Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

Manga Czy Anime

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
200 odpowiedzi w tym temacie

#141 shannari

shannari
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2008 - 11:32

ogółem wole anime, [...] Anime z jasnych powodów-fajnie dopasowana muzyczka, [...] Robi się klimacik :)

A właśnie mnie dobiła doszczętnie ta muzyka D: Taka beznadzieja że nie wiem + fillery - poprostu zrezygnowałam z anime całkowicie.
Już obliczałam kiedy mniej-wiecej bedzie walka Sasa z Deidarą ale skoro wsadzają takich wyssanych z palca postaci [nowa piątka fajnych ludków] to to nie ma co obliczać wogle O_o Za jakiś czas moga jeszcze wsadzić jeszcze jakies fajne + tony fillerów - o ludzie, by była zieja.

#142 Sonrisa

Sonrisa

~fan

• User
  • PipPip
  • 114 postów

Napisano 23 kwiecień 2008 - 13:39

Zdecydowanie wolę mangę.
Jest sporo powodów, dla których uważam, że manga jest lepsza od anime. Głównym czynnikiem jest to, że manga jest, jakby to określić... 'oryginałem'. Ukazyje nam fabułę tak, jak twórca sobie ją wyobraża, bez żadnych zbędnych elementów. Akcja toczy się dynamicznie, płynnie, bez zbędnego przedłużania. Ma większy wpływ na odbiorcę IMO, ponieważ każdy może sobie wyobrazić daną scenę i bardziej 'wczuć się' w fabułę. Odbiorcy mogą interpretować walki na swój sposób - sami muszą sobie wyobrazić dany cios, unik etc. Wielką zaletą jest również to, że Kishimoto ma naprawdę ładną kreskę, trzyma wysoki poziom pod względem graficznym. Można łatwo zauważyć, jak bardzo się rozwinął od początku swojej działalności nad "Naruto". Z każdym chapterem kreska jest coraz lepsza i lepsza. Zaletą mangi jest również to, że nie ma żadnych nieścisłości i braków w przebiegu fabuły -> chodzi mi tutaj np. o brak Kakashi Gaiden, czy usunięcie kwestii "Sasuke... Nie wchodź tam..." [ http://www.onemanga.com/Naruto/224/12/ ] w anime, a może okazać się to ważne dla dalszego przebiegu fabuły. Jak wiemy, wycięcie tych scen zostało spowodowane brakiem możliwości określenia seiyuu Obito [ ze wględu na prawdopodobieństo Tobi = Obito], czy tego tajemniczego głosu. Niby błahostka, ale IMO jest to całkiem ważna kwestia. No i jeszcze jeden, trochę mniej ważny powód - okładki chapterów oraz dopiski Kishiego przy nich. Dla mnie ma to znaczenie, ponieważ te dopiski mangaki mogą nam wiele sugerować na temat danej postaci, przedstawiają nam myśli autora.
Do wad mangi można zaliczyć to, że czasami trudno połapać się w przebiegu walki. Bywa, że trzeba się nieźle zastanowić, aby zauważyć w jaki sposób ktoś został zaatakowany, jak ktoś zrobił unik itp. Z powodu braku kolorów trudne może być określenie, co dokładne autor chciał nam ukazać.

Anime w Classic'u trzymało niezły poziom IMO. Ale to, co robi w Pierrot w Shippuudenie jest tylko złą reklamą dla mangi. Podczas gdy poziom mangi stale wzrasta, to anime jest coraz gorsze. Coraz rzadziej możemy oglądnąć jakiś dobry odcinek, z ładną kreską i animacją. Swoją przygodę z "Naruto" zaczęłam od anime. W kilka dni oglądnęłam pierwsze ~100 odcinków, a potem z niecierpliowścią oczekiwałam tydzień po tygodniu na następny ep. Naprawdę mnie wciągnęło, a tu nagle pojawiły się fillery =.='. Wytrzymałam jakieś 20 odcinków, a potem przerzuciłam się na mangę. Dla prawie każdego fana fillery to coś strasznego i właśnie to jest jedną z większych wad anime. To aż zniechęca człowieka do serii. Wkurzać może również to stałe przedłużanie oraz miejscami beznadziejna kreska [krzywe twarze itd.]. Niektóre sceny z mangi, które miały olbrzymi potencjał i mogły być ukazane bosko przez studio Pierrot, zostały poprostu fatalnie ukazane. Te czynniki spowodowały, że anime już nie wywołuje u mnie takich emocji, oglądam je tylko z ciekawości, dla efektów specjalnych.
Anime ma również swoje plusy. Napewno można zaliczyć do nich, że postacie 'mają głosy'. Większość seiyuu z Naruto jest naprawdę świetna i stwarza to odpowiedni klimat. Podkłady muzyczne są zazwyczaj odpowiednio dobrane, co umila nam oglądanie. Plusem jest również animacja oraz efekty specjalne [w mandze trzeba sobie to wszystko wyobrazić].

