Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Czy Naruto wzmaga agresje u dzieci-młodzieży?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
375 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy Naruto wzmaga agresje u dzieci/młodzieży? (180 użytkowników oddało głos)

Czy Naruto wzmaga agresje u dzieci/młodzieży?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#246 Shantae

Shantae
  • Goście

Napisano 23 luty 2008 - 04:15

hmmmmm.... Naruto i wywoływanie agresji...;P brzmi to zabawnie ale myśle że w niektórych przypadkach w minimalnym stopniu tak jest:P... widze to po dzieciakach z podstawówki:P...jak latają po korytarzu/podwórku i sie napierniczają :P różnymi Jutsu puzniej dochodzi do kłutni ze takiego niema i dochodzi do rekoczynów:P...no ale to było kiedyś i napewno bedzie:P( mój brat z kolegą ostatnio rzucali w siebie kame hameXD... a mają po 26lat:P...) a co do tego ze ludzie się tak okropnie czepiają anime i mang...poprostu nie czują tej zajawki i tyle:P jedni lubią Horrory inni komedie a my lubimy mangi i anime;)coz tego ze są to filmy animowane... moge sie założyć ze Naruto przekazuje wiecej wartości niż wszystkiecześci Teksańskiej Masakry Piłą Mechaniczną czy jakiegoś innego filmu tego pokroju:P...ale nie powiem:P...Naruto pobudza wyobrażnieXD...jak zresztą widać to na tym forum;)...na mnie Naruto miało na tyle duzy wpływ że zaczełam chodzic na Capoeire i trenować XMA ;)(Extreme Martial Arts)ale to bardzo pozytywny wpływ;) tak mi sie wydaje lepiej chodzić na treningi niz sie gdzieś szlajać po mieście;)....

#247 Hatake Foxik

Hatake Foxik
  • Goście

Napisano 23 luty 2008 - 12:14

Jakby 8 latek zaczął ze starszym bratem oglądać ORYGINAŁY anime a brat by zaczął się uczyć Chidori lub coś takiego to dzieciak mógłby mieć jakiś uraz który b się odbił na życiu dorosłym.

#248 Qrowsky

Qrowsky
  • Goście

Napisano 25 luty 2008 - 21:33

Jakby 8 latek zaczął ze starszym bratem oglądać ORYGINAŁY anime a brat by zaczął się uczyć Chidori lub coś takiego to dzieciak mógłby mieć jakiś uraz który b się odbił na życiu dorosłym.

jaki!? uraz do chidori? xD

#249 Ew.

Ew.
  • Goście

Napisano 11 marzec 2008 - 00:52

jaki!? uraz do chidori? xD

Chyba nie załapałam aluzji -.-

A co do tematu.
Zdecydowanie tak!
Wczoraj zjadłam kota. xD

Nie, tak na serio, to nie wierzę, że coś takiego wzbudzało by agresję.. Szczególnie, że ta bajka czasem nawet uczy pewnych pojęć prawda?
Cóż, nie mówię tutaj o rzeczach takich jak: bij kolegę do nieprzytomności, żeby wrócił do domu.
A z resztą, co ja gadam!
Przecież to jest dozwolone od 13 lat! Więc? Młodzież na pewno nie będzie na tyle durna, żeby tłuc się, naśladując postaci z anime, prawda?
Ja oglądam i jakoś nic mi nie jest.

#250 Kosmiczny

Kosmiczny

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 11 marzec 2008 - 01:10

brat by zaczął się uczyć Chidori lub coś takiego to dzieciak mógłby mieć jakiś uraz który b się odbił na życiu dorosłym.

Czemu? Czy nie wiesz, że dzieci mają bardzo wybujałą wyobraźnie i lubią np. podczas zabaw naśladować swoje ulubione postacie z filmów/anime itd.? Czy to, że kiedyś dzieci naśladowały Janosika albo bawiły się w czterech pancernych odbiło się na ich pyschice?

