Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Czy Naruto wzmaga agresje u dzieci-młodzieży?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
375 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy Naruto wzmaga agresje u dzieci/młodzieży? (180 użytkowników oddało głos)

Czy Naruto wzmaga agresje u dzieci/młodzieży?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#281 narutol

narutol
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2008 - 15:45

Heh sam próbowalem zrobic pare pieczęci ale coś mi się nie udawalo :D A wywolywanie agresji przez Naruto zależy od czlowieka który to ogląda sam bym chcial umieć jakieś jutsu każdy pasjonuje się tym na innym poziomie dla jednych naruto jest prawie calym zyciem inni lubią to bo podobają im się walki a jeszcze inni oglądają to bo nie ma niczego innego w telewizji (ja należe do tych drugich) u tych pierwszych może wywolywać agresje bo ukrycie naruto pokazuje że przemoc jest fajna (pewnie po tym zdaniu wszyscy mnie zlinczują ale taka prawda)

#282 Son Mati

Son Mati

Kusu~

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3528 postów

Napisano 25 lipiec 2008 - 02:06

Niezależnie od Anime, jeśli jest ono popularne, to zawsze fani będą je oglądać i naśladować, choćby dla zabawy. Ci co rozumieją treść, nie będą się rzucać się na siebie. W Naruto dużo walczą, ale to nie jest powód, żeby walczyć tak jak oni z nie wiadomo kim. Ale niestety zawsze znajdą się tacy, którzy będą to źle interpretować i zachce im się walczyć jak Naruto-tachi. I tacy zawsze będą proklamować agresję. Ale Naruto u nas w Polsce jest mało popularne, niewielu jest fanami wersji Jetixowej, a ci co oglądają oryginał moga odróżnić Anime i ore-tachi no sekai.
Zresztą, najlepiej wszystko zgrabnie ujął Naza19.

#283 Rzepczak

Rzepczak
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2008 - 13:42

Niezależnie od Anime, jeśli jest ono popularne, to zawsze fani będą je oglądać i naśladować, choćby dla zabawy

Racja. Ale teraz do tematu. Według mnie to pytanie jest złożone. Bo z jednej strony jeśli ktoś jest na tyle dojrzały psychicznie, że rozumie iż nie powinno się naśladować (przynajmniej niektórych) zachowań z anime to nie będzie ich powtarzał i tym samym wywoływał u najbliższego otoczenia opinii iż dane anime wywołuje agresję. Z drugiej strony jeśli ktoś jest tak dziecinny, że nie ma zahamowań co do powtarzania pewnych zachowań z danej serii to będzie je powtarzał bez zważania na to czy są właściwe czy nie. Tym samym wywołując u otoczenia opinię iż dane anime wywołuję agresję u osobników w podobnej grupie wiekowej do w/w przypadku.

Jeśli ktoś coś nie może zrozumieć to niech napisze, a postaram się wyjaśnić.

#284 Panga_girl

Panga_girl
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2008 - 14:00

IMO Naruto i inne anime nie bez powodu są przypisane do starszej kategorii wiekowej. Starsza osoba (chodzi mi w sensie nie ok 5-7 lat) skapuje się że nie które rzeczy pokazane w anime są odpowiednie do powtórzenia w realnym życiu.

#285 *Hyuga*

*Hyuga*
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2008 - 14:07

Uwazam ze tak ;/ Mimo tego Naruto to ANIME a nie bajka dla dzieci w wieku 5-8 lat wiec jesli Jetix to puszcza to wylocznie ich problem ...

#286 Ino Yamanaka

Ino Yamanaka
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2008 - 20:48

Hmm... wystarczy spojrzeć na ten oto post z komentarzy do ostatniego odcinka, żeby nabrać pewności, że *Hyuga*, ma rację xD. Cytuję:
misiu666 napisał/-a:

No i faktycznie, scena kiedy to Kartoflarz okłada Sorę wywołała u mnie sadystyczną radość, wręcz fale rozkoszy zalewały moje ciało gdy słyszałem krzyk Sory, a w myślach wołałem tylko: "jeszcze, jeszcze mu dowal, o tak" ^^
A tak na serio to jeśli oglądają to małe dzieci to raczej tak. A jeśli starsi - nie. Co tu dużo pisać, jak ktoś nie umie odróżnić świata realnego od fikcyjnego to każdy film, anime itp. z przemocą może agresję wzmagać. A jeśli umie to nie wzmaga.