Reasumując -> manga trzyma wysoki poziom, a Pierrot popełnia coraz więcej głupich i niewybaczalnych błędów, co sprawia, że anime jest na obecną chwilę raczej na kiepskim poziomie. Dlatego manga jest IMO lepsza.

#143 666MzR666

666MzR666
  • Goście

Napisano 06 maj 2008 - 10:55

Sporadycznie przeglądam Mangę. Nie chcę poznawać szczegółów bo głupio by mi się oglądało gdybym wszystko wiedział. Jakby nie patrzeć to moja przygoda z Naruto zaczęła się przez Jetix, chociaż pierwsze odcinki widziałem chyba ze 2 lata wcześniej :D. Dopiero w TV mi się spodobało.

Mi w Mandze przede wszystkim brakuje kolorów (pewnie jest i kolorowa, ale nie chce mi się szukać :D). Chociaż faktem jest, że jest ona bardziej oryginalna. Ale czasami przydają się pośrednicy, którzy poprawią parę rzeczy.

#144 Azumi

Azumi
  • Goście

Napisano 06 maj 2008 - 13:27

Z początku oglądałam anime a do mangi nawet niezaglądałam ale będąc u kumpla dorwałam jedną z części naruciaka i od tamtej pory (no może od czasu do czasu) nie oglądam anime. Zresztą manga jest oryginałem-a to już coś, więcej jest w niej pokazane walk itp. i ogólnie jest lepsza

#145 Kghan

Kghan

~fan

• User
  • PipPip
  • 141 postów

Napisano 06 maj 2008 - 16:07

Manga>Anime

Wczesniej moja opinia, roznilaby sie na pewno, od obecnej, ale jednak Shippuuden zrazil mnie, ogladam go, tylko z ciekawosci co sie dzieje tam i z przyzwyczajenia juz.

W Anime fillery az tak mi nie wadza, ale te ich powykrzywiane facjaty i nie regularne formy ciala, moga z czasem zbrzydnac, ale czasem to jest nawet smieszne.

Z sama pierwsza seria, mialbym problem, bo jest o wiele lepsza od Shippuudena.

Ale jednak nadal manga>anime, w koncu manga, to oryginal i tworzy go tworca dziela.

#146 Kuba793

Kuba793
  • Goście

Napisano 17 maj 2008 - 23:19

Mi w Mandze przede wszystkim brakuje kolorów (pewnie jest i kolorowa, ale nie chce mi się szukać :D). Chociaż faktem jest, że jest ona bardziej oryginalna. Ale czasami przydają się pośrednicy, którzy poprawią parę rzeczy.

Kolorowe strony z mangi można znaleźć na przynajmniej 3 stronach. Jak chcesz moge ci wysłać linka na pw ;D. Warto zobaczyć,bo wygląda lepiej niż w anime.

IMO manga>anime. W mandze nie przedłużają, i napewno nie będziesz wiedział co będzie na 100% w next week (chyba, że spoilerki przejrzysz xD)

#147 Ino Yamanaka

Ino Yamanaka
  • Goście

Napisano 17 maj 2008 - 23:39

Dla mnie i to, i to ma swoje zalety i wady. W anime - fillery, często niedopasowana muzyka. W mandze - wiadomo, komiks to nie ten klimat... u mnie zaczęło się od anime, ale lubię i to i to. Na pewno nad anime nie trzeba się wysilać, bo masz polskie napisy i koniec - a manga jest po angielsku. Z drugiej strony, manga jest (przynajmniej wg mnie) ciekawsza. Ciężko, czytając mangę, specjalnie emocjonować się anime, bo wiesz co będzie albo fillery, niezbyt ciekawe. Ale gdybym miała wybierać - manga.

