Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Czy Naruto wzmaga agresje u dzieci-młodzieży?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
375 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy Naruto wzmaga agresje u dzieci/młodzieży? (180 użytkowników oddało głos)

Czy Naruto wzmaga agresje u dzieci/młodzieży?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Micek

Micek
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 15:31

Chciałbym tu poruszyć temat czy według was Naruto wzmaga agresje u dzieci albo młodzieży? Pisze to bo jak zajżeć tak głebiej w sens Naruto można uznac, że Naruto jest w pewnym sensie agresywne. Oczywiście Naruto uczy również przyjaźni,zaufania,wiary w siebie. Co o tym myślicie? Czy po waszym lub rówieśników zachowaniu można wywnioskować, że Naruto wzmaga agresje?

Omg... Czuje się jak gierych w przemuwieniu. Ale myśle że bedzie to ciekawy temat ;>

#2 Yamada

Yamada

~random

• User
  • Pip
  • 71 postów

Napisano 27 czerwiec 2007 - 15:59

Heh całkiem dobre pytanie,lecz obawiam się iż nie znajdziemy na nie odpowiedzi.Każde dziecko inaczej odbierze to co widzi.Jeśli jest dobrze wychowane,poinformowane to ono wie,że to tylko telewizja,nie dzieje się naprawdę i nie należy tego co tam widzi powtarzać.No więc pytanie czy wzbudza agresje? Zależy czy mamy do czynienia z wersją z jetixa, czy z oryginałem.Jak wiemy jetix cenzuruje większość (a jeżeli nie całość ^^") scen,które miałyby na dzieci jakiś wpływ.Więc sądzę iż w Polsce nie mamy się zbytnio o co martwić ( bo przecież 8-latek nie będzie ściągał z internetu Naruto w oryginalnej wersji z napisami ^^") a czy zagranicą? Nie wiem XD Podsumowując,moim zdaniem Naruto nie wzmaga u nikogo żadnej agresji,wszystko ma swój cel i nikt nie robi niczego bez powodu (są wyjątki ^^)

#3 riposta__

riposta__
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 16:00

haha xD piekny temat xD

tak ja osobiscie latam po moim osiedlu i wymachuję nożem do sera. Strzezcie sie blokersi! Riposta nadchodzi!
Oprócz tego na kazde zle spojrzenie reaguje prawym sierpowym, dizeki naruto pokochalam lamac kosci przeciwnikow i dostrzegac spiski na moje miasto w kazdej intymnej rozmowie starszych pan w autobusie.

Reasumujac- nie, nie sadze, zeby Naruto wzmagal poziom agresji:)

#4 Micek

Micek
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 16:10

Hmm... twoje argumenty Yamada są Ok. Ale patrząc że 25% ludzi jest troche "nieogarnietych" tzn.niewychowani. :p Wiec można sądzić że Naruto jednak wzmaga agresje.

#5 Yozen Mari

Yozen Mari
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 16:50

Hmmm... no cóż jak to się mawia "punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia" Każdy ma swoje zdanie na ten temat. Wiadomo przecież że jakiekolwiek anime gdzie pokazane są walki tego typu co w Naruto można odebrać za agrsywne (m.in. dzieci biegające po podwórku i rzucające w siebie plastikowymi shurikenami) ale anime to ma także inne przesłanie, no wiadomo przyjaźń i te inne sprawy. Jednak jedno muszę przyznać że odkąd miałam do czynienia z Hidanem to za dużo przeklinam X3. No ale wracając do tematu to ja przynajmniej sądzę że Naruto nie wzmaga agresji u jakiejkolwiek grupy wiekowej (biorąc pod uwagę przynajmniej to że dzieci oglądają znacznie bardziej agresywne i całkowicie pozbawione sensu programy, o grach komputerowych nie wspominając...).