#287 Otaku

Otaku

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisano 26 lipiec 2008 - 21:03

pokazane w anime są odpowiednie do powtórzenia w realnym życiu.

Miało chyba być "nie odpowiednie"mam racje:)

t wiec jesli Jetix to puszcza to wylocznie ich problem ...

Serial jest tak pocięty że dzieciaki nie mają nawet czego papugować

e. Co tu dużo pisać, jak ktoś nie umie odróżnić świata realnego od fikcyjnego to każdy film, anime itp. z przemocą może agresję wzmagać. A jeśli umie to nie wzmaga.

Święta racja jeśli jakiś dzieciak ma nie po kolei w głowie to będzie biegał i wszystkich bił nawet po obejrzeniu filmów z vandamem czy z brucem lee.
Zresztą mi się wydaje że gorsze są np.stare bajki Amerykańskie tam panuje zero konsekwencji,postać dostanie 100 kilowym młotem w łeb i nic jej nie jest,przy takim Narucie dzieciaki przynajmniej wiedzą że wbicie sobie kunaia w kolano jest bolesne a z walki nie zawsze wyjdziemy bez szwanku.

#288 Dredzio

Dredzio
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2008 - 22:06

niestety ale Naruto wzmag agresje u najmłodszych... ==" od kiedy mój młodszy brat zobaczył "tysiąc lat bólu" atakuje tym wszystkich naokoło... mam nadzieję, że techniki nie zacznie "ulepszać"

pozatym małe dzieci chętnie podłapują okrzyki z Naruto i stają się tak nadpobudliwe ja Naruto. Nie mogą brać przykładu z Shino...?

#289 Rzepczak

Rzepczak
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 10:31

Nie mogą brać przykładu z Shino...?

Tak, to by nie był głupi pomysł. Może takie małe karaluchy (zapomniał wół, jak cielęciem bół xD) latające po korytarzach i wrzeszczące na całe gardło mogłyby być chociaż odrobinę cichsze, już nawet nie tak jak Shino ale chociaż ciut więcej.

Serial jest tak pocięty że dzieciaki nie mają nawet czego papugować

Jak mają go tak niedyskretnie i rażąco ciąć to lepiej niech puszczają o 23:30 z subami, oryginał, nie pocięty(przykładowa godzina ale nie wcześniej niż o 23:00), albo niech najlepiej w ogóle tego nie puszczają.

Jeśli by zastosowano takie ( lub jeśli ktoś ma inne rozwiązanie ) możliwości to problem by zniknął sam z siebie bo po 23 to dzieci (10>) śpią...

#290 Dante-san

Dante-san
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 10:59

Hmmm... jeśli Naruto, to czemu nie inne anime?

Więc ja, często oglądający anime, od małego oglądający rycerzy zodiaku, slayersów i dragon balla, winienem już być tak napakowany agresją, że budynki powinny pękać od samego mojego spojrzenia, a policja i uliczne gangi oddawać mi pokłon.

Jakaś logika w tym jest, ale mało sensowna. Jakoś do dzisiaj nie jestem agresywny, a wręcz przeciwnie. U kogoś ze słabszą psychiką, może tak, dla mnie jednak, zwalanie winy za zło na świecie na anime, kreskówki i gry komputerowe to lekka przesada, jakby szukało sięwinnego "na siłę". I nic pzoa tym...

#291 Rzepczak

Rzepczak
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 18:30

Jakaś logika w tym jest, ale mało sensowna. Jakoś do dzisiaj nie jestem agresywny, a wręcz przeciwnie. U kogoś ze słabszą psychiką

Powiem tak, na temat tego podkreślonego. Chodził ze mną do 6 klasy ( w zeszłym roku ) kolo mający słabszą psychikę. Taki sobie typ ciut nadpobudliwy. Było parę takich akcji, że trzeba go było trzymać bo by kogoś zatłukł na śmierć. Niestety, on było dosyć dziecinny i brał wszystko na poważnie. Jak mi podstawił konoha reppu, a akurat biegłem korytarzem... to plask był dosyć głośny, a na dodatek chciał mi głowę w ziemię wbić ładując z całej siły z wyskoku. dobrze, że głowę odsunąłem bo ja bym miał czaszkę pękniętą. Ale finał był taki, że on wyszedł na tym gorzej. On miał rozmowę z wychowawczynią i wybitą rzepkę w kolanie (od impetu uderzenia), a ja potłuczone kolano i łokcie. Zatem krótki wniosek. Za dużo się naoglądał anime i poza tym jego dziecinność wzięła nad nim górę :P , ja od 2003 do 2005 roku oglądałem db i nic nie miałem takich przygód. Oznacza to iż trzeba umieć rozróżnić rzeczywistość od fikcji. Koniec wywodu, jeśli doczytałeś wszystko aż dotąd to ci bardzo dziękuję.

