Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Gadżety Naruto

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
203 odpowiedzi w tym temacie

#1 Drill

Drill
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2005 - 15:07

Witam. Chciałbym zapytać czy w polsce można dostać gdzieś różne ,,dodatki,, związane z naruto (nie mówcie o allegro bo tam to już wszystko mam) ostatnio zagadałem do znajomego ,,rzeźbiarza miedzi,, i postara mi się sklecic co nieco ( sharingan :P i liść konohy :P)
na bazie takich wisorkow (chodzi o kształt :P)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Zobaczymy co z tego wyjdzie :P i zamieszcze troche screenow.

Jeśli macie jakies linki do polskich sklepów albo wiecie gdzie co dostać, bądź macie cosik w kolekcji to pochwalcie sie :P( nie tylko ,,biżuteria,, ale takze inny osprzęt:P)

#2 dav

dav

~fan

• User
  • PipPip
  • 292 postów

Napisano 25 czerwiec 2005 - 19:34

ja preferuje robótki ręczne (moj pomysl razem z wykonaniem opaski z puchy od piwa gdzies tam jest) mnie raczej nie jarają wisiorki i inne brzdękaki tylko strój (gdzie mozna dostać siatkową koszulke :<)

edit- jak ktoś by potrzebował opracowałem jeszcze (zrobione w praktyce ) poradnik jak zrobić sobie sandałki ninja ktore prawie wszyscy noszą

edit 2 (odgrzebałem swoje stare posty)

krótka instrukcja- z puszki wycinasz dno i góre przecinasz na pół prostujesz nakreślasz kształt na skos wycinasz krawędzi nawet nie trzeba zaginać, a opaske można kupić na bazarku za 5zeta (najprostrzy sposob ale nieefektowny) albo wyciac z rękawu starego polara :) potem albo podkleić kropelką butaprenem albo innym barachłem albo co jest fajniejszym sposobem wziaść 6 pinezek powbijać z 2 strony 2 patyczki od lodu dać wbić i zagiąc pinezki.. wtedy ma się gwarancje że nie pęknie pinezka.. a znaczek dobrze robi się śrubokrętem (w przypadku braku talentu radze iść do grawera) albo ew podłużnym twardym metalowym cienkim przedmiotem to tyle. *kłania się*

przepis na sandałki konoha-

potrzebne rzeczy-
gruby materiał (może być czarny dżins albo oś innego chodzi o gładki twardy materiał
stare tenisówki (te czarne)
nić
odrobina własnej inwencji

1 z tenisówek wycinamy materiał zostawiamy samą podeszwę z odrobiną materiału.
2 wkładamy stopę do tenisówek robimy pomiary ogólne (zaraz za palcami do podeszwy do pięty na skos długość odcinka)
3 wycinamy materiał według pomiarów (trzeba zostawić sobie trochę luzu bo się nie włoży) robi się to najłatwiej z jednego z wycięciem na piętę i "zagięciem" na zgięciu stopy. (bardziej efektywne jest zrobienie tego z 4 kawałków 2 na stopę po pół i 2 na górze wtedy materiał nie zagina się na zgięciu stopy)
4 długość wyciętego materiału na wysokość powinna być około 8-10 cm za kostki żeby dało się je zawinąć 3-4 razy (nie w pasek po prostu zwinąć)
5 całość najlepiej zszyć dwukrotnie grubą nicią.

mam nadzieje że komuś to posłuży :)

#3 Drill

Drill
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2005 - 20:34

Opaske konoha mam inszej zrobioną :P.
Blacha aluminiowa z orgodzenia :P bądź z dachu (1-3mm), papier ścierny (wodny, a jak nie to jak najmniejszy (500 albo 1000), wyciąć, wypiłować :P, wyszlifować, później dłutem zrobić porządany wzór.
Materiał na opaskę musi być dość cięki i miekki, szyjemy z niego zgrabną opaskę którą można zawiązać,
No i na końcu mocowanie... z tym jest najwięcej problemów, zrobiłem 4 opaski :P każda z innym mocowaniem (raz butapren, raz nity :D, raz właśnie pinezki a raz pojechałem do zakładu mojej mamy i zajechałem napownice ;])
w topicu [Again :P] Konoha style :P pokazałem także co można zrobić ze zwykłą bluzką i co mi wyszło z baga na kunaie

#4 dav

dav

~fan

• User
  • PipPip
  • 292 postów

Napisano 25 czerwiec 2005 - 22:44

ehh jeszcze sie męczylem z robieniem kunaiów w miare foremnych ale to mordęga metodą szlifierki :/ zrobilem 2 i takie przestraszne ze szkoda gadać..

