Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

Shingeki no Kyojin: Kuinaki Sentaku

OVA 2014 2015 Wit Studio action supernatural

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Sędziwojka

Sędziwojka

Make tea not war

• @ANBU
  • 2085 postów

Napisano 12 maj 2017 - 00:44

Shingeki no Kyojin: Kuinaki Sentaku

aka Attack on Titan Side Story: A Choice with No Regrets.

To już dość stara OVA (z 2014-2015), jednak warto o niej założyć temat. Liczy sobie 2 odcinki.

Powstała na podstawie mangi autorstwa Gana Sunaaku i Hikaru Surugi (mowa o niej w tym wątku).

Dziś obejrzałam oba odcinki i powiem jedno: naprawdę mi się podobały!

Cenię sobie relacje między Erwinem i Levim, dlatego świetnie, że powstała OVA przybliżająca ich przeszłość oraz okoliczności ich zetknięcia się ze sobą. Może tylko ta nienawiść Leviego wobec Erwina mi średnio pasuje - jest uzasadniona w pewnej mierze, ale zabrakło mi potem solidnej podbudowy psychologicznej wolty Leviego i jego decyzji o podążaniu śladami Erwina.

Erwin w OVA miał duże pole do popisu. <3 Odczułam zresztą satysfakcję z jego zwycięstwa (chociaż nie wiem, czy to adekwatne słowo) nad Levim. ;) Sztuki walki to jedno, ale inteligencja i umiejętność wyprzedzania ruchów przeciwnika to drugie.

Odkąd pamiętam, moim favem z SnK był właśnie Erwin. ;) Po latach od momentu zapoznania się z twórczością Isayamy nic się u mnie nie zmieniło w tej materii.

Leviego, owszem, lubię, ale nie szaleję na jego punkcie, jak spora część fandomu SnK.

Ciekawie również przedstawiono w OVA klimat świata podziemnego, a akrobacje powietrzne, jak zwykle robiły wrażenie.

Szkoda tylko, że animowana opowieść sprawiała wrażenie bardzo skrótowej, zapewne ze względu na tylko 2 odcinki i być może niewielki materiał mangowy (nie czytałam jeszcze, więc nie porównam). Chciałabym więcej i w bardziej rozbudowanej formie. ;)

Użytkownik Sędziwojka edytował ten post 12 maj 2017 - 00:46

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: OVA 2014, 2015, Wit Studio, action, supernatural