#251 Neji forever

Neji forever
  • Goście

Napisano 11 marzec 2008 - 13:51

No co wy? chyba u nikogo, prócz niektórych moich znajomych...

#252 Xian

Xian

~hikikomori

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2750 postów

Napisano 11 marzec 2008 - 15:52

Było już?

Boy Dies After Imitating Naruto in Sandbox
According to KOMO-TV, the ABC affiliate in Seattle, Washington, 10-year-old Codey Porter died at 3:35 p.m PST today. The boy was hospitalized on Saturday after suffering respiratory failure when he was buried, headfirst, in a sandbox. He had reportedly asked his playmates to bury him in order to recreate the attacks used by the fictional ninja from the Naruto anime's fictional Village Hidden in the Sand.

RIP +
Ja jestem przeciwnikiem pokazywania anime dzieciom (jakichkolwiek), co tu dużo mówić - inna kultura, to raz. Będąc rodzicem, być może, tzw. amerykańskich kreskówek też bym nie pokazywał (niestety nie mam rozeznania jak to wygląda).

Spotykam się nawet, z osobami które mają w tej chwili po 14 lat i wszystko co widzą w Naruto to pojedynki ninja.

Swoją drogą, to czegoś poza tym w Naruto też nie dostrzegam.

#253 Sanzoku

Sanzoku

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisano 17 marzec 2008 - 18:07

Agresja zależy od tego jak bardzo zatraca się granica między fikcją a rzeczywistością. Wszystko to są problemy personalne, na które nie mamy wpływu. Nie zgadzam się z powiedzeniem, że Naruto wzmaga agresję - jak już wspomniałem problem leży na płaszczyźnie emocjonalnym, a jeżeli ktoś nie umie zrozumieć, że to tylko "bajka", wszystkie rzeczy z nią związane nie mają racji bytu w naszym świecie, to najlepiej skontaktować się z dobrym psychiatrą ;).

Tutaj Xian zacytował newsa o śmierci dzieciaka bawiącego się w przeciwnika Gaary. Ja z kolei daje przykład jaki wpływ na ludzi ma również Gaara.

W niedzielę (2 luty br.) policja w Connecticut aresztowała 18-latka, który umieścił w Internecie (YouTube.com) teledysk z groźbami dla swoich byłych kolegów z klasy. Został wyrzucony z Grasso Southeastern Technical High School w czerwcu ubiegłego roku. W owym klipie doczytać się można było słów Gaary, które na początku serii były jego domeną. Tekst z domniemanego zagrożenia wypływającego z teledysku brzmiały mniej więcej tak: „The Corpse´s Crimson Bitter Tears Will Flow And Mingle Though The Endless Sand Feeding The Chaos In Me And Making Me Stonger”. Później można było doczytać się ostrzeżenia dla studentów Grasso „Beware All Those Who Cross My Path […] On March 19, 2008 THE END IS HERE.”

Kiedy rodzice chłopaka zobaczyli to, złożyli skargę na policję. Brown (bo tak się nazywa nastolatek) został oskarżony o powodowanie zagrożenia i naruszanie spokoju. Z aresztu został zwolniony po wpłaceniu kaucji w wysokości 2,500$.

#254 Ew.

Ew.
  • Goście

Napisano 20 marzec 2008 - 05:06

No pięknie..
Czyli pan Sabaku jest przyczyną TAKICH wydarzeń?
Ja się muszę zgodzić.. Agresja zależy od tego, jak kto to anime odbiera.. Bo normalna osoba, która zdaje sobie sprawę, że to jest nieprawda, na pewno nie będzie próbowała zabić swojego kolegi, prawda?