#148 Doli

Doli

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisano 18 maj 2008 - 16:14

stanowczo manga a to dlatego ze mamy wszystko dokładnie powiedziane a w anime czasami coś tam zmienią...anime jest za wolne jak łaczą tak w jednym odcinku jakieś 1,5 chaptera a lepiej by było jak by było np,2 ale w anime lepiej sie ogląda rożnego rodzaju walki chociaż walka np. Naruto KM4 Vs Oro według mnie była trochę źle zrobiona ale to takie moje zdanie

#149 Rzepczak

Rzepczak
  • Goście

Napisano 18 maj 2008 - 19:51

Na całej linii jestem za mangą. Po pierwsze nie ma fillerów. Po drugie wszystko pokazane jest dogłębnie. Po trzecie manga idzie od samego kishiego i nie ma tam niczyich przeróbek typu: cenzura, marne dialogi... Czasem tylko w polskim tłumaczeniu (wykonanym przez jpf) głupio brzmią nazwy niektórych technik np.: rasengan- wirująca sfera, sishi rendan - lwia gra na cztery ręce. Po tym ostatnim to nie mogłem dojść do siebie ze śmiechu przez czas dłuższy.

#150 mateusz_HYUGA 8

mateusz_HYUGA 8
  • Goście

Napisano 30 maj 2008 - 21:35

Manga jest lepsza ponieważ:
-przekazane są ciekawsze wydarzenia
- trzyma się prawdziwych faktów
- centralnie widac postacie

MANGA RZĄDZI

#151 Karko

Karko
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2008 - 22:52

Mysle ze manga jest leprza poniewasz tam sa leprze i ciekawsze wzdarznia!
Oczywiscie czytalam Anime ale nie podobalo mi sie i w tej chwili to juz dawno skaczylam czytac mange, jednak ten temat mnie zachecil do przeczytania anime wiec ide czytac pa :p!!!
Zapewne zajmie mi to cala noc :D

#152 Pani_Duza_Ka

Pani_Duza_Ka

~fan

• User
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 17 czerwiec 2008 - 00:09

Oczywiscie czytalam Anime

o.O

do przeczytania anime

wtf oO
Ogólnie manga jest lepsza, bo nie zawiera zbędnych wydarzeń, trzyma się jednego ciągu, choć w anime jest dynamika kolor.
Nie wiem... dalej ->

Manga jest lepsza ponieważ:

trzyma się prawdziwych faktów

prawda prawda, jak napisałam powyżej trzyma się jednego celu nie jest rozlazła

ie ma tam niczyich przeróbek typu: cenzura

to też idzie na + i to bardzo, mamy przed sobą oryginał przez nikogo nie przerobiony co cieszy oczy ^^
no ale...
w anime moje uszy słyszą zajefajną klimatyczną muze
w sumie manga rock xD

#153 Ikisa

Ikisa

~fan

• User
  • PipPip
  • 186 postów

Napisano 18 czerwiec 2008 - 02:56

Przez to, że jakość anime pogorszyła się przez zmianę animacji i inne, wybieram mangę. Po pierwsze, nie ma zbędnych informacji, CHOĆ w fillerach też można się było dowiedzieć paru rzeczy... Jednakże przede wszystkim dlatego, że anime shippuuden na psy zeszło, wybieram mangę. Dodatkowym plusem jest akcja - w mandze w miarę szybko dowiadujemy się o newsach w świecie Naruto, a nie tak jak poszczególne odcinki anime są przegadane w stylu: "Sasuke, Sasuke! Naruto! Sasuke! Naruto, ka? Sasuke!" itp ;]

#154 Esey

Esey
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2008 - 17:37

Mangi jakoś nigdy nie czytałem..widziałem tylko mange Bleacha 1 odcinek...ale jakoś mi nie podchodziło...lepiej mi sie ogląda Anime..choć wiele osoób mówi ze Manga jest owiele lepsza..Tez sie zgadzam z Megari..ja zawsze na początku anime..Tak saamo było z Bleach'em jak zaczałem oglądać anime to zobaczyłem mang ei zupełnie co innego...

