Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
- - - - -

Jigoku Shoujo

TV Studio DEEN 2005 2006 2008 Mystery Horror Supernatural

47 odpowiedzi w tym temacie

#1 avanger

avanger
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2006 - 18:57

"W Internecie istnieje tajemnicza strona, umożliwiająca dokonanie zemsty na wybranej osobie. Wystarczy wpisać jej nazwisko, a przybędzie czerwonooka dziewczyna, która zabierze ją do piekła. Niestety w zamian za dokonanie zemsty dusza żądającego jej desperata również po śmierci trafi do piekła."

Jestem świeżo po zakończeniu serii. Bardzo mi się podobała. Polecam szczerze, ale tylko dla osób, które potrafią przeboleć powolny na początku rozwój akcji. Prawda jest taka, że pierwsze 10 odcinków mogłoby nie istnieć. Poznajemy w nich tytułową Piekielną Dziewice oraz to czym się zajmuje. Każdy odcinek ma ten sam układ:
-Krótkie przykre opowiadanie o czyjejś krzywdzie
-Wezwanie tytułowej bohaterki
-Koniec odcinka
Jedyne co przemawia na + początku to genialnie ujęte wady ludzi, oraz wspaniałe pokazanie, że "nie wszystko w życiu jest czarne lub białe".
W 10 odcinku pojawia się pewna postać, która wiaże ze sobą kolejne epizody w spójna całość i zaczyna nakreślac fabułe.
Dodam tylko, że zakończenie jest naprawde zaskakujące.

Pozatym nalezy zwrócić uwagę na naprawde wspaniale dobrany OST. To tyle odemnie. Polecam recenzje osoby bardziej kompetentnej na tej oto stronie:

http://azunime.net/a...a.php?idanm=169

Natomiast pobrać serie można na tej wirtynie:

http://www.muffindom...page=anime.html

Polecam :)

Użytkownik Lukaszmaru edytował ten post 12 sierpień 2013 - 18:01

#2 Tygrys

Tygrys

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1072 postów

Napisano 19 grudzień 2006 - 16:41

Ściągnęłam sobie jeden odcinek i nawet może być fajne ^^ Ostatnio mam jakoś wenę na takie tematy ^^'problem bo nie wiem czemu stronka mi sie juz nie otwiera, A taki był fajny szybki download T_T

#3 avanger

avanger
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2006 - 18:45

Tygrys - muffin ma jakiś problem.... nie wiem czemu Oo... ale mam nadzieje, że powrócą...

Masz odwagę.....?

http://honk.nexgam.de/jigoku/

EDIT:
Fajne to sie robi od 10 odcinka :P. Jak Ci sie nie chce ściągać to wiesz :> może wymiana jakaś? :D

#4 Oshii Rion

Oshii Rion
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2006 - 19:38

Jigoku Shoujo... Sciągnęłam ostatnio całą seryjkę dzień po dniu. Nie żałuję, choć spodziewałam się innego końca. Jednakże po zakończeniu serii pojawia się jeszcze druga. BA! Zrobiono film LIVE ACTION, który jest moim zdaniem najlepszy z "japońskich seriali" (heh, jest nawet lepszy treścią od anime).
Seria genialna, jednakże trochę niepotrzebne pierwszych 7 odcinków.

Czy chcesz zobaczyć śmierć?

#5 avanger

avanger
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2006 - 20:14

Hmm a masz namiary na ten film..? :)

#6 Fallriv

Fallriv

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1817 postów

Napisano 19 grudzień 2006 - 21:27

http://ftp.sunet.se/...ffindomain.com/

Muffin ma problem, ale wszystkie anime z tamtad mozna sciagnac z linka powyzej z takim samym transferem;]

#7 avanger

avanger
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2006 - 23:21

MÓJ WYBAWCO! Wspaniały władco, którego blask rozświetla me mroczne i pozbawione sensu życie! Właśnie przed chwilą ocaliłeś me mizerne jak u robaka życie! Dzięki Ci ach dzięki!

