Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

Manga miesiąca- głosowanie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
20 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wybór Mangi Lutego. (14 użytkowników oddało głos)

Który tytuł powinien wygrać?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj

#1 jin

jin

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1790 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 14:09

Znów możecie zdecydować co zostanie Mangą Miesiąca. Tym razem w walce o tytuł stają D.Gray-Man, Feng Shen Ji, Oomuroke, Hikari no Machi, Skip Beat! oraz Fate/Strange Fake.

Dla przypomnienia kilka zasad :

1. Ankieta będzie aktywna przez 5 dni, w tym czasie możecie oddać swoje głosy na interesujący was tytuł.
2. Osoba, która wytypowała zwycięską mangę jest zobowiązana do założenia dla niej tematu oraz wysłania materiałów (oficjalnych artów - np. okładki mangi, kolorowe strony, kadrochy itp. - z których da radę zrobić plakat o szerokości 246 pikseli), które zostaną wykorzystane do jej promocji.
3. Możecie komentować, wpisywać swoje opinie, ale nie rozpędzajcie się za mocno z dygresjami.
4. Jeśli osoba, której manga wygrała, nie wywiąże się w terminie z pkt. 2, to druga w kolejności manga, zostaje MM.
5. W kwestii terminów: prosimy o jak najszybsze wysłanie materiałów (najlepiej max. do tygodnia). W razie problemów bardzo proszę o kontakt ze mną.

Miłego głosowania~

#2 Mitogawa

Mitogawa

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 16:19

Hikari no Machi izi.

Akurat ten tytuł to czołówka w moim rankingu wyrobów Inio; naprawdę niewiele manguś byłoby w stanie powalczyć z nim o mój głos :P

#3 ARRR!

ARRR!

🎩

• User
  • PipPipPipPip
  • 1014 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 16:32

Fate/Strange Fake

To to faktycznie jest? Myslałam ze LM trolował.

Oprócz gray mana i Skip Beat nic nie znam, więc się wstrzymuję.

#4 Góral

Góral

Firefly/Serenity fanatic

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1111 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 16:57

Feng Shen Ji all the way.

#5 Lukaszmaru

Lukaszmaru

The Economist

• @ANBU Administrators
  • 7242 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 17:46

To to faktycznie jest? Myslałam ze LM trolował.

Dołączona grafika

#6 Roacher

Roacher

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 527 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 19:53

Dlaczego warto zagłosować na D.gray-mana?

Porównam tą mangę do Bleacha, tak do Bleacha. Otóż wybielacz to jedna z pierwszych manga, którą czytałem i kiedy sięgnąłem po D.gray-mana od razu zauważyłem podobieństwa cóż z tego schematu korzysta wielu twórców mang. Po pierwsze mamy potwory w wybielaczu to hollowy w D.gray-manie to akumy i mamy gości którzy z nimi walczą w Bleacju shinigami w D.gray-manie exorcyści ponadto obie te grupy mają magiczne moce i takie tam co więcej te potwory z którymi walczą mogą ewoluować czyli mają różne poziomy. Jak widać podobieństwa są tu kolosalne i to nie jedyne jakie wymieniłem, a więc fani tych serii mogą dać przynajmniej jedną szanse danemu tytułowi. Oczywiście D.gray-man to nie czysta zrzynka z Bleacha bo serie różnią się klimatem, czasami w jakim dzieje się akcja czy designem i wieloma innymi rzeczami z resztą to widać na pierwszy rzut oka. Właśnie design osobiście bardzo podoba mi się wygląd rodzinki głównych antagonistów. Więc nawet jeśli nie masz zamiaru oddać głosu na D.gray-mana warto dać szanse tytułowi i chociaż rzucić na niego okiem. Wiele się mówi o poziomie Bleacha ale o D.gray-manie z tego co się orientuje to większość opinii jest przychylna i nie ma co się dziwić to kawał dobrej pracy autorki.

Co do innych tytułów to Feng Shen Ji wydaje się najatrakcyjniejszą opcją dla mnie oczywiście po D.gray-manie. Kiedyś czytałem jakieś rozdziały po polsku i nie nudziłem się. Przeraził mnie jednak ilość tekstu więc angielska wersja mnie odstraszyła. No ale jak ta manga jest tak dobra jak niektórzy twierdzą to w przyszłości istnieje dosyć duże prawdopodobieństwo, że sięgnę jeszcze raz po ten tytuł.

#7 Lukaszmaru

Lukaszmaru

The Economist

• @ANBU Administrators
  • 7242 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 20:05

Jest jeden powód, żeby nie głosować na DGM, a na którykolwiek z pozostałych tytułów - miał już swoją chwilę świetności na senpuu i przez długi czas własne podforum.