#255 Dewisz

Dewisz
  • Goście

Napisano 24 marzec 2008 - 22:22

Czy "Naruto" wzmaga agresję? I tak i nie. U osoby, która nie potrafi odróżnić świata fikcyjnego od rzeczywistego zapewne takie anime jak "Naruto" wzbudzi agresję. Z tym, że u takiej osoby większość filmów, anime, komiksów itd. wzbudzi agresję. I myślę, że gorzej by było gdyby ktoś taki obejrzał sobie "Kill Bill"... U ludzi normalnych "Naruto" ani żaden inny film będzie potęgować agresji. Więc biorąc pod uwagę tych, którzy potrafią odróżnić fikcję od prawdy to "Naruto" nie potęguje agresji.

#256 Fare

Fare
  • Goście

Napisano 25 marzec 2008 - 00:34

tak wkońcu kazde dziecko neostrady po obejzeniu naruto postanowi kupić pudełko shurikenów(są dostepne na kazdym bazaże odziwoXD ) i bedzie nimi rzucał w ludzi przez oknoXD.... no dajcie spokójXD

#257 Hwoarang

Hwoarang
  • Goście

Napisano 25 marzec 2008 - 15:08

Czy "Naruto" wzmaga agresję? I tak i nie. U osoby, która nie potrafi odróżnić świata fikcyjnego od rzeczywistego zapewne takie anime jak "Naruto" wzbudzi agresję. Z tym, że u takiej osoby większość filmów, anime, komiksów itd. wzbudzi agresję. I myślę, że gorzej by było gdyby ktoś taki obejrzał sobie "Kill Bill"... U ludzi normalnych "Naruto" ani żaden inny film będzie potęgować agresji. Więc biorąc pod uwagę tych, którzy potrafią odróżnić fikcję od prawdy to "Naruto" nie potęguje agresji.

Dokładnie. A i tak zresztą nie widziałem kogoś kto rzucał by shurikenami czy kunaiami w przechodniów lub próbował skakać z drzewa na drzewo jak w naruto.

#258 luki-san

luki-san
  • Goście

Napisano 20 maj 2008 - 19:40

Moim zdaniem Naruto może w zmagać agresje u małych dzieci i u osób słabych emocjonalnie ale u nie których ale czasami w naruto więcej gadają nisz walczą więc to mało możliwe.

#259 slabix

slabix
  • Goście

Napisano 20 maj 2008 - 20:05

Jeny...

nisz

lol xD

Anime i manga może oddziaływać na nie ''młodsze dzieci" tylko ludzi niewystarczająco silnych emocjonalnie (np. nadpobudliwych xD) . Jeśli ktoś potrafi się zachamować - zrobi to - i nie przeszkodzi mu wpływ Naruto.
A od czego zależy siła emocjonalna? Wg mnie od wychowania, tego czy jest się chorym czy coś, no i od samej woli człowieka...

Pozdrawiam.

#260 MayumIxP

MayumIxP
  • Goście

Napisano 20 maj 2008 - 21:36

xD
hmm.. moim zdaniem DB tez bylo agresywne ale jakos wychowałam się na tym anime i nigdy nie byłam agresorem no może czasami udawałam ,że robie kamehama xD
Moim zdanie Naruto nie wbudza agresji w przypadku osób które umią wczuć się w sytuacje bohatera i wogole ,bo jak się puści dziecku 5-letniemu takie anime to będzie widział tylko walke i zapewne będzie agresywny. Wszystko zalerzy tu od psychiki i rozwoju emocjonalnego :P

#261 Madara's Power

Madara's Power
  • Goście

Napisano 23 maj 2008 - 22:59

Hmm...Naruto oficjalnie jest uznane jako manga/anime dla CHŁOPCÓW (głupie to jakieś) w wieku MŁODZIEŃCZYM (;p). Jest do pewnego stopnie brutalne, bywają wulgarne słowa, jak i hektolitry krwi. Ale czy krew od razu wzbudza agresje? A wulgarne słowa? Większość przedszkolaków zna już podstawy łaciny podwórkowej - wiem to z autopsji (oczywiście to mnie smrody wyklinały, ja byłem kulturalny jako dziecko ;p). Naruto więcej niż agresji niesie ze sobą podstawowych wartości. Przyda się komuś, ale na poziomie. Widz Naruto nie może być tylko homo (bez podtekstów), bo inaczej dla niego z anime wypływa tylko agresja. Oglądając Naruto trzeba być i homo i sapiens. Dla przykładu podam wątek Gaary. Czy to w pewnym stopniu nie było pouczające?? Gaara to tragiczna (w sensie smutna) postać. Ale i dużo z sobą niesie.

