Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Czy Naruto wzmaga agresje u dzieci-młodzieży?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
375 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy Naruto wzmaga agresje u dzieci/młodzieży? (180 użytkowników oddało głos)

Czy Naruto wzmaga agresje u dzieci/młodzieży?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#211 Noriku

Noriku
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2007 - 17:31

Według mnie oczywiście, że nie. Kiedyś wyczytałem w pewnej gazecie z programem komentarz jakiejś tam kobiety. Napisała, że po obejrzeniu Naruto na Jetixie, wydawało jej się jak by było to połączenie Predatora z Obcym (akurat trafiła na odcinek podczas Egzaminu na Chuunina w Lesie Śmierci, gdy wielki wąż atakował Naruto). Napisała jeszcze, że nie poleca tej "kreskówki" nawet kilkunastoletniej młodzieży. Myślałem, że mnie krew zaleje. Szkoda, że tego nie obejrzała w necie, gdzie nie ma cenzury.

#212 Siksa

Siksa
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2007 - 17:35

Moze kobiecina miala dziwne skojarzenia z tym wezem xD i sama sie swoich mysli przestraszyla, a wie, ze dzieci wyobraxnie maja jeszcze wieksza to powypisywala jakies glupoty :P.

#213 Chikuma

Chikuma
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2007 - 18:39

Biedna kobieta. Zapewne naoglądała się 'Mody na sukces' czy innego chłamu i uczy teraz swoje dzieci że warto zajść w ciąże z mężem swojej córki [żeby nie było, wiem to z przeraźliwie nudnyc opowieści mojej babci xD].
A poza tym, nikt jej nie każe oglądać 'Naruto'. To przypomina zasadę 'Ja lubię szpinak, więc ty też musisz lubić'.

#214 SadeK

SadeK
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2007 - 21:44

Czytałem ten artykuł. W takim przypadku mogę się nawet zgodzić z nazwą tego tematu, bo faktycznie czytając takie nieprecyzyjne recenzje agresja wzrasta.

Tak na poważnie to myślę że Naruto nie wzmaga agresji wśród dzieci i młodzieży. Jak dotąd jeszcze nie słyszałem o przypadku, by ktoś zginął za sprawą dziecka ogladającego jakiekolwiek anime. Myślę, że to kwestia animacji, i każde dziecko obojętnie jak mądre by nie było to wie, że to co animowane nie jest prawdziwe i nie należy brać z tego przykładu.

#215 frufels

frufels
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2007 - 00:39

To ze wzmagaja agresje moze i jest prawda, ale my nie jestesmy dziecmi ktore maja 10 lat!! JA to sie bilem w tym wieku z bratem bo Dragon ballu:P Naruto nie wzmaga az tak duzej agresji, ale ono uczy np. prawdziwej przyjazni, cięzkiej pracy i woli :D

#216 KaMilaSxPPPxD

KaMilaSxPPPxD
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2008 - 02:02

xD ja nie moge noooo...... :) Nie moge ludzi, ktorzy nie obejrzeli wszystkich odcinkow i oceniaja czy Naruto wzmaga agresje czy nie /:) jeszcze na Jetixie, naprawde nooo...... xD To tak jak wlaczylam K44 "psychodela" a moja matka:"Co to za metal jest?!" xD Naruciak nie wzmaga agresji... Bynajmniej moim zdaniem... Mnie nauczył wytrwałości, cierpliwosci, zaufania, lojalnosci, odwagi... Tego, ze swoje szczescie mozemy zyskac szczesciem innych... a tych, ktorzy oceniaja "agresyjnosc'' Naruciaka prosze najpierw o czytanie mangi albo ogladanie wszystkich a przynajmniej kilkunastu odcinkow ;)

#217 Gogeta10

Gogeta10
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2008 - 03:42

Jakoś nie umiem zobaczyć u mnie tej buchającej agresji. Niewiem jak można uważać, iż Naruto wzmaga jakąkolwiek akgresje, bo w moim przypadku poprostu nie działa, ale wzamian czegoś mnie uczy. Mowa tu o takich cechach jak: wytrwałość w dążeniu do celu czy dbanie o przyjaciół, ale agresja? Chyba, że u głupich 9 latków, którzy biegają po szkolnym holu i krzyczą Sexy no Jutsu, bo obejrzeli wersje Naruto na Jetixie. Zaniedługo jakaś idiotka doczepi się identycznie tak jak to zrobili z Dragon Ballem, bo powie, że to nie jest dla dzieci, bo są podteksty erotyczne, ale jakby nie zauważyć w 90% anime i mangach są.