#292 Kghan

Kghan

~fan

• User
  • PipPip
  • 141 postów

Napisano 08 sierpień 2008 - 08:13

Czy po waszym lub rówieśników zachowaniu można wywnioskować, że Naruto wzmaga agresje?

Oczywiscie, Naruto tak jak inne tzw. ''Anime'', ''wzmagaja'' w dzieciach agresje tudziez rozne schorzenia psychiczne i fizyczne.
http://www.wychowawc..._115-116/11.htm

#293 Otaku

Otaku

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisano 08 sierpień 2008 - 15:31

Oczywiscie, Naruto tak jak inne tzw. ''Anime'', ''wzmagaja'' w dzieciach agresje tudziez rozne schorzenia psychiczne i fizyczne.

Jak możesz przywoływać tutaj teksty człowieka kompletnie negatywnie nastawionego na mange i anime.Ow pan mówi że Dragon ball ma elementy satanistyczne,to że głowny bochater walczy z szatanem nie czyni chyba Dragon balla satanistycznym Anime?Wnioskując ze słow tego niby psychologa to powinienem juz dawno zostać homoseksualistą,debilem i wogóle genetycznym mutantem.Dzieci nie są aż tak kruchymi psychicznie istotami żeby pokemony mogły im zlansować mózgi!!!!!!!

Może i celem stworzenia pokemonów były pieniądze(raczej na pewno)ale wątpie by w jakiś sposób szkodziło to dzieciom.Serial pobudza wyobrażnie,kształtuje charakter,uczy tego by zawsze dążyć do celu,przynajmniej ja tak go odbierałem gdy byłem mały ale co ja tam wiem przeciesz wychowawcy wiedzą lepiej....Co do elementów erotycznych w anime to ja gdy byłem mały to nawet nie zwracałem uwagi na takie motywy (np. w Dragon ballu)dopiro gdy podrosłem
i jeszcze raz obejrzałem DBZ to zaczołem zwracać uwage na te motywy.Ludzie którzy myślą w ten sposób co tamten pan to zwykli ignoranci i mocherowe berety.Oczywiście wiadomo że dzieciaki nie powinni oglądać zbyt brutalnych anime ale autor tekstu pisał jakby istniały tylko takie.

Pozdro dla tych którzy w dzieciństwie oglądali i anime i są teraz normalnymi ludzmi.

#294 Pomidori

Pomidori
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2008 - 22:39

Ja wam powiem ze moj 10-letni kolega na podworku ladowal we mnie piesciami z calej sily nasladujac ktoregos z bohaterow naruto...gdybym nie nawrzeszczala na niego i nie probowala sie bronic to wrocilabym do domu z podbitymi oczami i wybitymi zebami ;] ale macie racje...zalezy nie tylko od wieku ale tez i od psychiki.tak wiec dzieciom do 10 roku nie polecam anime typu bijatyka krew i lamanie kosci ;Dbo to sie moze zle skonczyc...dla obu stron x)

Wlasnie ja jestem nornalna a pokemony ogladalam od samiutkiego poczatku... xD
Ajeej fajniutkie byly xD

#295 Namidia

Namidia
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2008 - 14:45

Heh ;] Dziwny temat... xDDDD Skoro Naruto jest od 15 roku życia to czemu oglądają go 7-latki ma Jetix? Niby jest cenzura, ale mimo wszystko... bynajmniej od 10 roku życiu ;p - a czy dzieciaki wykorzystają te zachowania w życiu codziennym zależy od psychiki.

Jako dziecko oglądałam pokemony i digimony ;p Raz jednak, gdy wyjechałam z rodzicami do Grecji (miałam chyba z 6 lat) oglądnęłam anime, gdzie jakaś dziewczyna dławiła sie krwią itp. itd. Przez kilka następnych miesięcy miałam dziwne uczucia, gdy przypominałam sobie o tym anime (do tego w nocy miałam koszmary).

