Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

Manga miesiąca- głosowanie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
20 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wybór Mangi Grudnia. (19 użytkowników oddało głos)

Który tytuł powinien wygrać?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj

#1 jin

jin

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1790 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 13:45

Znów możecie zdecydować co zostanie Mangą Miesiąca. Tym razem w walce o tytuł stają Mechanical Meldina, Hoshi no Samidare, Emma, Ao no Exorcist, Nanatsu no Taizai oraz Akame ga Kill!

Dla przypomnienia kilka zasad :

1. Ankieta będzie aktywna przez 5 dni, w tym czasie możecie oddać swoje głosy na interesujący was tytuł.
2. Osoba, która wytypowała zwycięską mangę jest zobowiązana do założenia dla niej tematu oraz wysłania materiałów (oficjalnych artów - np. okładki mangi, kolorowe strony, kadrochy itp. - z których da radę zrobić plakat o szerokości 246 pikseli), które zostaną wykorzystane do jej promocji.
3. Możecie komentować, wpisywać swoje opinie, ale nie rozpędzajcie się za mocno z dygresjami.
4. Jeśli osoba, której manga wygrała, nie wywiąże się w terminie z pkt. 2, to druga w kolejności manga, zostaje MM.
5. W kwestii terminów: prosimy o jak najszybsze wysłanie materiałów (najlepiej max. do tygodnia). W razie problemów bardzo proszę o kontakt ze mną.

Miłego głosowania~

#2 Roacher

Roacher

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 527 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 16:19

Głos na Agk czy na NnT? Cóż oddam głos na tego którego zgłosiłem do konkursu. Moje serce będzie płakać jeśli przez mój jeden nie oddany głos Agk przegra z kolej najlepiej by było gdyby NnT i AgK zwyciężyły razem czyli tzn. remis.

Dobra dlaczego według mnie Nanatsu no Taizai znanym również jako Seven deadly sins zasługuje na tytuł mangi miesiąca, a może nawet w przyszłości roku?

Bo to dobry tytuł.

A, żeby się dalej rozpisać jest to tasiemiec to znaczy jeszcze nie taki tasiemiec bo manga niedawno przekroczyła sto chapterów ale gdzieś czytałem coś o planowanych czterystu rozdziałach (nie wiem czy prawda). W każdym razie jeśli lubicie takie tytuły jak One piece (jej!) czy Fairy Tail (buu!) mogę stwierdzić że powinno wam przypaść do gustu NnT. Nie bez powodu przytoczyłem dwa poprzednie tytuły bo tak samo jak w tych tytułach zbiera się paczka dziwnych osobowości i rusza świat szukać przygód (tak mniej więcej) walcząc z napotkanymi wrogami. Walki są efektywne i fajne przedstawieniu można powiedzieć że nie polegają z grubsza sztampowym odpalaniu power upów to znaczy bywają również takie momenty ale zanim dana postać użyje swojego asa w rękawie to przeciwnicy zdążą ze sobą wymienić kilka ciosów na podobnym poziomie no i ważna rzecz power upy nie irytują i są w miarę logiczne. W battle shonenie jak to w battle shonenie bywają postacie fajne i te miej fajne i to samo tyczy się NnT chociaż te postacie mniej fajne da się przetrawić.

No dobra dalej się nie rozpisuje zastawie sobie coś do napisania w dziale o NnT.

Z mang które są w ankiecie oprócz NnT i Agk znam jeszcze Ao no Exorcist ale manga jakoś specialnie nie przypadła mi do gustu więc po paru rozdziałów przestałem ją czytać.

A w ramach ciekawostki NnT wychodzi w tym samym magazynie co FT.

Użytkownik Roacher edytował ten post 22 listopad 2014 - 16:34

#3 jin

jin

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1790 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 16:33

W każdym razie jeśli lubicie takie tytuły jak One piece (jej!) czy Fairy Tail (buu!)

Przekonałeś mnie, żeby na to nie głosować :P

zasługuje na tytuł mangi miesiąca, a może nawet w przyszłości roku?

Pssst, już wiadomo co zostanie mangą roku, godzien jest tego tylko jeden tytuł :P

Czyli tak, NnT na pewno nie, anime Akame ga Kill porzuciłem, więc na mangę też głosować nie będę, a z pozostałych znam tylko Ao no Exorcist, ale na to też głosować nie zamierzam. Seria ogółem jest bardzo fajna, ale obecny arc to jakieś nieporozumienie imo.

Jeszcze się zastanowię, ale najpewniej oddam głos na Emmę, planowałem to przeczytać jakiś czas temu, ale nie mogłem znaleźć na to czasu, może jak zostanie MM to się zmobilizuję w końcu.

