Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

Manga Czy Anime

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
200 odpowiedzi w tym temacie

#36 lazy_shikamaru

lazy_shikamaru
  • Goście

Napisano 18 maj 2007 - 19:03

Ostatnio slyszalam ze to czy woli sie anime czy mange w wiekszosci wypadkow zalezy od tego z ktorym ktos zetknal sie wczesniej. Mysle ze to moze byc prawda. To co poznajemy jako pierwse od razu wydaje nam sie oryginalniejsze i zapamietujemy to jako najlepsze.
Ja zaczelam od mangi i jak juz pisalam wczesniej uwazam ja za lepsza.

W moim przypadku było inaczej- najpierw obejrzałam anime, dopiero potem przeczytałam mangę, która spodobała mi się bardziej niż anime:)

#37 Emilly

Emilly
  • Goście

Napisano 18 maj 2007 - 19:22

lazy_shikamaru no ja mam tak samo...
Bardzo długo oglądałam anime myśląc se a co tam manga... Właściwie to tak doszłam już do zapychaczy... A potem zaczełam czytac i mnie zatkało.. Pomyślałam sobie ale ten Kishi ma cudną kreske.. A to i tamto wygląda w mandze o wiele lepiej.. No i teraz nie czekam tyle co na nowy odcinek bo ten oglądam czasem nawet z tygodniowym opóźnieniem ale każdy chapter musze przeczytać odrazu...

#38 lazy_shikamaru

lazy_shikamaru
  • Goście

Napisano 18 maj 2007 - 19:29

Emilly, ja najpierw zaczęłam oglądać anime i na początku mnie wcale nie wciągnęło, dopiero po ok. 20 odcinkach zaczęłam się na poważnie Naruto interesować:) a potem ściągnęłam sobie mangę i baaaaardzo mi się spodobało:)

#39 ielin

ielin
  • Goście

Napisano 19 maj 2007 - 15:23

Moje zainteresowanie sie Naruto zaczęło sie właśnie od anime, później jakoś(około odcinka 120) zaczęłam czytać mangę i szczerze powiem ze lepsza jest manga nie tylko, dlatego ze jest z wyprzedzeniem od anime, ale tez dlatego ze wg mnie jest lepsza kreska no i ze to sam autor Naruto, mange rysuje:)

#40 Emilly

Emilly
  • Goście

Napisano 20 maj 2007 - 22:54

lazy_shikamaru no ja też... Oglądałam to z nastawianiem takim że to jhakiś nendzny komercyjny tasiemiec w stylu pokemonów i yugioh... I przez pierwsze 10-20 odcinków nadal tak myślalam.. Ale potem się jakoś wciągnełam..

#41 Tophan

Tophan
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2007 - 23:26

Słuchajcie, to nie jest wina anime że ma tyle fillerów i sztucznych przedłużeń :D Takie są już prawa rynku. Musicie KONIECZNIE zobaczyć pewien odcinek: [YHBT] Naruto Shippuuden 006 [ http://yhbt.mine.nu/t/ ] To jest 20-minutowy film zrobiony z chyba 5 odcinków shipuudena (czyli blisko tempa mangi). Choć sam film wymaga dopracowania specjalistów, to ogląda sie go świetnie. Gdyby takie były wszystkie Epy, to anime biło by na głowę mangę (nie wiem czy dobrze użyłem zwrotu).
Ten "Fake-Ep" to jest to po prostu zbiór najważniejszych scen, nie pomijający żadnej, która była w mandze. Polecam.
>teraz każdy klika w link podany wcześniej<

#42 5myk1

5myk1
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2007 - 17:56

ja wole manga poneiwaz watki i zdarzenia w mandze sa 100% prawdziwe i nie przerabiane przez tworcow anime tylko orginalnie tworzone przez kishiego :D

#43 Nara Shikamaru

Nara Shikamaru
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2007 - 22:01

Anime dlaczego nie wiem może dlatego że jest kolorowe.Manga jest fajna tylko jak jest walka to mało można zobaczyc.:-D

