Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie
- - - - -

Sekai no Yami Zukan

TV TV Tokyo Horror Supernatural

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Morchold

Morchold

~hikikomori

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4108 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 12:45

84611l.jpg

The anime will be in an omnibus short format that will tell stories of the strange and bizarre in our world, including UFOs, cryptids, curses, ancient civilizations, supernatural powers, spiritual experiences, bizarre cases, different dimensions, and urban legends, told in a picture show style. The anime seeks to evoke the retro atmosphere of pulp horror stories that were popular in the '60s and '70s in magazines.

(Source: ANN)

1

Seria jak dla mnie miała być zastępstwem upadającej marki Yami Shibai, ale po 1 odcinku wygląda na nawet gorszą...

Intro zrobiono z pseudo-strasznych zdjęć ze zmienioną paletą barw, śmiesznej gumowej łapy otwierającej książkę i dość mało klimatycznego głosu narratora.

Animacja nie istnieje, to zwyczajny pokaz slajdów z kilkoma ruchomymi elementami. Co prawda rysunki są całkiem ładne i podoba mi się minimalistyczne wykorzystanie kolorów, jednak nic w nich nie zachwyca. Należy się plusik za design kosmitów, taki mało klasyczny i przypomina mi ilustracje do starych książek SF.

Jednak najsłabiej wypada historia z odcinka. Żonka często wychodziła w nocy, więc mąż postanowił ją śledzić, bum kosmici ich porwali, koniec. 1 zdanie na całą opowieść...

Ani to ciekawe, ani klimatyczne, a już na pewno nie straszne. Po chwili nawet dość bezsensowne. Dlaczego ona wracała do domu, a teraz już ich nie wypuścili ? Szkoda czasu na myślenie nad tym, oby drugi odcinek był lepszy.

#2 Morchold

Morchold

~hikikomori

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4108 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 01:31

2

LOL horror z mojego dzieciństwa powraca. (btw. miałem oryginalną kasetę z tym xD)

7425890.3.jpg

Odcinek tragicznie głupi. Tym razem rysunki mniej detaliczne i z miękką kreską, wzbogacone sporą ilością kolorów. Ładnie imitują książkę dla dzieci, ale przez to w strasznych (haha) momentach wyglądają pokracznie.

Fabularne dno. Dzieciakowi jest smutno więc robi sobie bałwanka, motyw znany z hollywood w wersji komediowej jak i horroru. Bałwan zabija mu ojca, a on do niego "Jesteś moim przyjacielem". Wow słabo, nawet bardzo...

#3 Milicja

Milicja

Babcia

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6166 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 06:18

Nie miałam czasu wcześniej zerknąć, ale nie ukrywam, że

Seria jak dla mnie miała być zastępstwem upadającej marki Yami Shibai

+1 i  nawet chciałam założyć temat po obejrzeniu pierwszego odcinka, ale jakoś nie miałam na to siły mentalnie :P 

1-2

Intro biedne, tak że aż boli. Przypomina mi to horrory japońskie klasy Z z lat 90, do tego marne filtry na fotach, no ale ok..nie oceniajmy po okładce i z pewnym sceptycyzmem zaczęłam oglądać odcinek numer jeden. Narrator jest straszny, jak z jakiegoś taniego erotyka albo romansidła. Kreska, animacja - spuszczę na to kurtynę milczenia, bo sama nie wiem czy to próba amerykanizacji kreski czy po prostu pójście i zrobienie czegoś "po taniości, bo wszyscy teraz robio takie animucje".Także tego..

Fabuła: pierwsza historia była dziwna. Pierwszy raz widzę tak kiczowatą opowieść o porwaniu przez ufo. Wygląd kosmity faktycznie odstający od pewnych kanonów, ale co z tego, jak sama opowieść nie była intrygująca. Była raczej..wtf? plus bardzo mnie zawiódł jakiś brak suspensu na koniec, a takie...animacja sprawia wrażenie dopiero preludium do jakiejś dłuższej opowieści, niżeli coś co miałoby mnie zaintrygować, wystraszyć czy być chociaż podkładką do spekulacji. 

Drugi odcinek: pfff sama nie wiem jak odbierać historię. Jeśli na zasadzie: dręczone dziecko, wymyśla sobie bałwanka albo przywołuje/ożywia go :P i pozbywają się źródła problemu, czyli tatusia z pewnym fabularnym twistem no to..well.. no ujdzie :P ,ale motyw tak popularny, że aż słabo. I chyba oczekiwałam twistu w innej kwestii, no ale co zrobić.