Gdy ktoś przeżyję coś takiego w wieku 7 lat nie boi się później takich rzeczy - jednak jako dziecko miałam niezłego stracha.

Nie mam wyrzutów do Jetixa, że puszczają Naruto z cenzurą - nie zabraniają tłumaczyć serwisom o Naruto odcinków, chociaż mają na nie licencje. Dzieciaki do 11 roku życia mają ubaw przy Naruto z cenzurą, a starsi widzowie mogą oglądać co tydzień (lub dwa) nowe odcinki przetłumaczone na polski ;)

Odbiegłam od tematu xDDDD Ale w każdym razie chodziło mi o jedno - jeśli dałoby się dziecku ogladać naruto bez cenzury, mogłoby mieć do niego wstręt (krew itp.) lub zachowywało się agresywnie. Oczywiście są wyjątki (moja siostra ma 6 lat i ogląda Naruto ze mną, mimo że nie umie czytać xD). Jeśli chodzi o Naruto ocenzurowane - chyba jest odpowiednie dla dzieci ;p

To na tyle xDDDDDDD

#296 Pomidori

Pomidori
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2008 - 22:22

No wiesz Namidia...ten kolega ma wlasnie 10 lat i oglada bez cenzury ^_^ ..
A potem sie dziwic czemu sie tak zachowuje. chociaz w wersji ocenzurowanej tez sie bija (bez tego nie byloby Naruto xD) wiec wiele to nie da jakby ogladal ocenzurowana ^^
Mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi ^^'

#297 Michiru

Michiru

~random

• User
  • Pip
  • 65 postów

Napisano 14 sierpień 2008 - 18:13

W jednym przedszkolu w którym pracuję, jest jedna grupa 5,5-latków gdzie 90% dzieciaków to fani Naruto. Jakoś nie zauważyłam u nich wzrostu agresji, a ponieważ jako jedna z nielicznych przedszkolanek wiem co to w ogóle jest Naruto często sobie o tym z nimi rozmawiam i nigdy nie słyszałam nic pokroju "ale go walnął, ale była bójka" tylko, że to było zabawne jak Naruto coś tam zabawnego powiedział Sasuke (czy jak mu tam ;p) itd itp.
A kiedyś kobitki z tego przedszkola coś tam słyszały o tej rzekomo agresywnej bajce i rozmawiałyśmy o tym to zapytałam retorycznie "gdzie jest więcej przemocy? W Naruto , który walczy w jakimś tam celu, chce być ninją, czy w powszechnie uważanej za bajkę dla dzieci serii "Tom i Jerry" gdzie bez sensu wyrzucają się w powietrze tonami dynamitu" ;]

#298 szkieletor125

szkieletor125
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2008 - 21:42

nie bede z powodu rodzicow oglądał pieknego bezpiecznego boba budowniczego bo starzy wiedzie li w obsranych wiadomosciac ze chlopak skakal z okna jako batman watpie ze to prawda wiadomosci poprostu nie maja o czym mowic jednak moi przedmowcy powiedzieli wszystko co ja chcialem Naruto wywoluje agresje zaleznie od punktu widzenia

#299 Hashimi

Hashimi

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 884 postów

Napisano 23 grudzień 2008 - 21:53

To ja zaofftopuję i powiem:

wywoluje agresje zaleznie od punktu widzenia

- wszystko zalezy od punktu widzenia bo wszystko jest względne. Naruto dla mnie może być rozkoszny, adla drugiego to bezmyslna sieczka

#300 Darth_ZajceV

Darth_ZajceV
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2008 - 02:22

Oczywiście, że tak jak i wszystkie inne anime niezaleznie od tego o czym traktują. Bo przecież tylko w anime bezsensu biegają i tylko się okładają pięściami. Ach... jak ja kocham to głębsze podejście do tematu niektórych ludzi. Co najzabawniejsze Naruto, Dragon Ball i inne mają niby powodować agresje. Jak dla mnie to bajeczki na dobranoc dla małych dzieci przy powszechnie akceptowalnych np. Atomówkach, gdzie po każdej walce widać połamane kości i mózg na wierzchu - no ale bajeczka jest amerykańska i o 3 małych dziewczynkach, to na pewno jest dobra...

