Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

Manga roku- głosowanie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wybór Mangi Roku. (25 użytkowników oddało głos)

Który tytuł powinien zostać Mangą Roku?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj

#1 jin

jin

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1790 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 16:03

Rok 2014 dobiega końca, dlatego chcielibyśmy zaprosić Was po raz kolejny do wzięcia udziału w wyborze Mangi Roku. Głos możecie oddać na jeden z tych tytułów, które dzięki Wam były wybierane mangami miesiąca, mianowicie:
- 14-sai no Koi
- Ouroboros
- Kaiji
- Manhole
- Yotsuba&!
- Pandora Hearts
- Song of the Long March
- Dengeki Daisy
- Hana to Hoshi
- Gekkan Shoujo Nozaki kun
- Claymore
- Emma

Na oddanie głosu macie 14 dni.

Miłego głosowania~!

Użytkownik Xev edytował ten post 30 grudzień 2014 - 18:21

#2 Roacher

Roacher

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 527 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 18:56

Mój głos idzie na Gekkan Shoujo Nozaki-kun mangę mało czytałem ale anime mi się podobało. Gdybym miał drugi głos poszedłby na Claymore, którą to mangę czytałem do pewnego momentu później nie chciało mi się czekać na kolejne rozdziały i jakoś się tak złożyło, że nie czytam. Może kiedyś doczytam wszak o ile się orientuję manga się skończyła.

#3 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5884 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 20:29

Yotsuba&! ma wygrać.

#4 ARRR!

ARRR!

🎩

• User
  • PipPipPipPip
  • 1014 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 01:54

Dołączona grafika
All heil Yotsuba.

Gekkan shoujo jest fajne przez jakiś czas, ale po pewnym czasie robi się okropnie wtórne. Bohaterowie się nie rozwijają i są podporządkowani komedii, przez co często są out of character. Generalnie 4 komy wymuszają jakąś taką wymuszoność, bo na końcu każdej strony musi być dowcip, a to nie gwarantuje wysokiej jakości.
Ogólnie polecam, bo lekkie i zabawne, ale w żaden sposób ponadprzeciętne.

Pandora hearts mi nie podeszło i ogólnie nie przepadam za tymi tytułami z samymi ślicznymi bohaterami

Dengeki Daisy było przyjemne, ale to to shoujo, a shoujo nawet jak są fajne to lubią być trochę retarded...

HnH Yuri mnie ni grzeje ni ziębi

Slaymore - manga o ucinaniu członów ładnym dziewczynom. No, sankyu...

Emma- Trochę moralność pani Dulskiej, szczypta shoujo, ciekawe to ale przeciągane

Ouroboros to manga akcji, a ja moje akszyn mangi lubie w ładnej oprawie graficznej. Tu jest uhmm.

reszcie się nie przyglądałam

Użytkownik ARRR! edytował ten post 19 grudzień 2014 - 01:59

#5 Góral

Góral

Firefly/Serenity fanatic

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1111 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 10:07

Ja natomiast polecam Kaijiego:
http://senpuusociety...pic/5156-kaiji/
http://senpuusociety...pic/3010-kaiji/

Z wyżej wymienionych rozważałbym jeszcze Song of The Long March i Claymore'a (tę ostatnią mangę ze względu na sentyment i pierwsze 13 tomów). Yotsubato! jest dobre jedynie przez kilka pierwszych tomów, później robi się zbyt wtórnie.

#6 jin

jin

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1790 postów

Napisano 19 grudzień 2014 - 15:25

Ouroboros to obecnie moje ścisłe top5 favów, to przy tej serii pierwszy raz zdecydowałem się zabrać za RAWy, bo nie mogłem się doczekać, co będzie dalej. Świetni główni bohaterowie, całkiem wciągająca fabuła, kreska i cały styl tworzenia mangi trafił idealnie w moje gusta. Generalnie mógłbym o tym tytule pisać.... i pisać... i pisać... ale to robię w temacie o tej serii, więc tutaj sobie już jednak odpuszczę. Dodam jeszcze tylko, że bardzo szkoda, że tak wolno to tłumaczą i tak mało osób to czyta :<

No, ale ten... zagłosuję jednak na Dengeki Daisy.

#7 Góral

Góral

Firefly/Serenity fanatic

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1111 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 20:06

Wiem, że mamy tu kilku zboli na forum dlatego zamieszczę fanserwisowe zdjęcie z Kaijiego, które zwali was z nóg:
[spoiler=+18]
Dołączona grafika[/spoiler]
I jak tu nie zagłosować na Kaijiego?

@Progeusz
Tak lubisz Saki, a przecież w Tobaku Datenroku Kaiji masz i mahjonga (jego odmianę) i moe Mikoko...

#8 Progeusz

Progeusz

アナタ ♡

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5884 postów

Napisano 26 grudzień 2014 - 01:54

Mój największy problem z Kaijim polega na tym, że jest tylko człowiekiem, nierzadko miewam momenty, w których wydaje mi się, że na jego miejscu postępowałbym znacznie efektywniej, przez co ciężko mi być pod wrażeniem, gdy wreszcie dojdzie do rozwiązania. Dla większości osób realizm osoby Kaijiego to zaleta, ale ja jeszcze wyżej cenię postaci pokroju Akagiego czy Saki, które posiadają wręcz nadnaturalne zdolności. Przyznam jednak, że nie czytałem mangi wiec nie wykluczam, że może się to zmienić.