#6 Hotora

Hotora
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 16:59

Pewnie że TAK. Tak samo jak Power Rangers, TMNT, Superman czy nawet Tom i Jerry. Ale na szczęście Naruto ma dużo pozytywów.
1. Bohaterowie Naruto nie są tak płascy i sztywni jak w bajkach z USA.
2. Główny bohater Naruto jest "dobry" i walczy "o słuszną sprawę".
3. W Naruto zawartych jest dużo dobrych motywów i starych prawd np.: "ciężka praca się opłaca", "czyny znaczą więcej niż słowa" i "walczyć trzeba do końca". Pośrednio kształtuje moralność widza, wychowuje go i uczy. A taka jest właśnie rola bajki.

A dzieciaki będą szaleć zawsze. Ale zawsze lepiej, żeby udawali "odważnych i dobrych ninja", którzy mają ludzkie cehy niż jakieś super-duper-niewiadomo-co czy brygadę terrorystów z CSa.

#7 Zentshin

Zentshin
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 17:07

Zależy jak się na to spojrzy. Małe dzieci potrafią płatać figle. Nie wiedzą co jest dobre, a co złe. Czasami przez swoje wygłupy mogą wyrządzić wiele szkód. Młodzież może uczyć się na błędach dzięki Naruto. Anime to odzwierciedlenie naszego życia ( miłość, szkoła, przyjaźń, nowe doświadczenia itp. ).

#8 Teko

Teko
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 19:17

Zgadzam się z poprzednikami. Zależy od podejścia każdego człowieka. Jednak jakoś nie widzę dzieci rzucających się plastikowymi szurikenam, przynajmniej dlatego, że jestem jedyną osobą wiedzącą co to w ogóle jest Naruto...

#9 urbinek

urbinek
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 19:22

jestem zdecydowanie na tak!
to całelatanie z nożami zabijanie sie jakaś magia krew i wogóle
to musi negatywnie wpływać na dzieci

NAT xD

#10 Emilly

Emilly
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 19:56

TAAAAAK To jest mhoczne i ZUE!! Styrzeście się.. Lepiej od razu spalmy te mange na stosie i powróćmy grzecznie do domów i oglądamy masowo amerykańską papke złożoną z sylikonu, dużej ilości czerwonej farby udającej krew, plastiku i tanich efektów specjalnych.. Tam nikt się nie zastanawia nawet czy pociągnąć za spust.. Potem jeszcze mówią że to bohater.. ta ten zbir jest złyyyyy bo zabił jedną osobe i można go zastrzeliś jak psa.. nikt się za nim nawet nie obejrzy.. Tak tam nie ma agresji.. A wartości moralne są najważniejsze dla tych wszystkich cudownych ludzi zabijających codziennie kilkanaście osób które też mają rodziny i przyjaciół i swoje cele w życiu dla naszego bezpieczeństwa..
Tak tak tak.. Naruto jest złe i każdy jego fan chodzi po mieście rzucając do przypadkowych ludzi shurikenami.. Bo przeciez polska młodzież jest aż taka głupia i bezmyślna że nie umie rozrużnić fikcji oid rzeczywistości i powieszchniowości od prawdziwego sensu.. Przecież każdy z nas co widzi to robi.. Nie wiedziałeś o tym??

#11 Micek

Micek
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 20:00

Haha... Widze że temat się rozwija ^^ Jednak mozna czasem patrzeć ze strony rodziców i\lub opiekunów. Dla niektórych rodziców może to być niepokojące. W dzisiajszych czasach mozna zauważyć że większość bajek jest zapełnionych agresją i przemocą. Co nie zmienia faktu że Naruto zalicza się do tej grupy (tak czy inaczej). Oglądając/czytając Naruto nasze zachowania zapewne zmieniły się na dobre, czasem na złe... I z tad można przypuszczać że naruto jednak wnosi agresje do świata młodych ludzi.

#12 Emilly

Emilly
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 20:02

A amerykańskie filmy to niby wprządku są (patrz mój post wyzej)?? Czemu ich jakoś się nikt nie czepia??

#13 Hotora

Hotora
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 20:08

A amerykańskie filmy to niby wprządku są (patrz mój post wyzej)?? Czemu ich jakoś się nikt nie czepia??