#8 Rhapsody

Rhapsody
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2006 - 23:31

avanger, wpisalem w linku "Kazimierz Marcinkiewicz" heheheh

Fallriv, o to ciagne pierwsze odcinki "Black Lagoon se2"

A co do tematu to widziałem.... poł pierwszego odcinka :-) Mam cała serię i teraz ciągne drugi sezon :-p W koncu musze się za to zabrać, ale po tym co widziałem widać, ze nie jest to łatwa seria i raczej porusza poważne problemy.

#9 avanger

avanger
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2006 - 23:42

Rhapsody... pójdziesz do piekła... :P. nie widziałeś anime, to nie wiesz na jakiej zasadzie to działa :D. Pożałujesz swych czynów buahahaha *evil laugh*

#10 Tygrys

Tygrys

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1072 postów

Napisano 19 grudzień 2006 - 23:47

Fajne to sie robi od 10 odcinka :P. Jak Ci sie nie chce ściągać to wiesz :> może wymiana jakaś? :D

O lol zebym to ja miała na co XD Ja mam marne zbiory ^^'

#11 Rhapsody

Rhapsody
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2006 - 23:55

avanger, wiem na jakiej zasadzie to dziala, ale sam fakt, ze bedę do smierci mial ubaw po pachy rekompensuje wieczne męki :-]

#12 Oshii Rion

Oshii Rion
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2006 - 16:20

ale po tym co widziałem widać, ze nie jest to łatwa seria i raczej porusza poważne problemy.

Hm... Czasem są one bardzo poważne, czasem jednak nie, ale każdy człowiek ma swoje rozumowanie.

W filmie LIVE dzieją się ciekawe rzeczy... Np. przybijanie człowieka na żywca do krzyża (a moment wbicia kołka do dłoni jak najbardziej pokazany z bliska xD) a i molestowanie seksualne się znajdzie. ;]
Film puszczany jest o bodajże 25:30, więc trudno się dziwić. xD

Namiary:
http://d-addicts.com...=View all&sort=

Jeżeli ktoś ma zamiar tylko sprawidzić serię LIVE, to polecam ściągnąć odcinek 5 - najlepszy z dotychczasowych chyba. ;]

#13 Suna

Suna

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1416 postów

Napisano 20 grudzień 2006 - 19:55

Widzialam jedenascie odcinkow, i nie podobalo mi sie to anime:). Najwieksza jego wadą byla schematycznosc (i to az do przesady>tak schematyczne, ze az irytujace O_o ). Pozatym w anime bylo duzo przemocy ale pokazanej w taki (jak dla mnie oczywiscie) - tani sposob np. SPOILER ladna laska w klasie z jej 'gorylkami' znęca sie nad inną uczennicą i wciska innym ze jej matka zdradza jej starego etc>pozniej odwrot wydarzen i stara tej 'zlej' idzie do lozka z dostawca pizzy (co za bezsens! żenada...). KONIEC SPOILERA Mnie sie nie podobalo. A liczylam na bardzo duzo, kiedy sciagalam te serie>zwlaszcza ze wzgledu na fabule>anime zapowiadalo sie conajmniej obiecujaco. Niestety, okazalo sie znacznie slabsze niz oczekiwalam. Drugiej serii nie widzialam, wiec sie nie wypowiadam. W razie czego, to wszystko moje zdanie, jezeli innym sie podoba> ok:).

#14 Rhapsody

Rhapsody
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2006 - 20:24

Suna no Temari, cholera nie spoileruje, bo drugiej polowy pierwszego odcinka nie widziałem ....

#15 Suna

Suna

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1416 postów

Napisano 20 grudzień 2006 - 20:42

Rhapsody>ja nawet nie wiem czy ta akcja dokladnie tak przebiegala, pewnie zreszta troche inaczej (tez nie lubie spoilerow i zazwyczaj sie strasznie na kogos badtripuje jezeli jakims zarzuci, wiec sama zwracam uwage na to by nie pisac takowych>ale naprawde to co napisalam to taki spoiler/nie spoiler:)->mnie na100% cos takiego, nie popsuloby ogladania:)). W kazdym razie, jezeli Tobie popsuje> Sumimasen O_o (moge editnąć tamtego posta i to oznaczyc, chociaz osobiscie uznalam ze lepiej cos takiego wiedziec zanim sie postanowi serie sciagnac, a tymbardziej->kupic).

