on umie tylko kilka rzeczy namalowac zwiazanych z technikami, bo tak normalnie to w te piuro nie dodaje chakry

#49 Krizard

Krizard

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisano 28 sierpień 2009 - 09:26

Hm.. dla mnie sai to też postać wydająca się bardzo zagadkowa ale w mandze nie może pewnie przeistoczyc wszystkiego co narysuje przeciez moglby namalowac Bijuu i caly siwat bylby jego, chyba dobrze zrozumialem. Pewnie trzeba duzo charky ;p - i do tego doswiadczenia. Ale chyba on umie tylko kilka rzeczy namalowac zwiazanych z technikami, bo tak normalnie to w te piuro nie dodaje chakry

Temat o Saiu masz w dziale "Postaci". IMO może narysować co mu się żywnie podoba, ale oczywiście siła zostaje taka sama, tak samo wytrzymałość. Tzn. że cokolwiek nie wymaluje, i tak trudne to do zniszczenia nie będzie.

Topic: Temat umarł, co najlepiej obrazuje to porównanie. To że jakaś postać umie rysować to trochę za mało na porównanie z autorem :P.

#50 Imitaga

Imitaga
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2009 - 19:58

Każdy artysta,a raczej Mangaka tworząc Mange wkłada w Mange samego siebie. Niektórzy po części, a niektórzy na skale postaciową. No bo w końcu na początku jest fantazja, marzenia, potem dopiero wszystko zbiera się w jedną całość. Można powiedzieć, że ta historia jest ogółem częścią jego duszy =D
Ale do rzeczy... tak się nad tym zastanawiając z wyglądu mogą być podobni ( czyli Sai i pan Kisiel) ale z charakteru raczej nie. Chociaż...nie, raczej nie...A może? ...(xD) Nie sądzę aby to było alter ego Kishi'ego , ale ma z nim coś wspólnego ;DD

#51 karolucha

karolucha

~random

• User
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 20:59

Tak jak wcześniejsi użytkownicy pisali, Kishimoto utożsamia się po trochu z większością bohaterów ;D W końcu musi znaleźć na nich z kądś pomysły

#52 flegmatyk

flegmatyk

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 886 postów

Napisano 15 styczeń 2012 - 15:09

Po napisaniu posta o Kiślu odkopię ten temat trochę.

Jak dla mnie Sai jest idealnie pasuje do osoby Kisha. Pomijając tak banalne hinty jak :
-rysowanie
-wygląd(najbardziej japoński ze wszystkich bohaterów)
-rywalizacja z bratem(kisiel ma brata który rysuje mangę,ale jest mniej znany... znajome co?:P)
-seksualność-bliżej nieokreślona z garścią gejozy i "chory" stosunek do kobiet
-brak zrozumienia ludzi i bycie odsuniętym od grupy(to akurat jest cechą wiodącą tej serii,więc pasuje prawie do każdego-oprócz shikamaru i tenten chyba;p)

Do tego bardzo wygodnie umieścił najwięcej siebie w postaci 2planowej jak nie teraz epizodycznej,żeby nie być aż tak na tapecie. Co najmniej by było dla niego głupio zrobić z Sai'a tak ważną postać jak Sasuke,dlatego jak dla mnie wszystko pasuje idealnie. Oczywiście wszystko jest w sferze domysłów,ale czytając już tą mangę x lat i n czasu pewne rzeczy się dostrzega,czyli jaki ma stosunek do innych ludzi(i kobiet;P) i takie tam.

Biorąc pod uwagę że Kishi był szykanowany w liceum z powodu braku predyspozycji do gry w baseball i w zoo zaatakowała go rodzina małp(taka trauma że musiał się podzielić tym w wywiadzie:P) to wszystko w jego jest przypadku możliwe.

Tak jak wcześniejsi użytkownicy pisali, Kishimoto utożsamia się po trochu z większością bohaterów ;D W końcu musi znaleźć na nich z kądś pomysły

Facet nie rozumie połowy swoich postaci poza ubóstwianym przez niego Sasuke,więc raczej bym takich wniosków nie wysuwał;p