#262 Seaphir

Seaphir
  • Goście

Napisano 24 maj 2008 - 11:02

Naruto właśnie wzmaga agresję u młodszej publiczności(5-9 lat) a u młodzieży nie
ale właśnie rodzice powodują to że ich dziecko staje się bardziej agresywne.
ale gdyby kierowali się do tych "trójkącików" z oznaczeniem wiekowym dziecko nie umiało by sobie poradzić dalej w życiu było by gnębione przez innych ponieważ nie umiało by się bronić jakby zaczęło oglądać narutosy itd. nauczyło by się dać porządne kopniaki i korzystać z przedmiotów wokół niego :D.

P.S znam to na własnym przykładzie chodziłem do 1 klasy wszyscy mnie bili nie umiałem się bronić ale gdy szedłem już do 2 klasy leciał w telewizji DBZ nauczyłem się paru chwytów i nikt mi nie podskoczył,gdy ganiałem kolegów nawet nie zatrzymałby mnie nauczyciel raz zrobiłem wślizga między jego nogami i pobiegłem dalej jak byłem mały byłem troszkę nadpobudliwy :D xD . ale niektórzy ludzie nie są przystosowanie do anime na przykładzie miesiąc temu moi koledzy (fani DBZ) chcieli zrobić Fuzje i walnąć w przechodnia Super kamehame a mają po 15 lat -.-

#263 jogurt_96

jogurt_96
  • Goście

Napisano 25 maj 2008 - 18:31

Fajne pytanie ale chyba nie ma na nie odpowiezdzi.Kazde dziecko mozee to odebrac inaczej.Moj brat coiteczny po obejrzeniu naruto oszalal.z gzrecznego chlopaczka zamienil sie po prostu w diabbla.Az sie jego moje.Choc moim zdaniem ni powininen wzbudzac agresywnosci u dzieci a te co maja problam z emocjami to niech tego nie ogladaja.

#264 nararas

nararas
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2008 - 13:09

uważam że nie gdyż samo w sobie nie wywołuje agresji a zachowanie dzieci/młodzieży która to oglądała zależy od tego jak to odbierają, kiedy coś takiego wspomaga u nich agresje to znaczy że są zbyt mało dojrzali by to oglądać.

#265 Sassycat

Sassycat

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1080 postów

Napisano 15 czerwiec 2008 - 13:11

Raczej wątpię żeby wzmagał agresję,wiadomo może chcą być tak zdolni jak bohaterzy,ale żeby zaraz agresywni? Jakoś nie mogę sie do tego przekonać. Zresztą napewno są wyjątki,ale ja osobiście nie widziałam ani nie słyszałam a jakiejś agresji spodowanej przez Naruto.

#266 Nishi

Nishi

~fan

• User
  • PipPip
  • 214 postów

Napisano 15 czerwiec 2008 - 16:55

Dla mnie „Naruto” nie wzmaga agresji. IMO mało jest jakiś brutalnych scen, które mogłoby u kogoś wywołać szok czy uraz psychiczny. Jednak zależy jak ktoś co odbiera ..

