Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Naruto "live"... jakby to wyglądało...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sasuke_2

Sasuke_2
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2005 - 21:06

Naruto the movie... jakby to wyglądało... z całą pewnością autorzy wydali by więcej kasy na efekty specjalne (ninjutsu) niż na całą obsade aktorską :P
a tak apropo obsady.... jak myślicie jaki aktor mógłby grać daną postać? bo jak dla mnie to do orochimaru pasowałby Michael Jackson sami zobaczcie :

[img]http://news.bbc.co.uk/media/images/38289000/jpg/_38289931_jackson150.jpg/[img]/

#2 Avis

Avis
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2005 - 22:30

Były takie filmy.... Sailor moon (żenada), Dragon Ball (nielicencjonowane gówno).... miał wyjśc film DBZ, ale coś przycichło. Myślę, że to zły pomysł.

#3 Zephyr

Zephyr
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2005 - 09:10

Naruto the movie... jakby to wyglądało...

Przy odrobinie szczęścia pewnie jakoś tak - http://img299.images...orealism6ca.jpg .

Za to chyba mogą się wziąść tylko amerykanie ze swoimi efektami specjalnymi, bo nie zdzierżyłbym Naruto z efektami klasy D jak w podanych przykładach. Gdyby wzięli Kishimoto na konsultanta, albo kogoś innego blisko związanego z serią, to może by coś z tego wyszło - nawet gość od Desperado zdołał zrobić z Sin City świetny film, gdy nim trochę pokierował sam twórca komiksu.

Ale mimo to... Jakoś nie widzę Naruto w takiej formie. DBZ - tak. NGE - tak. Ale nie Naruto. Jeśli już, to jako film wykonany w półrealistycznym stylu za pomocą grafiki komputerowej, a'la Final Fantasy: The Spirits Within. To by mogło dać radę.

Z drugiej strony - nie, darujcie sobie konsultantów, najlepiej gdyby to była pełna kooperacja amerykańsko-japońska. Japonia daje scenariusz i aktorów, a USA nadaje temu formę. Bo nie wyobrażam sobie Naruto bez poważnego wkładu japończyków, ani w innym języku niż japoński. NGE, czy DBZ - to już są dość kompatybilne z Zachodem produkcje, żeby dobrze przetrwały amerykanizację. Ale nie Naruto, tak naszpikowane aluzjami i nawiązaniami do kultury i folkloru japońskiego. Nie, to tak jakby dawać Fallouta Japończykom - oni po prostu nie załapią klimatu. I język japoński dla dopełnienia obrazu całości, bo jak tu oglądać Kankuro który nie wtrąca "jan" w każdym zdaniu? :P

Ale to i tak raczej nie dojdzie do skutku. Naruto po prostu nie jest dość znane w Ameryce, i wątpię żeby to się zmieniło po wyemitowaniu tam anime. A nawet jeśli, to popatrzcie na DBZ - rządziło w USA niepodzielnie od dobrych 10 lat, a mimo to ciągle nie doczekało się filmu (jakieś tam plany były, ale nikt nic z tym nie zrobił), więc jakie szanse ma nasz Naruciak?

#4 rai-chan

rai-chan
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2005 - 10:14

Po obejrzeniu kawałka Sailor Moon jestem totalnie przeciwna takim pomysłom TT_TT"

Przy odrobinie szczęścia pewnie jakoś tak - http://img299.images...orealism6ca.jpg .

Tylko gdzie dresik narutka?

Gdyby wzięli Kishimoto na konsultanta, albo kogoś innego blisko związanego z serią, to może by coś z tego wyszło

Ja sobie nie wyobrażam, żeby było inaczej... Bo jak już mówiłeś Zephyr, amerykanie nie poczuliby klimatu serii...

#5 zabuza

zabuza
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2005 - 14:35

hmmm czemu nie jakby sie przyłozyli moze by cos z tego wyszło tylko zastanawiam sie jaka to by miało fabułe i czy nie byłoby to ospowiednikiem Polskiej wersji wiedzmina czyli filmu który wogole nie ma sensownej fabuły i wykonania:))

no ale jakby Japonce dali czadu i sie przyłozyli to kto wie czy to nie stałoby sie hitem;)

#6 Hisoka

Hisoka
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2005 - 15:01

Założę się,że nie będzie wyglądało lepiej...japońce już mają taki styl i dla nich potwór-pluszak,to na ogół nic dziwnego. Poza tym na pewno nie zrobią tego na podstawie obcnego Naruto,bo musiałby to być kaso-żrący serial-tasiemiec,więc pewnie wymyślili by jakąś tandetną historyjkę.

