Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

Manga Czy Anime

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
200 odpowiedzi w tym temacie

#71 sandor910

sandor910
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2007 - 12:26

Manga - lubię czytać i mało walk się tak strasznie prazeciąga (chociaż są wyjątki)

#72 kristofio

kristofio
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2007 - 12:27

[quote name="Weasel"]Ponownie manga.
Nie chodzi mi tu już o same fillery czy krzywą kreskę. Ani nawet o opóźnienie. Anime(obojetnie jakie) na raz obejrzę kilka odcinków i mi się dłuży....

Dokładnie, nie cierpię czekać.
Narazie oglądam tylko Anime, ale mam zamiar sięgnać po mange, z tym że od początku.
Co miesiąc będe kupował sobie 3-4 numery, aż dojde do aktualnych akcji w anime shippuudenie, a potem aż w końcu go przegonię i wyjdę z akcją do przodu, jednak mimo to i tak będe oglądał anime ;)

#73 TJW

TJW

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 851 postów

Napisano 23 sierpień 2007 - 21:01

Co miesiąc będe kupował sobie 3-4 numery, aż dojde do aktualnych akcji w anime shippuudenie, a potem aż w końcu go przegonię i wyjdę z akcją do przodu, jednak mimo to i tak będe oglądał anime ;)

ale polskie wydanie jest na 21 tomie (jeszcze niedoszli do końca pierwszej serii)
a wracając do tematu to of course manga, bo manga jest dalej isię tak nie przedłuża, a z anime to nawet nie jestem na bieżąco (13 odcinek) i oglądne tak raz na 2-3 dni

#74 leszczu12345

leszczu12345
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2007 - 19:53

Najpierw podobalo mi sie anime, bo ze wstydem musze przyznać, zaczełem oglodac Naruto na Jetixie i na początku nie interesowałem się zbytnio mangą, ale po jakimś czasie, gdy przeczytalem kilka chapterów to o wiele bardziej spodobala mi sie manga i jestem po jej stroniexD

#75 Yukiko

Yukiko
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2007 - 19:12

Wolę Mangę, bo w anime strasznie przeciągają a pozatym te filery są bardzo żałosne.

#76 pit991

pit991
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2007 - 21:16

No co prawdę powiedział bym że manga jest lepsza,ale ta angielska(choć właśnie w tym minus bo niektórzy którzy nie znają angielskiego mogą się pogubić bądź korzystać z translatorów jak ja...choć to nie daje dobrego tlumaczenia)natomiast Polska jest daleko w tyle:P jeśli chodzi o Mangę i anime...hmm ja testuję taki system najpierw czytam mangę trochę z niej zrozumiem a z niezrozumiałych elementów to z Anime wyciągam-to nawet dobra rzecz i uważam że obie rzeczy są niezbędne i ważne.No tak kwestia też filerów...no ale dzięki nim mamy niezłe też parodie(odcinek z maską kakashim i wersja oryg. jak i przerobki,śmiech shino,pokaz Hinaty:)).Więc filery co prawda to tylko jakby misje poboczne i nie są wplątane zbytnio w fabułe ale warto je oglądać i według mnie nie obniżają poziomu anime.

PS.Proszę wszystkich jeśli chcecie mnie komentować to nie róbcie to po chamsku tylko wyciągajcie swoje argumenty bo po to ktoś założył ten temat:)

#77 agita_girl

agita_girl
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2007 - 19:13

Ja tam narazie wole anime(oczywiście Shippudena) bo w pierwszej serii jest za dużo filerów które sa nudne i wogóle niepotrzebne.

Ale oczywiście manga tez nie jest zła.Minus jest to ze trzeba czytac i nie ma soudtracków które wzbudzaja emocje :D

#78 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5884 postów

Napisano 08 wrzesień 2007 - 20:12

bo w pierwszej serii jest za dużo filerów które sa nudne i wogóle niepotrzebne.