#301 dzonykun

dzonykun

~random

• User
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 25 grudzień 2008 - 15:47

Chce opowioedzieć pewną historie dotyczącą tego tematu.:
Pewnego pięknego zimowego dnia wychodze na dwór a tu nagla podbiega do mnie gówniarz około lat 9 i próbuje mnie kopnąć krzycząc lotos. Oczywiście odsunełem się, dziecko nietrafiło a na pożegnanie dostało z glana w plecy. W trakcie ucieczki krzyknoł że gdyby trafił oderwał by mi noge bo ma otwarte wszystkie 11 bram (jest tylko 8 ale są ludzie i taborety]. Morał z tego taki że jeśli dzieci zadużo naoglądają się Naryto na Jetixie to potem biegają i chcą wszystkich wkoło mordować.

#302 jaro

jaro

~artificial intelligence

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14262 postów

Napisano 25 grudzień 2008 - 17:29

Morał z tego taki że jeśli dzieci zadużo naoglądają się Naryto na Jetixie to potem biegają i chcą wszystkich wkoło mordować.

Po prostu trafiłeś na nadpobudliwe dziecko, które najwidoczniej nie odróżnia fikcji od rzeczywistości. Mimo jego 9 lat żywota, powinien wiedziec, co to fikcja telewizyjna. Chyba, że rodzice mu też tego nie wytłumaczyli, a patrząc na nasz kraj, to jeszcze dziwniejsze, iż mu pozwolili oglądać takie bajeczki... Choć nawet takie zachowanie wśród dzieci jest dla mnie co najmniej dziwne.

#303 Otaku

Otaku

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisano 25 grudzień 2008 - 18:37

A ja przytocze historie mojego brata ktory ma 21 lat i jak za duzo wypije to skacze po pokoju i krzyczy-RASENGAN!!!!!Wiek nie ma tu znaczenia :)

#304 Collision

Collision

Botan is Love

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2430 postów

Napisano 25 grudzień 2008 - 18:56

Alkohol jest wrogiem umysłu,tak,ale i cenzura też.
Miałem taką przygodę:szłem sobie zaśnieżoną ulicą,zły na cały świat,a tu nagle podbiega dziecko wrzeszcząc czidorili i wyciągając patyk w moją stronę,co miałem zrobić?Wyszarpnąłem go z jego ręki aż przecięło skórę,połamałem i zwyczajnie odrzuciłem.
Dzieciak zalał sie krwią,wrzeszczał,a ja go zwyczajnie olałem.I jak to zinterpretujecie???
Aha,nie pieprzcie że to miało ADHD,w głupoty nie wierzę!

#305 Jiraya

Jiraya

Waleczny Bóbr

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2701 postów

Napisano 25 grudzień 2008 - 19:47

Alkohol jest wrogiem umysłu,tak,ale i cenzura też.
Miałem taką przygodę:szłem sobie zaśnieżoną ulicą,zły na cały świat,a tu nagle podbiega dziecko wrzeszcząc czidorili i wyciągając patyk w moją stronę,co miałem zrobić?Wyszarpnąłem go z jego ręki aż przecięło skórę,połamałem i zwyczajnie odrzuciłem.
Dzieciak zalał sie krwią,wrzeszczał,a ja go zwyczajnie olałem.I jak to zinterpretujecie???

Chyba troche podkoloryzowałeś z tym "Dzieciak załał się krwią" xD To nie był Bleach :)

To? Czyli co? patyk? chyba powinno byc "on". W co nie wierzysz? w ADHD? to chorba jak wiele więc jaka tu kwestia wiary lub nie?...:)

#306 Revan

Revan

~artificial intelligence

• User
  • 12717 postów

Napisano 25 grudzień 2008 - 21:07

Morał z tego taki że jeśli dzieci zadużo naoglądają się Naryto na Jetixie to potem biegają i chcą wszystkich wkoło mordować.

Morał jest taki jak pisał jaro. Co najwyżej niektóre osoby mają jeszcze nierówno pod sufitem.

Chyba, że rodzice mu też tego nie wytłumaczyli, a patrząc na nasz kraj, to jeszcze dziwniejsze, iż mu pozwolili oglądać takie bajeczki...

Czemu? Sadzasz pociechę przed TV i wychowanie z głowy.