#218 Urish

Urish
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2008 - 22:01

Ja sie kompletnie nie zgadzam, żeby Naruto wzmagał jakąś agresję. Może dla niektórych Naruto będzie nas uczył agresji ale to jest gdzieś 2 %.Reszta na pewno uważa, że Naruto jest bajką w sam raz dla nas. Dlaczego Jetix go pokazuje? Bo według nich nie wzmaga agresji.

#219 Keiko

Keiko
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2008 - 22:25

Zupełnie się nie zgadzam z tym stwierdzeniem. Trzeba umiejętnie rozgraniczać prawdę od fikcji, a jeżeli ktoś ma słabą psychę i z wieloma rzeczami nie potrafi dać sobie rady, to po co to ogląda. W dziesiejszych czasach dzieci już od najmłodszego oglądają takie filmy, naładowane agresją, krwawymi scenami, że Naruto przy tym to pryszcz:P Mnie Naruto czegoś nauczył, a mianowicie zawsze dążyć do celu i przy tym zachować pełen optymizm, nie poddawać się (Naruciak) i nie robić afery z byle czego i nie przejmować się rzeczami, które mają małe znaczenie i nie martwić się na zapas, olać głupotę, zawsze zaplanować kolejne posunięcie (Shikamaru). Tak więc, należy wyszukiwać się tych dobrych stron i czerpać z nich przykład, a nie na odwrót.

#220 Phearnun

Phearnun
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 17:08

To już jest kwestia indywidualna, czy wzmaga agresję jak u jednej osoby agresja może być reakcją na widok torsu Papy Smerfa , tak u innej może być to śmiech Naruto... z tego właśnie powodu bawią mnie wypowiedzi dziennikarzy którzy tak uogulniają problem

#221 Kadma Uchiha

Kadma Uchiha
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 23:59

A ja sie zgadzam z Phearnun'em......Kazdy ma swoja swiadomosc.....U mnie atak agresji wywolyje tekst :"masz na jamie"..bleahhh....typowy tekst mojej siory:/

gto--->8)

#222 Kushina

Kushina

~fan

• User
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 05 styczeń 2008 - 15:45

Słyszałam teorię że od oglądania anime można popaść w depresje i mieć myśli samobójcze, a to za sprawą szybko migających obrazów czy coś takiego, ale wg mnie to toalna głupota.
Dużo zalezy od samego człowieka.
1. Jak ktoś jest agresywny i nad soba nie panuje, to niech się zapisze na joge czy coś a nie zwala winę na anime. (Takie przesłanie do za-bardzo-kochających rodziców)
2. Nie wiem jak inni, ale jak parzę na Naruto czy ...hm np. Bleach to aż mi się chce działać, bo wierze, że mogę być lepsza ;)
3. Jakby rodzice nie wrzeszczeli na dzieci, zeby się wiecej uczyły, a nie oglądały bajki, to może u dzieci nie wzmagałby się agresja i nie mialyby myśli samobójczych ;)

#223 sheel

sheel

~fan

• User
  • PipPip
  • 147 postów

Napisano 05 styczeń 2008 - 20:04

To już jest kwestia indywidualna, czy wzmaga agresję jak u jednej osoby agresja może być reakcją na widok torsu Papy Smerfa , tak u innej może być to śmiech Naruto...

Całkowicie się zgadzam, ludzie są rożni i każdy reaguje inaczej. Może w jakiś dziwny sposób "Naruto" wpłynąć na jedno czy tam dwa dzieciaki ale bez przesady.