#7 Zephyr

Zephyr
  • Goście

Napisano 02 październik 2005 - 16:30

Założę się,że nie będzie wyglądało lepiej...japońce już mają taki styl i dla nich potwór-pluszak,to na ogół nic dziwnego. Poza tym na pewno nie zrobią tego na podstawie obcnego Naruto,bo musiałby to być kaso-żrący serial-tasiemiec,więc pewnie wymyślili by jakąś tandetną historyjkę.

Dlatego sugerowałem, że projekt powinien zostać zasilony siłami i funduszami amerykańskimi. Zresztą gdyby zrobiono to w full-CGI, jak zasugerowałem... popatrz na filmiki w najnowszych japońskich grach, albo na FF: Advent Children. Myślę że w takiej postaci miałoby to jakieś szanse.

#8 Hisoka

Hisoka
  • Goście

Napisano 02 październik 2005 - 18:58

miało by,ale FF VII mimo wszystko jest kró tsze niż Naruto. Ewentualnie mogli by nakręcić jakąś jedną [nową] misję,albo przeszłość któregoś z bohaterów [jeszcze nie znaną...]

#9 Zephyr

Zephyr
  • Goście

Napisano 02 październik 2005 - 20:33

Nie mówię o wydaniu tego w formie serialu, w końcu serial już mamy, zresztą to by było z finansowego punktu widzenia szaleństwo. Myślę że spokojnie możnaby skompresować historię do pokonania Zabuzy w 2-godzinny film bez straty zbyt dużej części akcji. Anime potrzebowało na to ok. 30 odcinków, pewnie, ale przy tym całym Pierrotowym przedłużaniu i usuwaniu jakichkolwiek śladów dynamiki to nic dziwnego.

#10 Cinek

Cinek

~fan

• User
  • PipPip
  • 206 postów

Napisano 02 październik 2005 - 21:43

Nie mówię o wydaniu tego w formie serialu, w końcu serial już mamy, zresztą to by było z finansowego punktu widzenia szaleństwo.

To mało powiedziane, nagrać ponad.... (wyciąga kalkulator) 45 godzin serialu ze wszystkimi efektami specjalnymi like techniki w Naruto to jest prawie niemożliwe -_-""

Myślę że spokojnie możnaby skompresować historię do pokonania Zabuzy w 2-godzinny film bez straty zbyt dużej części akcji. Anime potrzebowało na to ok. 30 odcinków, pewnie, ale przy tym całym Pierrotowym przedłużaniu i usuwaniu jakichkolwiek śladów dynamiki to nic dziwnego.

Małe sprostowanie: historia do końca przygody w Kraju Fal trwała 19 odcinków. A jeśli chodzi o ten pokaz slajdów co tam było nazwane dynamiką to w real filmie rzeczywiście możnaby to nagrać zajmując o wiele mniej czasu, więc coś by mogło z tego być ^^ Myślę że takie rozwiązanie mogłoby być niezłe.

#11 Hisoka

Hisoka
  • Goście

Napisano 02 październik 2005 - 21:56

Ja bym wolał coś zupełnie nowego...po co nagrywać coś c już był? Powinien powstć film robiony na coś w stylu movie,czyli niewiele mający wspólnego z epsami.

#12 Cinek

Cinek

~fan

• User
  • PipPip
  • 206 postów

Napisano 02 październik 2005 - 22:34

A właśnie mnie sie wydaje że styczność fanów z nową fabułą w ZUPEŁNIE innym "formacie" mogłaby sie źle skończyć dla producentów (i dla fanów :P) A więc wyobraźcie sobie zapychacz w stylu bieżącego, tyle że nagranego z żywymi aktorami ^^' Beznadzieja?? No właśnie...

