Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

Bronie i Artefakty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#36 qosmo

qosmo

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1726 postów

Napisano 11 styczeń 2007 - 19:08

Raczej nie da się określić jednoznacznie co jest najlepsze. To zależy od tego kto używa i w jakich okolicznościach.
Z broni niewątpliwe najlepszy jest miecz Orcia, Kisame i kastety Asumy. Orcia, bo może przeciąć praktycznie wszystko; Kisame, bo "posiada duszę" i wysysa chakrę; a Asumy, bo ma dużą siłę przebicia, a przypadku Shiki współgra z Kage Mane.
Reszta broni nie jest taka potężna (nie licze Miecza Pierwszego Hokage, bo to fillery ;p).
Co do reszty - najlepsze są pigułki Akamichi i lalki. Pigułki pozwalały być praktycznie 100 silniejszy, co jest nawet lepsze od 8 bram Tai Mon Kai; a lalki - cóż - Sasori posiadał oddział 100 lalek do pacyfikowania państw ;q
Kula Hokage również jest przydatna, ale to także zależy od zasięgu działania mocy - nie znamy jej(podejrzewam, że zasięg na Wioskę i najbliższe okolice tylko).
Zostaje papier do chakry, który ma wartość marginalną i Amulet Pierwszego - przydatny, ale w dość ograniczony sposób.

#37 Gogol

Gogol

~bot

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów

Napisano 11 styczeń 2007 - 19:52

lalki lalki lalki :P o tak :D:D:D:D
najlepszy sposób walki szkoda ze praktycznie juz sie z nim pozegnalismy w mandze i musimy sie zadowolic tym co było...
ech ja jeszcze wróce do tej kosy hidana, raz ma 3 ostrza a raz 4 :P no ale uznam to za babol,w sumie ilosc ostrz nie jest tak wazna :D

. Pigułki pozwalały być praktycznie 100 silniejszy, co jest nawet lepsze od 8 bram Tai Mon Kai;

nie wiadomo jak wielka siłe daje otwarcie 8 bram. Mamy tylko diw einformacje
-1brama zwieksza siłe 10krotnie
-otwarcie osmiu bram pozwala na zasmakowanie siły przewyzszajacej hokage :D

#38 qosmo

qosmo

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1726 postów

Napisano 11 styczeń 2007 - 20:27

Może to offtop, ale pozwolę sobie zaprzeczyć - pierwszą bramą był Initial Lotus, który zdecydowanie nie powodował zwiększenia siły 10 krotnie - zaryzykuje stwierdzenie, że nawet nie zwiększa siły x2 razy. Ale racja - otwarcie 8 bramy powoduje otrzymanie niewyobrażalnej siły i szybkości, przy której można bez problemu walczyć z Kage.

Co do lalek - zdecydowanie nie jest to najlepszy sposób, ale na pewno bardzo dobry. Imo Sasori był jedną z najpotężniejszych postaci w świecie Naruto, jakie wystąpiły w ogóle.
Lalki same w sobie nie są mocne, większość ich mocy zależy od siły Puppet Mastera.

EDIT
By nie kontynuować offtopu w rozmowie powiem tylko, że imo zdecydowanie lepszym sposobem na walkę jest szybkość/taijutsu + techniki nin. Najlepszym przykładem jest tutaj Kakashi i Neji. Lalki potrafią zaskoczyć, ale jeżeli wiesz, z czym walczysz to można je spokojnie pokonać. Rozpatruję tutaj tylko normalną walkę, a nie zaskoczenie - z zaskoczenia to każdy sposób walki może być overkill :]

#39 Thrillidan

Thrillidan

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisano 11 styczeń 2007 - 22:56

najlepszy sposób walki szkoda ze praktycznie juz sie z nim pozegnalismy w mandze i musimy sie zadowolic tym co było...