Nie są w porządku!!!
Ja się czepiam!!!
xD
Też napisałem w moim poście, że lepiej się wzorować na Naruto niż na strzelankach. Do amerykańskiego crapu to się też odnosi!!! xD

#14 Sumiru

Sumiru

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisano 27 czerwiec 2007 - 20:10

bo one właśnie są z Ameryki. A co jest z tego kraju to z założenia jest dobre bo przecież wszyscy naśladują naszych zachodnich sąsiadów. Natomiast Naruto jest z Japonii a wiadomo, że tam jest wszystko zue i mówi tylko o sexie.

#15 Emilly

Emilly
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 20:16

grrry to jest nie fair.. bo niby czemu plastik z USA jest pełnowartościowym produktem a pożądna manga z Japoni jest wytworem chorej wyobraźni jakiś zboczonych psychopatów pełnych brudnej propagandy zła i grzechu?

#16 tytani

tytani

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisano 27 czerwiec 2007 - 20:19

No coz u mnie troche wzmaga agresji, ale pozytywnej xD
W ogole kazda bajka/film/anime wzmaga agresje na swoj dziwny sposob, wiec Naruto niczym sie nie wyroznia ^^
Heh nie ma jak to rzucanie shruikenami w przechodniow ;P

#17 Sumiru

Sumiru

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisano 27 czerwiec 2007 - 20:23

Ja dokładnie nie wiem . Ale można było obserwować kiedyś (nie wiem czy teraz też) zjawisko naśladowania we wszystkim Amerykanów. A że to ich kreskówki były przed japońskimi anime w polskiej telewizji to mamy odpowiedź. Z resztą przez parę niemiłych sytuacji (program UWAGA) anime i manga są tępione w Polsce.
Dla mnie osobiście Naruto nie wzmaga agresji wśród dzieci bardziej niż te amerykańskie plastiki a wręcz przeciwnie. Bo co taki Hulk np wiedział o spełnianiu swoich marzeń i poświęcaniu się przyjaciołom? No raczej niewiele. Supermen owszem ratował ludzi ale co poza tym? Moim zdaniem większość anime, które są emitowane w naszym kraju (w tym też Naruto) uczyłoby bardzo dobrze dzieci ale tylko wtedy, gdyby cenzura była zmniejszona bo na jej zlikwidowanie nie liczę.

#18 Emilly

Emilly
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 20:31

A poza tym przez naruto jeszcze nikt nie wyskoczył z okna w gaciach na spodniach ani nie przykuł się do kaloryfera..

#19 Hotora

Hotora
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 20:37

Natomiast Naruto jest z Japonii a wiadomo, że tam jest wszystko zue i mówi tylko o sexie.

No i nie zapominajcie, że Japonia jest na wschodzie, a na wschodzie jak wiadomo tylko stepy, bieda i komunizm! xP

Ja dokładnie nie wiem . Ale można było obserwować kiedyś (nie wiem czy teraz też) zjawisko naśladowania we wszystkim Amerykanów.

Np. w budowie tarcz antyrakietowych. xP

Bo co taki Hulk np wiedział o spełnianiu swoich marzeń i poświęcaniu się przyjaciołom?

To że trzeba dobrze jebnąć! :P Zresztą w tym sensie Sakura jest identyczna. xD

Moim zdaniem większość anime, które są emitowane w naszym kraju (w tym też Naruto) uczyłoby bardzo dobrze dzieci ale tylko wtedy, gdyby cenzura była zmniejszona bo na jej zlikwidowanie nie liczę.

Może nie większość, ale nawet sporo. Kiedyś też myślałem, że anime to kreskówki jak każde inne, ale okazało się, że są o wiele lepsze od np. crapu z USA. W anime przynajmniej każda postać ma charakter, historię, marzenia. Zmienia się, nie jest statyczna. Fabuła jest ciekawa i niejednorodna, wzmaga myślenie. Nie mówię to o DB, ale np. Cowboy Bebop mnie po prostu zachwyca. Tyle głębi w 30 minutach! Cudo! ^^

[ Dodano: 27-06-07, 20:40 ]

A poza tym przez naruto jeszcze nikt nie wyskoczył z okna w gaciach na spodniach ani nie przykuł się do kaloryfera..