W każdym razie dość fatalna historia, z niewykorzystanym potencjałem. 

Póki co, raczej marnie. Ani to horror ani mystery stricte, czy jakiś paranormal....nawet jeśli to jest bazowane na jakiś urban legends, to też raczej słabe i bez pomysłu jak dla mnie w sensie, nie umiem rozgryźć póki co, koncepcji serii: to ma być właśnie przedstawienie różnych miejskich historyjek, tak po prostu? to ma mnie straszyć? wprowadzić w zadumę? zaintrygować jakimś właśnie UL abym sama dalej poszperała? Po prostu nie wiem jak się wgryźć w tą serię i póki co, jej zamysł jest dla mnie niezrozumiały. 

#4 Morchold

Morchold

~hikikomori

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4108 postów

Napisano 26 kwiecień 2017 - 18:57

3

To anime to jakiś projekt gimnazjalistów ? Gimbaza dostła konkurs na krótką historyjkę grozy i potem wybrali kilka i zrobili to coś ?

Pomysł debilny, auto zjadające ludzi. Gość też niezły głupek, wybrał się na wycieczkę po pustkowiach i co zgubił się czy jak.

Wlazł do tego auta i "Nie wiedział gdzie patrzeć" - lol może kurde przed siebie, przez okno na drogę xD, a jak już oglądasz panienkę to serio trzeba być ślepcem żeby nie zobaczyć kabli. Szkoda gadać, nuda i głupota.

#5 Revan

Revan

~artificial intelligence

• User
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12709 postów

Napisano 26 kwiecień 2017 - 19:46

O matko co za kupa. Dla niepoznaki postanowili zamaskować piaty Yami Shibai nadając mu nową formę. Ech.

Rozwaliło mnie to jak w pierwszym epie gość widząc w oddali jakaś postać złapał bulwers, że mu laska doprawia rogi. I nie załapał, że coś jest tu cholernie nie tak bo laska prula pzrez las majać w dupie to co sie wokół dzieje w rezultacie kończąc w stanie do jakiego żadna kobieta wybierając się na amory do kochanka by sobie nie pozwoliła.

Co do tego co Morchold piszę o trzecim epie. Lol Christine dla ubogich (nie oglądałem.czytałem, ale tytuł nie jest mi obcy).

Dobra trzeba zebrać nieco chakry by skrobnąć coś o poprzednim Yami Shibai.

Miłej "zabawy".

#6 Milicja

Milicja

Babcia

• User
  • 6166 postów

Napisano 27 kwiecień 2017 - 09:42

3-4

Historyjka z samochodem: oh well :P sam fakt, że laska zachowuje się jak robot i zdarta płyta powinien dać mu do myślenia, że coś bardzo jest nie halo :P Nie wspomnę już o zakrwawionej klamce od drzwi chociażby. W sensie - koleś miał czas, rozglądać się po pustkowiu i wystawiać noty cyckom kierowcy, ale już zauważenie, że klamka jest konkretnie upieprzona posoką, to już nie miał czasu...aha...

W każdym razie koncepcja, na pseudo "czarną wdowę" nie najgorsza, ale realizacja to jedno wielkie meh. 

Drugi odcinek to taka typowa historyjka o ufokach. Wyjaśnienie skąd się biorą kręgi na zbożach, są cokolwiek..no są i tyle w temacie :/ nie bardzo przypadło mi do gustu robienie z tego, taniego monster story. A jeśli już twórcy chcieli się pokusić o "straszenie" w ten sposób, to narrator mógł chociaż uzasadnić czym te stwory są albo po co to robią? no sama nie wiem..

#7 Milicja

Milicja

Babcia

• User
  • 6166 postów

Napisano 01 maj 2017 - 10:40

5

Hmmm...trochę nie rozumiem związku przyczynowo-skutkowego XD ok, koleś odkrywa, że w jego ulubionej restauracji są roboty, ale jak ma się to do jego paniki, że w domu coś się stało? skąd taka myśl od razu? Cała ta inwazja, skok czasowy...po prostu to było głupie i chyba czekałam na jakiegoś twista, w sensie, że nie wiem...jego rodzina okaże się też być zrobotyzowana albo sam główny bohater, okaże się być mechaniczną kukłą.

I w sumie nie myliłam się (piszę to wszystko oglądają odcinek, więc lel, jestem jasnowidzem XD). Sama puenta odcinka, całkiem nawet trafna, bo trochę skręcamy w tym kierunku. Co nie zmienia faktu, że  historyjka raczej średnia. Jeśli pierwsza część miała uśpić moją czujność, co do finalnej konkluzji, to raczej im się nie udało. 

