Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Czy Naruto wzmaga agresje u dzieci-młodzieży?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
375 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy Naruto wzmaga agresje u dzieci/młodzieży? (180 użytkowników oddało głos)

Czy Naruto wzmaga agresje u dzieci/młodzieży?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#176 =Sasori=

=Sasori=
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2007 - 20:48

Myśle że Naruto nie wzbudza agresji przecie jest wiele innych anime co też są walki!!!A np. w takim Dragon Ballu ciągle walczą a w naruto fabuła idze naprzód nie walczą przez cały czas tylko w niektórych momentach anime!!!!

Pozdrawiam!!

#177 TheRockLee

TheRockLee

~fan

• User
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 03 grudzień 2007 - 17:28

=Sasori= masz trochę racji... choć tu nie chodzi tylko o to, że walczą, walczą, walczą, ale też choćby o to w jaki sposób są przeprowadzane te walki bo np. w DB to się poprostu prymitywnie prali, a w Naruto w tych walkach coś jest nie? Są one w taki "intrygujący" sposób zrobione :3 Poza tym chyba mówiąc, że w przeciwieństwie do Naruto w DB się ciągle leją i fabuła się nie rusza to nie miałeś na myśli niczego złego nie? Lepiej żebyś mi tu DB nie obrażał! XD

#178 DeDaime

DeDaime
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2007 - 20:26

Teraz w co drugim anime się leją i niby wzbudzają agresje??(raczej NIE!)
Dużo gorzej jest w Slayers tam więcej bijatyk krwawych jest niż w naruto ogółem.Przecież w naruto nie chodzi aby się tłuc tylko o co innego, nie prawda??.

#179 dariusman1

dariusman1
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2007 - 21:29

Może moja odpowiedż nie będzie oryginalna, ale to, czy Naruto pobudza do agresji jest zależne od każdego indywidualnego dziecka. Moim zdaniem u większości nie powoduje niebezpiecznych zachowań, ale gdy się trafi taki jeden... Jeśli już mówić o szkodliwości, to raczej te głupie amerykańskie filmy ze Sly'em i Arnim uczą niebezpiecznych zachowań.

#180 TheRockLee

TheRockLee

~fan

• User
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 03 grudzień 2007 - 22:15

Ehhhh... W co drugim anime się leją? XD No jeśli by to przyjąć ogółem jako uderzenie, a nie walka bronia palną/białą gdzie leje się krew na prawo i lewo, a organy widać przez dziury w ciele... To tak bo np. w Green Green czy Love Hina, których fabuła nawet troche nie podsuwa nam na myśl, że będą tam chociaż policzki XD A jak pewnie większość widziała to w Love Hina nasz Ken nie żałował sobie brutalnych ciosów, których najczęściej doświadczał Keitaro... no, ale powoli odbiegam od tematu :] Tak czy inaczej racja, w co drugim, a może trzecim anime się biją, ale nie zawsze jest to coś co choć w najniejszym stopniu mogłoby wzbudzić agresję jak dziecka jak właśnie dla przykładu Naruto ;]

#181 RasenganNaruto

RasenganNaruto
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2007 - 12:22

Według mnie jest tak że u dzieci w wieku 8 lat trochę wzmaga ale jak wiadomo manga jest od 15 lat, ja mam 12 i jakoś mi się nie wydaje że ona u mnie pobudza agresje ;) Agresje pobudzają filmy typu "Piła" itp. ;) Ale to zależy bardziej od indywidualnego dziecka nie można określić tego grupowo, bo jeden jest bardziej agresywny a drugi mniej.