True. Dlatego, ja je traktuje tak jak kinówki. czyt. 'mam je w głębokim poważaniu i nie wiążę ich z Naruto'

Minus jest to ze trzeba czytac

Oglądasz Naruto z dubbingiem? O_o

i nie ma soudtracków które wzbudzaja emocje :D

Można sobie puszczać :D Mi się dzisiaj świetnie czytało część chapa o Peinie przy jakiejś mrocznej doniosłej muzyce :D

#79 agita_girl

agita_girl
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2007 - 20:40

no niestety nie :( od niedawna ucze sie japonskiego wiec rozumiem co oni nawijaja (a przynajmniej czesc xD):D

Można sobie puszczać :D Mi się dzisiaj świetnie czytało część chapa o Peinie przy jakiejś mrocznej doniosłej muzyce :D

zawsze jak jest nowy chapter to tez sobie wlasnie wlaczam jakąś muze i wczuwam sie w atmosfere:D

Dlatego manga nie jest az taka zła.Plus jest jeszcze tego ze jest wczesniej od anime :D

#80 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5884 postów

Napisano 08 wrzesień 2007 - 21:00

no niestety nie :( od niedawna ucze sie japonskiego wiec rozumiem co oni nawijaja (a przynajmniej czesc xD):D

Nieopisany respekt dla Ciebie...
Zawsze myślałem, że wszyscy oglądają z ang subami/ew. polskimi.

Dlatego manga nie jest az taka zła.Plus jest jeszcze tego ze jest wczesniej od anime :D

I ma lepszą kreskę i nie ma przeciągania ^^

Ja tam wolę mangę, chociaż anime też bardzo lubię.

#81 Muchacho_pl

Muchacho_pl
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2007 - 09:42

A ja zdecydowanie najbardziej wolałem anime odcinki 1-20. Były po prostu boskie. A reszta już gorsza od mangi. CHociaż trzeba przyznać, że Manga wzbudza mniejsze emocje:P. NIe można tak dobrze zbudować klimatu. Gdyby nie to, że anime jest za mangą to już dawno oglądał bym tylko anime, chociaż muszę przyznać, że shippuden jest do bani
:(. Nie śmiejcie się, ale mi najbardziej podobało się naruto na jetixie :D. KIedyś luknołem ( wcześniej za młoda przeczytałem 12 chapów mangi więc wiedziałem o co kama ) co w telewizje puszczają i sobie przypomniałem i tadam :P. Dlatego wolę chyba mangę, ale ze względu na sentyment :P

#82 pit991

pit991
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2007 - 11:43

Nie śmiejcie się, ale mi najbardziej podobało się naruto na jetixie :D.

O zgrozo nie ma tu się o co śmiać,to najgorsze co mogli zrobić serii Naruto,nie dość że codziennie lecą tam dwa odcinki(a puszczają tylko 25 więc każdy se policzy ile razy w miesiącu to się powtarza)to na dodatek ta cenzura.Porownalem se kiedyś jeden odcinek ormalnej japońskiej wersji i Spolszczonej to mi wlosy staneły dębą:P

A ja zdecydowanie najbardziej wolałem anime odcinki 1-20.

no z tym to się zgadzam pierwsze 20 odcinkow(wątek zabuzy) bylo najlepsze.
Choć Manga też jest w porządku bo dowiedzialem się wiele rzeczy które w anime próżno szukać:P

#83 white_pony

white_pony
  • Goście

Napisano 01 październik 2007 - 18:24

Ja to chyba wole mange. Anime jest bardzo fajne, ale manga zdecydowanie bardziej pobudza wyobraznie i zmusza do myslenia! Na przyklad w anime Sakura ma rozowe wlosy i wyglada normalnie jak jakas blachara, no po prostu ZAL.PL, a w mandze przynajmniej nie ma tych rozowych wlosow, a jak sie czlowiek troche postara i pobudzi wyobraznie, to bez problemu mozna zrobic z Sakury porzadna, gustownie ubrana, mroczna i zimna niczym najprawdziwszy nordycki metal dusze:
Dołączona grafika

#84 JaRule

JaRule

~fan

• User
  • PipPip
  • 113 postów

Napisano 02 październik 2007 - 15:19

Wcześniej (to jest jak jeszcze nie czytałem mangi) wolałem anime. Jednak była to bardzo subiektywna ocena, wręcz idiotyczna, gdyż oceniałem dwie rzeczy, spośród których jedna była mi zupełnie obca i wychodziłem z błędnego założenie, że jak wersja komiksowa to napewno musi być gorsza od wersji animowanej. Jednak jak się wziąłem za czytanie mangi to zdanie zmieniłem diametralnie. Zdecydowanie wolę oczekiwać na nowy chapter mangi, niż na nowy odcinek anime, bo mam pewność, że napewno nie będzie niepotrzebnych, nic niewnoszących scen i żadnego przeciągania, tylko konkrety :]. Anime (szczególnie te ostatnie odcinki) są strasznie przeciągane i powoli tracę do niego cierpliwość. No ale cóż odcinków przez TS było 135, którym odpowiadało 238 (jak się nie mylę) chapterów mangi. Czyli wychodziły prawie 2 chaptery na jeden odcinek anime i to tak sie nie dłużyło. Natomiast w shippundenie mamy tak, że 1 chapter mangi = 1 odcinek anime. No i się strasznie to przeciąga. Mimo że w mandze niektóre sceny (szczególnie walk) mogę być trochę niejasne po pierwszym przeczytaniu, to jednak można przeczytać kolejny i kolejny raz, przy tym odczuwając satysfakcje, że się odkryło coś nowego ;]