#4 Roacher

Roacher

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 527 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 16:50

Przekonałeś mnie, żeby na to nie głosować :P

Ja wiem, że przyrównanie czegoś do FT może nie być dobrą rekomendacją ale przyrównanie czegoś do OP czyli do najlepszej mangi ever and forever (gdzie tylko HxH może się z nią równać) toć to plus niewyobrażalny. ;p W każdym razie mam nadzieje że jesteś pierwszą i ostatnią osobą którą zniechęciłem

Pssst, już wiadomo co zostanie mangą roku, godzien jest tego tylko jeden tytuł :P

A mianowicie, bo jak przeglądałem mangi miesiące z tego roku to najbardziej mi na mangę roku pasowało Claymore oczywiście nie licząc NnT i AgK które są w tej ankiecie. Chyba że chodziło ci o tytuł na sześć liter zaczynający się na B, a kończącym na ch. ;p

Użytkownik Roacher edytował ten post 22 listopad 2014 - 17:02

#5 Cthulhoo

Cthulhoo

4ever 17

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5836 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 17:01

OP wielką mangą jest, bo OP wielką mangą jest...
A że nudne i brzydkie... who cares?

#6 Roacher

Roacher

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 527 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 17:16

A że nudne i brzydkie... who cares?

Zgodziłbym się może co do anime ale wyniki sprzedaży dla mangi w japonii mówią co innego z resztą prawie nikt nie hejtuje OP w dziale OP, a dlaczego, a no dlatego że nie ma co hejtować bo OP to po prostu ideał.;p

#7 Cthulhoo

Cthulhoo

4ever 17

• User
  • 5836 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 17:18

Jak to już nie raz mówiłem: Justin Bieber też się dobrze sprzedaje :P

#8 Roacher

Roacher

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 527 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 17:24

Jak to już nie raz mówiłem: Justin Bieber też się dobrze sprzedaje :P

To co się dobrze sprzedaje nie równa się słabe i druga część mojego zdania

prawie nikt nie hejtuje OP w dziale OP

świadczy o tym że jak przychodzi do argumentów to nikt nie potrafi udowodnić że OP to gniot.

#9 Cthulhoo

Cthulhoo

4ever 17

• User
  • 5836 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 17:33

Ja właśnie to udowodniłem Dołączona grafika
Już nawet Boku no Pico jest lepsze Dołączona grafika

#10 Roacher

Roacher

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 527 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 17:47

Ja właśnie to udowodniłem

Argumenty podałeś rzeczywiście powalające nie budzące wątpliwości. Jedak ja pozostanę wierny wersji OP>=HxH>all.

Już nawet Boku no Pico jest lepsze

Cóż każdy lubi to co lubi, ja w każdym razie wolę się delektować OP, zdecydowanie wolę się delektować OP. ;)

#11 Cthulhoo

Cthulhoo

4ever 17

• User
  • 5836 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 17:58

Argumenty podałeś rzeczywiście powalające nie budzące wątpliwości

A ty nie podałeś żadnych, więc to ja wygrałem :3

Cóż każdy lubi to co lubi

Ja tu nie o gustach, tylko o faktach :P

ja w każdym razie wolę się delektować OP

No cóż... znam osoby, co się delektują Elfen Lied i School Days...

#12 Roacher

Roacher

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 527 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 18:24

A ty nie podałeś żadnych, więc to ja wygrałem :3

Nie poddam się...

To może nie jest temat na taką dyskusje ale co tam dobra zaraz ci przedstawię dlaczego OP jest hiper, uper coś tam coś tam zajedwabiste na podstawie obecnego arcu żeby nikomu nie spoilerować dam moją wypowiedź jak się zapewne domyślacie w spoilerze.
Spoiler

Teraz twój argument o BIeberze może się schować. :)

Ja tu nie o gustach, tylko o faktach :P

O to może napiszesz coś o fabule bo szczerze mówiąc ja to dzieło pobieżnie przejrzałem, żeby zobaczyć co to jest i nie wnikałem w szczegóły. Ominęło mnie coś?
Z resztą był event Magi vs Gintama może być następny OP vs Boku no Pico. ;p

No cóż... znam osoby, co się delektują Elfen Lied i School Days...

Cóż każdy lubi coś innego z resztą nie przesadzajmy nie każde dzieło musi być ambitne i wybitne.

Użytkownik Roacher edytował ten post 22 listopad 2014 - 18:41

#13 Yukimaru

Yukimaru

Moe Hime

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1428 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 19:35

Czemu wam się chce, wtedy kiedy mi się chce? (nie chodzi o wc) Jakoś wcześniej nikt nie szalał z typowaniem.
Z dwoma tytułami, które niedawno dostały anime, moje Ao nie ma szans :(

#14 jin

jin

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1790 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 20:07

A mianowicie, bo jak przeglądałem mangi miesiące z tego roku to najbardziej mi na mangę roku pasowało Claymore oczywiście nie licząc NnT i AgK które są w tej ankiecie. Chyba że chodziło ci o tytuł na sześć liter zaczynający się na B, a kończącym na ch. ;p

Po co Bleach ma być mangą roku, skoro jest najlepszą mangą w historii?
Jeśli chodzi o Claymorki to niedawno nadrobiłem kilkanaście zaległych chapów, żeby zakończyć tę serię no i niestety, zakończenie, tak jak cała seria, było średnie. To również nie jest materiał na mangę roku.
Chodziło mi o Dengeki Daisy- najlepsze shoujo jakie czytałem, najlepsza manga spośród tych, które w tym roku były mangami miesiąca, do tego manga z najładniejszym plakatem :P Na dodatek Waneko wydało w tym roku ostatni tomik tej serii, także dobrze się złożyło, większa promocja tego tytułu mile widziana.