#8 Roacher

Roacher

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 527 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 20:22

Jest jeden powód, żeby nie głosować na DGM, a na którykolwiek z pozostałych tytułów - miał już swoją chwilę świetności na senpuu i przez długi czas własne podforum.

Faty też mają swoje jakoby podforum i to aktualnie, chodzi mi o Type-Moon.

W każdym razie D.gray-man ma hiatus i aktualnie nie wychodzi i jest o nim cicho, a zostanie mangą miesiąca może nakieruje nowe osoby nie obeznane jeszcze z tytułami na ten właśnie tytuł. Bo D.gray-man jak wspomniałeś miał swoje podforum, a słaba i mało popularna manga raczej nie dorobiłaby się własnego podforum czyli twój minus można też zamienić w pewnym sensie na plus. :)

#9 Lukaszmaru

Lukaszmaru

The Economist

• @ANBU Administrators
  • 7242 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 20:37

Faty też mają swoje jakoby podforum i to aktualnie, chodzi mi o Type-Moon.

Nie Fejty, bo Nasuverse to więcej niż Fejty. I właśnie jest to podforum dla uniwersum, a nie dla konkretnego tytułu. Żeby dać jakiś przykład - tak jakby Marvel miał własne podforum, a w nim tematy o poszczególnych tytułach.

Bo D.gray-man jak wspomniałeś miał swoje podforum, a słaba i mało popularna manga raczej nie dorobiłaby się własnego podforum

No to teraz powinno zaświtać czemu podforum zniknęło. :P

#10 Roacher

Roacher

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 527 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 20:55

Nie Fejty, bo Nasuverse to więcej niż Fejty. I właśnie jest to podforum dla uniwersum, a nie dla konkretnego tytułu. Żeby dać jakiś przykład - tak jakby Marvel miał własne podforum, a w nim tematy o poszczególnych tytułach.

Spoko. Ja wiem, że Nasuverse to więcej niż Fejty ale o ile dobrze kojarze to Type-Moon nie ma, aż tak dużo tytułów jak Marvel.

No to teraz powinno zaświtać czemu podforum zniknęło. :P

Hmm nie pamiętam okresu w którym było to podforum ale strzelam, że dlatego, że anime się skończyło i przez hiatusy autorki.

#11 Cthulhoo

Cthulhoo

4ever 17

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5835 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 20:57

Pogodzę was: głosujcie na Oomuroke: bardzo fajny dodatek do Yuru Yuri :3

#12 Lukaszmaru

Lukaszmaru

The Economist

• @ANBU Administrators
  • 7242 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 21:11

Spoko. Ja wiem, że Nasuverse to więcej niż Fejty ale o ile dobrze kojarze to Type-Moon nie ma, aż tak dużo tytułów jak Marvel.

Może nie tak dużo, ale:
Spoiler

Hmm nie pamiętam okresu w którym było to podforum ale strzelam, że dlatego, że anime się skończyło i przez hiatusy autorki.

I także dlatego, że to co było już jak hiatus się kończył też jakoś nie porywało (+ przeniesienie do miesięcznika). Przynajmniej ja mimo tego, że miałem jeszcze trochę chapterów do nadrobienia to odpadłem od mangi dobrych x lat temu. A czytałem ją od 2006 roku.

#13 Spike

Spike

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1825 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 21:24

Hikari no Machi obviously, mam to na półce nawet. :P
Ale co to za konkurencja, DGM jest totalnie pedalskie; Feng Shen Ji jest spoko, ale let's face it, to średniak; Oomuroke nie znam, ale Yuru Yuri samo w sobie jest niespecjalne; Skip Beat też nie czytałem, ale z tego co się orientuję to jeden z tych rozciągniętych do granic możliwości szojców w których autorka odmawia ruszenia z fabułą do przodu póki produkt się sprzedaje; i jeszcze >srejty #miliard.

#14 Roacher

Roacher

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 527 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 21:25

I także dlatego, że to co było już jak hiatus się kończył też jakoś nie porywało (+ przeniesienie do miesięcznika). Przynajmniej ja mimo tego, że miałem jeszcze trochę chapterów do nadrobienia to odpadłem od mangi dobrych x lat temu. A czytałem ją od 2006 roku.

Nie dawno sobie odświeżałem rozdziały D.gray-mana i jak czytało się to pod rząd to wszystko było strawne owszem też mógłbym się doczepić paru rzeczy ale jako ogół było dobrze w każdym razie manga ustała w ciekawym momencie.
Spoiler

No i właśnie szkoda, że miesięcznik nie tygodnik bo to drugie daje szersze pole do popisu.