#224 Ryo

Ryo
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2008 - 21:52

Skopiuję wam tą rozmowę przez GG:
naruto
5844373 20:38:38
bajeczki
5844373 20:38:44
oglądasz
5844373 20:38:46
hahahahhahaha
5844373 20:38:58
bajeczki
5844373 20:39:07
mały dzidziuś
Łukasz 20:39:08
jak ty oglądasz na jetixie - to są bajezcki
Łukasz 20:39:25
tak naprawdę ono jest od 12 lat a na Jetixie to sama cenzura
5844373 20:39:30
mój kuzyn to ogląda 6 letni
Łukasz 20:39:48
a mój kolega co ma 25 lat ma wielką strone o tym
Łukasz 20:40:10
napisze wszystko co mówiłas o naruto. Jutro ci wyśle co odpisali xD
5844373 20:40:16
jak nie masz dziewczyny to sie nie wyrzywaj na mni
5844373 20:40:52
to jest bajeczka DURNA!!!!!!!!!!!!!
5844373 20:40:58
dla małych dzieci\
Łukasz 20:41:09
od 12 lat... widać że małe
5844373 20:41:10
jak nie masz dziewczyny to sie nie wyrzywaj na mnie
5844373 20:41:28
od 12 lat hahahahhahahahha

yyy... sami zauważyliście że ona jest troszkę... no wiecie...
Widzicie sami. Dla niej wzmacnia agresje ... do głupiego człowieka

#225 Maluch

Maluch

~fan

• User
  • PipPip
  • 169 postów

Napisano 10 styczeń 2008 - 22:07

ludzi nie znacie, trafi sie jakiś stołek z misją naprawy jak Giertych i,:

Ja lubię szpinak, więc ty też musisz lubić'.

może być też sprawą trafienia na odcinek...

akurat trafiła na odcinek podczas Egzaminu na Chuunina w Lesie Śmierci, gdy wielki wąż atakował Naruto

... ja jako rodzic też bym na to patrzył z negatywnej perspektywy, ale myślę ze po rozmowie ze swoim dzieckiem na temat bajki/anime/filmu i o czym ona opowiada, doszlibyśmy do porozumienia czy może to oglądać.

[ Dodano: 10-01-08, 20:08 ]
W sumie jeżeli ktoś sie wychowywał 10 czy 20 lat na Bolku i Lolku, Reksiu czy innej bajce, która w sumie to o niczym długim nie opowiadała trudno sie przestawić ;/

#226 KamaruHyuga

KamaruHyuga
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2008 - 22:10

niema bata ze nie, rzecierz kazde anime uczy dzieciaki aby niektóre sprawy/konflikty rozwiazywac przy pomocy sily, niemam na mysli ze powoli robi z dzieciaków kryminalistów, trzeba jednak pamietac ze anime uczy nietylko tego ale równierz pokazuje wartosci i idealy jakich w naszym realnym zyciu coraz mniej, mam na mysli szczerą przyjazn, zyczliwosc itp.
wedlug mnie to równiez zalezy od interpretacji dzieciaka, male dzieci które jeszcze niektórych rzeczy nierozumieją(bo niesą w stanie) oglądając jetixa patrza na wlasnie te walki, niezwracają uwagi na wartosci jakie główni bochaterzy staraja sie ich nauczyc, czy na jakosc anime, wiem to bo mam odobnego dzieciaka w rodzinie, ogląda a uzniej biega z kijem i leje wszystkich bez owodu kżycząc przy tym niezwykle zabawnie "mindża", "szaringan" i "atak klonów" ma 4lata i nieumie owiedziec "nin", z jednej strony niezwykle mnie to bawi a z drugiej martwi, chyba wiecie czemu

#227 Slizgacz89

Slizgacz89
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2008 - 12:27

Naruto wzmaga agresję... i tak... i nie ^^ Dla osób posiadających własny rozum i potrafiących odróżnić fikcję od rzeczywistości Naruto będzie... hmmm... lekturą w której znajdziemy wiele rzeczy wartościowych. To anime pokazuje wiele aspektów życia i różnorodność zachowania jednych ludzi wobec innych... dla nas to oczywiste... Ale małe dziecko... ew. młody nastolatek widzi w Naruto "naparzankę", zaczyna wierzyć, że jeśli się przyłoży będzie potrafił to co bohaterowie tej serii i nawet w formie zabawy ćwiczy na kolegach. Wiadomo zabawa zabawą, ale taki "młodzik" nie myśli o konsekwencjach tego co stanie się za chwilę. I później słyszymy "Naruto jest złe", "Jest dziełem szatana" itd. itp. Ale czy to oznacza, że życie też jest złe i jest dziełem szatana? Przecież równie dobrze dziecko może być zafascynowane skinami, czy jakimś facetem który po powrocie do domu bije żonę... Będę już kończył więc tak... Naruto nie jest złe... staonowi ono zagrożenie jedynie dla dzieci , ale od tego jest ograniczenie wiekowe. A pozatym każdy tytuł anime jaki wchodził na polskie ekrany był okrzyknięty złym i wzmagającym agresję więc nie ma się co przejować... komentarze i negacje z czasem miną.