Jak to??? Nie wierzycie w Kankuro :P on też zna się na lalkach szczególnie że babcia mu coś powiedziała O_O XD

#40 Gogol

Gogol

~bot

• User
  • 5072 postów

Napisano 12 styczeń 2007 - 16:35

szczególnie ze ciezko wierzyc ze kankuro jeszcze odegra jakas role w mandze :D ale kto wie
ja chce :D jaknjabardziej :)

Może to offtop, ale pozwolę sobie zaprzeczyć - pierwszą bramą był Initial Lotus, który zdecydowanie nie powodował zwiększenia siły 10 krotnie - zaryzykuje stwierdzenie, że nawet nie zwiększa siły x2 razy.

otwarcie pierwszej bramy zdejmuje kontrole mózgu dzieki czemu mozna wykonac zewnetrzny kwiat lotosu bo miesnie pozbawione kontroli mózgu moga wydobyc z siebie 10razy wiecej siły
jakos tak brzmi sklecone zdanie z rónych wypowiedzi gaia w mandze
ale tak czy siak wazne ze nikt nie kewstuje potegi 8 bram :D

Lalki same w sobie nie są mocne, większość ich mocy zależy od siły Puppet Mastera.

samehada sama w sobie nie jest niebezpieczna, wiele zalezy od tego czy trzyma ja kisame czy ktos inny :D
taki argument mozna podac wszedzie choc oczywiscie sie z nim zgadzam :)

Co do lalek - zdecydowanie nie jest to najlepszy sposób, ale na pewno bardzo dobry

chetnie poczytam o lepszych sposobach :D

#41 Aizen

Aizen

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1661 postów

Napisano 13 styczeń 2007 - 00:49

a mi sie wydaje ze TObi zaraz wyciagnie z reki wielkie nunczako i bedzie wszystkich rozgramiał:p artefakt nazywal sie bedzie "Obito revange" i zabije tym Tsunade;]

#42 Kolgo

Kolgo
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2007 - 20:31

Miecz Kisame nie zaakceptuje nikogo oprócz niego. A moim zdaniem najlepszą bronią jest miecz Orochimaru. Dzięki temu iż można go kontrolować za pomocą czakry można zadawać obrażenia z różnych odległości. A co do 8 bram. Jeszcze się chyba nie spotkaliśmy w anime ani mandze (chyba, możecie mnie poprawić) ale jeśli się pojawi to będzie jakaś ważna walka (nikt nie poświęca życia na nic).

#43 Hidate

Hidate
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2007 - 13:55

Miecz Nidaime był fajny mógł przeciąć wszystko co chciał ale tak naprawde to wydaje mi się że jego prawdziwa moc nie była pokazana Aoi nie potrafił nim dysponować na maxa a wydaje mi się że, kto posiadał większą ilośc chakry tym miecz boga gromów był jeszcze bardziej niebezbieczny i bardziej wytrzymały a nawet po uszkodzeniu mógł się odnowić z zasobów chakry użytkownika owego miecza.

#44 KatonKage

KatonKage
  • Goście

Napisano 11 luty 2007 - 20:29

Zapomnieliscie wspomniec o
kama/Kusarigama
Kusarigama, czyli "wirujący łańcuch śmierci" - narzędzie, którym można się bronić przed samurajskim mieczem. Pierwotnie kusarigama był sierpem z przymocowanym doń stu-, stupięćdziesięciocentymetrowym łańcuchem zakończonym ciężką, stalową kulą o średnicy około pięciu centymetrów. Posługiwanie się tą bronią polegało na tym, aby zakręcić kulą łańcuch wokół ramion szermierza i w ten sposób złapać go w pułapkę. Chłop mógł wtedy podejść blisko i ściąć samurajowi głowę za pomocą kama.

kunai- to wersja bitewna szpadla do grzebania w ziemi, najczęściej wykonany z żelaza. Jak większość broni ninja przyswojony z narzędzi rolniczych. Shinobi bez obaw mógł nosić go bo w razie wykrycia brany był za rolnika. Prawdziwy kunai nie wygląda dokładnie jak w Naruto. Ma szersze i dłuższe "ostrze".

tonfa - broń pochodząca z Okinawy, powstała tak jak nunchaku z narzędzi rolniczych. Najczęściej używana w zestawie dwóch tonf trzymanych w obu rękach.

Dziwne większość narzędzi ninja to przekształcone narzędzia rolnicze.

#45 Thrillidan

Thrillidan

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisano 11 luty 2007 - 21:09

Nie takie dziwne jeśli się wie jak pracowali ninja naprawdę. Zauważ że posiadanie takich broni nie budziło żadnych podejrzeń więc taki wojownik bez problemu mógł udawać ogrodnika w posiadłości osoby którą miał ochraniać. Może się to wydawać dziwne ale właśnie ninja oprócz bycia zabójcami częściej ochraniali ważne osoby.

