Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie
- - - - -

Tsuki ga Kirei

TV feel 2017 Romans Szkolne

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Morkie

Morkie

Łowca pomarańczy

• @ANBU
  • 4686 postów

Napisano 22 kwiecień 2017 - 20:55

98202-6tcO8jd0Pwj4.jpg

Akcja rozpoczyna się wraz z nowym rokiem szkolnym: bohaterowie serii, Akane i Koutarou, trafiają do te samej klasy dopiero w trzeciej gimnazjum. Dla tej dwójki oraz ich przyjaciół nadszedł czas rodzących się uczuć, odkrywania siebie na nowo z racji nieuniknionego dorastania oraz innych związanych z nim małych i dużych wyzwań dojrzewania.

---

Jestem po trzech odcinkach i jestem zadowolona. Jak na razie jest tak uroczo i niewinnie, że dusza się oczyszcza. Ostatnio nie było mi po drodze ze szkolnymi anime, a jak już coś obejrzałam, to nie byłam specjalnie zadowolona (Orange ), Choć wolałabym obejrzeć romans z dorosłymi postaciami to zgrzeszyłabym twierdząc, że Tsuki ga Kirei wypada źle. Miło się patrzy na te nieśmiałe podchody, rumieńce i małe zawstydzenia, a sceny poruszające psychoseksualną stronę dojrzewania zasługują na plusa. Postacie da się lubić (dodatkowo jednego chłopa już żal, bo nie zdobędze lubej ;_;), spokojne tempo mi odpowiada, pastelowa kolorystyka pasuje do nastroju. Najsu.

Użytkownik Morkie edytował ten post 22 kwiecień 2017 - 20:55

#2 Naza89

Naza89

~fan

• User
  • PipPip
  • 289 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 03:50

Jestem świeżo po.

Muszę powiedzieć to anime było dla mnie bardzo dużym i miłym zaskoczeniem. Początkowo brałem je jako taki "czaso-umilacz" po całym "dniu", ale kurcze to był naprawdę bardzo dobry romans - w gimnazjum ale dobry i to bardzo.

Tempo było powolne, ale nie irytujące mnie. Miło się oglądało rozwijające się uczucia między bohaterami - od trzymania się za ręce po pocałunki. I generalnie każdą z tych główniejszych postaci dało się lubić. Cieszy mnie również, że skoncentrowano się tu głównie na naszej parce i obyło się bez większych niepotrzebnych dram. Ending mnie zaskoczył pozytywnie - bo spodziewałem się że może się kończyć jak u Makoto Shinkana. Wyszło inaczej, z ładnym happy endem, ale najważniejsze to, że czułem że nie było to robione na silę i nie wydało mi się to sztuczne. Mimo to studio feel zagrało trochę na feelsach w tym endingu. Tymi scenami z Akane w pociągu, biegiem Koutarou i nowelką. Plus również za ending song w tle - wyszło to tak jak powinno.

A końcowe "przebitki" z ich dalszego życia i wiadomości na LINE to dla mnie wisienka na torcie. Właśnie teraz zauważyłem, że komunikator odegrał tu też swoją bardzo ważną rolę w tym anime.

Chciałbym też zobaczyć więcej z tego after story - może nie drugą seria a jakaś OVA może? Ale z drugiej strony jeśli miałoby to wyjść na gorszę temu anime to lepiej nie. Jednak chyba lepiej jak dali takie przebitki, które jasno dopowiedziały jak się ich życie potoczyło. Cieszy mnie takie zakończenie bo jest jasne i pełne, bez żadnych, niedopowiedzeń i 'gdybania'. Owszem, niektórzy mogą powiedzieć - że nierealne, że oni już ze sobą będą do końca. Ale hej czy nie jest to niemożliwe? Sam mam znajomych którzy są sobą od okresu jakoś koniec gimnazjum/początek liceum. Aczkolwiek zdarzały się krótkie okresy gdzie się rozchodzili i schodzili. Koniec końców jednak, zostali małżeństwem i są rodzicami.

Jeszcze na temat strony technicznej. CG to tragedia, ale szczęście nie było jej dużo. Przyjemna kolorystyka, projekt postaci również na plus - przypadł mi do gustu. Ale na szczególną uwagę zasługuję tutaj tło - lokacje, pejzaże. Studio się tutaj postarało bo wizualnie wygląda to bardzo dobrze miejscami wręcz świetnie.

Muzycznie też dobrze, soundtracki odpowiednio dopasowane do scen. Szczególnie zapadły mi tutaj te w których słychać wokal. Opening wizualnie bardzo dobrze piosenka też może być, ale zdecydowanie ending bije na głowę muzycznie op.. Wizualnie op jednak lepszy - bardziej przypadła mi do gustu jego druga wersja.

Podsumowując bardzo udana seria jako szkolny romans i nie licząc CG z bardzo dobrą oprawą wizualną. Oraz z dobrze zrobionym happy endingiem, który powinien mieć porządnie zrobiony romans. Oby więcej taki.

Największe zaskoczenie zeszłego sezonu i jak do tej pory chyba największe w tym roku.

8/10

Polecam!

Kadroych/gify:

Spoiler

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: TV, feel, 2017, Romans, Szkolne