Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

Kishimoto magikiem; analiza postaci Naruto i Sasuke

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
751 odpowiedzi w tym temacie

#106 Robcio

Robcio
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2007 - 04:25

Ja zakładam że najważniejszą rzeczą jaką Naruta nauczył Ji jest chomikowanie i sępienie technik. Ji nie szpanował technikami na lewo i prawo . wręcz przeciwnie - trzymał je na ostatnią chwilę. Zakładam że naruto pojął że najleprzy Shinobi nie ujawnia swoich atutów przy byle jakiej okazji. Pojął lub został zamierzenie tego nauczony :)

#107 Freeman

Freeman

~random

• User
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 28 grudzień 2007 - 11:50

Hmm wiele osób zarzuca tutaj Kishimoto, że olewa całkowicie głównego bohatera czyli Naruto, a wzamian za to dopakowuje niby swojego ulubionego Sasuke. Teraz mam takie pytanie do was a dokładnie do tych osób które miały stycznośc z wieloma mangami różnego rodzaju. Czy kiedykolwiek w którejś mandze miała miejsce podobne sytułacja? Jeśli tak to może trzeba się odnieś do tamtych tytułów, jak tam to było rozwiązane. Ja wiem, że Naruto to zupełnie coś innego a Kishimoto to zupełnie inna osoba i tutaj nie musi wcale byc tak samo ale to mogło by nam pomóc zrozumiec może chociaż po części jego zamiary.
Poza tym nie rozumiem w ogóle tego jak można tak lekceważy głównego bohatera którego imię pochodzi przecież od tytułu mangi, robi z niego takiego błazna, idiote, nieuka, nieudacznika itp itd. Nie rozumiem i dlatego jestem wstanie zgodzi się z treścią pierwszego posta a przynajmniej jego częścią dotyczącą Naruto i Sasuke. Naruto to moja ulubiona postac, Sauke za bardzo nie lubię więc trochę mnie to wkurza. Na samo koniec powiem tak, może prawdziwego Naruto zobaczymy po tym jak dowie się, że jest synem świętej pamięci Yondaime

Pozdrowienia

#108 eros

eros
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2007 - 04:33

Hmm wiele osób zarzuca tutaj Kishimoto, że olewa całkowicie głównego bohatera czyli Naruto, a wzamian za to dopakowuje niby swojego ulubionego Sasuke

Popatrz na najnowszy chapterek, w ktorym Sas toczy wyrównaną walkę z 100% Itachiego i w dodatku kończy ons się przebiciem Itacha. I powiedz mi czy główny bohater nie został olany walcząc po TS wraz z Kakashim z 30% Łasica i do tego Naruto musiał użyć Odaama rasengana - jedynej techniki, której nauczył się przez 3 lata treningu;/ i która brała bardzo dużo jego czakry i do tego Kakashi musiał odwrócić jego uwagę. Dolicz do tego, że Narut jedynie opanował więcej ogonów, które może Sasek kontrolować i wyjscie z gen, ktore mu nic nie dało przy zwykłym genjutsu rzuconym palcem. Naruto poznał także FRS, którego jeszcze raz użyje i zniszczy sobie przepływ czakry w ręce.
I co mu to wszystko daje?? Tak kishi olewa głównego bohatera i jeszcze mówił w wywiadzie jakims, że teraz skupi się na Sasuke, a Naruto musi poczekać kurna na następną porcje walk KB i rasengan, a jak to nic nie da to KM i art is a bang ;s

Sad but True...

Poza tym nie rozumiem w ogóle tego jak można tak lekceważy głównego bohatera którego imię pochodzi przecież od tytułu mangi, robi z niego takiego błazna, idiote, nieuka, nieudacznika itp itd.