#16 avanger

avanger
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2006 - 22:08

Właśnie to mnie dobija w tej serii. Ludzie kończą na 10-11 odcinku a własnie tu kończy sie schematyczność. Suna. Wytrzymaj jeszcze 5 odcinków :D. Gwarantuje satysfakcje albo zwrot pieniędzy xD

#17 Rhapsody

Rhapsody
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2006 - 23:01

Suna no Temari, nie doczytałem do końca na szcęście, na następny raz napisz zwyczajnie duzymi literami ze moga być spoilery, nie gniewam się :-)

#18 Dacedra

Dacedra
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2006 - 23:08

Kurde.... no nie ma sięco dziwić, ale.... do tej godziny to chyba nie dotrwam... już spać będę czy cuś....

#19 QuantumSoul

QuantumSoul

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 762 postów

Napisano 21 grudzień 2006 - 06:05

Właśnie to mnie dobija w tej serii. Ludzie kończą na 10-11 odcinku a własnie tu kończy sie schematyczność. Suna. Wytrzymaj jeszcze 5 odcinków :D. Gwarantuje satysfakcje albo zwrot pieniędzy xD

Heh, też kiedyś właśnie dooglądałem do 11-go i w końcu się poddałem, zniechęcony schematycznością. Ale jak tak to wychwalasz to może spróbuję dać serii jeszcze jedną szansę :)
W sumie to jednak taka forma pierwszych 10 odcinków była chyba zamierzeniem twórców, jak zrobili z pierwszej prawie że połowy serii shit to nie powinni się dziwić że ludzie się będą zniechęcali na samym początku i przez to wielu i tak nie zobaczy lepszego dalszego ciągu.

Hehe niezła godzina - pasuje do horrora

#20 Oshii Rion

Oshii Rion
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2006 - 13:48

Hehe niezła godzina - pasuje do horrora

Kurde.... no nie ma sięco dziwić, ale.... do tej godziny to chyba nie dotrwam... już spać będę czy cuś....

Czy Wam coś się niepodoba w godzinie? :P

#21 avanger

avanger
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2006 - 15:49

Czy Wam coś się niepodoba w godzinie? :P

No właśnie dobra ma 25 godzin, więc jak może być 25:50??? Dziwne nie? ;P

@QuantumSoul Polecam wytrzymac jeszcze kilka epków. Właśnie do tego nieszczęsnego 11 jest nudno xD.

#22 Rhapsody

Rhapsody
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2006 - 18:44

..... od kiedy doba ma 25 godzin ?? Oo

#23 avanger

avanger
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2006 - 00:37

..... od kiedy doba ma 25 godzin ?? Oo

no jak to? Odkąd rok ma 367 dni, godzina 63 minuty a sekunda 666 setnych xP. W kwestji liczb szatana:

Twoje konto przekroczyło maksymalną ilość nieprzeczytanych postów: 1000 Zostały usunięte informacje o nieczytanych postach z wyjątkiem postów napisanych przez ostatnie: 3 dni
Ilość usuniętych nieczytanych postów: 666

... mam sie bać? Oo

#24 Oshii Rion

Oshii Rion
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2006 - 11:29

Bosh... xD
Ludzie, w Japonii w nocy liczy się inaczej godziny. :P
U nas 00:00 -> u nich 24:00
U nas 01:00 -> u nich 25:00

Jak ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości - Oficjalna Strona Serialu:
http://www.ntv.co.jp/jigoku/
Na dole jest napisana godzina. :P

#25 Dacedra

Dacedra
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2006 - 20:49

Właściwie doba ma 26 h tylk 2 godziny zabiera casowstrzymywacz......

Bosh... xD
Ludzie, w Japonii w nocy liczy się inaczej godziny. :P
U nas 00:00 -> u nich 24:00
U nas 01:00 -> u nich 25:00

A mi się tam to podoba.
Która godzina? Ty jeszcze nie spisz tylko oglądasz telewizję?!
Spoko jest dopiero 25.