To może nie jest temat na taką dyskusje

Dlaczego więc, próbowałeś ją kontynuować? Idź do działu OP, który ledwo zipie, przyda się tam kilka postów więcej.

Z dwoma tytułami, które niedawno dostały anime, moje Ao nie ma szans :(

Niekoniecznie, Ao z pewnością ma dalej swoich wiernych fanów :P

edit
No i ostatecznie jednak głos na Emmę. Jeśli wygra to wkrótce przeczytam :P

Użytkownik jin edytował ten post 22 listopad 2014 - 20:24

#15 Roacher

Roacher

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 527 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 20:38

Dlaczego więc, próbowałeś ją kontynuować?

Ponieważ byłem w nią zaangażowany, a na dodatek moje serce krwawi jak ktoś obraża OP. :(
No i myślałem, że jakiś mod zaraz powie żeby się zamknąć i całą dyskusje przeniesie w godne miejsce no ale taki mod się nie zjawił.:(

Idź do działu OP, który ledwo zipie, przyda się tam kilka postów więcej.

Przynajmniej połowa z nich to nie posty hejterskie jak w Bleachu, albo jak prawie wszystkie w Naruto głównie chodzi mi o działy dotyczące nowego chapa.

#16 Spike

Spike

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1826 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 20:45

OP czyli do najlepszej mangi ever and forever (gdzie tylko HxH może się z nią równać)

Skoro rzucasz takimi osądami to mam rozumieć że jesteś ekspertem mającym za pasem 500+ mang?
Dołączona grafika

Wahałem się pomiędzy Emmą a Hoshi no Samidare, ale jednak Emma. Specjalnym fanem nie jestem, ale wydaje mi się że to trochę wyższa półeczka.

#17 Cthulhoo

Cthulhoo

4ever 17

• User
  • 5836 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 20:50

Przynajmniej połowa z nich to nie posty hejterskie jak w Bleachu, albo jak prawie wszystkie w Naruto głównie chodzi mi o działy dotyczące nowego chapa.

Bleach... Naruto... ok, zaznacz na starcie, że pod pojęciem manga rozumiesz battle shounen, bo to zmieni postać rzeczy :P Bo w przeciwnym wypadku brzmi to jak "Wiedźmin najlepszą książką evah, a trochę za nim Harry Potter." :P

#18 Roacher

Roacher

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 527 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 20:55

Skoro rzucasz takimi osądami to mam rozumieć że jesteś ekspertem mającym za pasem 500+ mang?

Mang za sobą mam całkiem sporo ale ich nie liczę więc nie napisze dokładnie ile. Z resztą ile razy widzę na forum posty tardów Bleacha, że Bleach > all i jest dobrze, a że ja kilka razy napisałem dla zabawy że to jednak OP > all które na serio ma lepsze wyniki to jest źle. ;/

Fajny kot.

Bleach... Naruto... ok, zaznacz na starcie, że pod pojęciem manga rozumiesz battle shounen, bo to zmieni postać rzeczy :P Bo w przeciwnym wypadku brzmi to jak "Wiedźmin najlepszą książką evah, a trochę za nim Harry Potter." :P

Może mój błąd ale myślałem że to oczywiste, że porównuje OP do mang o podobnej kategeri. A pisałem że dla mnie OP>all bo moją ulubioną kategorią z mang są właśnie shoneny. Przecież nikomu nie karze wielbić OP po oprostu go bronie bo to solidny shounen.

Użytkownik Roacher edytował ten post 22 listopad 2014 - 21:10

#19 Cthulhoo

Cthulhoo

4ever 17

• User
  • 5836 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 20:59

Bo fandom Bleacha to zupełnie inna kategoria :P

#20 cheziq

cheziq

~hikikomori

• @ANBU
  • 3776 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 00:44

Nie znam tylko Hoshi więc dosyć ciężki wybór. Ao odpuszczam na starcie bo jestem jakieś 20 chapterów w plecy. Następne odpada NnT, która poza kilkoma przebłyskami prezentuje się bardzo średnio tym bardziej, że zasada większego młotka już mi się w tej mandze przejadła. Zostaje więc Medlina, Emma i AgK. W takim zestawieniu Meldina szans nie ma nawet na głos od osoby, która ją nominowała więc z pozostałej dwójki jednak AgK niech wygraną tutaj zrekompensuje sobie animu :P

#21 jin

jin

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1790 postów

Napisano 27 listopad 2014 - 13:42

Dziękujemy za udział w głosowaniu, Mangą Grudnia zostało Emma.