#85 Yusuke

Yusuke
  • Goście

Napisano 02 październik 2007 - 17:46

Ja lubię czytać sceny walki parę razy i jak czytam kolejny i kolejny raz to wszystko zaczyna mi się stawać coraz bardziej jaśniejsze i zrozumiałe, w ogóle wolę mangę, bo bardziej pobudza moją wyobraźnię, choć nie ma to jak muzyka w anime ;)

#86 SeninDattebayo

SeninDattebayo
  • Goście

Napisano 02 październik 2007 - 20:55

Duzo zalezy od tego za co pierwsze sie wziales. Ja osobiscie zaczynalem od anime, ale sadze, ze nawet gdybym czytal mange od nowa nie wiedzac nic, nie wciagneloby mnie to tak bardzo. Teraz oczywiscie czekam na nowe chapterki a nie odcinki. Chyba sami wiecie czemu...

#87 Yusuke

Yusuke
  • Goście

Napisano 03 październik 2007 - 16:03

Pierwszy raz miałam styczność z Naruto przez anime, ale gdy kupiłam jeden tom mangi, to jakoś bardziej mnie to wciągnęło niż anime.

#88 pit991

pit991
  • Goście

Napisano 03 październik 2007 - 16:40

Ja zaczynałem od Anime ale by dyskutować w pełni tym forum musiałem poczytać se mange i nie zawiodłem się.dowiedziałem się wiele nowych rzeczy a nawet prześcignąłem Anime:)

#89 Yusuke

Yusuke
  • Goście

Napisano 03 październik 2007 - 16:58

Ja też musiałam przeczytać mangę, by tutaj dyskutować, w ogóle mangę mi jest jakoś prościej zrozumieć, niż anime.

#90 mocnowidno

mocnowidno

~hikikomori

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2545 postów

Napisano 03 październik 2007 - 17:17

Nie stwierdzę jednoznacznie czy manga czy anime;
manga
- bezpośrednia wizja twórcy, brak fillerów etc
- lepsza kreska i mimika postaci
anime
- piękny soundtrack
- seiyu

czytam zarówno mangę i oglądam nowe odcinki; trudno się zdecydować. Szczególnie, że anime to [prócz fillerów] wierna kopia mangi nie tak jak np. FMA itd itp.

#91 Azumi

Azumi
  • Goście

Napisano 20 listopad 2007 - 22:46

Z jednej strony manga bo więcej rzeczy jest tam wyjaśnione, jest się zawsze do przodu, a z drugiej anime fajnie są pokazane różne sceny (min.walki) są fajne scenki potrzebne do amv. Ale jeśli już miałabym się na któreś z tej dwójki zdecydować to chyba wzięłabym anime wole oglądać niż czytać

#92 Eti

Eti

~fan

• User
  • PipPip
  • 265 postów

Napisano 21 listopad 2007 - 00:33

Ja też mam podzielne zdanie. W mandzie nie ma fillerów, jest fajna kreska, wychodzi szybciej i wszystko pięknie, ale w anime kiedyś też było "to coś". O wiele lepsze sceny z humorem, a o walkach nawet nie wspomnę. Wkurza mnie przeciąganie akcji na siłe, ale rekompensują się np. dobrą walką. Jakby nie patrzęc, trudno określić co lepsze. Jestem na bieżąco z mangą i z anime, to chyba najlepsze rozwiązanie :D

#93 krzymaj

krzymaj
  • Goście

Napisano 22 listopad 2007 - 13:11

szczerze powiem że i anime i manga mają swoje dobre strony ...

W mandze można pokazać to co nie można by było pokazać w anime..

ale ... no właśnie czy wiecie ze w mandze nie ma tych tzw. "upychaczy" które pojawiły się w anime ..chodzi mi o odcinki 136-219 ..przez to manga trochę straciła w moich oczach...
no bo wiadomo gdzie leży wioska Dzwieku ? Trening Hinaty i jej nowe techniki ? dlacze Gaara się ostatecznie zmienił na lepsze ?Czemu i co doprowadziło że Sakura została medical ninjia?
W anime zostało to wytłumaczone.... dlatego i jedna i druga forma przekazu ma swoje dorbre i złe strony ...