#228 Wyczesany_Bóbr

Wyczesany_Bóbr
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2008 - 22:02

Może i Naruto to anime dość brutalna (a czasami wyjątkowo krwawa) to wzmaganie agresji jest ostatnią rzeczą o którą bym ją oskarżył. Rzecz jasna mówię tu o ludziach mających własny i zdrowy rozum (bo licho co wpadnie jakiemuś ze schizowanemu dzieciakowi do głowy xD)

#229 Katha

Katha
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2008 - 16:54

Według mnie to zależy od tego jakie jest dziecko...Jeżeli jest agresywne , nerwowe i uwieży we wszystko co zobaczy i usłyszy to "Naruto" tylko pogorszy jego sprawę...Natomiast jeżeli dziecko jest mądre i spokojne (tak jak ja xP) to zrozumie , że to tylko bajka a nie rzeczywistość....Taka jest moja opinia :)

#230 Minoru

Minoru

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisano 23 styczeń 2008 - 23:12

Od teraz jestem zdecydowanie na tak :P. Niedawno widziałem kolesia co se krzyczał coś w stylu : ,,ukryte jutsu wioski liścia!,, a potem zaczął ludzi atakować xD.

#231 ArHoL

ArHoL

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 707 postów

Napisano 25 styczeń 2008 - 14:28

Hmm moim zdaniem nie wzmaga agresji zależy jak to ktoś odbiera u mnie wzmaga agresje xD jak mnie brat w w cs'ie ubije 25 rzy pod rząd wtedy sie denerwuje :P. albo jak mam lagi w grze :D. a więc moim zdaniem nie. :P

#232 Fanshii

Fanshii
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2008 - 16:07

Hmm...dobre pytanie.Dla nastolatka takie walki jak w Naruto, czy innych anime to nic takiego,no bo mało to się człowiek w szkole napatrzy ? Przemoc się szerzy,czy to w filmach,grach czy książkach i dla nikogo nie jest niczym nowym.Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi,bo tak jak już napisano wcześniej,każdy odbiera ją inaczej,postrzega w inny sposób.

Według mnie to zależy od tego jakie jest dziecko...Jeżeli jest agresywne , nerwowe i uwieży we wszystko co zobaczy i usłyszy to "Naruto" tylko pogorszy jego sprawę...Natomiast jeżeli dziecko jest mądre i spokojne (tak jak ja xP) to zrozumie , że to tylko bajka a nie rzeczywistość....Taka jest moja opinia :)

Prawda,osobowość dziecka też ma duże znaczenie.Mój młodszy brat,ośmioletni,ogląda Naruto na Jetixie (O_o) i na nim nie robi to wrażenia ;zachowuje się normalnie(jak na niego :P) Myślę,że nie wzmaga agresji,przecież to fikcja.

#233 ja-sama

ja-sama
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2008 - 19:43

Czy naruto wzmaga agresje wśród młodzieży...trudne pytanie.
Jeśli chodzi o dzieci (tzw."dzieci Jetixa") to faktycznie, widziałam na przerwie
w szkole dwóch piątoklasistów którzy bawili się w robienie katona z krzykiem:
"SŁUP OGNIA DŻUTSU!" i wykręcanie sobie rąk, ale młodzież która zajmuje się oglądaniem anime na poważnie na pewno nie jest na tyle niedojrzała żeby pod wpływem Naruto stała
się bardziej agresywna...

#234 Lady_Havok

Lady_Havok
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2008 - 19:52

Naruto jest dość specyficznym anime.Poprzez zastosowanie w nim technik,których normalny śmiertelnik powtórzyć nie zdoła,zapewnia moim zdaniem bezpieczeństwo dla młodych umysłów.Choć,jeśli ktoś się bardzo zaweźmie... =_='
Wydaje mi się,że Naruto właśnie zapobiega przemocy u dzieci i młodzieży,ponieważ pokazuje ludzi od strony psychologicznej,pokazuje złe charaktery,ale pokazuje także,że zły musi w końcu przegrać...Dlatego kształtuje w odbiorcy myśl,że zło się zwyczajnie nie opłaca,gdyż i tak zostanie ukarane prędzej czy później...