Brzmi o wiele lepiej niż spoko jest dopiero 1 xD xD

#26 Rhapsody

Rhapsody
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2006 - 12:51

Skoro u nich 1.00 to 25.00 to jak to działa zaczynają nowy dzień od godziny 2.00 (bo inaczej sie tego nie da wytlumaczyć) ?? Przecież nie może być, że u nich doba ma o godzinę wiecej bo w skali calego roku daloby im to przesuniecie o 15 dni, w pewnych momentach 13.00 wypadalaby im w środku nocy.

#27 Tygrys

Tygrys

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1072 postów

Napisano 25 grudzień 2006 - 12:59

Skoro u nich 1.00 to 25.00 to jak to działa zaczynają nowy dzień od godziny 2.00 (bo inaczej sie tego nie da wytlumaczyć) ?? Przecież nie może być, że u nich doba ma o godzinę wiecej bo w skali calego roku daloby im to przesuniecie o 15 dni, w pewnych momentach 13.00 wypadalaby im w środku nocy.

no właśne chyba coś tam kręcicie ^^'

Dobra dziś skończyłam oglądać tą serie. I teraz moja opinia.
Cóż pierwsze 10 odcinków rzeczywiście trochę takie monotonne. do tego te motywy zemsty, trochę takie hm "niedojrzałe". Już najszybciej mogłam zrozumieć motyw dziewczynki której ten babsztyl tak matkę urządził. Powiedzmy tak w sumie to oglądałam i czekałam aż w końcu ktoś nie odwiąże tego czerwonego sznureczka...i se nieźle poczekałam.
Ogólnie wielkim plusem tego anime jest muzyka, które jest naprawdę śliczna i bardzo klimatycznie pasuje mi do tej serii. To jest naprawdę duży plus.Ogólnie seria bardzo przyjemna i nastrojowa. Można obejrzeć.

#28 avanger

avanger
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2006 - 15:50

Tygrys. Mówisz, że motyw zemsty niedojrzały? A pamiętasz jak byłaś dzieckiem, miałaś nie wiem.. 10-12 lat. nie widziałaś nie raz jak ktoś robił wielką awanture o głupote? Nie zdażyło Ci sie popłakac bo np. ktoś zjadł Twoją czekoladkę? Dzieci troszke inaczej postrzegaja świat i to raz, a dwa nie zdają sobie sprawy z konsekwencji np. zabicia kogoś. Ja np. widziałem jak moja kilkuletnia kuzynka raz krzyczała na swojego tate "Chciałabym, żebyś umarł!" za to, że nie dał jej wyjść na dwór. :P

#29 Akane

Akane
  • Goście

Napisano 26 maj 2007 - 14:16

Seria rzeczywiście ciekawa i od pwnego momentu wzciągająca - właśnie od pewnego momentu bo jak uż wcześniej ktoś napisał przez pierwsze odcinki mamy do czynienia z schematem (ciekawe ile osób zrezygonawało z tej seri przez niego) czy warto obejrzeć? ja myśle że warto wystarczy troche cierpliwości...

#30 Milicja

Milicja

Babcia

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6180 postów

Napisano 30 maj 2007 - 12:27

Przebrnęłam przez cały pierwszy sezon,ale jakoś nie czuję się zachęcona aby zobaczyć 2 ani tymbardziej sięgnąć po Live Action.
Plusem serii jest na pewno kreska,klimat i muzyka.
No,ale podsumowując całość-czuję się dość mocno rozczarowana.O ile pierwsze odcinki mocno mnie zachęciły i podobały mi się kolejne historie rządnych zemsty japończyków o tyle dalej....
Powody zemst stają się z odcinka na odcinek coraz bardziej absurdalne moim zdaniem,trochę nudzi schematyczność kolejnych odcinków i ogólnie robi się coraz nudniej...tak długo oczekiwane zakończenie całej serii zamiast wgnieść mnie w fotel,przyniosło tylko wymuszone i wypowiedziane z ulgą "yay!".
Nie wiem,moze zbyt dużo się spodziewałam po tej serii...