#46 Aiko

Aiko

~fan

• User
  • PipPip
  • 170 postów

Napisano 11 luty 2007 - 21:23

Wystarczy trochę poczytać i już nic nie jest dziwne :) Thrillidan dobrze prawi, a poza tym... Naruto nie ma nic wspólnego z ninja oprócz paru nazw technik i ekwipunku -.-"

#47 lisek

lisek
  • Goście

Napisano 27 luty 2007 - 19:16

czesc, chcialem sie zapytac czy taką broń można jakoś zrobić samemu, np:nóż kunai odlać z ołowiu czy coś takiego.Czy ołów sie do tego nadaje ?albo shurikeny, np:" papierową formę shurikena włożyć w np: gips, czekać aż gips zastygnie, podzielić go na dwie częśći a potem wyjmujemy papier z gipsu , łączymy dwie częśći gipsu razem robimy otwór (np wiertarką) i wlać ciekły ołów.czy ołów nie będzie się łamał przy rzucie takim czymś? Prosze o różne i ciekawe pomysły

#48 Tas

Tas
  • Goście

Napisano 28 luty 2007 - 22:27

A co masz zamiar bawić się w ninję ^.^ ? Jeżeli już masz takie aspiracje posiadania zabójczej broni to kup sobie shurikeny lub kunaie wykonane z metalu, na większości stron z bronią białą znajdziesz takie cacka które w brew pozorom wcale drogie nie są.

#49 Cantide

Cantide
  • Goście

Napisano 28 luty 2007 - 23:22

katanę można. Oczywiście taką prowizoryczną .
Ale do tego trzeba mieć jakiś warsztat oraz jakiekolwiek doświadczenie.
Odnośnie shurikenów ... można łatwo kupić w internecie.
Ale radze się nie bawić w "Nindżów" z akcesoriami tego typu.

#50 lisek

lisek
  • Goście

Napisano 02 marzec 2007 - 20:06

tak tylko sie pytalem , bo mój wujek ma takie doświadczenie i tp. ale jak widze sa lepsze sposoby. Dzienx

#51 Tanuwa

Tanuwa
  • Goście

Napisano 04 maj 2007 - 17:02

Co do broni to katana

no wiesz ninja rzadko używają mieczy katana bo są duże i nieporęczne, raczej używają mieczy ninja bo są krótsze, lżejsze i poręczniejsze...

#52 Sasek

Sasek
  • Goście

Napisano 04 maj 2007 - 17:18

Chyba że ta katana była by zrobiona z jakiejś lekkiej i wytrzymałej stali... Po za tym pożądna katana wyglądałaby groźnie...

#53 Tanuwa

Tanuwa
  • Goście

Napisano 04 maj 2007 - 17:20

ale ninja zawsze używają broni krótkich, lekkich i które łatwo można przenieść a z kataną był by problem...

wątpię że mają tam taki specjalistyczny sprzęt żeby wyprodukować taki metal..

#54 Sasek

Sasek
  • Goście

Napisano 04 maj 2007 - 17:22

No np. Sasuke taką katane jak widzieliśmy na początku Shippuden'a posiadał.... z taką dużą to nie przecze miało by się nie mały problem, ale chyba istnieją jakieś inne miejsze odmiany tego wspaniałego miecza...

#55 Tanuwa

Tanuwa
  • Goście

Napisano 04 maj 2007 - 17:25

a była zakrzywiona u końca ostrza? bo katany u końca ostrza zawsze się zakrzywiają...

#56 Sasek

Sasek
  • Goście

Napisano 04 maj 2007 - 17:29

no właśnie nie do końca pamiętam, scena z Sasuke była zbyt krótka...ale chyba była zakrzywiona...
A co do krótkich katan to taka byłaby fajna...

http://www.fe.com.pl...tana_89_415.jpg

#57 rendan

rendan
  • Goście

Napisano 04 maj 2007 - 17:48

Taki miecz to "ninja-to". W odróżnieniu od katany jego klinga nie była wygięta. Pochwa miała dwa wyloty, i mogła służyć jako pałka lub do oddychania pod wodą. Jest podobna do wakizashi (krótka katana). Była ona bardzo poręczna i użyteczna.

Interesuję się starożytną Japonią więc służę pomocą. ;)

Tak "ninja-to" chciałbym mieć w swoim ekwipunku. Jest bardziej efektywna od katany. Tamte były robione bardziej pod względem wyglądu i trwałości, a wykonywano je podczas specjalnych rytuałów.