#155 pawlixon

pawlixon
  • Goście

Napisano 24 październik 2008 - 20:09

Zdecydowanie wolę Anime,bo można usłyszeć głos postaci.Czego się nie znajdzie w
Mandze.

#156 Ayone

Ayone
  • Goście

Napisano 25 październik 2008 - 14:04

Dla mnie praktycznie niema roznicy lubie i anime i mange ale jezeli sie przypatrzysz to w anime niektore postacie sa innaczej narysowane np. Sakura :)

#157 jaro

jaro

~artificial intelligence

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14262 postów

Napisano 03 listopad 2008 - 19:10

Manga trzyma się głównych wątków, nie ma przedłużania (fillerów), wszystko jest na swoim miejscu. Anime zaś wprowadza owe fillery, zmienia fabułę w stosunku do mangi i w jednym epku zawiera się jej może 1,5 do 2 chapów. Na plus jednak trzeba zaliczyć muzę, która robi klimat, głosy ulubionych postaci i niekiedy bardzo dobrą kreskę. Jednak to za mało i mój głos idzie na mangę, która jest lepsza, w trzymaniu się fabuły i faktów.

#158 Run_EMs

Run_EMs
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2008 - 21:11

Jak dla mnie anime ponieważ w mandze nie ma tych efektownych walk i scen śmierci,wykonywania jutsu oraz tej płynności,ale za to manga troche wyprzedza anime i za to plus.

#159 Jiraya

Jiraya

Waleczny Bóbr

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2701 postów

Napisano 04 grudzień 2008 - 21:17

W anime mamy wszystko w kolorach, jest świetna muza, dająca klimat i dynamika, niestety jest przedłużanie, znienawidzone fillery, za to manga trzyma sie faktów ale jest bez ruchy etc. Mimo to mój głos idzie na Mange

#160 hosanna

hosanna

~fan

• User
  • PipPip
  • 281 postów

Napisano 04 grudzień 2008 - 22:05

Dla mnie manga jest jak "biblia" ;P. Po pierwsze jest glosem autora wiec jedyna i orginalna forma, a po drugie kreska, ktora jest rysowana mi sie bardziej podoba i nadaje jej takiego ciekawego charakteru a niejednokrotnie jest znieksztalcana w anime, po trzecie lubie jak wszystko jest czarno biale bo potem bonusy w postaci kolorowych stron smakuja lepiej ;). choc powiem ze w anime bardzo fajnych soundtrackow mozna uswiadczyc i tu daje na plus.

#161 Fuuton

Fuuton
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2008 - 17:12

Oczywiście, że manga ponieważ w anime niektóre sceny mogą byc zacenzurowane, w anime mamy to co autor chciał pokazac a nie to co przerobili goście od anime. I mangi jest zawsze szybciej z fabułą niż anime co dla mnie jest plusem

#162 Yaiba1989

Yaiba1989
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2008 - 16:28

Mangi nie czytałem i puki co nie zamierzam :P.

Ale stawiam na mangę,

+Są wątki które w Anime są mało wspomniane lub wcale np Kakashi gaiden
+Pierwozór :D
+nie ma typowych wpadek :P
+Skarbnica Wiedzy
+Wolność od słowa Dattebayo (owszem jest ale nie słychać :D) http://www.youtube.c...feature=related

-Czarno białe :P nie za bardzo lubie czytać co jest dużo Czarno białego bo mi coś takiego wychodzi :P http://szkola.nsk.ne...ludzenia/z7.gif http://c3.wrzuta.pl/...udzenia zpirala (prawie jak Mangekyou Sharingan :P )
-Przyjemnosć kosztuje :P
-trochę wszystko to wolno trwa :D

#163 Geminiman

Geminiman
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2008 - 17:40

Zdecydowanie wolę anime bo w wszystko wygląda lepiej w kolorach oraz jest ruch i odgłosy. No i mam uraz z młodości do tych książeczek z obrazkami dla dzieci. Mangi nie neguję, ale animacja lepiej do mnie przemawia. Co do kreski i animacji w Shippuudenie nie mogę się niczego przyczepić, bo po zobaczeniu tych potworków z Cartoon Network nic mnie już nie zaskoczy.