#31 mcduff

mcduff

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1201 postów

Napisano 05 czerwiec 2007 - 22:09

Seria miała swój klimat (zwłaszcza opening mi się podobał)... atmosfera japońskiego piekła jest zupełnie inna, niż niż czeluści w rozumieniu euro-chrześcijańskim... Ale w całej serii brakowało mi jakiegoś spoiwa. Z jednej strony oderwane (i niestety schematyczne) historię o mniej lub bardziej dramatycznych losach różnej maści wykolejeńców i pechowców, z drugiej strony snująca się dłużyznami opowieść o prywatnym śledztwie jednego pismaka i jego córeczki. Jakoś trochę dynamiki zabrakło. I w sumie - mnie osobiście - brakowało rozbudowanej intrugi, przez którą mógłbym się przebijać, katując mój analityczny umysł.

Ale i muzyka i nastrój serii - to wielki plus - i dla samego klimatu zajrzę do drugiej serii...

Swoją drogą - czy ktoś naprawdę zdecydowałby się na wynajęcie Piekelnej Dziewicy w zamian za własną duszę? :)

#32 N_L

N_L
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2007 - 08:14

Jeśli chodzi o twoje pytanie. To chyba każdy by się na to zgodził. Bo kogo interesuje jakieś życie po śmierci.

#33 mcduff

mcduff

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1201 postów

Napisano 13 lipiec 2007 - 21:50

Jestem świeżo po lekturze drugiej serii - "Jigoku Shoujo Futakomori" i teraz podzielę się swoimi wrażeniami. Może wyjątkowo w punktach, porównując z serią pierwszą.

1) Futakomori - w przeciwieństwie do tego, jak to zazwyczaj bywa z sequelami - nie jest kalką pierwszej serii. Podobnie jak w pierwszej, większość odcinków koncentruje się na indywidualnych historiach. W pierwszej jednak części stosunkowo szybko został wpleciony - i ciągnący się przez całą serię - wątek śledztwa dziennikarskiego Hajimy Shibaty i jego córki Tsugumi. W drugiej zaś zdecydowana większość odcinków stanowi odrębne historie bez wyraźnego spoiwa. Dopiero w ostatnich odcinkach drugiej serii mamy fabulę liniową - nawiązującą zresztą do jednego z episodu wcześniejszego

2) Autorzy rezygnując z fabuły liniowej przez pierwsze 2/3 serii, musieli jednak coś zrobić, by seria nie zanudziła widza, nim dotrze on do finału. Dlatego też - w przeciwieństwie do szablonowych historyjek o zemście w cześci pierwszej - w drugiej serii historie te są dużo bardziej różnorodne, opowiadane na różny sposób (czasami zaczynała się opowieść od dokonania zemsty i biegła wstecz) oraz z większą fantazją i polotem. Dzięki tej różnorodności, kolejne opowieści ogląda się z ciekawością, a nie - jak w serii pierwszej - z narastającym znużeniem.

3) Znacznie bardziej rozwinięto i pogłębiono postacie. Dowiadujemy się więcej o pochodzeniu i przeszłości asystentów Emmy Ai: Wanyadu, Hone Onny (właść. Tsuyu)i Icihimoku Rena. Postacie są te też pełniejsze - to już nie tylko mechaniczny wykonawcy zemsty, ale istoty odczuwające - gniew, irytacje, współczucie, sympatię - starający się tworzyć również własne życie, a czasem postępując wbrew zasadom, a za to zgodnie z własnym sumieniem. Do ekipy też dołącza nowa osoba - enigmatyczna i nieprzewidywalna mała dziewczynka Kikuri.

4) Muzycznie i wizualnie seria niewiele nowego przynosi. Kreska, animacja i tła porównywalne z pierwszą serią. Muzyka głównie bazuje na kawałkach znanych z 2 soundtracków z pierwszej serii. Opening - "Nightmare" - podobnie jak w pierwszej części przygotowała Snow. Podobny do "Karinui" z pierwszej części jest ending. Równie przyjemnie się go słucha.

5) Uwaga, ten punkt będzie spoilerem! Wydaje się, że to rownież ostatnia seria Jigoku Shoujo, ponieważ na finale rozplątują się losy Emmy Ai - zależnie od punktu widzenia - smutno lub optymistycznie. Hotline to Hell przestaje więc istnieć. Ale... ostatnia scena sugeruje, iż autorzy zostawili sobie otwartą furtkę, by w przyszłości móc serię pociągnąć dalej - niekoniecznie już z Emmą Ai w roli głównej.