#5 Lakios

Lakios
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2005 - 19:05

Ehh... Ja chętnie bym sobie zrobił opaskę, ale z moim talenetem to nie wiem co mi z tego wyjdzie. :/ Będę próbował. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeżeli mi się spodoba to umieszczę tu fotkę (może).

#6 cheza

cheza
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2005 - 16:28

Opaske konoha mam inszej zrobioną :P.

Ja tez mam ochraniacz fakt ze wykorzystana została moja kumpela i jej tata do zrobienia ich ( sztuk az 3 oczywiscie nie wszystkie dla mnie :) ) ale wyszło nawet fajnie. obecnie moj ochraniacz dumnie wisi na tablicy korkowej ;)

#7 dav

dav

~fan

• User
  • PipPip
  • 292 postów

Napisano 27 czerwiec 2005 - 18:24

dobra ja proponuje zrobic temat robótki ręczne i tam dawać sposoby na przekminienie czego się da.

#8 Kare

Kare
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2005 - 22:15

Ja robiłam 3 ochraniacze na mały występ gdzie z kumpelami śpiewałyśmy Haruka Kanata :) ale to jednak nie to co taka robiona orginalnie ;)

#9 Hisoka

Hisoka
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2005 - 21:21

ogólnie,to takie sprzęty najlepiej kupować na eBayu [nie polskim] ,ale nawet jeśli cena samego towaru jest niska,to koszt wysyłki waha się w granicach 30-80 zeta...jak dla mnie nie warto.

A co do "domowych sposobów", to po pierwsze-efekt na ogół jest średni, po drugie-taką pociętą puszką łatwo się pochlastać

#10 Grzyb

Grzyb
  • Goście

Napisano 30 październik 2006 - 13:31

Witam fanów Naruto :-)

Chciałem zakomunikować, że ściągnąłem zza granicy pewną ilość opasek Naruto. Zostało mi kilka więc sprzedaję je na allegro, możecie zajrzeć tutaj: moje przedmioty allegro

Jeśli będą chętni na następne opaski, mam dobry kontakt z człowiekiem z Hong Kongu, który rozprowadza niesamowite ilości gadżetów z różnych filmów i mang/anime. Od niego mam właśnie te opaski i muszę przyznać, że jakość jest dobra. Blaszka jest metalowa, nie plastikowa, wygina się dość dobrze (nowa blaszka jest zupełnie prosta), więc można łatwo dopasować do kształtu czoła wyginając ją delikatnie na udzie lub kolanie. Po stronie czoła jest skórzany pasek.

Jeśli będziecie zainteresowani, mogę podesłać fotki (część jest na allegro). Mogę załatwić z kolesiem następny transport. Idzie to około 3 tygodni + rozesłanie po Polsce. Jeśli będziecie zainteresowani to piszcie tutaj.

Najtaniej wychodzi zamawianie zestawami z różnymi symbolami, bo samo zamawianie Konohy trochę kosztuje... Jak będziecie mieli konkretne plany, mogę zamówić i zejść z kosztami nawet poniżej 30zł za sztukę (teraz zamawiałem niewiele i tyle wyszło).

Czekam na Wasze opinie.

#11 Byrdziak

Byrdziak
  • Goście

Napisano 30 październik 2006 - 14:53

Opaski wydają się być porządne. Szkoda, że konohy już zaklepane, bo może bym się skusił. Ale tak na chłopski rozum :/ 30 zł za opaske .... :) no ale przyznam, że jak bym był przy kasie to bym raczej skorzystał :) Grzyb, mam nadzieje, ze bedzie kolejna okazja nabycia tychże headprotectorów. Pozdrawiam.

#12 Yokuji

Yokuji
  • Goście

Napisano 30 październik 2006 - 15:06

Hehehe, zakupiłem takową opaskę za 29 na NEGI. Taka nukeninowa, czarna, a' la Itacz. :]

#13 QuantumSoul

QuantumSoul

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 762 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 07:20

Przecież takie opaski można kupić na ebayu bez problemu i wychodza dość tanio. Znajoma kupiła ostatnio właśnie na ebayu opaskę piasku, (a także pare innych itemów z Naruto - jest tam tego masa :P) i razem z wysyłką z Hong-Kongu wychodzi własnie 30 zł. Można wejść na ebay.com (lub ebay.pl) i wpisać w wyszukiwarce "naruto headband" :) Są opaski wszystkich wiosek chyba (nie widziałem tylko Hoshi-gakure z fillerów:) ), a oprócz tego full innych itemów cosplayowych. Całe stroje postaci, pierścienie itachiego (i inne), kolczyki oroczimaru nawet :P shurikeny, kunaie, torby, portfele naruto :) i mnóstwo innych rzeczy.