#58 Tanuwa

Tanuwa
  • Goście

Napisano 04 maj 2007 - 17:54

dwa wyloty, i mogła służyć jako pałka lub do oddychania pod wodą

służy też jako rurka do strzelania zatrutymi strzałkami lub zwykłymi

#59 rendan

rendan
  • Goście

Napisano 04 maj 2007 - 18:37

Możliwe, jednak o takim wykorzystaniu jej nie czytałem.

Ahh jeszcze na końcu rękojeści ma skrytkę na jakąś substancję, lub list.

Wchodzi w przeciwników jak w masło.

Respekt by budziła, nie ma co.

#60 Fanyy

Fanyy
  • Goście

Napisano 04 maj 2007 - 18:57

Nie rozumiem tego oburzenia co do wielkości miecza czy katany i wogóle wieklości oręza ninja, spójrzcie tylko przecież na broń Zaku czy Kisame! A oni są ninja co nie...

#61 rendan

rendan
  • Goście

Napisano 04 maj 2007 - 19:01

Fanyy, ja nie mam nic przeciwko katanom, czy nawet średniowiecznym dwuręcznym mieczom. Tłumaczyłem tylko co to za miecz trzymał Sasuke. :)

#62 Tanuwa

Tanuwa
  • Goście

Napisano 04 maj 2007 - 19:03

Zabuza i Kisame byli specjalnie szkoleni w walce takową bronią i to ich podstawowy oręż a czy taki Naruto dał by rade unieść taki wielki tasak?

#63 rendan

rendan
  • Goście

Napisano 06 maj 2007 - 10:29

Zabuza i Kisame byli specjalnie szkoleni w walce takową bronią i to ich podstawowy oręż a czy taki Naruto dał by rade unieść taki wielki tasak?

Podejrzewam, że nie. Chyba, że by się szkolił w tym od małego. Ale w anime jest wszystko możliwe. Co do takich mieczy... Wydają się one bardzo nieporęczne, ale skoro Zabuza lub Kisame tak nimi wymiatają, musi być inaczej.

#64 hijack

hijack
  • Goście

Napisano 06 maj 2007 - 14:25

No wydają się być nieporęczne tylko w rzeczywistości i to dla nas, zwykłych ludzi. W anime machanie kilkukilogramowym zanbato nie stanowi problemu, więc im to pasuje ;) Mi jak na razie podoba się samehada (w przeciwieństwie do Kisame), ale wiem o niej prawie tyle co nic, mam nadzieję, że będzie jeszcze ciekawsza :>

#65 Uralar

Uralar
  • Goście

Napisano 06 maj 2007 - 14:44

Raiga posiadal fajny oręż a ja lubie walke dwiema bronmi choć to bardziej bylo walenie piorunami niz walka nimi :).Zresztą jestem ciekawy jacy inni typkowie są tam jeszce w tej grupie tych siedmiu mistrzów miecza czy jak ona tam oryginalnie ma bo narazie tylko znam Zabuze,Kisame i Raige.

#66 hijack

hijack
  • Goście

Napisano 06 maj 2007 - 16:00

Jak dla mnie bronie, które posiadał Raiga były troszke denne :/ A ich właściwości (czyli te gromy) to strasznie oklepany motyw. W ogóle ki diabeł on jest w tych "mistrzach", przecież to jakiś wytrzeszcz i to słaby jak cholera :| Widać że urodził się w fillerach :/

#67 Raikiri_20

Raikiri_20
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2008 - 13:51

Nie tak dawno w mandze (kilkanaście chapów) została pokazana nowa, nisamowita broń: mowa oczywiście o mieczu Totsuki, który był cały czas w posiadaniu Itacha

Co o nim sądzicie?
Jak dla mnie jest to narazie najpotężniejsza broń ukazana w mandze -> pieczętuje wszystko co przekłuje ^^

Oto miecz o którym mowa:
http://manga.bleache...92-page-13.html
http://manga.bleache...92-page-10.html

-------------------------------------------------------------------------------------
Nie można również zapomnieć o broniach używanych przez ciała Paina
Ich właściwością najprawdopodobniej było zmienianie cyrkulacji chakry przeciwnika
W klasyfikacji siły są mniej więcej na tym miejscu co Samehada

Ich wygląd:
http://manga.bleache...hapter-381.html
http://manga.bleache...381-page-2.html

#68 Sakumo

Sakumo

~random

• User
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 25 sierpień 2008 - 17:12

nie licze Miecza Pierwszego Hokage, bo to fillery

sorki ze robie offtopa, ale moze mi ktos powiedziec w których to odcinkach było z tym mieczem???