Może nie tak dużo, ale:

Tak na oko jedna trzecia to różne odmiany Fejtów ale co się dziewić to chyba najsilniejsza seria jaką ma obecnie Type-Moon. Z resztą nawet na naszym podforum tak z połowa to Fejty.

Pogodzę was: głosujcie na Oomuroke: bardzo fajny dodatek do Yuru Yuri :3

Yuri phi lepsze są nazwijmy to nawiązania yaoi w mangach tam przynajmniej panowie mogą dać sobie po mordach. ;p

Spoiler dotyczy Nanatsu no Taizai
Spoiler

Użytkownik Roacher edytował ten post 22 styczeń 2015 - 21:28

#15 Góral

Góral

Firefly/Serenity fanatic

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1111 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 21:26

DGM jest totalnie pedalskie

No chyba nie tak bardzo jak Hikari no Machi, na które zagłosowałeś zresztą, lol.

Użytkownik Góral edytował ten post 22 styczeń 2015 - 21:27

#16 Spike

Spike

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1825 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 21:48

Najwyraźniej posługujesz się inną niż ja definicją. Nie przypominam sobie żeby HnM było wypełnione po brzegi bishonenami i yaoi baitem.

#17 ARRR!

ARRR!

🎩

• User
  • PipPipPipPip
  • 1014 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 22:28

Po pierwsze mamy potwory w wybielaczu to hollowy w D.gray-manie to akumy i mamy gości którzy z nimi walczą w Bleacju shinigami w D.gray-manie exorcyści ponadto obie te grupy mają magiczne moce i takie tam co więcej te potwory z którymi walczą mogą ewoluować czyli mają różne poziomy. Jak widać podobieństwa są tu kolosalne i to nie jedyne jakie wymieniłem, a więc fani tych serii mogą dać przynajmniej jedną szanse danemu tytułowi.

o pierwsze mamy potwory w wybielaczu to hollowy w D.gray-manie to akumy i mamy gości którzy z nimi walczą w Bleacju shinigami w D.gray-manie exorcyści ponadto obie te grupy mają magiczne moce i takie tam co więcej te potwory z którymi walczą mogą ewoluować czyli mają różne poziomy. Jak widać podobieństwa są tu kolosalne i to nie jedyne jakie wymieniłem, a więc fani tych serii mogą dać przynajmniej jedną szanse danemu tytułowi.

Dude, opisałeś właśnie radosny gatunek jakim są shouneny.
Co do samej serii, jest super wtórna, pamiętam że jeszcze na początku swojej przygody z animu i mango (blicze, clannady, chyba jeszcze przed OP) zaczęłam to oglądać i już było kompletnie wtórne. Kilka lat póznej z ciekawosci obczaiłam mange i było to samo. Ach, i ten self insert autorki w postaci głównej bohaterki był lekko meh.
Generalnie to takie trochę Dogsy, tylko nudniejsze. I z yaoi hintam.

miesięcznik nie tygodnik bo to drugie daje szersze pole do popisu.

miesięcznik daje autorowi wiecej czasu na przemyślenie fabuły, w tygodniku musi co tydzień wymyslac jakis cliffhanger, co przy dłuzszej lekturze jest irytuące (patrz 20th century boys)

#18 Roacher

Roacher

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 527 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 22:41

DGM jest totalnie pedalskie

Łojojojoj to się porobiło jedną z moich kochanych mang obrażają brzydkimi słowami wyzywają co ja biedny zrobię.

A teraz bardziej serious.

Nie przypominam sobie żeby HnM było wypełnione po brzegi bishonenami i yaoi baitem.