A ja przytocze historie mojego brata ktory ma 21 lat i jak za duzo wypije to skacze po pokoju i krzyczy-RASENGAN!!!!!Wiek nie ma tu znaczenia :)

Też racja. Po prostu to winna ludzi, a nie anime/mangi/kreskówki itp.

Miało nie równo pod sufitem+ADHD+rodzice nie wychowali itp (niepotrzebne skreślić). i masz to co widziałeś.

#307 Cover

Cover

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisano 25 grudzień 2008 - 21:17

Uwazam ze tak ;/ Mimo tego Naruto to ANIME a nie bajka dla dzieci w wieku 5-8 lat wiec jesli Jetix to puszcza to wylocznie ich problem ...

Anime to ogólna nazwa dla japońskiej animacji, piękne baśnie Miyazakiego które bez oporu można puszczać dzieciom też można tak nazwać. Naruto tak samo wzmaga przemoc jak niemalże każdy inny shounen czy amerykańskie kreskówki typu Marvel, jednak większość zależy od dzieciaka, choć wiadomo, że jeśli małe dziecko będzie to oglądać, widać jak postaci biją się a potem są przez to " sławne" etc. może to nieciekawie na niego zadziałać, więc określiłbym przedział + 12 anime po cenzurze, + 16 manga ;]

#308 Sai

Sai
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2008 - 23:22

No cóż to kwestia tego kto to ogląda - ja byłem świadkiem 2 różnych sytuacji:

1. Byłem po spodnie w sklepie - czekam przy kasie. Obok dwójka dzieciaków (wiek na oko 10 lat) "walczą" Sasuke vs Naruto. Drą się i tarzają no cóż bywa. Nagle zaczynają się kłócić - sklepowy Naruto zarzucił sklepowemu Sasuke, że ten nie powinien uniknąć jego ataku. Sklepowy Sasuke odparł, iż może, bo ma Sharingana takiego jak Kakashi. SNaruto wkurzył się mówiąc, że nie może mieć takiego jak Kakashi bo jest p*zdą i szmatą (10 lat - co z tą młodzieżą?). No więc chłopcy się ostro pobili - rozdzielali rodzice.

2. Wracałem po ciężkim dniu do domu. Głodny. Sprawdzam w kieszeni - 2zł. Ja pie***lę ledwo mi na rogalika styknie... No ale lepszy rydz niż nic, więc sobie kupiłem czekoladowego Chipicao z naklejkami Naruto (wole 7Daysy, ale cóż - nie było). Jem i zaczepia mnie jakiś dzieciak bardzo uprzejmię się pytając czy oddałbym mu naklejkę jeśli mi niepotrzebna. Miły dzieciak - dałem mu i tak nie zbieram.

Patrząc na te dwie arcyciekawe i interesujące sytuację z mojego życia stwierdzam, iż Naruto nie wzmaga agresji - jak bachor niewychowany to i udając Bolka czy Lolka najchętniej biegałby z AK47.

#309 jaro

jaro

~artificial intelligence

• User
  • 14262 postów

Napisano 26 grudzień 2008 - 13:02

Co najwyżej niektóre osoby mają jeszcze nierówno pod sufitem.

Ja rozumie, że istnieją cosplaye, gdzie się przebierasz, ale by małe dzieci zachowywały się jak nie z tego świata...To już dla mnie dziwne (choć pewnie i cosplayom ktoś miły by też zarzucił, iż to skrzywienie), przecież nie jest trudno (w moim mniemaniu) odróżniać fikcję od rzeczywistości.

Sadzasz pociechę przed TV i wychowanie z głowy.

A rodzice nie przyglądają się temu, co dziecię ogląda, więc mamy takie, a nie inne skutki. Jedno takie pytanie: do jakiego przedziału wiekowego jest kierowany ten Naruto, który leci na Jetix? Może to coś wyjaśni. Normalny (bez cenzury i ugrzecznień), to wiadomo- nastolatkowie, młodzież. Być może trzeba w tym poszukiwać powodów dziwnych zachowań u dzieci? Albo ta "bajka" jest za trudna na ich inteligencję...

ja byłem świadkiem 2 różnych sytuacji

Numer 2 było bardzo dobre, pokazuje, że istnieją normalne dzieci, które odróżnią fikcję od real world.

bachor niewychowany to i udając Bolka czy Lolka najchętniej biegałby z AK47.