#267 Ashita

Ashita
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2008 - 17:22

Nie sądzę by seria Naruto wzbudzała agresję w dzieciach, a tym bardziej wśród młodzieży. Ta druga grupa jest na tyle dojrzała, by tego tak nie odbierać. Poza tym nie ma tam aż tak brutalnych scenek czy przelewu krwi, jak w innych anime, np. Berserk czy Elfen Lied. Fabuła w Naruto nie jest nastawiona na zabijanie. Tam toczą się tylko walki, a takie sceny pojawiają się nie tylko tutaj. Podobne sceny są w innych kreskówkach puszczanych na programach dla dzieci i jakoś nikt nie kwestionuje tego czy jest to wzbudza agresję u dzieci czy też nie, a gdzie tam mowa o ściągnięciu tego z anteny. A takie anime jak Naruto nie jest na tyle krwawe, by mówić o wzbudzanej przez niego agresji. Przecież tutaj shinobi nie zabijają się na każdym kroku w każdym episodzie.

#268 Revan

Revan

~artificial intelligence

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12717 postów

Napisano 15 czerwiec 2008 - 17:30

Ech jak ja uwielbiam takie tematy, które zakładane są dlatego, że większość naszego społeczeństwa to banda debili (smutne, ale prawdziwe), którzy łykają wszystko co im programy w stylu Uwaga pokażą (kto oglądał reportaż o DB z czterolatkami niby to czytającymi te jakże zboczone pisemka ten wie).
1. Naruto ma odpowiednią kategorie wiekową, a to, że ogląda go 5 latek to już można winić rodziców, którzy sadzają dzieciaka przed TV i maja wychowanie z głowy.
2. Porównują to do zachodnich produktów, to Naruto jest sztuką. W normalnym komiksie bohater ma moce z nikąd, walczą ze złymi bo tak trzeba, tudzież zabili mu kogoś z rodziny albo z zemsty, a Ci źli chcą władzy nad światem bo są źli i żadnej argumentacji nie muszą mieć.
3. Oczywiście jak jaki bachor wyskoczy przez okno to wiadomo co winić, oczywiście nikt nie pomyśli, że ktoś taki ma po prostu nasrane we łbie i taki numer może odwalić nawet po czytaniu Misia Uszatka i o ile młodsze dzieci mogą po prostu naśladować bohaterów jak to dzieci (a robią to na ślepo bo rodzice im nie wyjaśnią pewnych rzeczy bo i po co) to 12 letnia osoba normalna osoba ma na tyle oleju w głowie. Jak ktoś jest odpowiednio wychowany lub ma odpowiednie podejście to mu to nie zaszkodzi dla przykładu kiedy jeszcze w TV nie było trójkącików, kwadracików i tak dalej (czyli jakieś 10 lat temu, ja miałem wtedy 10) oglądałem Egzekotora z Arnim w roli głównej (obecnie czerwony kwadracik) i wiele innych złych propagujących agresje filmów i jakoś jestem normalny do nikogo nie strzelam na ulicy.
4 I najciekawsze w Japonii, która przecież jest źródłem agresji, golizny i diabeł wie jakiego zła jest jeden z niższych wskaźników przestępczości na świecie.

#269 Karko

Karko
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2008 - 22:08

Nie sadze zeby tak bylo. Ja mam prawie 15 lat i poprostu ogladam Naruto, ale zeby bawic sie w Naruto na ulicy to trzeba byc kapletnym dzieckiem! Na serio w mojej szkole juz nie raz widzialam dzieci bawiace sie w Naruto. Wlasciwie to dzieci 11 letnie mialy. To napewno byli fani jetix bo ogladali piersze 70 odcinkow. Poprostu zwykle postacie Sasuke,Naruto,Sakura,Ino,Kakashi i pt...
A tak wlasciwie to tez raz widzialam chlopakow z mojej klasy bawiacych sie w Naruto i jestem pewna ze nie chcecie wiedziec co widzialalm ..........??????!!!!!!!?. Ale po Angielskich nie wyrosnietych dzieciach wszystkiego mozna sie spodziewac!.

A jak chodzi o mnie to nie wzmaga to u mnie agresji!!! Na 100%!