Pozdrawiam (mój pierwszy post )

#182 Kalisz

Kalisz
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2007 - 21:52

ok to jadziem... lubie takie psychologiczne rzeczy xD

ogólnie rzecz biorąc każde anime/bajka gdzie jest przemoc może wzbudzać agresję u widzów... ale to zależy od tego jak widz podchodzi do tego... jeżeli widz jest jakimś fanatykiem który robi sobie w domu ołtarzyki ze zdjęciami bohaterów Naruto to może z czasem sie zrobić tak, że uderzy mu to na psychike i potem będzie latał po korytarzu w szkole i jak ktos go trąci to zacznie sie wydzierać Byakugan !! machać na oślep rękami myśląc, że robi Hakke Rokujouyonshou i zniszczy całe otoczenie wokół siebie xD jednak jeżeli podchodzi z dystansem i poprostu go to rajcuje to myśle że nie ma obaw do tego... takie cos może najbardziej uderzyć w psychike dzieci w wieku poniżej 10 bo takie dziecko może sobie pomyśleć że to jest prawdziwy świat i bum mamy Genina w realu xD tylko jakiś nie tego on jest... można też sobie np uczyć sie zakładania pieczęci no ale niech to dziecko chociaz w atakach flustracji nie zrobi sobie krzywdy że coś mu nie wychodzi xD

podsumowując to wszystko wychodzi w tym jak osoba odbiera to co ogląda np takie naruto... dobrze by było gdyby jakieś małe dziecko miało jakieś starsze rodzeństwo które też by sie interesowało Naruto z dystansem tylko do oglądania i temperowało zapał dziecka jeżeli za daleko poleci xD

mam nadzieje ze pisałem z sensem xD bo czesto tak mam że pisze to co mi sie nasunie pod palce xD jak coś to moge sprostować jeżeli cos nie tak by było xD

#183 RasenganNaruto

RasenganNaruto
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2007 - 21:55

Napisałeś aż z za dużym sensem (nie no taki żart albo jak kto woli dżołk xD (dżołk=joke(nienawidzę tego określenia xD). Dobrze napisane nie to co ja xD Wiem o co chodzi ale za dobrze napisać tego nie umiem xD Pozdrawiam XD

#184 Kalisz

Kalisz
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2007 - 22:08

Napisałeś aż z za dużym sensem

chodzi sie do klasy psychologiczno-społecznej xD no poprostu starałem sie napisac to co myśle :P czekam jeszcze na opinie innych userów :p

taka jeszcze mała dygresja z mojej strony... proponowałbym dać w tej ankiecie jeszcze możliwość Zależy, ale to już nie moja broszka i zostawiam to do rozważenia innym

#185 RasenganNaruto

RasenganNaruto
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2007 - 22:11

Właśnie dobrze mówisz (a raczej piszesz xD) że też na to nie wpadłem :P. Jaka ta szkoła psychologiczna jaki nr? xD

#186 Kalisz

Kalisz
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2007 - 22:18

Właśnie dobrze mówisz (a raczej piszesz xD) że też na to nie wpadłem :P

xD

Jaka ta szkoła psychologiczna jaki nr? xD

nkpw xD ale chyba chodzi o szkołe ? xD to LO tylko o takim profilu xD

dobra koniec offtopa

#187 Dogs

Dogs
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2007 - 17:32

Raczej nie, po za tym w Naruto są honorowe walki o sprawiedliwośc i pokój.

#188 EmiTao

EmiTao
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2007 - 22:53

Haha, jasne, że "wzbudza", a na pewno u dzieci xD Moja młodsza siostra lat 10 po oglądnieciu Naruto zawsze ale to zawsze... chce się bić.

" zróbmy sobie pojedynek ja jestem Garaa, a ty wieśniacki Rock Lee "
jej słowa, po prostu "czysta agresja"

#189 uchiha92

uchiha92
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2007 - 23:31

to zalezy jak kto to odbierze, pokazalem 27 odcinek 10-letniemu kuzynowi i po obejrzeniu genjutsu orocha odechcialo mu sie(tak samo mialem jak zobaczylem sekret popularnosci naruto w ktorym pokazane bylo wbicie chidori kakashiego w cialo haku jak pierwszy raz zobaczylem ta scene to byla ona dla mnie patologiczna,straszna ochydna,az mi sie zal zrobilo tego zioma,ale to sie zmienilo:P) a 6 letni kuzyn ktory nawala w jakies csy gta andreas itd zareagowal na wbicie kunai w udo(mowa tu o sasuke) UWAGA!! podnieceniem!!! smiac mi sie z niego chcialo :P:P w kazdym badz razie ja odrozniam fikcje od rzeczywistosci i dla mnie to anime nie wzbudza agresji