Ale przez Naruto mamy coś takiego:
Dołączona grafika

To jest dopiero straszne!!! xD

#20 Sumiru

Sumiru

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisano 27 czerwiec 2007 - 20:53

E tam straszne. Po prostu ORYGINALNE. A jak wiemy, wszystko co oryginalne jest lepsze. Ciekawi mnie czy nastawienie Polaków zmieni się kiedyś jeśli chodzi o M&A? Może po tym jak Miś Uszatek trafił do Japonii coś się zmieni? Nie. Głupoty mówię. Trudno.
My wiemy, że Naruto nie wywołuje agresji u dzieci i pozostańmy przy tym. Owszem patrząc z punktu widzenia rodzica, gdybym natknęła się na coś takiego miałabym wątpliwości ale zapoznałabym się z tym na pewno pierwsza i upewniła czy mojemu dziecku nie stanie się żadna krzywda ani w sensie psychicznym ani w fizycznym.

#21 Uchiha_Heros

Uchiha_Heros
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 21:09

A jak wiemy, wszystko co oryginalne jest lepsze.
Statystycznie dla większości typowych polaków wszystko co oryginalne i niechrześcijańskie jest ZŁE.
Zasadniczo Naruto jako kreskówka ( w tym przypadku anime. ) nie powinno wzbudzać agresji... . Toż to DBZ było bardziej agresywne od Naruto ( jeśli mówimy o wersji polskiej. ) i jakoś nie słyszało się w wiadomościach tekstów typu "Dziecko myślało, że jest Songiem i chciało zabić swojego kolegę za pomocy Fali Uderzeniowej". Oczywiście zdarzają się wyjątki ( to już off. ), że dziecko pod wpływem oglądania Naruto próbuje sobie wkręcić, iż umie wykonywać tę samą technikę, co bohaterowie z kreskówek ( lewitacja, podskakiwanie wysoko, skakanie z wysokich miejsc etc. ), ale to tylko nieliczne przypadki, których u normalnych dzieci raczej nie uświadczycie :).

#22 Micek

Micek
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 21:14

Wszystkie te szczegóły które wymieniacie tworzą sie w jeden problem... Jak by się tak przyjrzeć prawie kazda bajka wzmaga agresje to Naruto też ^^

#23 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5884 postów

Napisano 27 czerwiec 2007 - 21:15

Tematu nie przeczytałem.
O zgrozo, zwykle czytam nawet 40 stron przed wypowiedzeniem się xDDD

Ale na pewno Naruto szerzy agresję. Wiem to po sobie i paru kolegach - zaczęło się od Rasengana , potem Chidori , a ja z własnej inwencji dołożyłem Hakke Rokujuuyonshou. Testowane na innym koledze, który się czepiał Naruto xDDD
Dziwnym trafem, ani razu nie wytrzymał nawet 16 uderzeń... leszcz xD
Budzi agresję xD

Przeczytam topik, to skomentuję co poniektóre posty.

#24 Deidara_Fan

Deidara_Fan
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 21:32

Nie wzmaga agresji u mlodziezy moim zdaniem wrecz przeciwnie! Pobudza ich poczucie wartosci! Chca byc takie jak Naruto wiec daza do celu :) To chyba dobrze nie?

#25 Olgaaa

Olgaaa
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 21:55

Ta, szczególnie u małych dzieci, które teraz biegają po ulicy i krzyczą do siebie "cieniste klon dżutsu!" (vide-koledzy mojej 6-cio letniej sister)

#26 Namidia

Namidia
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2007 - 22:46

Sumiru napisał/a:
Bo co taki Hulk np wiedział o spełnianiu swoich marzeń i poświęcaniu się przyjaciołom?