#94 Pest

Pest

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisano 22 listopad 2007 - 23:37

Z jednej strony manga bo więcej rzeczy jest tam wyjaśnione, jest się zawsze do przodu, a z drugiej anime fajnie są pokazane różne sceny (min.walki) są fajne scenki potrzebne do amv. Ale jeśli już miałabym się na któreś z tej dwójki zdecydować to chyba wzięłabym anime wole oglądać niż czytać

Zgadzam się w zupełności. Fakt, w mandze wiadomo o wiele więcej, ALE w mandze nie ma po pierwsze walki, po drugie muzyki, a po trzecie wygodniejsze i łatwiejsze (ja czytałam mangę w internecie po ang ^_^ a najnowsze chaptery już będę po polsku ) jest ogladanie. Prawda, ilość fillerów może przerazic. Ja wybieram mangę (ten głód wiadomości!!!), choć anime jest ogólnie mi bliższe.

#95 TJW

TJW

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 851 postów

Napisano 23 listopad 2007 - 10:34

nie ma po pierwsze walki

co? przecież właśnie trwa jedna

dlacze Gaara się ostatecznie zmienił na lepsze

po walce z Uzumakim zrozumiał, jak ważna jest przyjaźń miłość itp. oraz, że ninja zyskuje swoją prawdziwą siłę, gdy walczy dla kogoś bliskiego, dla mnie to dobre wytłumaczenie

Trening Hinaty i jej nowe techniki ?

niezbyt ważna dla fabuły postać, więc po co Kishimoto miał dla niej wymyślać jej własne techniki?

#96 Kuba793

Kuba793
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2008 - 17:43

Manga:
+Orginał autora
+Fabuła jest o ok.1 przed anime
+Fajnie sie czyta
-walki
-czarno-biała ;/

Anime:
+Walki
+Wszystko sie rusza
+Muzyka
-Przedłużanie
-Fillery(nie chiałbym byc w skórze tych co oglądają anime od prawie początku ukazywania sie w TV) ponieważ przez ponad rok czekali na kolejny odcinek a tu kolejny beznadziejny Filler

Trudno porównac mange i anime to i to ma plusy i minusy, chodziaż bardziej czekam na kolejny chapter niż odcinek anime

#97 turin turrember

turin turrember

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisano 09 styczeń 2008 - 20:56

Jak dla mnie manga jest lepsza:P staram sie wprawiać w rysowaniu wiec jest nieocenionym dla mnie źródłem:P a tak już na serio:

Manga:
+ ładna kreska (większości przypadków)
+ fajnie sie czyta:P
+ brak filarów
+ ciekawe przestawienie walki
- pojawia sie tylko raz na tydzień i do tego ma mało stron:P
- czasami mało czytelne rysunki

Anime:
+ w kolorze
+ ruch postaci:P
+ lepsze wykonanie walk
+ dźwięk
- filary
- czasem nudząca kompozycja i przedłużanie jakiejś rozmowy zamiast dać już oczekiwana walkę.

#98 Kira

Kira
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2008 - 21:18

Według mnie również manga jest lepsza,ponieważ szybko się ją czyta i nie dłuży jak w anime,walki nie trwają kilkanaście chapterów jeszcze jest ładnie zrobiona narysowana.A anime też jest fajne,ponieważ widać ruchome postacie z głosem,świetny kolor.Mimo wszytsko manga jest lepsza.

#99 Stalker

Stalker

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 491 postów

Napisano 09 styczeń 2008 - 23:21

Ja jeżeli oglądam anime to oczywiście, że z napisami bo :
a) nie znam japońskiego,
b) dubbing strasznie mnie wku...a .
A ty Progeusz jak mniemam znasz japoński aby epki oglądać bez tłumaczenia, jeżeli tak to respekt.

Co się zaś tyczy tematu to przychylam sie raczej do mangi. Być może dlatego, że to właśnie na nią wcześniej natrafiłem, dopiero po jakimś czasie zacząłem oglądać anime.

Sądzę tak jeszcze dlatego, że w anime jest za dużo fillerów, które strasznie mnie denerwują. Ponad to często zdarza się że można mieć zastrzeżenia to grafiki i do tego, że niektóre sceny są nadmiernie przeciągane.