#164 Tewon

Tewon
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2009 - 23:26

Manga jest lepsza ma wiele + ale tez minusow
Jesli manga by byla skonczono (oby nie byla) xD
Ale jesli to moze ale ni jestem pewien i przypuszczam ze Manga by byla Anime
A tak wogole to Anime zbiza sie do postepowan mangi ;]
moze i to nie prawda ale takie same sceny zaczynaja byc co w tym odcinkach Mangi
Wiec Anime zbiiza sie do dotychczasowej mangi wielkimi krokami

..........

#165 Uchicha ???????

Uchicha ???????
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2009 - 15:41

Zdecydowanie wole anime. Porusza się obraz, postacie mają głos, jest bardziej dynamicznie. Jak oglądałem mange to w ogóle nie czułem emocji. Nie wiem czemu wy to oglądacie. Chyba tylko z tego powodu że nie możecie doczekać się kolejnego odcinka anime. No cóż mangi jest niestety więcej niż anime.

#166 Mario

Mario
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2009 - 15:53

Oczywiście, że Manga.

O ile pierwsza seria anime jeszcze przez pierwszą połowę trzymała poziom, to późniejsze fillery ją dosłownie zarżnęły. Shippuuden. Nie wiem, czy mogę się wypoiwadać, bo widziałem jedynie około 20 pierwszych odcinków zanim z grymasem niesmaku rzuciłem ją w cholerę. Tragicznie wlecąca się historia, tłumaczenie wszystkiego, przegadanie, przegadanie, przegadanie!!! Co rusz jakaś sytuacjia dobijała mnie brakiem logiki. Dialogi powalały miernością. O kwiatkach takich jak np. lot supermena, czyli lewitowanie postaci w powietrzu z lecącymi do tyłu drzewami w tle miast tradycyjnego skakania od gałęzi do gałęzi nawet nie wspominam. No i fillery jak słyszałem wróciły. Dziękuję bardzo.

W mandze przynajmniej coś się dzieje, nie ma zapchajdziur co pięć sekund, nie ma wodolejstwa i różnych bzdurnych rozwiązań.

#167 Jiraya

Jiraya

Waleczny Bóbr

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2701 postów

Napisano 25 styczeń 2009 - 16:47

A ja wole anime, bo w madzne nie zawsze wszystko widać, oczywiście w anime mamy przedłużanie, fillery, ale anime nadaje danej serii klmat, dzieki głosom postaci, dźwiekami i kolorami :>

#168 Spike

Spike

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1825 postów

Napisano 25 styczeń 2009 - 17:47

Manga, naturalnie.
W mandze mamy tylko to, co bezpośrednio autor chciał nam przekazać, a nie interpretacja (zwłaszcza, kiedy dokonuje jej taki fail jak Pierrot). Poza tym: brak cenzury, brak fillerów, duuużo mniej zbędnych scen i wodolejstwa.

Nawet sceny które mi się bardzo w mandze podobały i wobec których sądziłem, że będę bezkrytyczny, w shitpuddingu mnie po prostu odrzuciły kiepską realizacją i tanim efekciarstwem.

No i nie zdarzyło mi się zasnąć czytając mangę Naruto, a oglądając shippuden i owszem.

(Niewiele brakowało a napisałbym posta porównującego ogól mang i anime, na szczęście w porę zauważyłem że to dział "O Naruto", jak widać u góry nie wszystkim się to udało -_-)

#169 Puty

Puty
  • Goście

Napisano 03 marzec 2009 - 14:02

Rany, ale anime ssie. Odkurzając Naruta obejrzałem aktualnie sagę z Sorą i walki z Hidanem i Kakuzu. O dziwo więcej przyjemności przyniosły mi fillery x/. Potyczki z Akatsuki były przeciągane do granic absurdu. Jedyna fajna rzecz to fajny, dynamiczny opening, trochę ukazujący Shikamaru jako główną postać wydarzeń.
PS. Poza tym... Może się mylę, ale czy w mandze nie było czasem czego zbierać z Kakuzu? Tymczasem tutaj po ataku, ciało opadło na ziemię w jednym kawałku.
Manga daje radę, a ostatnio przeżywa drugą młodość. Tak trzymać Kicha!