To że trzeba dobrze jebnąć! :P Zresztą w tym sensie Sakura jest identyczna. xD

O mój Boże. Nie moge xD Hotora xD Spadłam z krzesła xD

Moim zdaniem Naruto nie wzmaga agresji wśród dzieci i młodzieży. Kishimoto w swojej mandze pokazuje nam jak jest na codzień - nie chodzi mi oczywiście o latania z shurikenami . Ludzie co podkładają bomby w samolotych itp. to tak jakby odpowiednik Akatsuki (no tylko, że oni robią ciekawsze rzeczy xD). Z resztą jak ktoś pisał przede mną Naruto mówi, o problemach, miłości, życiu codziennym, braku akceptacji i wielu innych.

#27 Zentshin

Zentshin
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2007 - 07:30

Moim zdaniem, powinny być 2 oddzielne tematy, ponieważ inaczej się zachowują dzieci, a inaczej młodzież. Nie mogą się tak samo zachowywać. Młodzież dorasta z roku na rok, a dzieci są nadal dziećmi.

#28 Eiko

Eiko
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2007 - 09:29

Dzieci lubią kopiować to co się dzieje w ich ulubionych bajkach. Wychodzą na podwórko udają że się biją i wykrzykują jakieś teksty których dorośli nie są w stanie zrozumieć. (Dobra nie tylko dzieci, ja też tak robiłam na ostatnim w-fie:P) Czasami wymyka się to spod kontroli i chyba wszystko zależy od tego jak konkretne dziecko odbierze przesłanie filmu. Takie anime w dobry sposób pomagają dzieciakom odróżniać dobro od zła, może w trochę kontrowersyjny sposób ale ostatnio to nawet teletubisie są kontrowersyjne. Agresji uczy cały świat i to ten realny. W takim Iraku dzieciaki latają z karabinami a wątpię żeby wogóle oglądały kiedyś jakąś bajkę. IMO Naruto jak i wiele innych anime absolutnie nie wzmaga agresji.

#29 Micek

Micek
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2007 - 09:46

Dzieci lubią kopiować to co się dzieje w ich ulubionych bajkach. Wychodzą na podwórko udają że się biją i wykrzykują jakieś teksty których dorośli nie są w stanie zrozumieć. (Dobra nie tylko dzieci, ja też tak robiłam na ostatnim w-fie:P) Czasami wymyka się to spod kontroli i chyba wszystko zależy od tego jak konkretne dziecko odbierze przesłanie filmu. Takie anime w dobry sposób pomagają dzieciakom odróżniać dobro od zła, może w trochę kontrowersyjny sposób ale ostatnio to nawet teletubisie są kontrowersyjne. Agresji uczy cały świat i to ten realny. W takim Iraku dzieciaki latają z karabinami a wątpię żeby wogóle oglądały kiedyś jakąś bajkę. IMO Naruto jak i wiele innych anime absolutnie nie wzmaga agresji.

"Jak konkretnie dziecko odbierze przesłanie filmu". A wiemy, że nie każde dziecko docenia i/lub rozumie przesłanie filmu... Więc są te "wyjątki" które są bardziej agresywne. W niektorych przypadkach to jest "może" 20-30%,dzieci są agresywne po obejżeniu Naruto. Dlatego naruto wzmaga agresje ^^

#30 Ankane

Ankane

The Amazing

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3143 postów

Napisano 28 czerwiec 2007 - 10:09

A ja uważam, że Naruto wzmaga agresję tylko wtedy, gdy dziecko po oglądnięciu zaraz będzie chciało naśladować ulubionego bohatera. A skoro dzieci są bardzo podatne na różne przesłania, sytuacje występujące w bajkach (ba, nawet w reklamach xD), dlatego myślę, że: tak, Naruto może wzmagać agresję.
A agresji należy dopatrywać się nie tylko w Naruto, czy anime, dzieci z agresją spotykają się na co dzień, w wiadomościach, zachowaniu dorosłych no i oczywiście innych bajkach (zazwyczaj występuje element zła i dobra). Dzieci jednak są słabsze psychicznie i jeszcze na tyle naiwne, aby wierzyć we wszystko co mówią im inni, czy to rodzice, czy też animowana postać z telewizora. Po prostu uważam (choć wiem, że to banał, czasem niemożliwy do wykonania) iż rodzice powinni kontrolować co oglądają ich dzieci. No i tu jest problem, gdyż "śmiertelny" rodzic po oglądnięgiu programów typu: "Manga & Anime to zło wcielone", na pewno nie pozwoli swojej pociesze na oglądanie takiego czegoś xD

