Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

Manga Czy Anime

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
200 odpowiedzi w tym temacie

#1 -Chela-

-Chela-

~random

• User
  • Pip
  • 62 postów

Napisano 27 marzec 2007 - 22:16

Szukałem takiego tematu i nie znalazłem...więc:

Nie raz widziałem jak ktoś pisał, że "Ta Walka w Mandze była efektowniejsza" ... może mi ktoś wytłumaczyć jak oglądanie obrazków może byc efektowniejsze niż "film" ? ;>

Ponieważ nudzi mnie czekanie na odcinek tydzien-dwa na odcinek i myślałem o czytanu Mangi, dlatego pytam.

#2 Aizen

Aizen

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1661 postów

Napisano 27 marzec 2007 - 22:29

Manga jest lepsza poniewaz:
-trzyma ciagle najwyzszy poziom- bo w koncu jest rysowana przez prawdziwego autora! nie to co anime!
-nie ma przedluzania, nie ma cenzury (reka Diedary etc.)
-dziala bardziej na wyobraznie
-masz przed oczami naruto w czystej postaci

ale w mandze nie ma:
-niektorych fjanych glosow
-muzyki
-animacji, plynnosci, ruchu
-materialow na AMV :p

oba maja swoje + i - ale wybierajac wole mange:) tam jest wszysto oryginalne i "prawdziwe"

#3 Sharik

Sharik

Ka-mai

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2079 postów

Napisano 27 marzec 2007 - 23:03

-muzyki

Wystarczy sciagnac OSTa

-animacji, plynnosci, ruchu

Animacja jest fe. Mimika twarzy w ruchu, wogole postac w ruchu sie tak znieksztalaca, ze fe x2. A jesli dodac te badziewne efekty specjalne to fe x3 :/

-materialow na AMV :p

Nawet ogladanie najlepiej zmontowanych klipow nie cieszy mnie w momencie, kiedy mordy bohaterow sa kosmicznie powykrzywiane(vide 2 walka Naruto i Sasuke). Chyba, ze amv ma byc humorystyczne, ale z takim sie jeszcze nie zetknalem:)

Manga roxi

#4 megari

megari

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisano 27 marzec 2007 - 23:12

"Ta Walka w Mandze była efektowniejsza" ... może mi ktoś wytłumaczyć jak oglądanie obrazków może byc efektowniejsze niż "film" ?

Oczywiscie ze walka moze robic o wiele lepszy efekt gdy jest w mandze bo wtedy wszystko dzieje sie o wiele szybciej i nie ma zbednych przedluzen i spowolnien ktore w anime psuja caly efekt np niektowe walki sa niemilosiernir przeciagane przez kilka odcinkow i juz sie zapomina co bylo na poczatku :P
Manga jest znacznie lepsza akcja wartka i teksty swietne no i na najlepsze sceny mozna patrzec tak dlugo jak sie chce.

#5 Nauczyciel

Nauczyciel
  • Goście

Napisano 28 marzec 2007 - 08:58

Manga is the best . Lespsze walki itp.

#6 Wishmaster

Wishmaster
  • Goście

Napisano 28 marzec 2007 - 09:46

[quote name="Sharik"][quote]Nawet ogladanie najlepiej zmontowanych klipow nie cieszy mnie w momencie, kiedy mordy bohaterow sa kosmicznie powykrzywiane(vide 2 walka Naruto i Sasuke). Chyba, ze amv ma byc humorystyczne, ale z takim sie jeszcze nie zetknalem:)[/quote]

Nie zetknołeś się? To wejdz sobie tu http://narutoz.net/amv.php?cat_id=1 i obejrzuj Narutowned i Real ninja. Miłego płakania ze śmiechu ^^

A co do tematu to fakt manga jest lepsza właśnie dzięki nie przedłużaniu walk. Fakt anime czasami miało wiele nowych scen, nie tylko walki, ale to co je mocno osłabia to właśnie skopanie wielu walk. I np. Nruto schipuuden wymięka. Walka Garra vs Deidara to porażka. Straszliwie ja przedłużyli. Najbarziej dobiłą mnie scena jak byli pokazani mieszkańcy ogladający ją z dołu. Widać wtedy Garre w kulce i Deidare na ptaku któży zaczynaja sie kręcic w kółko. Wyglada to nc -_-. A zdobywanie dzwoneczków. Coś co zajeło w mandze 2 rozdziały rociągnąć na 5 odcinków? Gratz. (tu prawie caław walka była dodana bo w mandze tylko się spotkali a potem zaraz była scena jak siedza schowani za drzewem i szukaja słabego punktu Kakashiego). Jedno ci powiem anime ma u mnie minusa: Omote Renge u Kakashiego sux! (na dotatek na trzy klony X_X)