#235 Stalker

Stalker

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 491 postów

Napisano 30 styczeń 2008 - 15:56

"SŁUP OGNIA DŻUTSU!"

xD

Kocham ten temat, zawsze jak mam zły humor a przeczytam sam jego tytuł, to odrazu robi mi sie jakoś lepiej.

Wracając zas do sedna sprawy: nie rozumiem jak wykreowany świat czy to anime, ksiązkowy czy jakikolwiek inny może powodować u kogokolwiek wrogość i agresje.

Nik przecież nie zadaje sobie pytania czy np. książki Sapkowskiego, Sienkiewicza wzmagają agresje a przecież jest w nich opisane pelno brutalnych scen.

Tyle odemnie.

#236 Kyabimaru

Kyabimaru
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2008 - 16:24

Jakby na to nie patrzeć, prawie wszystko co mamy dzisiaj w telewizji jest agresywne. Ja jedyne co sie nasłuchałem od rodziców o Naruto to od matki, że bajki oglądam.... a ojciec oglądał razem ze mną parę odcinków xD i stwierdził, że może być. Niestety to było na Sretixie.

Czy Naruto wzbudza agresję? To zależy od odbiorcy. Dzieciak obejrzy, wyłączy i pójdzie sie bawić, a drugi rzuci się na staruszkę w tramwaju. Dzieciaki po prostu wszystko co w tym widzą to walka, i nie zwracają uwagi na inne przesłania. Co do tego artykułu, ma ktoś może linka? Chętnie bym się pośmiał. Powinna do tego jeszcze coś napisać Dorota Z. tak jak pojechała po Dragon Ballu. Zanim ludzie w tym kraju zrozumieją, że Anime adresowane jest do odbiorców w różnym wieku (chciałbym zobaczyć jej minę gdyby zobaczyła jakieś Hentai xD) minie trochę czasu. Moim zdaniem Naruto na Jetixie nie powinien być cenzurowany, ale posiadać znaczek od iluśtam lat. Nie chcesz - Nie oglądaj!

#237 HikaruShido

HikaruShido
  • Goście

Napisano 03 luty 2008 - 12:54

Hmm ja mysle ze tak ale nie do konca...to tez zalezy od dziecka...np...moja młodsza siostra rzuciła we mnie grejpfrutem...== to miał byc Rasengan ==

#238 gracek

gracek

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1531 postów

Napisano 03 luty 2008 - 14:41

Nie no w życiu choć różnie to bywa,zależy od dziecka.Jeśli o mnie chodzi to np.Resident Evila przeszłem jak mialem 8 lat,oglądałem na rtl7 Saint Seiyie,Dragon Ball itp.,grałem w dość brutalne gry i nic mi nie jest wręcz przeciwnie nie jestem wogóle agresywny.Choć jak mówie są wyjątki,ale nie sądze żeby Naruto mogłoby być bezpośrednią przyczyną agresji a ci co tak mówią mydlą ludziom oczy.

#239 HikaruShido

HikaruShido
  • Goście

Napisano 03 luty 2008 - 23:10

Ludzi wszytsko powiedza tyle zeby zdobuc rozgłos. Nawet nie wiedza co to manga czy anime a juz zakładaja ze wzbudzaja one agresje u dzieci tylko dlatego ze sie nimi interesuja. Chociaz nie tylko u dzieci.