Bo on myśli, że to jest śmieszne. Było w pierwszej seri. Teraz to zupełnie co innego. I ja też nie wiem jak można tak głównego bohatera olewać. Uber gennin z rozdarta pinda, nawracający wszystkich lub wybijający z rasengana nieudacznik, ktory jest najmniej inteligentną postacią w mandze - mamy opis głównego bohatera. Koisho tak Naruta udupił, że nawet chunninem nie jest i nie zamierza być ;/

może prawdziwego Naruto zobaczymy po tym jak dowie się, że jest synem świętej pamięci Yondaime

Nie ma na co liczyć. Prędzej Sasowi da Ms i możliwość kontrolowania Bijuu.

#109 ziaja_snk

ziaja_snk

Fan LFC !

• User
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 29 grudzień 2007 - 12:38

powiem tyko ze sasuke jest ulubiona postacia kisiela przez to ze lubi sasuke trohe spieprza fabule

#110 Hayato

Hayato
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2007 - 13:30

Bardzo podobaly mi sie wywody autora owego tekstu. Jest to jedna z najprawdopodobniejszych wersji tego co probuje osiagnac Kishimoto piszac ta mange. Postepowanie jego moze okazac sie dziwne, niektorzy pewnei sadza, ze robi z Sasuke polboga napakowanego potwora, ktory niszczy wszystko na swojej drodze. Ma to wywolac pozadany efekt, ale jednak jest to tylko przypuszczenie. Nikt naprawde nie wie co takiego wymysli nasz mangaka. Moze wogole nie dojsc do walki pomiedzy Naruto a Sasuke. Klotnia, ktora wywiazala sie pomiedzy wami jest moim zdaniem troche bez sensu. Jest to tylko przypuszczenie autora, ktore warto wziac pod uwage. Ale blagam was, nie piszcie caly czas NARUTO SUCKS SASUKE JEST NAJLEPSZY I WOGOLE KISHIMOTO KOCHA SASUKE, A GNOI NARUTO. Jest to moim zdaniem stwierdzenie bez sensu, bo tak czy siak Naruto to glowny bohater. Kishimoto ukryl w swojej mandze pewne przeslanie. Naruto nie moze byc taki jak Sasuke, bo nie bylby Naruto. Jest taki jaki jest, ma swoje problemy i slabostki. Dzieki temu jest barwna postacia, a nazywanie go idiota jest bezpodstawne. Moze zachowuje sie czasem jak debil, ale moim zdaniem jest to tylko komiczne zabarwienie tej mangi. Nie powinnismy brac sobie do serca wszystkich sugestii, bo namiesza sie nam w glowie.

Ja czekam na kolejne chaptery, w ktorych wyjasni sie cala zaistniala sytuacja.

#111 Snickers

Snickers

~weaboo

• User
  • PipPipPipPip
  • 773 postów

Napisano 30 grudzień 2007 - 22:46

Postepowanie jego moze okazac sie dziwne, niektorzy pewnei sadza, ze robi z Sasuke polboga napakowanego potwora, ktory niszczy wszystko na swojej drodze.

Nie bardzo rozumiem ... Kto go bierze za potwora niszczącego wszystko na swojej drodze :?

A GNOI NARUTO.

ale to prawda ;/ Wierzę w to, że kiedy dowie się o rodzicach i śmierci Erosia weźmie się za siebie. Co nie zmienia faktu, że na tym etapie mangi jako tytułowy bohater powinien łapać się już do TOP 10 (bez KM) a niestety tak nie jest. Nie mam nic przeciwko temu, żeby Sasek był silny, ale takie olewanie głównego bohatera robi się nudne ;/

#112 eros

eros
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2007 - 03:34

Postepowanie jego moze okazac sie dziwne, niektorzy pewnei sadza, ze robi z Sasuke polboga napakowanego potwora, ktory niszczy wszystko na swojej drodze.