#7 Gogol

Gogol

~bot

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5068 postów

Napisano 28 marzec 2007 - 14:58

manga lepsza ;)
ma juz 350 chapów
nie ma czegos takiego jak filler w mandze :)
a problem muzy u mnie nie staowi problemu bo mam wiele klimatycznych utworów które pasuja do mangi :)
to sobie słucham podczas czytania ;)
ogólnie manga ciagle trzyma poziom a w anime raz za czas zdarzy sie perełka(hakuvs naruto albo gaara vs lee)
inne zalety zostaly podane :D

#8 -Chela-

-Chela-

~random

• User
  • Pip
  • 62 postów

Napisano 28 marzec 2007 - 21:31

Własnie skonczyłem czytac Chap 274 ^^ Nie ma Animacji, Muzyki , ale i tak jest świetnie używacie zwykłej przeglądarki obrazów to czytania ? [/list][/center]

#9 Hyuuga Pepol

Hyuuga Pepol
  • Goście

Napisano 28 marzec 2007 - 22:44

Wyjde na przeciw wszystkim którzy się wypowiadali bo wolę Anime:p Chociażby dla, jak pisał Gogol "perełek", prawda że fillery ( o któych pragnę zapomnieć ale nie potrafię) były gównem, ale
-Kimimaro vs Lee- lepsze w anime
-Lee vs Gaara - lepsze w anime
-Haku vs Naruto i Sasuke - lepsze w anime
- Naruto vs Sasuke - moim zdaniem lepsze w anime

wszystkie główne walki wypadają lepiej w anime, ale jak pisała megari, czasem mogą nudzić takie " przerwy na oddech" w których to sie nic nie dzieje, mange czytam na bierząco, bo nie ma cenzury i wychodzi dużo do przodu, i nie mogłem wytrzymać wyżej wymienionych fillerów, a strasznie mnie ciekawiła główna fabuła. ( mam nadzieję, że za bardzo nie pochrzaniłem i wiecie o co mi chodzi:D )

Podsumowując, wolę główne walki w anime, ale manga ma to coś i dlatego jest warta polecenmia.

#10 -Chela-

-Chela-

~random

• User
  • Pip
  • 62 postów

Napisano 28 marzec 2007 - 22:50

Wkońcu 75% Forumowiczów czyta Mange i ogląda Anime...

#11 Wishmaster

Wishmaster
  • Goście

Napisano 29 marzec 2007 - 21:40

-Kimimaro vs Lee- lepsze w anime
-Lee vs Gaara - lepsze w anime
-Haku vs Naruto i Sasuke - lepsze w anime
- Naruto vs Sasuke - moim zdaniem lepsze w anime.

Lee vs Kimi się zgodze. Troche niepotrzebnie przeciongneli drunken fist styl ale ogólnie wyszła dynamicznie i ma świetną muze. Lee vs Garra. Ta walka już miała za dużo dodatkowaych scen i przedłużania walki, ale ogólnie wyszła efektownie co daje jej na plus. Haku vs Naruto nie ma co się przyczepić. A ja ci powiem nie. Naruto vs Saske (oczywiście ta druga) w anime zrobili tego dragon bala. Naprwade jak się to czytało to walka się taka przegięta nie wydała. Eleganckie kilka kopów, chid vs Ras. Kolejne kilka kopów, aktywacja sharigna lvl 2, kilka kopów zakończonych the power of disaster czyli Kyuubi vs Cursed seal lvl 2. Po przeczytaniu stwierdziłem, między innymi, że troche przegieli z tym jak naruto zginoł po czym Kyuubi użczył mu mocy w anime. Tyle się nagadali że wraz z naruto ginie on, a tu co? Naruto traci kark poczym biega dalej. Manga w wyjściem Naruto przegrywa Kyuubi robi się miły bła lepsza.

#12 Sennin

Sennin
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2007 - 19:44

ja nie wiem co jest lepsze bo manga i anime mają swoje plusy i minusy ale zdecydowanie wole mange dokładniejsza jest itp.

#13 Adjes

Adjes
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2007 - 20:58

Hmhmm ;d ja osobiście sięgam po mangę, gdy mam ochotę na Naruto w formie bardziej statycznej, ale to w sumie nie robi wielkiej różnicy pomiędzy anime, bo jeśli anime miało być z założenia dynamiczne to chyba coś nie wyszło ;p, ale nie można mówić, że jest złe, jednakże wracając do tematu ja wolę trochę anime, chociaż to jest pewnie spowodowane tym, że o tym, że anime powstało na podstawie mangi dowiedziałem się, gdy obejrzałem jakieś 1/2 odcinków (bez fillerów) ;].