Tylko mam jeszcze jedno zastrzeżenie: wolałbym żeby taki film był nagrany na podstawie anime a nie mangi, może niektórzy zapytają "Co za różnica?". Jednak jest, np. dłuższe walki, scenki których w mandze nie było itp... Tak by było chyba troche lepiej, tak mi sie wydaje :)

#13 Zephyr

Zephyr
  • Goście

Napisano 02 październik 2005 - 23:47

Częściowo zgodzę się z Hisoką jeśli chodzi o wprowadzenie czegoś nowego, ale nie do końca. Myślę, że twórcy mogliby pójść drogą np. ekranizacji Spider-mana, opowiadając historię od początku w mocno zmienionej formie, ale zachowując przy tym kluczowe elementy fabuły. W ten sposób fani dostają znajomy produkt jednocześnie nie nudząc się przez oglądanie tego samego w innej oprawie, ale przede wszystkim takie podejście pozwala rozszerzyć grupę docelową o ludzi którzy z serią nie mieli wcześniej nic wspólnego. To oznacza większe przewidywane zyski, które mają przełożenie na większy budżet, co z kolei daje nam więcej kasy na dopracowanie efektów/grafiki.

I żadnego wzorowania się na anime. To nie może doprowadzić do niczego dobrego. Nigdy. Podanie fabuły w skompresowanej formie daje nam trochę wolnego miejsca, ale czy nie lepiej wykorzystać je na iście kinowe, dynamiczne sceny akcji wymyślone na nowo, zamiast używać tych popłuczyn rodem z anime?

#14 Hisoka

Hisoka
  • Goście

Napisano 03 październik 2005 - 00:29

Albo przeprowadzić fabułę w zupełnie innym kierunku...nawet głównego bohatera mogleby zmienić. W ten sposób fani by się na pewno nie nudzili [no dobra...jak coś spieprzą to będą się nudzili] a nowi może się tym zainteresują ^^

#15 zabuza

zabuza
  • Goście

Napisano 10 październik 2005 - 19:31

hmm ja to widze tak:) ciekawa fabuła+wspolpraca z amerykancami=Naruto Movie
ciekawa fabuła mogłoby byc (movie o pierwszej czesci:P) np historia z przed ataku Kyubi:) a druga czesc to juz cos tam o naruto:D

#16 Suna

Suna

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1416 postów

Napisano 20 listopad 2006 - 23:51

mnie sie wydaje że styczność fanów z nową fabułą w ZUPEŁNIE innym "formacie" mogłaby sie źle skończyć dla producentów (i dla fanów :P) A więc wyobraźcie sobie zapychacz w stylu bieżącego, tyle że nagranego z żywymi aktorami ^^' Beznadzieja?? No właśnie...

Tez tak uwazam.Nic dobrego by z tego nie wyszlo.Amerykanie nie potrafiliby oddac uczuc w taki sposob jak robia to Japonczycy,zbyt duza roznica kultur i mentalnosci.Ciezko tez byloby zrobic film z samymi azjatyckimi aktorami>postacie w anime zupelnie sie roznia wygladem od Japonczykow (ew.Sasuke moglby wyjsc realistycznie).

Film Naruto robiony komputerowo przez dobra ekipe z Kishimoto na czele,mialby racje bytu ale tez nie wiadomo jaki bylby efekt...

#17 QuantumSoul

QuantumSoul

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 762 postów

Napisano 21 listopad 2006 - 06:39

Tak ale jak robiony komputerowo, to juz lepiej zrobić anime :) (które w przypadku naruto też jest CG) Nie ma co na siłe zmieniać designu serii.

#18 zabuza

zabuza
  • Goście

Napisano 19 maj 2007 - 22:53

hmm reaktywując temat;)

Uwazam ze dali by czadu ze wzgledu na to ze powstał film SHinobi i był niezły jesli chodzi o efekty wiec kolesie co robili ten film mogli by przylozyc raczki do ekranizacji Naruto Movie;) i gwarantuje ze byłby zajebisty:)

#19 Padme

Padme
  • Goście

Napisano 28 maj 2007 - 14:09

IMO ten chłopak idealnie pasuje jako Naruto ;o

http://img.search.co...mpter-wiki1.jpg
http://jeremysumpter...fr/photos/1.JPG
http://www.nndb.com/...912/sumpter.jpg

Jakby ktoś nie wiedział to grał w najnowszej ekranizacji Piotrusia Pana :P

#20 zabuza

zabuza
  • Goście

Napisano 29 maj 2007 - 14:49

faktycznie ma cos z Naruto:D heheh no to teraz tylko czekac az jakis medrzec w Japonii wpadnie na mysl nakrecenia Movie;))

a tak zbaczajac troche z tematu;) hmm czemu by niestworzyli jakies movie opowiadajace o tym co sie działo przed tym jak zapieczetowano Kyubii w Naruto;) napewno znalazłoby to uznanie wsród fanów Naruto:) Chciałbym zobaczyc Yondaime w akcji:) byłoby kozacko:)