#170 Cthulhoo

Cthulhoo

4ever 17

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5835 postów

Napisano 03 marzec 2009 - 14:08

Zdecydowanie manga. Anime oglądam tylko z przyzwyczajenia i często ponad połowę przewijam. W mandze jest akcja, jest dramatyzm. W anime jest nuda, głupota i nachalnie wciskane nam tanie efekciarstwo. No i to przedłużanie na potęgę zbędnymi scenami, fillerami i innym crapem. No i kreska i animacja pozostawia wiele do życzenia.

#171 Pawcio

Pawcio
  • Goście

Napisano 03 marzec 2009 - 16:12

Oczywiście, że manga. W przypadku "Naruto" nie ma innej odpowiedzi:P Tym bardziej po tym, co ostatnio serwuje nam Pierrot. Fakt, muszę przyznać, że zacząłem od anime, ale głównie dlatego, że jest przystępniejsze(to był w ogóle mój pierwsze kontakt z mangą/anime). Od rozpoczęcia się "wielkiej serii fillerów" przekonałem się do mangi i tak już pozostało. Odcinki 1-130 jeszcze były dość dobre, ale później seria podupadła. Jeśli ktoś jeszcze nie widział mangi, to może mu się spodobać, ale jak już zobaczy o ile wersja komiksowa jest lepsza, to do anime już nie wróci. Tak jak ja:) Od połowy arcu z Hidanem i Kakuzu już anime nie oglądam, tylko obserwuję temat o nowych odcinkach. Jak zaczną się pojawiać oceny powyżej 2/10, to może wrócę do starych przyzwyczajeń;)

#172 VVashabi

VVashabi

~random

• User
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 08 marzec 2009 - 01:18

W anime cenię sobie niektóre seiyu oraz muzykę. Kreska jak kreska, czasem lepsza czasem gorsza. W Naruto nie zachwyca ale też nie razi.
W mance najbardziej nie lubię tego, że za szybko się ją czyta;p
Moja przygoda z Naruto zaczęła się od anime i myślę, że gdybym miał zaczynać od mangi to by mnie za bardzo nie zainteresowała.

#173 Rubeus

Rubeus
  • Goście

Napisano 09 marzec 2009 - 21:04

I anime i manga mają swoję plusy.

Swoją przygodę zacząłem od anime i dobrnąłem tak do Shippuudena, gdzie zdecydowalem się poczytać mangę od początku. Miło było zobaczyć, że anime jest w tak dużym stopniu odwzorowaniem treści mangi. Kiedy anime wlokło się na fillerach dotyczących młodego mnicha, na którym eksperymentował tatuś, przegoniłem anime i zacząłem czytać dalej. Teraz kiedy jestem już na bieżąco z mangą i anime, wyczekuje końca fillerów, co jest bardzo dobijające. Pocieszam się jedynie tym, że to już przynajmniej nie ta masakra, która miała miejsce w podstawowej wersji Naruto po starciu Naruto vs Sasuke. Generalnie, gdy mamy do czynienia z głównymi wątkami autorzy miło zaskakują rozbudowaniem scen o jakieś dodatki, oczywiście mowa tu o tych nie przesadnych "dodatkach".

W anime na przedzie wybija się soundtrack, który mnie powala i jest genialny, a już to, co można usłyszeć w Shippuudenie to w wielu przypadkach arcydzieło. Kreska jest również ładna, a napewno poprawiła się w stosunku do pierwszych odcinków. Dłużyzny i przeciąganie jest dobijające, aczkolwiek mozna się przyzwyczaić. Dlatego wybieram ANIME jako uzupełnienie wszelkich luk (dodatkowe doświadczenia zmysłowe).

#174 Teknometalman

Teknometalman

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisano 29 marzec 2009 - 00:37

Uważam, że warto zarówno zapoznać się z mangą, jak i z anime. Manga jest po prostu świetna i chyba nikogo nie trzeba do niej przekonywać. A anime świetnie się ogląda. Jeśli nie macie ochoty na fillery, to po prostu ich nie oglądajcie. Poza tym ma naprawdę świetną muzykę.

#175 Collision

Collision

Botan is Love

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2430 postów

Napisano 29 marzec 2009 - 20:33

Dzisiaj 23:37

Jakim cudem masz taki czas???

Co do porównania-fillery rujnują anime razem z przedłużaniem.
Manga Rules!!!