#270 randal20

randal20

~fan

• User
  • PipPip
  • 269 postów

Napisano 16 czerwiec 2008 - 22:12

kapletnym

Kompletnym

Anyway...idąc dalej twoim tokiem rozumowania Cosplay i odgrywanie scenek na Konwentach etc. jest rownież oznaką bycia "kapletnym" dzieckiem? u Failed...

#271 Micek

Micek
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2008 - 22:26

Jednak, popatrz randal20, jeżeli zauważysz ludzi na konwentach, to są przebrani za postacie w anime i odgrywają " agresywne " scenki. A dziecko też tylko, że nie dokońca przebrane xP, odgrywa scene w której rzuca kunayem [ zmyślonym ] w ciało kolegi i mówi " Umarłeś, bo tak było w ostatnim odcinku ". Pff... Wtf ? :P. Więc, już prawie dorośli ludzie odgrywają scenki " agresywne " T_T. A co wtedy ma zrobić dziecko ? Którego, rozumowanie nie jest aż tak rozwiniete jak u prawie pełnoletnich osób. Dlatego, Naruto, jak prawie każde anime, jest " czymś " co pobudza dziecieńcą psychike do zachowań agresywnych. I właśnie takich scenek !

#272 randal20

randal20

~fan

• User
  • PipPip
  • 269 postów

Napisano 17 czerwiec 2008 - 19:43

A dziecko też tylko, że nie dokońca przebrane xP, odgrywa scene w której rzuca kunayem [ zmyślonym ] w ciało kolegi i mówi " Umarłeś, bo tak było w ostatnim odcinku "

Dziecko po obejrzeniu Nowe Odcinka Toma i Jerry'ego, może zacząć udawać że goli, obcina, dusi, goni, zgniata itd swojego kumpla , bo tak bylo w xxxx odcinku i kropka...

Nie sadze zeby tak bylo. Ja mam prawie 15 lat i poprostu ogladam Naruto, ale zeby bawic sie w Naruto na ulicy to trzeba byc kapletnym dzieckiem! Na serio w mojej szkole juz nie raz widzialam dzieci bawiace sie w Naruto. Wlasciwie to dzieci 11 letnie mialy. To napewno byli fani jetix bo ogladali piersze 70 odcinkow. Poprostu zwykle postacie Sasuke,Naruto,Sakura,Ino,Kakashi i pt...

Dzieci zawsze, będą coś naśladowały...IMO lepiej, żeby udawaly postaci z Bajek [również z anime] , niż pijaka z pod bramy, młodzież z granic społecznych etc.

Tak i zapewne są to "fani Jetix" bo są w docelowym przedziale wiekowym tej stacji. Simple.

A teraz wracając do meritum sprawy.
Anime same w sobie agresji wywolywac nie powinno, aczkolwiek to już kwestia odbiorców czy ją wywoła czy nie.

#273 Nolaan

Nolaan

~fan

• User
  • PipPip
  • 310 postów

Napisano 18 czerwiec 2008 - 17:00

Wiecie co? Kiedyś już taką dyskusję gdzieś przerabiałem.
Generalnie moje zdanie w tej materii jest takie: Naruto nie wzmaga agresji, wręcz przeciwnie. Zachowania bohaterów, ich motywacja mogą młodych ludzi sporo nauczyć i dać do myślenia, że o dostarczaniu bardzo silnych bodźców emocjonalnych nie wspomnę. Fakt, jest tu krew, morderstwa i śmierć, ale jeśli już ktoś ginie, to tak jak sobie na to zapracował - zły w hańbie, poniżeniu a dobry w chwale wielkiego wojownika. Przykłady dobierzcie sobie sami.
Poza tym walka tutaj nie jest tylko widowiskowym machaniem nogami. Zgodnie ze wschodnimi filozofiami jest to pokazanie emocji przez bohaterów, starcie charakterów, siły woli i determinacji (stąd czasem te retrospektywne, czy emocjonalne wstawki i dialogi o przyjaźni, więzach...). Dla porównania popatrzcie na takich Power Rangersów, czy innego Strażnika Teksasu. Jest różnica i to zasadnicza.