#21 Icarus

Icarus
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2007 - 20:36

Jeśli chodzi o film Naruto.To powiem tak jestem kinomanem..i zbliża się ten mój wymarzony dzień kiedy to nie będzie można rozróżnić filmu od rzeczywistości kiedy to będzie można pokazać widzom dokładnie to co powstało w głowie reżysera bez żadnych ograniczeń beż żadnych barier i granic.Z szacunku do Naruto..chciał bym aby Film na jego temat powstał właśnie po przejściu tej granicy.Bo jak do tej pory nie wiele Filmów otarło się nawet o te możliwości..Dużym atutem Naruto jeśli chodzi o wykonanie jest duża dynamika ruchów i widowiskowość.Już o klimacie nie wspominam nawet..tych rozrywających uczuciach..tajemniczości tego ogromu.Wole poczekać 20 lat i obejrzeć coś co spełni moje oczekiwania.

Oto przykład..Matrix(Film dla którego pieniądze nie były problemem..robiony przez fachowców którzy naprawdę się znają na efektach specjalnych ..ten filmik zasługuje na uwagę zwłaszcza od 6min15sek.)Miłego oglądania.

http://www.youtube.c...h?v=D4m4ohKf2fw

A teraz porównajcie:

http://www.youtube.c...h?v=4caiJyu7zKs

Jak dla mnie to przepaść.Na razie nie do przeskoczenia.

#22 Drakar

Drakar
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2007 - 14:27

Ciekawe jaki motyw możnaby tutaj przedstawić... Ja najchętniej bym dał walkę Deidara vs Gaara zrobioną na ok. 25 minut filmu(i porządną! A nie takie coś co dali w anime), potem ok. 10 minut na znalezienie jaskini i otwarcie, ok. 5 minut na pogadanie sobie(nie uniknie się tego), a potem szybka i dynamiczna walka Sakury i Chiyo z Sasorim, oraz Deidary vs Naruto i Kakashi, to by było coś, a potem wskrzeszenie Gaary, jakieś przesłanie i uścisk dłoni Kage i przyszłego Kage na końcówkę w blasku porannego słońca xD.

#23 Uchiha_Heros

Uchiha_Heros
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2007 - 14:51

Cóż... film miałby rację bytu :). Zrobić dobrą, zwartą fabułę, w której nie ma "pieprzenia się" jak w anime, świetne efekty i tyle. Japończycy jako aktorzy ? Niee, zdecydowanie nie. Kunszt aktorski japończyków jest niezły, ale ich głosy, ich twarze... nie, to nie pasuje do takiego filmu :/. Kishi i Toshiro Matsuda + kilku innych japońców jako konsultanci i spece od fabuły + efekty od amerykańców i mamy sposób na dobry film. W sumie to byłoby ich kilka ;).

#24 Yajirobei

Yajirobei

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1048 postów

Napisano 07 lipiec 2007 - 17:33

Film "Shinobi" bazował dość sporo na Naruto IMO, obejrzyjcie to zobaczycie jak wyglądałby.

#25 Uchiha_Heros

Uchiha_Heros
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2007 - 17:38

Eee, a to nie było bazowanie na "Basilick" :D ?

#26 ErisGrim

ErisGrim
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2007 - 18:10

movie opowiadajace o tym co sie działo przed tym jak zapieczetowano Kyubii w Naruto;) napewno znalazłoby to uznanie wsród fanów Naruto:) Chciałbym zobaczyc Yondaime w akcji:) byłoby kozacko:)

Właśnie to byłoby świetne.Można by nakrecic fajne walki rozwinac wątki ze starej ery,które nie zmienią głównej histori Naruto.Mhm... i zakończyc poprostu zapieczętowaniem 9-ogoniastego w małym chłopcu.Potem jakiś fajny text i dzieciaki nie znajace ani mangi ani anime dowiedza sie,że historia dopiero się zaczeła.A i fani mangi na tym nie ucierpią.
Myśle ze kazdy chciałby zobaczyc walke z lisim demonem :D

#27 Yajirobei

Yajirobei

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1048 postów

Napisano 07 lipiec 2007 - 18:11

Eee, a to nie było bazowanie na "Basilick" :D ?