Dajmy na to przykład:

Naruto posiada czakrę wiatru jako swoją główną. Sasuke zaś posiada czakrę ognia jako swoją główną. Z tego co pamiętam Naruto swoją wrodzoną czakrę trenował przez 2 dni non- stop z krótkimi przerwami na sen i z 1000 klonów (nie jestem pewien co do liczby)
czyli 1000 razy szybciej niż samemu. Wychodzi na to, że Naruto sam by trenował swoją naturę czakry 2000 dni. Teraz dajmy przykład Saska. Jak wiemy Sasuke podczas "30-dniowego treningu z Kakashim opanował Tai i szybkość jak Lee, na co Lee musiał pracować całe lata w pocie czoła, z determinacją większą niż ktokolwiek, w dodatku dolicz to, że Sasuke opanował zupełnie mu obcą naturę czakry - raiton. I teraz mi powiedz czy to normalne i czy Kishi nie przesadził troszeczkę z tym power upem, oraz czy nie proboje z niego zrobić polboga. ;]

Ale blagam was, nie piszcie caly czas NARUTO SUCKS SASUKE JEST NAJLEPSZY I WOGOLE KISHIMOTO KOCHA SASUKE, A GNOI NARUTO.

Każdy kto ceni sobie Naruto jako shinobi zgodzi się z tym, że Naruto został skrzywdzony po TS, ponieważ jako jedyny nie poprawił swoich umiejętności, wręcz został zacofany.

Sasuke jest to typ prawdziwego głównego bohatera :
- Utalentowany, tajemniczy, zawsze mający jakieś szpanerskie wejście lub pozę, robiący furrorę swoimi wyczynami, zręczny, inteligentny, silny, niepowtarzalny, kreatywny, podziwiany przez innych, postać ciesząca się bezpodstawnym zamiłowaniem do siebie i mógłbym tak wymieniać jeszcze wiele.

Naruto jest troche dziwnym, wręcz gnojonym i ośmieszanym bohaterem :
- Wszystko co robi jest źle, zawsze musi udowodnić, że jest idiotą, niezręczny, nieinteligentny, beztalencie, nadpobudliwy, nielubiany, wkurzający, słaby, wyśmiewany itd.

Kishi kocha Sasuke xD Zawsze go wywyższa ponad Naruta. To czego nie osiągnął Narut udaje się osiągnąć Sasuke.

- Narut chciał być z Sakurą, ale ona go traktowała jak śmiecia, gadała, że jest wkurzający itd , kiedy za Sasuke się uganiała i wkręcała sobie, że go kocha itd.

- Narut chciał stać się silny, ale po TS jest słabszy niż był - czyli mu się nie udało, zaś Sasuke oczywiście... stał się lepszy w każdym calu, ma fajny miecz, techniki itd.

- Narut chciał uratować swojego przyjaciela - nie pierdnął przy polbogu Sasku, czyli nie osiągnął swojego celu, zaś Sas chciał walczyć z bratem.... oczywiście wszystko mu się układa, możliwe że go pokona i co jeszcze??

- Next step..Narut chce zostać hokage, a Sas odbudować klan. Jak myślicie komu się pierwszemu to uda??;] Nieudacznikowi z 2 technikami z inteligencją niegodą chunina, czy "cyckowemu tarantinnio" wielbionemu przez dziesiątki dziewczyn i mający na zawsze oddaną sobie Sakurę??

Jak widać wszystko do czego dąży Naruto jest dla niego nieosiągalne, natomiast Sasowi udaje się wszystko co zaplanował. O to dowody na temat : "NARUTO SUCKS SASUKE JEST NAJLEPSZY I WOGOLE KISHIMOTO KOCHA SASUKE, A GNOI NARUTO."

Jak coś namotałem to nie bić :)

#113 Adamido

Adamido
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2007 - 16:31

moze bys pomyslal zanim cos napiszesz a tak btw to nie wydaje mi sie bys byl nie biezaco z manga ba, nawet z anime...

...
Tak się dziwnie składa, że jestem na bieżąco w mandze.I wskaż mi błąd w myśleniu który rzekomo widać w moim poście.