A że ludzie u nas uważają inaczej... No cóż, nie wiedzą, co tracą nie oglądając Naruto :))

#274 Hana

Hana
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2008 - 17:19

To dużo prawdy, ale też muszę przyznać, że bądź co bądź dzieciaki się na tym wzorują. Oczywiście to jest śmieszne, kiedy przechodzisz obok grupki małych dzieci a one wykrzykują te"bojowe okrzyki" i chcą zrobić niektóre techniki. Oczywiście moim zdaniem to przede wszytskim ważna jest tu rola rodzica by wytłumaczył,że ok, to jest fajne, jest tu trochę przepychanek i tak dalej, ale żadne z nich nie jest Sasuke, czy Naruto bądź innym bohaterem.
Chodzi po prostu o to, że małe dzieci umieją się zatracić w swoich zabawach(wiadomo jakie są dzieci), ale moim zdaniem naurto napewno nie wywoływało takiej agresji jak DB. To było dopiero szaleństwo xD

#275 Naza19

Naza19

~random

• User
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 22 lipiec 2008 - 22:26

Uważam,że wszystko wywołuje agresje wśród dzieci. Patrząc jednak na nasz świat stwierdzam że wszelkie anime i manga w tym Naruto nie wzbudzają tak dużej agresji raptem 0,5%. Jest to spowodowane tym ,że A&M jest mało rozpowszechnione wyjątkiem są anime które zdołały się przebić (DB,NAruto itp.) a ludzi którzy się tym interesują na poważnie są wstanie odróżnić fikcje od rzeczywistości. Myślę że większe zagrożenie niosą ze sobą bajki amerykańskie typu ( atomówki) bajka niby dla dzieci ,słodkie małe dziewczynki a robią krwawą miazgę. Tak samo jak filmy ,które są przeznaczone dla dorosłych a oglądają je dzieci , widoczny brak reakcji ze strony rodziców to samo tyczy się gier komputerowych. Niektóre dzieci nie będzie to ruszało a niektóre wręcz przeciwnie. Obserwując młodsze pokolenie 12-13 latków a także nawet młodszych wydaje mi się że są one coraz głupsze niż starsze pokolenia, nie wiem czym to jest spowodowane ale jak patrze co oni wyprawiają to aż się wierzyć nie chce. Myślę że spowodowane jest to wszystko przez te gazety typu (bravo) i telewizje z różnymi głupimi programami gdzie pokazują 12-13 jak mogą stać się dorośli przez jakąś głupia modę albo coś w tym stylu.

Rozumiem,że dziecko oglądając Naruto bądź inne anime może starać się naśladować bohaterów ( sam tak robiłem) ale kiedy to jest tylko zabawa coś na niby. Naruto nie wywołuje agresji bo nie ma nic agresywnego jeśli jest walka to o wyższy cel o przyjaciela o ojczyznę ( wioskę) lub o miłość.