Może i było, ale nie czytałem tego "Basilick", a zauważyłem podobieństwa do Naruto.

#28 Uchiha_Heros

Uchiha_Heros
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2007 - 18:17

Basilisk jest podobną serią do Naruto, tyle, że dużo lepsze, bardziej realistyczne i ciekawsze ( i dużo krótsze. ).

#29 Yajirobei

Yajirobei

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1048 postów

Napisano 07 lipiec 2007 - 18:18

A jest już skończone? To może przeczytam.
Skończone i lepsze od Naruto są: Flame of Recca i Yu Yu Hakusho. :)

#30 Uchiha_Heros

Uchiha_Heros
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2007 - 18:24

Skończone :). Ma jedynie 24 epy. Anime stosunkowo nowe, bo z 2005 roku. Co do Yu Yu Hakusho - Widziałem kilkanaście epów i moim zdaniem seria jest dużo gorsza od Naruto ( żeby nie było - czytałem wcześniej masę info o tym w necie i mniej więcej "czaiłem bazę" o co biega w fabule :D. ).

#31 Yajirobei

Yajirobei

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 1048 postów

Napisano 07 lipiec 2007 - 18:30

Hm .... Ja móiłem o mandze .... ^^"

Wiesz może przenieśmy to na shouta, bo mamy offa xd

#32 Sp4wN

Sp4wN
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2007 - 13:06

Jakby coś takiego powstało tzn Naruto The Movie na pewno było by ciekawie i z pewnością każdy z was by go obejrzał nie bacząc na recenzje ;)
A gdyby jeszcze efekty specjalne były na poziomie i oddawały to co jest w anime, tylko że bardziej realnie no to była by bomba, nawet gdyby scenariusz był do dupy (chociaż wątpię aby cokolwiek związanego z Naruto mogło by być do dupy) lub gra aktorów była by do niczego to i tak fajnie było by sie temu przyjrzeć ;P

#33 Fallriv

Fallriv

~nołlajf

• User
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1817 postów

Napisano 13 lipiec 2007 - 19:11

Hmm patrzac na filmy na podstawie anime, mozna sie pociac, ale... zawsze znajdzie sie cos godnego;)
Obejrzyjcie sobie GTO, tak powinno sie robic filmy na podstawie anime/mangi!
Zlota recepta? Nie trzymac sie scisle wszystkeigo jak w oryginale (wygladu postaci, miejsc itd.)
To nic, ze Onizuka ma czarne wlosy, chociaz nie jest sztuczny:)

Tak samo powinno byc z Naruto, niech na sile nie robia gosciowi blond stojacych wlosow, moga byc nawet czarne, byle fabula trzymala sie kupy i aktorzy umieli grac:)

#34 mcduff

mcduff

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1201 postów

Napisano 13 lipiec 2007 - 22:28

Przenoszę do działu "Naruto - Ogólne" i przy okazji zmieniam nazwę wątku, by było wiadomo, ze chodzi o film "live" (czyli z żywymi aktorami, a nie animowany), a nie pełnometrażówkę Naruto (bo takie już są w liczbie 4rech).

#35 agatka_hinatka

agatka_hinatka
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2007 - 01:56

A kogo byscie proponowali do zagrania w tym filmie?:) Dajcie swoje typy,ja bym na przyklad chciala aby Jack Nicholson zagral(obojetnie kogo moze byc nawet naruto..),Marilyn Manson to Orochimaru oczywiscie pasuje idealnie:),Paris Hilton-Ino:),Tsunade to np odpowiednio ucharakteryzowana Doda:) albo Pamela Anderson,jako Sasuke to jakiegos emo z ulicy by sie wzielo,aha no i obowiazkowo musi zagrac jakis paker np Arnold Schwarzenegger dostal by jakas role....Jim Carrey moglby zagrac Kakashiego,Gaare ten rudy koles z Harrego Pottera nie znam sie na tych mlodych aktorach:)...hehe dobra reszty nie chce mi sie pisac...ale przyznacie ze obsada bylaby calkiem niezla i wielu ludzi poszloby na to z ciekawosci a jakby jeszcze dowalili wypasne efekty specjalne to juz w ogole byloby fajno..:P