#190 zloty

zloty

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 373 postów

Napisano 09 grudzień 2007 - 23:36

TAK! Naruto wzmaga agresje. Nawet dzisiaj zauważam u siebie niepokojące symptomy ... :D
JAk z kimś gadam i mnie wqrzy to ja zaczynam mimowolnego summoningu (w tym przypadku jakiś mój ziom ) on puszcza oila a ja składać pieczęcie do Katon : Gamayo Emudan ! :D masakra :D wzmaga agresje! chrońcie dzieciaczki przed tą zarazą :D

#191 KaMilaSxPPPxD

KaMilaSxPPPxD
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2007 - 16:42

Ej nie no co Wy z drzewa pospadali (scie) xD To raczej nie bedzie agresja, tylko hmmmm...... Znalezienie pomysłu na spedzenie wolnego czasu ;PP Agresja nazywam zabijanie, bicie, EWENTUALNIE gwałt, ale tego po Naruto nikt nie łapie xD (chyba ze jest fanem Jirayi ;D) na powage? Przeciez rzadko sie zdarzaja sceny jakies nie wiem... niemoralne... Zdaniem kazdego, co dobre jest niemoralne, nielegalne, albo powoduje tycie ;D nie kazdemu dogodzi ;)

#192 Gab-chan

Gab-chan
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2007 - 16:47

Według mnie - zależy od osobnika, który dorwał sie do "Naruto". Wydaje mi się, że raczej agresji nie wywołuje (może to dlatego, że we mnie jej nie budzi?), ale to naprawdę raczej indywidualna sprawa każdego. Kazdy przecież inaczej odbiera to, co ogląda. Ten, kto wie, iż to wszystko jest fikcją, raczej nie stanie się później agresywny... No, chyba że mu w życiu rozrywki brak, ale to już inna sprawa. ^^

#193 uchiha92

uchiha92
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2007 - 08:22

hehehe podobaja mi sie te wasze posty zawsze troche smiechu

[ Dodano: 11-12-07, 07:24 ]
a wogóle to chciałem zauważyć że ten naruto "jetixowy" tez może wzbudzać agresję cenzura cenzurą ale przemoc i tak jest:P

#194 Kuba793

Kuba793
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2007 - 23:20

Wg. mnie naruto nie wzbudza żadnej agresji wśród dzieci/młodzieży. Nigdy się niespotkałem z taką sytuacją żeby ktoś gadał teksty z naruto i atakował kolege. Chociaż mój kolega ogląda i jest troche hmmm...agresywny, ale nie wiem czy to przez to. Jedyne co może wzbudzać agresje to cenzura/sposób wyemitowania naruto na Jetixie xD

#195 kunoichi342

kunoichi342
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2007 - 16:31

Czy ja wiem nie uważam żeby tak było ,to bajka fantastyczna nikt nie bedzie przecież używał rasengana albo chidori...;p;p;p
Ale może jakieś głupie dzieci uznają że zabijanie i krew to fajna rzecz...
w "Naruto" wydaje mi sie nie chodzi o zabijanie krew i takie tam to coś wiecej o wiele wiecej , to przyjaź, poświecenie, odwaga, dąrzenie do celu, miłość. POkazuje nasze życie w pewnym sensie, nie chodzi mi o techniki i takie tam tylko o ludzi ich charaktery jacy potrafią być różni i nie każdy ma swoją historie...mogła bym o tym pisac no ale to odbiega od tematu .... Poza tym mysle że dzieci wiedzą co jest dobre a co złe i że nie powinno sie brać przykładu z bajek różnych bajek. Ale ludzie są różni ...
"UŚ"

#196 Ayumi__XD

Ayumi__XD
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2007 - 21:20

^^, hehe.. całkiem ciekwy temat. Szczeże mówiąc moim zdaniem to kit.XD np. jak patrze na swoje zachowanie i innych osóbek to poprostu przypominaja mi całego Naruto.^^,
przecież Naruto zachowywuje się normalnie jak każdy dzieciak [no prawie].XD

XD.