#240 Pit

Pit

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 795 postów

Napisano 14 luty 2008 - 16:31

Tu nie chodzi o agresję czy raczej głupotę ludzką (która jak wiemy - nie ma granic) i potem się uważa, ze DB czy właśnie Naruto to bajki dla małych dzieci czy dziesięciolatków, potem każdy mysli że anime stworzyli włosi (mialem taki przypadek, myślałem że zaliczę glebę) a sama fabuła jest durna. Takie Naruto Jetixowe może wmagać agresję jedynie wiernych fanów którzy nie znoszą profanacji oraz osób niewtajemniczonych, szukających wszystkiego by powiedzieć jakei to strasznie brutalne bajki oglądają nasze dzieci.
Co do tekstu o "Obcy z Predatorem"...Ahahahahahahahaha(...)hahahaha dawno się tak nie uśmiałem. Zauważcie że to samo było z DB gdzie Bulma miała mieć 5 lat maximum a na co drugiej stronie goku miał zachęcać starych świntuchów do seksu z panieną xD Potem się dziwić, że ludzie tacy agresywni :D
Ot i cała prawda xD
A czy Naruciak wywołuje agresję wśród oglądających go? (mowa o oryginale), sądzę że nie bo nie ma ku temu podstaw. No chyba, ze ktoś pierniczy odcinek jak np. studio Pierrot. A zdarzały im się wpadki ale to im akurat wybaczymy.
Może Kishimoto wywołuje agresję? Nie chce uśmiercić Sasuke ani nawet oka mu wyjąć xD Fanki Saskiego piszczą z radości ale zwykli ludzie spodziewali się czegos innego xD
I tyle.
Pozder

#241 Akane Hyuuga

Akane Hyuuga
  • Goście

Napisano 15 luty 2008 - 19:04

Najlepiej nie puszczać tego 6-latkom jak to u mnie w okolicy robią. Jak się z rozumem ogląda to nie wzbudzi agresji. U młodzieży... Przytoczę mój cytat "Muhahahahahahaahahaha". Chociaż wśród młodzieży idioci też się zdarzają.

#242 rendan

rendan
  • Goście

Napisano 16 luty 2008 - 18:41

Jeżeli jest idiotą, to nie ważne jakie anime by oglądał, zawsze będzie robił coś głupiego.

Co do Naruto, powinno być ono jednak dla dojrzalszych widzów. Dlaczego? Dzieci widzą w nim tylko naparzankę. Tfu, dzieci! Nawet nie dzieci! Spotykam się nawet, z osobami które mają w tej chwili po 14 lat i wszystko co widzą w Naruto to pojedynki ninja. Jeżeli nie ma się oleju w głowie, zawsze takie coś będzie wzbudzało agresję.

Jednak moim zdaniem, większy wpływ na agresję dzieci i młodzieży, mają formuły typu K1, MMA, pride. Chłopak naogląda się jak się fajnie napier****** i idzie na ulicę i też chce być taki. Zazwyczaj wtedy idzie do jakiejś sekcji sztuk walki, pochodzi trochę, nie po to, po co powinno się tam chodzić (czyli kształtowanie przede wszystkim duszy), a tylko po to, żeby nauczyć się kilku uderzeń, bloków. Rezygnuje i wychodzi na ulicę się bić.

#243 Kimmi

Kimmi
  • Goście

Napisano 21 luty 2008 - 15:11

według mnie naruto nic nie robi ale coś typu blech lb FMA może, bo tam krew w niektóych momentach leje się niemiłosiernie

#244 Norii-chan

Norii-chan

~fan

• User
  • PipPip
  • 173 postów

Napisano 21 luty 2008 - 17:13

Nie wydaje mi się, aby "Naruto" szczególnie ten jetitowski wzburzał agresje, chociaż tak napradę aby to sprawddzić, trzebaby przeprowadzić opowiednie badania. Ogólnie rzecz biorąc zdaje mi się, że jest dużo kreskówek, z pozoru nieszkodliwych (Tom i Jerry), a w których poziom przemocy i agresji jest jednak wyższy niż w ocenzurowanej wesji Naruto... A ja wychowałam się na adaptacjach komiksów amerykańskch o super bohaterach i innych walecznych zmutowanych żółwiach... i jakoś nie chciałam pobić każdego, kto mi wszedł w drogę.... Ponieważ ważniejsze od tego co się ogląda, jest to, co i jak przekażą dziecku rodzice....

Przpraszam za błedy, ale chyba przeglądrka mi się zawiesiła i ciężko się pisze...

EDIT. nie wiem, czy gdzieś to było, ale od takich artukułów podnosi mi się ciśnienie. Może nie do konca o Naruto, ale ogolnie o mangze/anime

http://www.wychowawc..._115-116/11.htm

Japońskie kreskówki są tak brutalne, że nie można ich nawet porównywać z pełnymi przemocy kreskówkami amerykańskimi.