#44 MATiASSek

MATiASSek

~świeżak

• User
  • 9 postów

Napisano 03 czerwiec 2007 - 15:50

j/w.Nigdy nie czytalem mangi.Zawsze tylko ogladalem anime(bo muzyczka jest,fajnie sceny przedstawione)

Jesli cos czytac to tylko hp ;]

#45 Namidia

Namidia
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2007 - 19:52

Zdecydowanie manga ^^ Lepsza po prostu nie podam ci powodu ^^

#46 Mateusz19

Mateusz19
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2007 - 23:06

szczerze mówiąc nie czytałem jeszcze Naruto Manga ale według mnie lepiej oglądać Anime niż czytać Manga to jest tylko moje zdanie

#47 Izuki12

Izuki12
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2007 - 21:45

Wydaje mi się, że anime jest lepsze. Przeczytałam dwa tomy mangi, w sumie nic do niej nie mam, ale wolę oglądać anime niż czytać mangę.

#48 Kubix-san

Kubix-san
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2007 - 14:02

JA również uważam że anime jest lepsze. Oglądałem pare tomów mangi i czasami miałem problem z rozróżnieniem np. które ręce są czyje. Prawda że anime jest cenzurowane lecz mi to absolutnie nie przeszkadza.

#49 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5884 postów

Napisano 08 czerwiec 2007 - 15:05

Manga...
Zdecydowanie...
Ostatnio wzięło mnie na walkę z Haku.
Przy mandze nieustający dreszcz emocji od chwili uaktywnienia Sharingana, trwający, aż do odkrycia tożsamości Haku.
W anime - chwila, gdy wyzwala się chakra Lisa. Nic poza tym.
Kiepściutki klimat...

#50 Yusuke

Yusuke
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2007 - 20:25

Zawsze co pierwsze bardziej się podoba...
Ja też zaczęłam od anime, i też wydaje mi się lepsza.

#51 Aizen

Aizen

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1661 postów

Napisano 22 czerwiec 2007 - 20:27

Manga, jest prawdziwa, autorstwa kishimoto, prosto z pod jego reki a nie z tego zasranego studia

#52 Nauczyciel

Nauczyciel
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2007 - 10:58

Hmm... Wiecie ja zaczelem od mangi skoncze do mangi mi tam w zyciu anime nie jest potrzebne a tyle mam tomikow ze koledzy przychadza do mnie se przeczytac

#53 kochaj23

kochaj23
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2007 - 18:25

Zdecydowanie wole anime poniewaz przygode z "Naruto" zaczolem wlasnie od tej formy jesli chodzi o mange to jest lepsza tylko z tego powodu ze wychodzi czesciej i jest dalej w scenariuszu

#54 Weasel

Weasel
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2007 - 20:33

Zdecydowanie wole anime poniewaz przygode z "Naruto" zaczolem wlasnie od tej formy

Nigdy do anime się nie przekonam, jak mówię "w anime nie wierze". Wystarczy mi to, że zepsóli twarze niektórych postaci... Jak mam ściągać anime (obojętnie jakiej serii, nie koniecznei Naruto) to po prostu... raz, że czekanie, dwa, że odcinków anime na raz potrafię obejrzeć do 20, potem kilkudniowa przerwa, aż mi się zachce... Mangę natomiast czytam kilka dni z rzędu, dopóty dopóki nie przeczytam całości.
A takie argumenty "zacząłem od anime.." ja też zaczęłam od anime, ale i tak wole mange! Więc jak dla mnie to zaden argument...

A tutaj jeszcze dopiszę:
W mandze od razu mam po polsku, a kiedy mam napisy i cały czas musze zjeżdzać wzrokiem w dół, bo np. jest walka i coś gadają, to szlag mnie trafia...

Kochaj23 o gustach się nie dyskutuje, a ja do mangi nikogo nie przekonam. Po prostu napisałam, że tez zaczęłam od anime, a mimo to i tak wolę mangę.