#197 Tobi:)

Tobi:)
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2007 - 00:53

Ayumi__XD, to musisz byc ciekawa osoba XD

co do twojej wypowiedzi moge sie zgodzic ale zeby agresje?;P

#198 Kuba793

Kuba793
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2007 - 17:21

Czy ja wiem nie uważam żeby tak było ,to bajka fantastyczna nikt nie bedzie przecież używał rasengana albo chidori...

Równie dobrze można było pomyśleć coś takiego kiedy był temat czy DB wzmaga agresje. Pewnie nikt nie wyobrażał sobie, że małe dziecie będą latać po korytarzach i krzyczeć Kamehameha.

#199 Chikuma

Chikuma
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2007 - 13:22

Tak, wg mnie wzmaga agresję.
Ale wiecie co? Jednak mnie Naruto nauczył przede wszystkim tego, że trzeba stawiać czoła wyzwaniom, że nie wolno się poddawać. I ze trzeba spełniać swoje marzenia.
Więc chyba dla tych cech warto się czasem pobić. ;]

#200 Little Raitto

Little Raitto
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2007 - 16:09

wedlug mnie nie wzmaga agresji, to zależy kto oglonda bo np dzieci inaczej rozumieją to co oglondamy( np: 8 letni chłopak wyskoczył z okna na 3 pietrze bo pikaczu w pokemonach terz wyskoczył i mu nic się nie stało)

#201 Saburo

Saburo

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 574 postów

Napisano 22 grudzień 2007 - 16:22

wedlug mnie nie wzmaga agresji, to zależy kto oglonda bo np dzieci inaczej rozumieją to co oglondamy( np: 8 letni chłopak wyskoczył z okna na 3 pietrze bo pikaczu w pokemonach terz wyskoczył i mu nic się nie stało)

OglĄda i oglĄdamy ;] Mówisz? Wyjątkowo mało bystry taki 8-latek musiałby być.

Tak, wg mnie wzmaga agresję.
Ale wiecie co? Jednak mnie Naruto nauczył przede wszystkim tego, że trzeba stawiać czoła wyzwaniom, że nie wolno się poddawać. I ze trzeba spełniać swoje marzenia.
Więc chyba dla tych cech warto się czasem pobić. ;]

Wzmaga agresję tylko u osób z takimi skłonnościami, I mean oh please.. Ja oglądam anime od 7 roku zycia i poza typowego bawienia się w Goku i spółkę i wrzaski kamehameha, jakoś nie zauważyłem, żeby u mnie czy rówieśników wzmogła się agresja. Mam 7 lat młodszego brata, który ogląda Naruto i jakoś niewłaściwych czy niekorzystnych zmian u niego nie zauważyłem.

#202 KaMilaSxPPPxD

KaMilaSxPPPxD
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2007 - 18:30

Racja. Ja za małolata Sailor Moon, teraz razem z 7 letnim gowniarzem ^^ Naruto, i nie zauwazylam ani u siebie ani u niego ani u nikogo innego ze poza zabawami, ktore tylko zajmuja wolny czas w fajny sposob, robia komus krzywde.

#203 Kimei

Kimei
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2007 - 19:08

To wiadome, że wszystko zależy od widza/czytelnika. Jeżeli ktoś jest agresywny i nie za dobrze odróżnia rzeczywistość od rzeczy fantastycznych, to nie ma różnicy czy naogląda sie Naruto czy Kubusia Puchatka. Jak jest świrem to i tak się nim będzie, imo.

#204 Nino

Nino
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2007 - 18:38

Nie mówcie że nie bo troche tak może w niektórych momentach Naruto jest Śmieszny i zabawny ale tak naprawde jest tam dużo Brutalnych Scenek ale nie jest tak brutalny jak
Dragon ball albo Wolf Rang tam to jest dużo krwi ale sądze że w ankiecie powina być odpowiedz Troche Tak ale i tak zaznaczyłem że jest to brutalne anime cóż jednak jest brutalny xD

#205 animusia

animusia
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2007 - 18:45

wiekszosc anime jest brutalnych, ale stwierdzenie ,,wzmaga agresje" to troche za mocno powiedziane. ja zaznaczylam nie, chociaz w pewnym stopniu ma wplyw na psychike mlodziezy... wg. mnie ta ankieta jest zle sformulowana...