W anime lubię zaś przede wszystkim walki, często zdarza się, iż są one bardzo dobrze uzupełnione ( w stosunku do mangi) np. walka Lee z Gaarą. Jedyną walką która mnie naprawdę zdenerwowała to starcie Saska z Dresem w dolinie końca, to kilkukrotne podnoszenie sie Naruto w sytuacji kiedy powinien już odpaść jest fajne za pierwszym razem a nie gdy następuje 3 czy tam 4 razy to już kaszana.

#100 Mightnight14

Mightnight14
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2008 - 00:21

Manga:

Oryginał fabuły bez żadnego koloryzowania itd. +
Ładna kreska +
Brak fillerów +
Bardzo przyjemnie się czyta +
Nie zanudza tak często jak anime +
Komiks wszędzie można wszędzie wziąść i przeczytać ;p +
Nie ma takiego wyobrażenia walki jak w anime -

Anime:

Walki +
Dźwięk+
Animacja +
Duuuużo niepotrzebnych zapychaczy -
Przeciąganie nie potrzebnych scen -
Kreska owiele brzydsza niż w mandze -

#101 Ryo

Ryo
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2008 - 21:50

Anime - wole ponieważ jest muza , ładna animacja itp.

#102 Control

Control
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2008 - 22:03

Anime - wole ponieważ jest muza , ładna animacja itp.

Ryo, może trochę bardziej "wyczerpująca wypowiedź"? xd

Manga i anime mają swoje plusy i minusy, ale jednak wolę mangę. Nie dlatego, że fabuła porusza się szybciej, ale dlatego, że lubię "animować" mangę w mojej głowie - ćwiczę wyobraźnie.
Jasne, anime wcale nie jest złe - soundtracki czy seiyu są naprawdę wspaniałe i dzięki temu prawie każdy odcinek jest wspaniały -,jednak nikt się nie śpieszy i cały odcinek jest o tym, co w mandze było pokazana na dwóch, trzech stronach - to denerwuje mnie najbardziej.

#103 Sharingan***

Sharingan***
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2008 - 22:16

Jest to dla mnie trudny wybór ponieważ oglądam anime na bieżąco 41 odc. Shipa ( jutro kolejny ) a z mangą mam styczność tylko przetłumaczoną przez fanów bo nie za bardzo znam sie na angielskim :P

Anime

Plusy:

+fajnie sie ogląda
+walki są efektowniejsze niż w Mandze ( nie wiem czy komuś podoba sie walka pokazana na obrazkach)
+fajna kreska
+oprawa muzyczna
+głosy bohaterów ( fajnie sie słucha wymowę technik itp. )

A teraz minusy:
-anime jest trochę zacofane w porównaniu do mangi

Manga

Plusy:
+fajnie sie czyta
+wszystko na bieżąco
+więcej szczegółów niż w mandze

Minusy:
-(dla mnie i dla wielu innych duży minus tłumaczenie tylko po angielsku. No jest też Polska manga Naruto ale strasznie w tyle

To już chyba wszystko więc zdecydowanie wole Anime

#104 Wyczesany_Bóbr

Wyczesany_Bóbr
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2008 - 22:44

Chyba wiem dlaczego niektórzy ludzie uważają że walki w mandze są bardziej efektywne.
Może i w Anime są super efekty (wybuchy, hektolitry krwi, latające we wszystkie strony odrąbane kawałki ciała [no może z tym ostatnim deko przesadziłem xD]) ale przynajmniej walki nie toczą się tak wolnym tępie jak w anime (szczególnie w shipuudenie). 5 min walki potem 20 min wyjaśnień i może na dokładkę tak z 10 min retrospekcji.

[ Dodano: 13-01-08, 20:48 ]
A właśnie, co ty mówisz że Polska manga jest w tyle? ja na kompie mam wszystkie chaptery, od momętu gdy kończy sie odcinek 39 shipuudenu, po POLSKU :P. Za każdym razem kiedy wychodzi chapter w wersji angielskiej po krótkim czasie pojawia się polska wersja.

#105 Kosmiczny

Kosmiczny

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 14 styczeń 2008 - 00:29

Może i w Anime są super efekty (wybuchy, hektolitry krwi, latające we wszystkie strony odrąbane kawałki ciała [no może z tym ostatnim deko przesadziłem

Ja tylko nieśmiało wtrące, że to w mandze jest więcej krwi i latających członków. :P