#14 sn00p

sn00p

~fan

• User
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 07 kwiecień 2007 - 15:02

powiem tak:
i to i to ma swoje dobre i zle strony, narazie ogladam tylko anime, ale nie zaprzecze ze siegne po mange, bo znudzilo mnie czekanie tydzien lub dwa na jeden odcinek... :D

Dołączona grafika

#15 Ooichi

Ooichi
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2007 - 22:01

NAjpierw czyta się Mange potem ogląda Anime...jak dla mnie najlepsze rozwiązanie. W mandze nie ma tego zbędnego przedłużania ale walki są niewyraźne i lepiej sie je ogląda w anime. Poza tym anime bardziej oddaje charakter postaci. Jednak co by nie mówić manga to manga oryginał i tyle =]

#16 Sasek

Sasek
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2007 - 14:09

Hmm....naruto to anime w którym głównym aspektem jest walka... Uważam że walki w mandze nie da się przedstawić w pełni jak ma to miejsce w anime... Mange zacząłem czytać po obejrzeniu ok. 130 odcinka naruto i jakoś nie przyssała mnie do ekranu jak anime... Mówcie co chcecie, ale ja do mangi nie wróce... (oczywiście mangi jako naruto, bo inne mangi jak seria I"s, FMA, FMP są świetne)...

#17 dav

dav

~fan

• User
  • PipPip
  • 292 postów

Napisano 26 kwiecień 2007 - 14:27

Zdecydowanie manga. Nie ma fillerów, buractwa animatorów, sztucznego wydłużania scen, fillerów, wspominałem o fillerach? Manga jest to czysta zasługa twórcy, a nie cudów niewidów. Dopracowana w każdym calu, z szybko toczącą się fabułą. Zreszta nie musze włączać kompa kiedy chce się ponarutować :P

#18 Jurek 666

Jurek 666
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2007 - 15:37

Manga Gora!! Anima do domu!!!

W mandze akcja jest szybsza, rysunki lepsze i nie ma wydluzania. Odcinkow Naruto ktorych w mandze nie ma bylo tylo, ze to kilka tomow mozna z tego zrobic. walki sa anemiczne a w mandze nie e!

Tak wiec kolejny raz wygrywa manga nie anima!!

#19 seba92

seba92
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2007 - 13:25

Wole anime poniewaz wole cos oglądać na wielkim lub malym ekranie niz czytac gdzie wygole nie trzyma nic w napieciu

#20 Hyuuga Pepol

Hyuuga Pepol
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2007 - 14:29

W ostatnich odcinkach szalka przechyliłą się u mnie na Anime, jak słyszę obietnicę Naruciaka jaką słąda Kankouro to ciarki przechodzą po plechach:D Teraz idzie odbijac Gaarę, pewnie przy walce z Sasorim dadzą też fajną ścieżkę dźwiękową, I can't wait:)

#21 BlackMayo

BlackMayo
  • Goście

Napisano 06 maj 2007 - 21:52

Czytam i mange i oglądam anime.

Jestem za mangą,ostatnio po prostu nie mogłam znieść tego jak w anime wszystko było przeciągane,straszne.Na szczęscie w ostatnim odcinku(12) wszystko działo się znacznie szybciej niz w poprzednich,odzyskałam wiare w dynamike w anime,uff...
No i manga wygląda ładniej,przynajmniej dla mnie.

Mimo to nie byłabym w stanie odpuścić sobie anime:)

#22 Dragonist

Dragonist

nice people swallow

• @ANBU
  • 1325 postów

Napisano 06 maj 2007 - 21:54

Geez, oczywiście, że manga. Manga to orginał. A w anime zawsze mogą coś poprzekręcać. Denerwują mnie ludzie, którzy np. tylko sugerują się anime. To tak jakby nie czytać książek, a uznawac sie za znawcę po obejrzeniu filmu na jej podstawie. Anime, czasem oglądam, dla relaksu i dla przekonania się, co pozmieniali tym razem ;]
Manga > anime

#23 KyoNA

KyoNA
  • Goście

Napisano 06 maj 2007 - 23:18

Oczywiscie ze manga choc zaczalem ja duzo pozniej czytac niz ogladac anime to wlasnie w anime jest zawsze wszystko przeciagane ;/

#24 rendan

rendan
  • Goście

Napisano 06 maj 2007 - 23:23

Zaczął bym czytać mangę, ale nie jestem pewien czy wychodzą tłumaczenia tych najnowszych chapterów. Bo z angielskim jest u mnie kiepsko. A, że w Polsce narazie 20 tomów jest, czyli chyba zaraz po walce Sasuke vs Naruto. Nie wiem co mam robić.

#25 Yajirobei

Yajirobei

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1048 postów

Napisano 06 maj 2007 - 23:28

Rendan, w Polsce licencje na wydawanie mangi po polsku ma JPF.
Wszelkie tłumaczenie na polski jest więc nielegalne. Musisz sie uczyć więc angielskiego ...