Serio, serio, serio bishe ci przeszkadzają jak czytam to zdanie przypomina mi się wyśmiewanie na demotach modnie obranych facetów chociaż modnie to chyba złe słowo bardziej hipstersko chyba to słowo bardziej pasuje. W każdym razie co prawda w zdecydowanej większości przypadków nie chciałbym wyglądać jak oni ale z drugiej strony zastanawiam się jak według wyśmiewających powinien wyglądać prawdziwy mężczyzna powinien paradować w dresie po podwórku czy siedząc z piwkiem i dużym brzuszkiem przed telewizorem. Wracając do bishów w wybielaczu też jest dużo bishów i nie widziałem by ktoś tam na to narzekał. Co do yaoi oj tam ja osobiście patrze na to z przymróżeniem oka np. w Naruto miałem wielki ubaw jak Naruto biegał za Sasuke jak zahipnotyzowany. Po za tym nazwijmy to yaoi ale nie o to mi chodzi jak pisałem wyżej faceci mogą sobie dać po mordzie, a gdyby jedna z nich lub obie postacie były dziewczynami mogłoby się wywołać małe oburzenie gdy płeć piękna by dostała po buźce. Przynajmniej odnoszę takie wrażenie z resztą już w kilku mangach jakie czytałem był tekst nie uderzę kobiety nawet jak zginę czy coś podobnego i taki tekst w założeniu miał być cool. Po drugie może trochę odbiegnę od tematu yaoi różni się tym od yuri, że w tym pierwszym liczy się bardziej uczucie, a w drugiej cielesność postaci chociaż nie chce robić z siebie eksperta bo dużo mang i anime z tego gatunku nie widziałem. W każdym razie męska przyjaźń mylona z yaoi jest według mnie fajna gdyż w lepszym lub gorszym stopniu buduje jakieś emocje i nie sprawia, że na przykład jakieś starcie między opponentami to tylko sucha wymiana ciosów i jakieś atomówki.

Spoiler D.gray-man
Spoiler

Dude, opisałeś właśnie radosny gatunek jakim są shouneny.

W popularnych mangach typu Naruciak, OP, FT głównymi przeciwnikami nie są, a przynajmniej nie są w większości przeciwnicy którzy są potworkami które ewoluują, a raczej ci sami ludzie z tymi samymi super mocami jak chakra, magia, devil fruit. ;p

miesięcznik daje autorowi wiecej czasu na przemyślenie fabuły, w tygodniku musi co tydzień wymyslac jakis cliffhanger, co przy dłuzszej lekturze jest irytuące (patrz 20th century boys)

Ale o ile dobrze kojarzę to ogólnie w miesiącu to tygodnik suma summarum będzie miał więcej stron niż miesięcznik. No i akcja idzie szybciej taki Dressrosa arc w One Piece ile by trwał gdyby to był miesięcznik. No i ja przynajmniej wolę czekać tydzień na rozdział niż miesiąc. No i ten cliffhanger kto jak kto ale ja lubię takie zagrywki.

Użytkownik Roacher edytował ten post 22 styczeń 2015 - 22:44

#19 Spike

Spike

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1825 postów

Napisano 23 styczeń 2015 - 17:01

W każdym razie męska przyjaźń mylona z yaoi jest według mnie fajna gdyż w lepszym lub gorszym stopniu buduje jakieś emocje i nie sprawia, że na przykład jakieś starcie między opponentami to tylko sucha wymiana ciosów i jakieś atomówki.

Taaa jasne, nigga, 100% męska przyjaźń, 120% hetero.  

Spoiler

Obrazek z losowo wziętego, jednego z nowszych chapów. 

Szczerze mówiąc nie pamiętam zbyt dokładnie, bo ta manga zrobiła na mnie zerowe wrażenie, ale wydaje mi się że do pewnego momentu poziom homo był do zaakceptowania, wiadomo - jak to w shonenie dla dziewczynek (myśl KHR), autorce odwaliło dopiero kiedy przenieśli ją do miesięcznika. Wybitnie zniesmaczył mnie właśnie wątek przeszłości Kandy, kiedy okazało się że

Spoiler

No kurde, naprawdę nie mam nic przeciwko homo pairingom, jeśli są sensownie zrobione, ale DGM jest imo ewidentnie zrobiony pod śliniące się fujoshi.

#20 Roacher

Roacher

~otaku

• User
  • PipPipPip
  • 527 postów

Napisano 23 styczeń 2015 - 20:49

Obrazek z losowo wziętego, jednego z nowszych chapów.

Oj tam, oj tam nie rób z igły widły. Z resztą o ile pamiętam jak ja pierwszy raz popatrzyłem na ten kadr to nie zatrzymałem się i nie powiedziałem w myślach "ale to gejowskie" czy coś w tym stylu tylko kliknąłem dalej.

Spoiler

Wybitnie zniesmaczył mnie właśnie wątek przeszłości Kandy, kiedy okazało się że

Spoiler

ale DGM jest imo ewidentnie zrobiony pod śliniące się fujoshi.

Ja tam takie sceny yaoi traktuje jakby to określić smaczki przecież nagle nie wstaną i nie zaczną się ślinić co najwyżej podkreślą jacy to są dobrymi przyjaciółmi. A, że takie smaczki wzbudzają co u niektórych odruchy wymiotne cóż każdy lubi co innego i ja to staram się akceptować.

#21 jin

jin

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1790 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 19:17

Dziękujemy za udział w głosowaniu, Mangą Lutego zostało Skip Beat!