Dlatego, że tamte są amerykańskie, a te japońskie?

A rzekomo głębokie treści, ciekawe scenariusze czy "sztuka" animacji to spotkanie z okultyzmem, demonologią i New Age.

Tego lepiej nie bedę komentować...

Nie stroni się tam od ukazywania niemoralnych relacji między bohaterami, są więc "trójkąty" i "czworokąty rodzinne", jak również opowieści dotyczące zakochanych w sobie młodzieńców.

Wiec wywalny z programu tekże wszytskie telenowele...

A i jeszcze:

Filmy i komiksy japońskie przekazują polskim odbiorcom wartości, które są zaprzeczeniem dobra, prawdy i bezpieczeństwa. Skutki wychowawcze tych filmów i komiksów nie wymagają komentarza. Specjaliści mówią także o swoistym zjawisku "przedwczesnego zawezwania", czyli nakłanianiu do uczestnictwa w formach aktywności przeznaczonych dla osób dorosłych. Przykładem może być naśladowanie przez młodsze pokolenie ulubionych bohaterów, idoli, o ukształtowanej i niekiedy kontrowersyjnej osobowości, gustach i preferencjach także seksualnych, wdrażając w ten sposób dzieci do niepożądanych wzorów i stylów zachowania10. Długotrwałe obcowanie z analizowanymi treściami może doprowadzić do uzależnienia i identyfikowania się z nimi, a także do negatywnych zmian w osobowości. Dziecko oderwane od kultury w ogóle i kultury swojego narodu łatwo stanie się marionetką w rękach mediów. Dlatego warto zastanowić się nad skutkami obcowania z przedstawionymi powyżej treściami.

No w sumie... widać, że ten artykuł napisał ktoś, dla kogo Anime/kreskówka - bajeczka dla małych dzieci... rany skąd się tacy biorą.

#245 rendan

rendan
  • Goście

Napisano 22 luty 2008 - 12:37

Norii-chan, ahahahaha dziękuję Ci! Miałem się z czego pośmiać.

A rzekomo głębokie treści, ciekawe scenariusze czy "sztuka" animacji to spotkanie z okultyzmem, demonologią i New Age.

Buahaha. Yeah okultyzm i demony ROX! Boże skąd się tacy ludzie biorą.

Ehh szczerze mówiąc, więcej dzieci, młodzieży naśladuje Spidermana, Supermana, Batmana, Żółwie ninja. Jeżeli w anime, doszukiwalibyśmy się prawdziwego jego sensu, przesłania, wtedy wyglądałoby to inaczej. Jednak faktem, jest, że jeżeli ktoś ogląda anime żeby zobaczyć jak się naparzają i wyłączyć zasługuje na potępienie. Każde anime niesie więcej ukrytych treści niż wszystkie amerykańskie produkcje. Ośmielę się też stwierdzić, że daje więcej do myślenia niż większość filmów, które puszczane są w naszej telewizji. O serialach, telenowelach nie wspominam, bo tutaj chyba każdy wie co chciałbym powiedzieć.

Doprawdy nie rozumiem, skąd u społeczeństwa bierze się taka niechęć do anime/mangi. Jednakże nie tylko do nich. Patrząc głębiej, możemy zobaczyć odpychający stosunek do całej Japonii. Powiedzenia typu: "O przyjechały żółtki", "Ryż jesz? A co ty skosnooki jesteś?" tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że większość polskiego społeczeństwa to nic nie warte buractwo. Oczywiście toleruję ich, a nawet gdybym nie chciał tego robić, nie mam innego wyboru.

Filmy i komiksy japońskie przekazują polskim odbiorcom wartości, które są zaprzeczeniem dobra, prawdy i bezpieczeństwa.

Nie wiem jakimi tytułami operowała autorka/autor tego artykułu, jednak widzę, że jego/jej wiedza jest dość marna. Owszem jest wiele mang/anime, w których upierając się można zauważyć elementy które są zaprzeczeniami dobra, prawdy i bezpieczeństwa. Jednakże do wszystkiego trzeba umieć podejść z dystansem, a w takich tytułach znajdzie się treści, które są odwrotnością tego co napisał/a autorka/autor tego zdania.