#14 RAD

RAD

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 12:43

z Hong-Kongu

oooo looool xDDD zobaczymy czy siostra nie zostanie wy****na...

#15 Senjin

Senjin
  • Goście

Napisano 01 listopad 2006 - 13:29

Hehehe, zakupiłem takową opaskę za 29 na NEGI. Taka nukeninowa, czarna, a' la Itacz. :]

Zakupiłem dokładnie taką samą na NEGI za 20 zł xD

#16 Cantide

Cantide
  • Goście

Napisano 01 listopad 2006 - 14:43

ja bym kupił jakby było po 20zł ... ale były po 29 .... Senjin, chyba dostałeś jakąś zniżkę (dla dzieci z autyzmem xD? joke)

#17 Senjin

Senjin
  • Goście

Napisano 01 listopad 2006 - 14:55

no całkiem prawdopodobne że zlitował się nademną i mi taniej sprzedał xD albo to wy dziwnie wyglądaliście i uznał że może was naciągnąć :P

#18 Byrdziak

Byrdziak
  • Goście

Napisano 01 listopad 2006 - 15:03

20 czy tam 29, ale warto było nie ? xP
cieszta się, że mata wogóle :P i gotta have one as weLLLL ...

QuantumSoul mówisz, ze na ebayu hmm juz sprawdzam i maybe zamawiam :)

#19 Yokuji

Yokuji
  • Goście

Napisano 01 listopad 2006 - 15:33

Wszyscy obok mnie kupowali za 29. Nie chciałem sie wykłócać. Pewnie kupiłeś pod koniec conu jak już nie mieli ich wiele a chcieli sie pozbyć.

#20 Senjin

Senjin
  • Goście

Napisano 01 listopad 2006 - 16:42

mhyy koło godziny 15 albo troszke wcześniej. Jakoś tak... jeszcze kilka sztuk mieli. Ale w sumie to chyba nie ważne :P

#21 Yokuji

Yokuji
  • Goście

Napisano 01 listopad 2006 - 17:48

Ale w sumie to chyba nie ważne :P

w sumie nie. ważne, że jest. jak kupiłem kiedyś taką na allegro i wpłaciłem pieniądze to kontakt się urwał i dupa zbita.

#22 QuantumSoul

QuantumSoul

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 762 postów

Napisano 01 listopad 2006 - 22:44

QuantumSoul mówisz, ze na ebayu hmm juz sprawdzam i maybe zamawiam :)

Moge nawet zapodać linka dla leniwych :)
http://search.ebay.c...at=-1&catref=C6

z Hong-Kongu

Co masz na myśli? 3 itemy z Naruto były ostatnio przez nas zamawiane od różnych sprzedawców z Hong-Kongu i wszystkie w 100% satysfakcjonujące :) Kolesie powysyłali od razu - zresztą mają po kilka tysięcy pozytywów, można sprawdzić komentarze więc nie ma żadnego ryzyka. Takiemu sprzedawcy bardziej się opłaca nawet samemu stracić na takiej opasce w przypadku jakichś problemów (z jego winy), niż brać negatywa.

No a czas oczekiwania, jakieś 2-3 tygodnie.

Aha, a co do kosztów wysyłki przy zamawianiu większej ilości to zniżki są tylko po 1$ za każdy dodatkowy item (chyba żeby się jakoś dogadać na hurt czy coś).

EDIT: Btw nie wiem skąd ta podejrzliwość do Hong-Kongu przecież to jedno z najbogatszych państw świata, myślisz że zarabiają przez oszukiwanie na opaskach? Wg mnie 10x bezpieczniej z HK niż z Polski jeśli o to chodzi.