#55 Uchiha Saii

Uchiha Saii

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 435 postów

Napisano 26 czerwiec 2007 - 20:40

A ja zaczęłam od anime, tyle że mangę całą przeczytałam a cąłego anime nie obejrzałam, fillery mnie dobiły. W pewnym momencie oglądania anime to już ciężko się połapać o co tam chodzi, a w większości fillerów to o nic nie chodzi, są tak po prostu żeby zamęczyć oglądającego.

Nigdy do anime się nie przekonam, jak mówię "w anime nie wierze". Wystarczy mi to, że zepsóli twarze niektórych postaci...

nie tylko twarze zespsuli, ale cóż. Anime Naruto nie jest dobre, przynajmniej według mnie, oglądałam znacznie lepsze. Jedyny plus to to, że manga wyrównuje braki anime.

#56 riposta__

riposta__
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2007 - 20:40

kochaj23, wymienianie tekstow typu "Dla mnie jest..." to moze na pw? Bo jak kazdy zacznie tak pisac to z fprum sie zorbi jeden wilki smietnik"a dla mnie nie jest" "a dla mnie jednak jest". Po co to? Odnosze wrazenie, ze chcesz sobie poprostu napic wiecej postow...

Jak dla mnie oczywoscie lepsza jest manga. Nie ma zapychaczy, kreska kishiego i normalne twarze. Kisame w mandze, a anime to mozna rzec, dwie rozne postaci, rysy mordeczki zupelnie inne, tylko oczy i skrzela sie zgadzaja xD. I w mandze ma lepszy usmiech- banan az sie patrzy. To smao tyczy sie Itacha i Sakury.
Generlanie manga rulez:P

#57 Turson

Turson

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisano 04 sierpień 2007 - 14:25

Wolę anime. Owszem, czasem zaglądam do mangi, aby sprawdzić ogólnie co się dzieje i o ile akcja poszła do przodu, nie czytam jej jednak regularnie. Nie wzbudza ona we mnie nawet połowy emocji, które wzbudza anime. Dla mnie po prostu ruchome obrazki z muzyką i głosami postaci są lepsze od nieruchomych obrazków. Przeszkadza mi tylko to częste przeciąganie, ale da się przeżyć. No i większość fillerów to chyba najgorsze anime jakie w ogóle oglądałem, choć zdarzają się też całkiem ciekawe odcinki.

#58 garaa__269

garaa__269
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2007 - 20:17

napoczątku lepsze moim zdaniem było anime ale po 136 odcinku zaczołem czytać mangę i oczywiście jest lepsza ale czasem porcja anime też niezaszkodzi teraz czytam mangę i równocześnie oglądam anime

#59 Hidden

Hidden

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1198 postów

Napisano 04 sierpień 2007 - 20:24

Manga. Anime oglądałem tylko dwa odcinki i jakoś mnie nie ciągnie. Zawsze preferuje rysunkowy oryginał. Wiem, że manga jest pewna i żaden podrzędny reżyser nie zepsuje niczego. Tylko autor i ja. Zresztą, czarobiel ma w sobie to coś, czego kolor nie odda. Wiem, że bez sensu.

#60 Sakuya

Sakuya

~fan

• User
  • PipPip
  • 243 postów

Napisano 05 sierpień 2007 - 01:05

Ja osobiście wolę mangę. To właśnie od niej zaczęła się moja przygoda z Naruto XD Nikiedy bywa tak że niektóre sceny są pomijane w anime lub przedstawione inaczej. Czytając mangę wiedzę wizję autora która w anime może ulec zmianie w anime na życzenie reżysera. wkurza mnie niekedy też zmiana wyglądu postaci przez animatora. No i te filery są czasami dobijające.

Zresztą, czarobiel ma w sobie to coś, czego kolor nie odda.

tak zgadzam się. Czarno biały komiks działa bardzo na wyobraźnię czytelnika i oddaję dynamikę podczas walk.