#26 rendan

rendan
  • Goście

Napisano 06 maj 2007 - 23:31

Rendan, w Polsce licencje na wydawanie mangi po polsku ma JPF.
Wszelkie tłumaczenie na polski jest więc nielegalne. Musisz sie uczyć więc angielskiego ...

Ehh no nic. Narazie zostanę bez mangi. Albo będę czytał od początku. A potem najwyżej ze słowniczkiem będę jechał, bo większość to ja rozumiem, ale chcę rozumieć wszystko. No nic. Dzięki Yajirobei.

#27 Itoko

Itoko
  • Goście

Napisano 12 maj 2007 - 20:00

lubię jednakowo mangę i anime , ale bardziej lubię wracać do mangi ,do moich ulubionych
fragmentów . Ponadto w mandze fabuła nie ulega żadnym przekształceniom (fillery itp.) , no bo anime kręci się na podstawie mangi , to oczywiste . W anime czasem jest gorsza kreska , raz lepsza , a w mandze zawsze ta sama , to przeważa na korzyść komiksu. Jednakże w anime (w wersji japońskiej ) jest fajny dubbing i świetna muzyka , przez co przyjemnie się ogląda .

#28 Nanami

Nanami
  • Goście

Napisano 12 maj 2007 - 21:02

Zdecydowanie manga, moze kreska tez nie powala ani tła, ale lepiej działa na wyobraznie i fabuła jest precyzyjniejsza.

#29 Omnixo

Omnixo
  • Goście

Napisano 13 maj 2007 - 01:53

A ja wole Anime. Lubie czytać i z wyobraźnią tez nie mam problemów. Ale animacja bardziej do mnie przemawia...

#30 Hyuuga Pepol

Hyuuga Pepol
  • Goście

Napisano 13 maj 2007 - 11:25

A ja wole Anime. Lubie czytać i z wyobraźnią tez nie mam problemów. Ale animacja bardziej do mnie przemawia...

Jak dobrze, że nie jestem sam:) Już bałem się linczu na mojej osobie:)

#31 megari

megari

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisano 14 maj 2007 - 15:05

Ostatnio slyszalam ze to czy woli sie anime czy mange w wiekszosci wypadkow zalezy od tego z ktorym ktos zetknal sie wczesniej. Mysle ze to moze byc prawda. To co poznajemy jako pierwse od razu wydaje nam sie oryginalniejsze i zapamietujemy to jako najlepsze.
Ja zaczelam od mangi i jak juz pisalam wczesniej uwazam ja za lepsza.

bardziej lubię wracać do mangi ,do moich ulubionych
fragmentów

Ja rowniez ^^ Nie ma to jak piekna kolekcja na polce po ktora w kazdym momencie mozna siegnac.

#32 Nanami

Nanami
  • Goście

Napisano 14 maj 2007 - 16:17

No to ja sie wyłamuje, bo przez dłuzszy czas wolałam anime, z anime sie najpierw spotkałam, z manga duuuzo później, ale niedawno sie przekonałam bardziej do anime :D

#33 Kitami

Kitami
  • Goście

Napisano 18 maj 2007 - 17:40

Ja tam będę obstawać przy mandze ^^ Choć pierwsze widziałam anime ;) ale ja ogólnie wolę mangę. Gorąco zachęcam do przeczytania, bo Naruto nie ma w niej takich babskich oczek, jest wartka akcja i (moim zdaniem) lepsze sceny walki :D

#34 Omnixo

Omnixo
  • Goście

Napisano 18 maj 2007 - 17:49

Może masz racje megari ... Zacząłem od anime i bardziej mi sie podoba :)

#35 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5884 postów

Napisano 18 maj 2007 - 18:26

Ostatnio slyszalam ze to czy woli sie anime czy mange w wiekszosci wypadkow zalezy od tego z ktorym ktos zetknal sie wczesniej. Mysle ze to moze byc prawda. To co poznajemy jako pierwse od razu wydaje nam sie oryginalniejsze i zapamietujemy to jako najlepsze.
Ja zaczelam od mangi i jak juz pisalam wczesniej uwazam ja za lepsza.

A czy to działa w przekładzie na języki?
Bo ja zacząłem od 7 tomów mangi , potem 40 odcinków , następnie cała manga , w końcu odcinki do końca , teraz co tydzień xD

Mam mieszane uczucia. W mandze jest mniej baboli i spoilerów <'Don't use that power!' -> OMG :/>. W mandze jest też lepiej zaprezentowana fabuła i nie ma przynudzających wstawek . Za to starcia w anime są niewątpliwie lepsze. No i można zfillerować walki . Chociaż...
Gai vs Kisame SUX!!!
Obecnie Ship tonie. I to szybciej niż Titanic. A co najgorsze, w znacznie słabszym stylu...
:(