#114 breaker

breaker
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2007 - 17:26

moze bys pomyslal zanim cos napiszesz a tak btw to nie wydaje mi sie bys byl nie biezaco z manga ba, nawet z anime...

...
Tak się dziwnie składa, że jestem na bieżąco w mandze.I wskaż mi błąd w myśleniu który rzekomo widać w moim poście.

Techniki typu Hakkeshou uzywane sa przez Hyuuga i nie da ich sie skopiowac nawet sharinganem a o zwyklej nauce to juz nie ma mowy to tak jakby naruto mialby sie nauczyc Tsukiyomi czy innej techniki nalezacej do uchiha.

I to wszystko było zaprezentowane na samym początku magii.Pamiętacie akademię ninja? Kiedy Naruto używał Bunshin no Jutsu?Ssał w nim, że hej.A po jednej,niepokazanej nocy potrafił stworzyć armię Kage Bunshinów.

Ustalmy ze KB jest dosc prosta technika (wiekszosc jouninów ja umie) i nauczenie sie jej w jedna noc nie jest jakims heroicznym wyczynem choc do bardzo prostych nie nalezy, co do tej armii KB to niewidze w tym nic nadzwyczajnego naruto ma po prostu duuuuuzo chakry...

Teraz dajmy na to ze twoja teoria jest sluszna i dresek w jeden dzien uczy sie jakiejs uber techniki jaka ma emo to jaki sens by to mialo? skoro trenowal przez 3 lata z jendym z najlepszych ninja a po powrocienie nie pokazal praktycznie nic (choc ja wciaz wieze ze ma on jakies ukryte techniki erosa oraz umie summonowac fajne zabki) a nagle bym jedna noc naruto czy nawet jeden tydzien, naruto zna nowa super technike...

Naruto stworzył przed walką coś na styl jutsu Neji'ego

niech naruto napierw nauczy sie jakis wczesniej stworzonych technik a nie tworzy je samemu i to jeszcze przed walka...

#115 Adamido

Adamido
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2007 - 17:46

[quote]

Techniki typu Hakkeshou uzywane sa przez Hyuuga i nie da ich sie skopiowac nawet sharinganem a o zwyklej nauce to juz nie ma mowy to tak jakby naruto mialby sie nauczyc Tsukiyomi czy innej techniki nalezacej do uchiha.[/quote]
Ugh, jakoś nigdzie w mandze nie zauważyłem, aby było to niemożliwe.Sorry winnetou.

[quote]
Ustalmy ze KB jest dosc prosta technika (wiekszosc jouninów ja umie) i nauczenie sie jej w jedna noc nie jest jakims heroicznym wyczynem choc do bardzo prostych nie nalezy, co do tej armii KB to niewidze w tym nic nadzwyczajnego naruto ma po prostu duuuuuzo chakry...
[/quote]
Ale wtedy Naruto to był młody dzieciak...nie był nawet Geninem.A więc jakiś wyczyn to jest.Zwłaszcza że Bunshin no jutsu porządnie nie umiał zrobić.

[quote]
Teraz dajmy na to ze twoja teoria jest sluszna i dresek w jeden dzien uczy sie jakiejs uber techniki jaka ma emo to jaki sens by to mialo? skoro trenowal przez 3 lata z jendym z najlepszych ninja a po powrocienie nie pokazal praktycznie nic (choc ja wciaz wieze ze ma on jakies ukryte techniki erosa oraz umie summonowac fajne zabki) a nagle bym jedna noc naruto czy nawet jeden tydzien, naruto zna nowa super technike... [/quote]
Huh, czy to hakke tenshou(nie mogę zapamiętać :P ) to jakaś naprawdę uber technika ?

niech naruto napierw nauczy sie jakis wczesniej stworzonych technik a nie tworzy je samemu i to jeszcze przed walka...[/quote]
Nowa technika to samo dobro :p Sasuke wymyśla Chidori Nagashi to Naruto nie może być gorszy (chociaż ma FRS, ale co tam ;p)

#116 Hissune

Hissune
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2007 - 19:10

Kishi kocha Sasuke xD Zawsze go wywyższa ponad Naruta. To czego nie osiągnął Narut udaje się osiągnąć Sasuke.