#61 Karlo

Karlo
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2007 - 20:37

W przypadku "Naruto" manga. Choć zacząłem od anime i dość długo broniłem się przed mangą w końcu zmiękłem^^. Ogólnie anime też nie jest złe (chociaż do doskonałości jeszcze wiele brakuje), jednak mangowy czarno-biały klimat jest dla mnie lepszy. Poza tym więcej mogę sobie wyobrazić, co zresztą często jest przyczyną późniejszych zawodów w czasie oglądania anime - " ja bym to zrobił inaczej" :)

#62 0kash

0kash

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1395 postów

Napisano 08 sierpień 2007 - 03:02

Powiem tak:

Naruto Classic > manga (Naruto Classic)
Naruto Shippuuden < manga (Naruto Shippuuden)

Pierwsza seria IMO przygniatała i tak świetną mangę. Świetne wyreżyserowanie, bardzo ciekawe rozegrania do tego stopnia, że bardziej zachęcało anime niż manga.
Zarąbista muzyka podkreślająca klimat i podkręcająca emocje odbiorcy czyli coś czego w mandze nie da się osiągnąć. Manga zostaje tu tylko z dobrą fabuła, a anime ma ją równie dobrą, niekiedy lepszą ze wsparciem dobrej muzyki.
Oczywiście nie brałem pod uwagę fillerów, ponieważ chodzi mi tylko o porównanie oryginalnej historii.

Jak na razie obecna, druga seria zaniżyła bardzo poziom anime pod względem fabuły, kreski i dynamiki, więc w chwili obecnej manga IMO jest o wiele lepsza pod tymi względami. Idzie szybciej z akcją, nie zanudza.

#63 Gogol

Gogol

~bot

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5068 postów

Napisano 13 sierpień 2007 - 21:32

anime jak anime
wybujała wyobraznia skutkujaca chorymi wymysłami fanów i autorów
zblazowane pyski postaci
fillery
zerowy klimat(miejscami sie ratuje ale rzaaadko)
nie no,,, anime to anime

#64 pit991

pit991
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2007 - 18:51

Ja wolę Anime,czytałem mangę ale nieprzypadła mi do gustu:p oczywiście są zwolennicy tego i tego i do niczego nie namawiam:)

#65 Kakashamari

Kakashamari

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 674 postów

Napisano 14 sierpień 2007 - 18:55

Manga!!! Nie przedłuża, lepsza kreska (czyt. Sasori), więcej się dowiemy, wyprzedza anime.

#66 Xeva_Carradine

Xeva_Carradine
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2007 - 08:35

Szczeże mówiąc wolę Anime...
Manga też jest dobra ale anime jest o wiele lepsza.

#67 Ground

Ground
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2007 - 08:55

Manga zdecydowanie, ponieważ zacząłem Naruto właśnie od mangi :D
Ładna kreska, żadnych fillerów (jak to w anime bywa), jest do przodu pod względem anime itp.
Anime zacząłem oglądać później, ale tylko aby zobaczyć sobie walki w wersji "animowanej".

W chwili obecnej nie wyobrażam sobie piątkowego wieczoru bez nowego rozdziału :P

#68 Renkinjutsushi

Renkinjutsushi
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2007 - 09:13

Manga - bo i wygodniej i po prostu lubię czytać

#69 xellos_89

xellos_89

~random

• User
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 19 sierpień 2007 - 09:57

Manga, bez dwóch zdań, cały tydzień czekam z utęsknieniem na nowy charpter, z ep tak nie jest, pewnie dlatego, ze już wiem co sie stanie, ale manga wydaje mi się ciekawsza

#70 Weasel

Weasel
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2007 - 13:28

Ponownie manga.
Nie chodzi mi tu już o same fillery czy krzywą kreskę. Ani nawet o opóźnienie. Anime(obojetnie jakie) na raz obejrzę kilka odcinków i mi się dłuży....

anime jest o wiele lepsza.

"lepsze", gdyż to anime