#23 Toru

Toru
  • Goście

Napisano 03 listopad 2006 - 22:30

Ja kupiłam swoją za 35 na http://www.comicsuni...n_rozm_spr.html Ale gdyby ktoś miał jakieś fajne gadżety to proszę o kontakt! ;p

#24 Hinata-senpai

Hinata-senpai
  • Goście

Napisano 17 listopad 2006 - 23:27

Gdybyscie mieli zamiar zamawiac cos z ebay-a to chetnie sie dolacze zeby wyszlo taniej, jak co to zamiesccie linka na stronke

#25 Eragon

Eragon

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisano 18 listopad 2006 - 01:17

Zakupiłem dokładnie taką samą na NEGI za 20 zł xD

Ja tak samo.

#26 Cless

Cless
  • Goście

Napisano 18 listopad 2006 - 04:25

A ma ktoś szkła kontaktowe z wzorkiem sharingana xD?

#27 Hinata-senpai

Hinata-senpai
  • Goście

Napisano 18 listopad 2006 - 09:54

hehe pytałam się niektórych firm to nie chcieli sprowadzać, a chętnie bym kupiła :p wyobrażacie sobie reakcje ludzi?

#28 Suna

Suna

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1416 postów

Napisano 18 listopad 2006 - 19:47

zakupiłem takową opaskę za 29 na NEGI. Taka nukeninowa, czarna, a' la Itacz. :]

jak kupiłem kiedyś taką na allegro i wpłaciłem pieniądze to kontakt się urwał i dupa zbita.

Ja kupilam na e-bayu taką,w realu wyglada znacznie lepiej niz na zdjeciu xD,chociaz i tam prezentuje sie niezle.

z Hong-Kongu

Nikt mnie nie wy*****ł XD.Z opaska wszystko ok:)).

No a czas oczekiwania, jakieś 2-3 tygodnie.

Faktycznie czekalam kolo miesiaca,ale mysle ze bylo warto.Opaska wyglada lepiej niz oczekiwalam,a przede wszystki rozmiar jest dobry i jest troche wygięta wiec nie odstaje.

*Cena to okolo 35-40zl (z wliczona przesylka),wiec tez nie jakas tragiczna;)

#29 QuantumSoul

QuantumSoul

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 762 postów

Napisano 18 listopad 2006 - 22:01

Nie no, 9,5 dolara z wysyłką (tyle jest w aukcji) to jakieś 28,27 PLN :) (wg waluty.wp.pl)

#30 Suna

Suna

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1416 postów

Napisano 18 listopad 2006 - 22:09

Nie no, 9,5 dolara z wysyłką (tyle jest w aukcji) to jakieś 28,27 PLN :) (wg waluty.wp.pl)

To jest cena tej aukcji,mozliwe ze kupowalam na innej,ale z tego co pamietam,to od tego samego usera.Tak czy inaczej,cena jest taka,a nie inna;).

*^Są tez tansze i drozsze,rozne kolory i rozmiary,lepiej i gorzej wykonane x)> (na innych aukcjach).Ogolnie;na e-bayu jest tego masa.

#31 QuantumSoul

QuantumSoul

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 762 postów

Napisano 19 listopad 2006 - 00:36

Spoko, chociaż oszczędność jest znikoma bo tylko 1$ na opasce, a i tak potem trzeba je rozesłać do poszczególnych osób które się składały (a pewnie mieszkają w róznych miastach) - koszty wysyłki pewnie jakieś 5 zł - więc raczej wg mnie nie ma sensu się składać - bo wyjdzie drożej niż osobno.

#32 Hinata-senpai

Hinata-senpai
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2006 - 09:18

Nie wiedziałam gdzie to umieścić, więc piszę tutaj. Dla wszystkich zainteresowanych na Allegro pojawił się sprzedawca, który oferuje soczewki Sharingana (ładnie poprosiłam to sprowadził :p) http://www.allegro.p...?item=148852656

#33 Daraś

Daraś
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2006 - 16:46

Z tego co pamietam to juz gdzies jest temat o soczekwach... Ale dzieki za info ;)

#34 Xian

Xian

~hikikomori

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2750 postów

Napisano 13 grudzień 2006 - 17:24

Niestety nie dałbym sobie wsadzić ciał obcych do oka. :) A i tak oczy Dartha Maula są bardziej bajeranckie od tych wszystkich Sharinganów. :)

#35 Fallriv

Fallriv

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1817 postów

Napisano 13 grudzień 2006 - 18:18

Przyjal bym taka soczewke (choc ta Itachiego jewst dosc brzydka, ale napewno sprowadzili by innego Sharingana), ale nie moge niestety nosic soczewek;< Mam zarosniete kanaly lzowe i soczewki sa dla mnie nie wskazane (jako, ze nie mam lez:P)