Kula Hokage

moge wiedziec co to takiego??

lisek, taczej kiepski pomysł z tym gipsem i ołowiem, jak juz ktos wczesniej napisał bronir to były narzedzia rolnicze wiec zrób tak samo tylko troszke je "podrasuj", zaostrz albo cus tedy, jak mój brat zahartuje klingi to wstawie foty

Totsuki, który był cały czas w posiadaniu Itacha

nio z tym sie zgodze, bezprecedensowo najlepsza broń tylko troszke "mało materialna"

a tak pozatym to zgodze sie ze lalki są najlepsze, jest ich duzo i działają na dość duży dystans w przeciwieństwie do mieczy, kusanagi Ora był świetny, pamietacie jak walczył nim z sandaime?? no i oczywiscie pamiętajmy o Enmie w formie diamentowego kija którym machał Sandaime

pozdro

#69 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • 5884 postów

Napisano 25 sierpień 2008 - 17:23

Icha Icha Paradise wzmacniające efekt Sennen Goroshi.

#70 Mario

Mario
  • Goście

Napisano 18 listopad 2008 - 03:25

Top 15

1. Totsuka + tarcza jakaś tam - i co tu gadać, wypaśnie dziadostwo w sam raz dla pro kozaka Itacha, bo jego zgonie pewnie wziąl je Madara, co tym dobrym najlepiej nie wróży
2. Trzeci kazekage jako lalka, w zasadzie to szkoda słów, gdy czarny piach się pojawia jest po zawodach, chyba, że ktoś zrobi uber głupotę i przeleci nią koło przeciwnika nie wgniatając go w posadzkę dla pewności.
3. Samehada - rżnięcie wroga i wysyanie chakry, do tego nie da się jej odebrać, jest szeroka i można się nią zasłonić. Fajna.
4. Eksplodująca karteczka - no co? uniwersalna, łatwa w użyciu, silna, można łatwo dużo z nich przenosić, zastawiać pułapki lub używać do ataku. Wydaje się zbyt rzadko stosowana jak na swój potencjał.
5. Kusanagi Ora i dobra i mocna, a przede wszytskim elegancka (w kształcie zywkłej katany), można bić brawa.
6. Kusanagi Sasuke - powiedziałbym, że ponieżej tej od węża. Czemu? A no nie wierzę, aby oro dał młodemu w łapy broń lepszą niż u siebie :D
7. Kastety Asumy - też z broni przewodzących, najmniejsze, ale mozna wydłużyć, co jednak pewnie zre więcej chakry (bo Asuma zwykle trzymał je krótko), zalętą możliwość rzutu.
8. Miecz Zabuzy - a to czemu? Bo jak się dowiedzieliśmy w walce z Killerbee przewodzi chakrę, a nie każda broń to potrafi (tak bym twierdził, choć w sumie dowodów nie ma). Generalnie broń wielkości tego tasaka jak leci, to nie ma zmiłuj. Gdyba zabuza opanował przewodzenie chakry, to by z pewnością wymiatał. Wada, że wolna.
9. Wszelkie kukiełki słabsze od 3 za to, że potrafią wroga zaskoczyć. Generalnie można wyżej - do dyskusji. Ja licząc 1 na raz stawiam tutaj.
10. Ostrze Paina - aby pokazało co potrafi trzeba wroga naciać. Generalnie z tym największy problem, bo przeciwnik zna uniki i może trzymać dystans.
11. Enma w wersji pałki - ma bajery jak wyrzuccana ręka, czy klatka defensywna (na katona by raczej nie podziałała...), do tego, nie trzeba jej taszczyć ze sobą i umie mówić, oraz sama się w razie czego poruszy.
12. Wachlarz Temari - a ona coś bez niego umie? Proszę, ręka w górze, pan w tylnym rzędzie... summon łasicy? aaaaa....
13. Łuk pająkowatego pachołka Ora - zdalnie sterowany i dystansowy.
14. Kosa Hidana - abstrahując od zdolności usera, ma zasięg i daje dużo obrażeń, ale jest wolna
15. Klasyczny rzucany kunai i shurikeny - ale tylko z eksplodującą karteczką.

na 100%o czymś zapomniałem.