Wiesz, moim zdaniem właśnie o to chodzi w tej mandze :D Sasuke jest super, utalentowany itd, a w porównaniu z nim Naruto, chociaż też nie jest taki najgorszy, wypada blado. No ale trzeba pamiętać że morał, jaki wypływa z tej mangi (przynajmniej wg mnie - wnioskując z np Kakashi Gaidena, walki Naruto z Nejim, Gaarą i Haku, i wszystkiego ogółem) to właśnie to, że siła, techniki i te wszystkie bajery nic nie znaczą bez przyjaciół (jakkolwiek przesłodzenie to brzmi), których to Naruto posiada pod dostatkiem. Oto dowód na temat: "Dlaczego ta manga ma tytuł Naruto, skoro Kishi faworyzuje Saska"

#117 Sasuke92

Sasuke92
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2008 - 16:08

Tak. tylko to jest najgorszę, że nasz główny bohater jest "troszkę" omijany, a w tym czasie jego największy przyjaciel i rywal staje się uber ninją, który przerasta Copy Ninja Kakashiego. Wiadomo że Naruto jest postacią która nie posiada takich przywilejów jak PlayBoy(sharingan CS2), każdemy chodzi o to aby Naruto stał się szybszy,silniejszy(Tai),więcej technik i kreatywności, jeszcze jedna natura chakry(Suiton lub Katung najlepiej) i bardziej dojrzały i inteligentny. Może będzie TS i mały power up'ek

#118 _Neji_Hyuga_

_Neji_Hyuga_
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2008 - 22:03

No moze i Sasuke jest faworyzowany.....ale mysle ze chodzi o to ze np w walce z Gaara nie mial praktycznie szans uwazali ze przegra odrazu i byl slabszy na bank a wygral dzieki swojemu charakterkowi i przyzwoitej sile.........w walce z Neji'm tez bylo zalozone ze przegra i tez wygral dzieki charakterkowi i sile Kyubiego......i napewno w ostatecznej walce z Sasuke pokazano by ze Naruto wygral by z nim poniewaz ma charakter i przyzwoita sile......a nie ze jest jakims super uber ninja......choc nie mozna pominac jego mocy Kyubiego choc Sasuke mogl by sobie z nia poradzic.......no to tyle a co do udoskonalenia Naruto.....to fajnie by bylo jak by dostal jeszcze jedna nature czakry.......najlepiej SuItOn.......bo jak by udalo mu sie polaczyc te dwa rodzaje FuTtOn i SuItOn robil by moze jakies techniki lodowe;p czy cos........bo nie chcial bym aby mial tak jak Sasuke RaItOn lub KaToN jakos chcial bym zeby byl inny niz Sasuke.....no i mogli by mu dac jakis mieczyk......ale z jednej strony to miecz wogole do niego nie pasuje;p ale chociarz mzoe taka katane jak ma Sai :P

#119 KajtomatO

KajtomatO
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 19:36

na lodowe techniki nie ma co liczyć (abl Haku), może lepszy od suitona byłby donton (wiesz nie zawsze masz na polu walki jezioro, no chyba że wzorem Kisame zrobi sobie mały ocean ;D widziałem bardzo fajny fanart z Naruto (używający dontona) i Sauske (kanton). Bardzo fajnie to wyglądało :P

#120 naruto_9

naruto_9
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 20:14

naruto może zachowuje sie jak idiota ale ja myśle że toświetny shinobi a sasuke ma inteligencje itp. bo jest z klanu uchiha a to jeden z najlepszych klanów w naruto

#121 Infernus

Infernus
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 20:24

(wiesz nie zawsze masz na polu walki jezioro, no chyba że wzorem Kisame zrobi sobie mały ocean ;D

chyba ze opanuuje suitona zajebiscie tak ja 2th chociaz w sumie 2-jemu tez z mordy lecialo wiec wyjdzie na to samo co z kisame

a to jeden z najlepszych klanów w naruto

powaznie mówisz?