6) Reasumując punkty powyższe. Jeśli komuś się spodobała pierwsza seria Piekielnej Dziewicy (co do jej dziewictwa akurat mam wątpliwości, ale to inna sprawa xD), to druga powinna być lektura obowiązkową, bo chociaż inna, to wydaje się być nawet lepsza od poprzedniej, a w każdym razie, nie powiela schematu pierwszej, zaś autorzy wyciągnęli wnioski z niedociągnięć. Tym, których pierwsza seria nieco znużyła lub zniechęciła szablonowymi opowieściami o zemście - zachęcam do sięgnięcia do drugiej, bo tam już ten "defekt" pierwszej został zdecydowanie skorygowany. W sumie, druga nie wymaga specjalnie wiedzy z pierwszej, aczkolwiek są nawiązania (jednakże nieliczne). Tym, których pierwsza seria odrzuciła, do drugiej nie powinny sięgać, bo drastycznie od pierwszej się nie różni i będzie to dla was tylko strata czasu.

To chyba na tyle.

#34 N_L

N_L
  • Goście

Napisano 03 listopad 2007 - 12:18

Zastanawiam się co zrobili z II serią. Po prostu żenada. Mimo że już w I niektóre odcinki były tak głupie i absurdalne że nie można było tego oglądać to część II wyprzedziła ją w całym zakresie.
Omawiając poszczególne epizody tylko jedno słowo przychodzi mi na myśl. To było(zachowania ludzi) takie sztuczne, zmyślone i bzdurne jak prawie żadne inne anime. Ludzie tak się nie zachowują jak próbują to wmówić w tym anime. Dobrych było zaledwie kilka odcinków a pozostałe to bajka nie z tej ziemi. Co do końcówki to bardzo mnie zawiodła. Denerwująca(zresztą jak prawie całe anime)to mało powiedziane. Miałem już dosyć tego żałosnego chłopca a akurat on został ocalony a tak mnie denerwował (było dużo fajniejszych osób wartych ocalenia). Ci ludzie na końcu co to miało być. To było całkowicie oderwane od rzeczywistości że nikogo nie ma tylko tamci źli i tamtych dwóch.
Końcówka jaka była każdy widział ale I seria była nieporównywalnie lepsza od serii II.
Nawet wizualnie była dużo lepsza.
Więc nieprawdę jest że jak komuś spodobała się I seria to spodoba się II.

#35 Fl3t05

Fl3t05

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 30 styczeń 2008 - 12:08

Dobra, jestem świeżo po obejrzeniu serii pierwszej, więc uznałem, że mogę się wypowiedzieć ;). Na Jigoku Shoujo trafiłem po raz pierwszy, czytając recenzję w "Otaku" i od razu mnie zainteresowała. Szukając więc jakiegoś anime na ferie, pierwsze co sięgnąłem po właśnie ten tytuł ;).

Jakie wrażenia po serii? Trochę dziwne. To znaczy anime mi się podobało, ale spodziewałem się czegoś lepszego fabularnie. Liczyłem, że napięcie będzie narastać z odcinka na odcinek, akcja będzie się rozkręcać, a każdy kolejny epizod będzie zostawiał za sobą niezamkniętą furtkę (coś a'la Death Note). No i w tym przypadku trochę się zawiodłem. Nie mówię, że fabuła jest zła, ale momentami niestety powiewa nudą. Początkowe odcinki mi się podobają, mimo że są zupełnie inne. Poznajemy kolejne postaci oraz dowiadujemy się trochę na temat głównej bohaterki. Liczyłem jednak, że później wątki danych bohaterów zaczną się ze sobą wiązać i coś z tego wyjdzie. A tutaj dostajemy nowego, głównego bohatera (w połowie serii - troszkę późno IMO), wokół którego zaczyna się obecnie wszystko kręcić. Podoba mi się rozwiązanie serii czyli ostatnie kilka odcinków. Okazuje się jednak, że Ai nie jest jakimś bezuczuciowym stworem, ale normalną ludzką istotą ze wspomnieniami i ciężką przeszłością. Poznajemy Chibi Ai (a raczej Chibi Chibi ;P) i otrzymujemy niejednoznaczne zakończenie, robiące smaka na drugi sezon.