#8 Morchold

Morchold

~hikikomori

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4108 postów

Napisano 02 maj 2017 - 14:48

4

Ciekawie dobrana kolorystyka i mało azjatyckie rysunki. Historyjka totalnie bez sensu. Zrozumiałbym tok myślenia tatuśka, gdyby nie widzieli cholernego ufo na samym początku. Ciekawiej wyszłoby gdyby szukając złodziei trafili na ufo, i tu plottwist, okazało się że to jednak jakieś potwory. Ale w sytuacji gdy już raz widzieli to ufo, wydaje mi się to głupie, brak 1 sceny sporo by pomógł. Ech szkoda o tym gdybać

Kurde albo to może była kosmiczna szarańcza, nie wiadomo.

5

O ten styl był powiewem świeżości, seria powinna więcej eksperymentować ze stylami.

Gość siedzi godzinę w restauracji i nikt go nie obsłużył. Ech ci Japończycy, ja po 10 minutach bym zawołał kelnera. Drugi tym za to bez pytania wali lutę kelnerowi...

Pół roku, co do wuja, pół roku ? Rany ja rozumiem że się bronił w między czasie, ale ile kilometrów on miał do domu? W tym czasie jego rodzinka sobie żyła i o niczym nie wiedzieli, nawet go nie szukali. Lol to jendnak on był robotem xD I ta końcówka, roboty wygrały i mają lepiej niż my. Tragicznie głupie.

(piszę to wszystko oglądają odcinek, więc lel, jestem jasnowidzem XD).
Też tak często robię.

#9 Morchold

Morchold

~hikikomori

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4108 postów

Napisano 12 maj 2017 - 19:39

6

Zero jakichkolwiek emocji, to nawet śmieszne nie było. Morskie coś ich zjadło, więc chyba mamy happy end.

W tej historii nie ma za grosz potencjału więc teoretycznie nie mieli czego sknocić, ale i tu pojadę klasykiem

aa0.png

Użytkownik Morchold edytował ten post 12 maj 2017 - 19:39

#10 Milicja

Milicja

Babcia

• User
  • 6166 postów

Napisano 14 maj 2017 - 13:06

6

No właśnie klasyk...plaża, banda mało rozgarniętych nastolatków (głupek, jego laska i nerd , który próbuje bezskutecznie swoim znajomkom wytłumaczyć, ze to nie czas na słit focie, a ucieczkę od tego gówna) i dziwne "coś", które zapewne zaraz się ożywi i odgryzie im głowy. Szczerze mówiąc, nie wiem po co ten Mike zawracał, po tą dwójkę młotów. Reszta to głupie monster story z potencjałem na hentai XD 

#11 Morchold

Morchold

~hikikomori

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4108 postów

Napisano 20 maj 2017 - 17:01

7

WOW teraz to pojechali po bandzie. Best episode ever!

Mordercze klauny ? Bo niedługo nowa wersja IT? Bo ta "legenda" to jakieś jedno debilne zdanie? Nie wiem, ale legendy w stylu łańcuszków ( nieważne co zrobisz, albo czego nie zrobisz ktoś przyjdzie i cie zabije - lol) to głupota i nuda.

Dziwne że zrezygnowali z rysowanych plansz. Nikt nie chciał rysować tego gówna ? czy zrobienie paru fotek wyszło taniej? Przynajmniej typek przebrany za klauna miał niezły ubaw, choć kostium był niesamowicie lichy. 

Całość to marna creepy pasta ze świetną mimiką pana klauna. Kurde jego miny tak mnie rozbawiły, że prawie parsknąłem ze śmiechu. Nie wiem dlaczego zakrycie lustra miało coś pomóc, no i w sumie nie pomogło, ale dostaliśmy epic fotkę z klaunem odbitym w łyżeczce. Spodziewałem się że jej siostra będzie miła makijaż klauna, ale tego że będzie miała wklejony jego ryj już bym nigdy nie wymyślił, chyba zrobienie jej makeupu było zbyt wielkim wysiłkiem.

Młoda wraca i widzi starszą siostrę w lustrze z klaunem, od razu drze mordę (btw. ale ma krzywe żeby), zresztą darcie mordy słychać cały odcinek.

Strachu tu nie uświadczyłem, ale komedia zacna. Wolałbym aby reszta epków była w takiej formie, przynajmniej bym się pośmiał.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: TV, TV Tokyo, Horror, Supernatural