Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
  • Rejestracja

Zdjęcie

Regulamin działu "Naruto"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Suna

Suna

    ~tard

  • User
  • PipPipPipPipPip
  • 1416 postów

Napisano 26 wrzesień 2007 - 12:13

Kilka dodatkowych uwag odnośnie pisania w działach Naruto.


1. Zakładanie tematów.

Przed założeniem nowego tematu - wskazane jest przynajmniej w miarę dokładne przejrzenie for oraz Archiwum, w celu upewnienia się - czy podobnego tematu już nie ma, albo czy go nie było.

Post otwierający powinien być w miarę obszerny oraz poprawny stylistycznie i ortograficznie oraz łatwy do zrozumienia. Powinien on zawierać ogólne naświetlenie sprawy + własną opinię na dyskutowany temat (wyjątkiem są posty otwierające moderatorskie).

Tematy dotyczące postaci nowych, o których w mandze nie pojawiło się zbyt wiele danych - powinny być zakładane w Domysłach. Tematy dotyczące wszystkich innych postaci - powinny być zakładane w dziale Naruto Postacie.

Oznaczanie spoilerów dotyczących mangi - obowiązuje tylko w dziale Naruto Anime/
Jednak jeżeli posty znajdujące się na ostatniej stronie tematu - sugerują, iż niektóre z udzielających się w nim osób, mangi nie czytały - wskazane jest oznaczanie spoilerów także i w działach pozostałych.


2. Czytanie tematów.

Przed napisaniem czegokolwiek - należy uprzednio zapoznać się z zawartością danego wątku, a głównie zasad i celu jego funkcjonowania oraz przede wszystkim - założeń posta otwierającego (wyjątek stanowią tematy utworzone nie tyle dla samej dyskusji, co raczej dla wyrażania w nich swojej opinii np. 'Postać, której nie lubię'/ 'Z kim chciałbyś chodzić' i inne tego typu).

Posty nie wnoszące nic do tematu, a sugerujące że dana osoba tematu nie czytała - mogą być kasowane. Ofc nie wszystkie, ale np. takie z zapytaniem o to w jaki sposób Kakashi uzyskał MS (w topiku o Dojutsu) i inne tego pokroju - będą kasowane.
Jeżeli user chce się czegoś na dany temat dowiedzieć - niech go po prostu przeczyta, zamiast wyskakiwać z pytaniem, na które już wielokrotnie pojawiła się w danym wątku odpowiedź (wyjątki oczywiście stanowią tematy w stylu Help Desku, założone specjalnie dla zadawania pytań i udzielania na te pytania odpowiedzi).

Jak już jesteśmy przy tego typu tematach jak właśnie Help Desk, albo Pytania dotyczące Naruto - to warto będzie jeszcze nadmienić, że jeżeli user ma do zadania pytań kilka/ albo kilkanaście (w każdym razie więcej niż jedno) - powinien zadać je wszystkie w jednym poście, a nie każde po kolei w osobnych dziesięciu (<-bo takie działania będą już traktowane jako nabijanie).


3. Posty.

Posty pojawiające się w działach Naruto powinny ogólnie rzecz biorąc coś sobą reprezentować.

Posty wyliczankowe typu:
Temat: Ulubiony bohater
Post w nim: 'Kakashi, Madara, Hinata' =>będą kasowane, a nabijaczom działającym na szerszą skalę będą wstawiane warny.

Obowiązkowe jest wpisywanie uzasadnień dla swojego wyboru, we wszystkich tematach typu właśnie wymienionego wyżej 'Ulubionego bohatera'/albo 'Z kim chciałbyś chodzić' (+argumentacja: dlaczego akurat z tym, a nie z innym) i im podobnych.

Posty zawierające np. sam cytat + stwierdzenie 'Zgadzam się' także mogą być kasowane
/bo to że się ktoś z kimś zgadza - akurat do samego tematu niewiele wnosi, a takie posty typu właśnie 'Zgadzam się'/ 'Popieram' nie posiadają praktycznie żadnej wartości merytorycznej.