#206 Minoru

Minoru

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisano 24 grudzień 2007 - 13:47

Ja sądze że Naruto bardziej wzmaga szajbe niż agresje u młodzieży.
W mojej miejscowości dziecko zaczeło udawać postacie z naruto , wskoczyło na płot a potem bach gleba xD(kolega mi opowiadał).

,,wzmaga agresje" to troche za mocno powiedziane.

zgadzam się z tym.
Wzmaganie agresji u młodzieży mi się od razu kojarzy z jakimś tam lataniem po szkole i napadanie kogo sie da. Naruto nie jest znowu takim anime które wywołuje jakieś tam negatywne ,,odnotowania w psychice,, może troche zamieszać to prawda ale z czasem sie tego pozbywa.

#207 Nervan

Nervan
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2007 - 14:22

Heh czy to anime/manga wzbudza agresję to bym się kłócił. Tutaj są zawarte mądre treści i wartości, o które trzeba dbać i walczyć. Fakt faktem przemoc występuje, czasem jest jej mało, a czasem wręcz za dużo, ale anime bez przemocy to nie anime. Oczywiście mowa tu o nie okrojonej wersji jaką pokazuje wszystkim dobrze znana stacja z bajkami Jetix. Wiadomo oglądanie takich rzeczy może wywołać skutki uboczne u dzieci i mogą udawać jednego ze swoich ulubionych bohaterów, ale bez jaj nie będą latać z nożem, który miałby zastępować kunai i dziurawić co się da. Co innego skakanie po płotach i udawanie że umie się chodzić po ścianach, to jest nawet śmieszne^^ Także takie stwierdzenie 'wzmaga agresje u młodzieży' jest jak najbardziej błędne. Zdecydowanie większą agresję może wywołać taki Dragon Ball, gdzie praktycznie w każdym odcinku jest pokazana przemoc, obijanie się o skały, latanie z prędkością 1 000 000km/h itp itd.

#208 radoslaw

radoslaw
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2007 - 22:57

To tak samo jakby zapytac: "Czy powinno sie wypuszczac dzieci z domu do szkoly, oraz pozwalac im ogladac TV?"
Agresja u dzieci-mlodziezy wynika z ich indywidualnego wychowania, a nie z ogladania akurat anime Naruto. Jezeli to anime mialoby wzbudzac agresje u dzieci to co mogloby nie wzbudzac? "Reksio", "Bolek i Lolek"? Wiadomo jest przeciez, ze szkola, rodzina kszaltuje charakter dziecka, a telewizja nic nie ma do tego jesli obaca sie w odpowiednim towarzystwie. Moim zdaniem Anime to w zaden sposob nie wzmaga agresji w młodziezy.
Pozdrawiam!

#209 Adamido

Adamido
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2007 - 20:24

Ja napiszę zdeczka offtopicowo , chociaż może nie tak bardzo.Mianowicie, po obejrzeniu Naruto , począłem chodzić na Taekwondo ( sztuka walki dla niekumatych).W 2008, na lato, mam nadzieję zdobędę biały pas :-p .Co do agresji, jak ktoś już tu napisał, wszystko zależy od człowieka.Jeżeli ktoś jest potworem, to i moda na sukces wzbudzi w nim agresję,a jeżeli nie jest, to obejrzy i nic to na nim nie zrobi.

#210 Siksa

Siksa
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2007 - 16:07

Zmieniam zdanie! Tak, wywoluje agresje.
Dzwonilam do siostry, ale nic nie slyszalam, bo ciagle jakies trzaski, szurania byly. To sie pytam co jest, a ona mi mówi, ze mój siostrzeniec sie u babci (jego prababci xD) jakichs 'chinskich bajek' naogladal i teraz dwuletnia biedaczyna ninje udaje xD. Wylamal drzwiczki z szafki pod telewizorem i kopie wszystko dookola xD.

Moja krew... Ciocia pojedzie do Ni(Fr)ania i beda razem 'te chinskie bajki' ogladac, hyhy.