Kreska w tej serii jest taka... dziwna. Momentami wspaniała (szczególnie w przypadku Ai), a momentami wręcz niedbała, słaba. W dodatku każdy odcinek ma trochę inną kreskę (przynajmniej takie odniosłem wrażenie np. w pierwszym epku są zupełnie inaczej rysowane postacie niż w innych), a główna bohaterka w niektórych momentach ma zeza. Ogólnie jednak kreska zła nie jest - poza paroma babolami nic większego się nie dzieje. Ja tam na kreskę większego wrażenia nie zwracam i średnio mi takie coś przeszkadza, więc nie narzekam.

Niewątpliwie największym plusem serii jest cudowna muzyka. Jigoku Shoujo posiada jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) openingów ze wspaniałą piosenką. Nie jest jakimś fanem openingów (przeważnie je przewijam), ale opening Jigoku Shoujo oglądałem w prawie każdym odcinki i zawsze sobie nuciłem pod nosem angielski tekst refrenu (bo tylko ten potrafiłem zanucić :D). Ending także jest niczego sobie - zupełne przeciwieństwo openingu. Dostajemy tutaj kawałek spokojny, zupełnie inny od tego rockowego z początku. Podoba mi się mniej niż ten z openingu, ale również bardzo, bardzo ;). Muzyka w samym anime również jest boska. Idealnie dobrana nastrojowość, moment jak ktoś pociąga za sznurek poprzedza zawsze takie psychodeliczne dudnienie, które potem tak nagle ustaje. Do romantycznych momentów jest dobrana romantyczna muzyka, do spokojnych spokojna, a do strasznych - straszna. Czyli tak jak powinno być w dobrym anime. Ścieżka dźwiękowa to niewątpliwie największy plus tej serii.

Na wyróżnienie zasługują także postacie bohaterów, a w szczególności głównej bohaterki. Enma Ai - na pozór zwykła dziewczynka, która jest jednak w pewnym sensie katem. W dodatku zajebistym głosem (Futami-chan z Clannad), idealnie dobranym do jej osoby. Zgrywa zimną i odporną na cierpienie innych, jednak ostatnie odcinki jasno pokazują, że kiedyś była człowiekiem i wciąż nosi w swym sercu jakieś uczucia. Podobają mi się także postacie Hajime i Tsugumi - na pozór zwykły gość i jego zwykła córka. A w rzeczywistości dziennikarz-pracoholik, który w pewnym sensie przyczynił się do śmierci swojej żony i jego nadwyraz inteligentna córka, która momentami widzi oczami Ai. Dla mnie duży plus za pomysł tych postaci, zrobiły na mnie dość duże wrażenie (choć mniejsze niż Ai ^^). Fajni także są słudzy Ai (no, może poza tym dziadkiem co się zmienia w lalkę ;p), a szczególnie jedna postać, której zagadka nie została wyjaśniona, a mianowicie... babcia Ai. Kilkukrotnie słyszymy tylko jej głos i widzimy jak obraca jakimś kołem, a w ostatnim odcinku zwraca się do Hajime - i to wszystko. Dla mnie jest to największa zagadka anime.

Podobają mi się także niektóre historie. Fakt faktem, że trafiło się kilka raczej nietrafionych pomysłów (np. ten ze świrniętą lalkarką), ale to kwestia gustu. Moim zdaniem w bardzo fajny sposób pokazane są zemsty zwykłych ludzi z każdej warstwy społecznej. Swojego rodzaju przesłanie i pokaz świata ;). Wiadomo, schematyczność może nudzić, ale mi się podobała.

Ogólnie wrażenia po serii mam pozytywne. Spodziewałem się co prawda czegoś dużo lepszego fabularnie, ale w zamian za to otrzymałem cudowną muzykę i genialną postać głównej bohaterki. Drugą serię raczej obejrzę tylko czekam aż mi się ściągnie, jednak pobierania z szybkością 5kb/s średnio mi się podoba...

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: TV, Studio DEEN, 2005, 2006, 2008, Mystery, Horror, Supernatural