I ten oto cytat jest chyba idealnym podsumowanie i bardzo dobrą odpowiedzią na pytanie w tym temacie.

#310 Revan

Revan

~artificial intelligence

• User
  • 12717 postów

Napisano 26 grudzień 2008 - 15:38

(choć pewnie i cosplayom ktoś miły by też zarzucił, iż to skrzywienie)

Pewnie zarzucą, ale to będzie wynikać z braku wiedzy w tej kwestii i kierowaniu się typowymi opiniami o mandze i anime. Sam nie mam nic przeciwko cosplay, ale przyznaje, ze niektórzy przesadzają w tej kwestii.

przecież nie jest trudno (w moim mniemaniu) odróżniać fikcję od rzeczywistości.

Nie jest.

A rodzice nie przyglądają się temu, co dziecię ogląda, więc mamy takie, a nie inne skutki.

Już nawet nie o to chodzi. Po prostu nie wyjaśnią dzieciakowi, że to fikcja itp. i w rezultacie takie dziecko może próbować latać nawet po obejrzeniu jakiejś dobranocki albo rzucać w ludzi kamienieniami/żołądkówkami jak rozbójnik Rumcajs.

Numer 2 było bardzo dobre, pokazuje, że istnieją normalne dzieci, które odróżnią fikcję od real world.

Dokładnie. Może będzie z takiego dziecka porządny rodzić.

#311 BongMan

BongMan
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2008 - 16:44

To co tu wypisują to jeszcze większa głupota niż stwierdzenie, że Tinky Winky jest pedałem.. Porażka ludzkości normalnie.

#312 Orochi

Orochi

~fan

• User
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 26 grudzień 2008 - 23:09

2. Wracałem po ciężkim dniu do domu. Głodny. Sprawdzam w kieszeni - 2zł. Ja pie***lę ledwo mi na rogalika styknie... No ale lepszy rydz niż nic, więc sobie kupiłem czekoladowego Chipicao z naklejkami Naruto (wole 7Daysy, ale cóż - nie było). Jem i zaczepia mnie jakiś dzieciak bardzo uprzejmię się pytając czy oddałbym mu naklejkę jeśli mi niepotrzebna. Miły dzieciak - dałem mu i tak nie zbieram.

Ciekawe co by było gdybyś powiedział że nie dasz :]
Pewnie dostałbyś z rasengana w plecy :D:D

#313 Jiraya

Jiraya

Waleczny Bóbr

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2701 postów

Napisano 26 grudzień 2008 - 23:17

To co tu wypisują to jeszcze większa głupota niż stwierdzenie, że Tinky Winky jest pedałem.. Porażka ludzkości normalnie.

Załamałem sie jak przeczytałem ten artykół. Najlepszy jest ten cyctat:

Czym w takim razie są pokemony? To dziwaczne, wręcz przerażające stworzenia

...

albo to:

Wiele z tych filmów zawiera "okultystyczne i satanistyczne" przesłanie, np. "Wojownicze Żółwie Ninja"4, "Dragon Baal", "Czarodziejki z księżyca".

Do tego DB przez 2 -a

#314 Sai

Sai
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2008 - 00:20

BongMan - super link xD
Bardzo podoba mi się fragment mówiący o psychomanipulacji - Pikachu z przyjaciółmi są groźniejsi niż np taki Frizer xD

Ciekawe co by było gdybyś powiedział że nie dasz :]
Pewnie dostałbyś z rasengana w plecy :D:D

Możliwe, ale miałem przygotowane Kawarimi xD

To co tu wypisują to jeszcze większa głupota niż stwierdzenie, że Tinky Winky jest pedałem..

A nie jest? xD Niektórzy nie powinni się bawić w wychowywanie dzieci - wpływ niektórych person z telewizji (mowa o prawdziwych ludziach np. politykach - te słowa cedzone z niesamowitą agresją - kocham to xD) zagrażają młodym umysłom nieco bardziej, niż blondyn w dresie pochłaniający zupkę z jajeczkiem i kluskami.

#315 Akatsuki Fan

Akatsuki Fan
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2008 - 15:27

Zależy jak na to spojrzeć ja twierdzę, że jak Naruto ogląda szajbus w wieku od 3-11 lat to mu się w głowie po przewraca.
Natomiast gdy oglądają to ludzie, którzy wiedzą, że jest to fikcja patrzą na Naruto pod innym kątem