#276 Reynald

Reynald
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2008 - 22:40

Uważam,że wszystko wywołuje agresje wśród dzieci. Patrząc jednak na nasz świat stwierdzam że wszelkie anime i manga w tym Naruto nie wzbudzają tak dużej agresji raptem 0,5%. Jest to spowodowane tym ,że A&M jest mało rozpowszechnione wyjątkiem są anime które zdołały się przebić (DB,NAruto itp.) a ludzi którzy się tym interesują na poważnie są wstanie odróżnić fikcje od rzeczywistości. Myślę że większe zagrożenie niosą ze sobą bajki amerykańskie typu ( atomówki) bajka niby dla dzieci ,słodkie małe dziewczynki a robią krwawą miazgę. Tak samo jak filmy ,które są przeznaczone dla dorosłych a oglądają je dzieci , widoczny brak reakcji ze strony rodziców to samo tyczy się gier komputerowych. Niektóre dzieci nie będzie to ruszało a niektóre wręcz przeciwnie. Obserwując młodsze pokolenie 12-13 latków a także nawet młodszych wydaje mi się że są one coraz głupsze niż starsze pokolenia, nie wiem czym to jest spowodowane ale jak patrze co oni wyprawiają to aż się wierzyć nie chce. Myślę że spowodowane jest to wszystko przez te gazety typu (bravo) i telewizje z różnymi głupimi programami gdzie pokazują 12-13 jak mogą stać się dorośli przez jakąś głupia modę albo coś w tym stylu.

Rozumiem,że dziecko oglądając Naruto bądź inne anime może starać się naśladować bohaterów ( sam tak robiłem) ale kiedy to jest tylko zabawa coś na niby. Naruto nie wywołuje agresji bo nie ma nic agresywnego jeśli jest walka to o wyższy cel o przyjaciela o ojczyznę ( wioskę) lub o miłość.

Nic ująć,za to nalezy coś dodać.

Każda postać w naruto daje przykład,z ktorego mozemy sie uczyc(Haku-chronic najblizsza ci osobe wszystkim co posiadasz,Jirayia,jak zostać dobrym,wspaniałym czlowiekem z niegroźnymi wadami(nadmierne podgladanie),wiec jest tu mądrość zyciowa,jak nalezy posteowac w podobnych sytuacjach...

Oraz,że zło,nawet te,ktore wydawaloby sie,nieśmiertelne(hidan) i niepokonane(Pain) zawsze przegra z dobrem.

#277 Revan

Revan

~artificial intelligence

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12717 postów

Napisano 22 lipiec 2008 - 22:59

Oraz,że zło,nawet te,ktore wydawaloby sie,nieśmiertelne(hidan) i niepokonane(Pain) zawsze przegra z dobrem.

To akurat pojawia się wszędzie. Natomiast źli nie chcą władzy nad światem od tak bo są źli. I najważniejsze, że w Naruto zło nie bierze się z nikąd np. Gaara, Sasori, Pain.

#278 narutol

narutol
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2008 - 00:47

Nie wzmaga agresji tylko jedno dziecko chcialo mnie zaatakować patykowym kunaiem a inne rasenganem jest też paczka gimnazjalistów którzy ubierają się w ciuchy akatsuki i chcą ze mnie wyrwać bijuu xD
A tak na poważnie to raczej wątpie może dlatego że naruto jeszcze nie jest tak popularne w Polsce jak dajmy na to: Harry Potter

#279 jack1994

jack1994
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2008 - 08:49

Nie wzmaga agresji tylko jedno dziecko chcialo mnie zaatakować patykowym kunaiem a inne rasenganem jest też paczka gimnazjalistów którzy ubierają się w ciuchy akatsuki i chcą ze mnie wyrwać bijuu xD

Chciałbym to zobaczyć :)

A tak wogole to masz racje ogladanie jakiegos anime nie moze wzmozyc agresji u dzieci i mlodzieży. Zawsze tak bylo i nie mozna np. usunac anime tylko dlatego ze jakies dzieci biegaja po podworku z patykiem (kunaiem) i rzucaja sie na innych, bo wtedy znajda sobie inny wzor do nasladowania i zacznie sie wszystko od poczatku.

#280 Celestal

Celestal

~random

• User
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 24 lipiec 2008 - 15:36

Oprócz kilku dzieciaków które połamały sobie palce ćwicząc, pieczęci do jutsu to chyba żadnych "strat fizycznych" anime wywołać nie może, no chyba że jakieś dziecko żuci się w przepaść z myślą że to pomoże mu przywołać Gamabunta... ale to już chyba ciężka choroba.