#31 Ice Sun

Ice Sun
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2007 - 10:22

Ja od naruto to wybiłem wszystkich z okolicy
Nakupiłem kunai i trochę trenowałem

#32 NightShade

NightShade
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2007 - 10:30

Ekhem... Moim zdaniem na skłonności do agresywnych zachowań ma wpływ psychika osobnika i jego otoczenie. Dzieci często nie wiedzą, co jest dobre, a co złe - dla nich podpalenie czegoś Katonami mogłoby być zabawne. Z drugiej jednak strony ciężko mi wyobrazić sobie sześcio- czy też siedmiolatka paradującego w płaszczu w chmurki czy też z czerwoną torebką ;)
W naszym kraiku, a szczególnie w mojej mieścinie, raczej niewiele dzieciaków ma w ogóle pojęcie czym jest Naruto... Według mnie nie czeka nas wysyp małoletnich shinobi.

A teraz wybaczcie, idę porzucać w brata kunaiami ^0^

#33 Micek

Micek
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2007 - 10:54

Wiec Naruto moze wzmożyc agresje u młodych ludzi... U młodzieży nie, ale u młodszych dzieci ktore nie rozumieją że nie można robić tego czego sie robi w telewizjii, TAK.

#34 Eiko

Eiko
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2007 - 11:03

(...)Dzieci jednak są słabsze psychicznie i jeszcze na tyle naiwne, aby wierzyć we wszystko co mówią im inni, czy to rodzice, czy też animowana postać z telewizora. Po prostu uważam (choć wiem, że to banał, czasem niemożliwy do wykonania) iż rodzice powinni kontrolować co oglądają ich dzieci. No i tu jest problem, gdyż "śmiertelny" rodzic po oglądnięgiu programów typu: "Manga & Anime to zło wcielone", na pewno nie pozwoli swojej pociesze na oglądanie takiego czegoś xD

Racja mogą stwierdzić, że to zło wcielone po obejrzeniu kilku odcinków, gdyby tak oglądali trochę dłużej zauważyli by, że anime niesie z sobą wiele dobrych wartości. Tylko pytanie czy dziecko z tą słabą psychiką te wartości wychwyci. Najlepiej by było gdyby rodzice siedzieli przy dziecku i moralnie przetłumaczali każdy tekst, tylko że to nie do wykonania. Tak samo jak nie wykonalny jest całokształt wychowywania dzieci w obecnych czasach. Jeżeli dziecko jest agresywne to często jest to wina rodziców i otoczenia, anime mogą mieć w tym swój udział ale jest to niewielki procent sposród przyczyn agresji na całym świecie. A z resztą to co widać w polskiej telewizji nie jest takie złe, a nie wierzę że mały dzieciak ściągnał by coś trudniejszego z internetu. Jeżeli dziecko staje się agresywne z powodu anime to pewnie dlatego że spędza przed telewizorem zbyt dużo czasu i nikt z prawdziwego świata (w tym rodzice) nie ma czasu na zajęcie się nim. Wtedy zaczyna się buntować i urozmaicać swoje życie rzucaniem nożami.

#35 Ankane

Ankane

The Amazing

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3143 postów

Napisano 28 czerwiec 2007 - 11:18

Wiec Naruto moze wzmożyc agresje u młodych ludzi... U młodzieży nie, ale u młodszych dzieci ktore nie rozumieją że nie można robić tego czego sie robi w telewizjii, TAK.

Raczej może wzmożyć agresję u każdego z brakiem perspektywy na życie realne, tj. kiedy ktoś nie odróżnia co jest realne a co nie, lub zbyt bardzo chce się wcielić w ulubioną postać. Wiadomo, że osoba, która zdaje sobie sprawę, że jednak to tylko anime (nie dzieje się naprawdę, choć szkoda xD) nie będzie biegać po ulicy tropiąc wrogich shinobi itp.