#122 _Neji_Hyuga_

_Neji_Hyuga_
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 21:36

No masz racje fajny pomysł z tym Dontonem ....choc wiez wizualnie donton i futton jakos mi tak nie pasują.......no i z jednej strony po co mu jezioro jak nie potrafil by zadnych technik z zywiolu Suiton :P No ale prawda na lodowe kombinacje nie ma co liczyć....ale jakies wodne tornado czmu by nie?;p Pozdrawiam

#123 Deltruix

Deltruix
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 21:46

Co do tego,że Naruciak jest lata swietlne za Sasuke, pamiętacie kim był dresik na początku mangi? Wielu z was zapewne powie iż nikim, osobą która robiła specjalnie z siebie idiotę, MOIM zdaniem jest to błąd. Mianowicie, dres posiada jinchuukiri czyli naszego wspaniałego liska, który zaatakował Konohę, jego tatusiek zapieczętował go w nim. To oczywiście wszyscy wiedzą, ale nie w tym rzecz, społeczeństwo wioski doskonale pamiętało to co demon zrobił dlatego odrzucali Naruto jak najdalej od siebie, zawsze zostawał sam.Robił z siebie idiotę nie dlatego, że chciał tylko dlatego że musiał, pragnął aby ludzie go zaakceptowali, nie potrafił większości rzeczy które potrafili jego rówieśnicy (henge, KB)oszukany przez ?Minato?(nie pamiętam ja się zwał)Iruka go bronił, aż wkońcu dresowi pokazał, że jest ktoś kto się o niego martwi, nie traktuje go jak kogoś z marginesu, lecz jak człowieka.W tym momęcie Naruciak potrafi KB co jest jego atutową techniką przez większość mangi ale co z tego? Sasuke potrafi o wiele więcej: Przemiane(na pewno),KB,technikę katon. Wkrótce lisi ziom powoli dogania emo kid'a, mimo to znów zostaje w tyle, Sasuke staje szybszy,silniejszy, nauczył się Chidori. Znów można powiedzieć co z tego? Saske wymiata i będzie wymiatać, lecz znów zostaje dogoniony przez dresa, co emo kidowi dało Chidori? Możnaby rzec, że nic(ja tak twierdzę ale każdy ma swoje zdanie ^^)Naruto pokonuje Gaare korzystając z podstawowej techniki jaką jest KB oraz za pomocą summona.No tak przywołał żabkę, zmienił się w liska, pociągnął z główki i Gaara pokonany, coo? już ? tylko tyle? dlaczego nie pokazał techniki porównywalnej do Chidori?Sasuke nadal jest lepszy bo ma ownójącą technikę. Tak dres suxuje na całej lini bo nie jest taki jak Sasuke, tak jest inny bo to co ich dzieli to to, że Naruto posiada determinację, nie robi wszystkiego dla siebie, jego siła bierze się z tego co jest dla niego najważniejsze, podczas walki z Gaarą bronił Sakurę, podczas walki w dolinie, mimo przewagi Sasuke jego celem było zatrzymanie go w wiosce. Eros napisał, że przez 3 lata nauczył się tylko Odaama Rasengan, przecież wiemy tyle, że ma "tą" technikę, Sasuke za to ma summony, Chidori Nagashi,miecz,lepszego sharingana.Nie wiemy jak wyglądały ich treningi możliwe, że emo miał tak: pobudka, oro pokazał mu technikę "masz zrób tak 10 razy potem pokaż czy potrafisz potem możesz iść w pizdu jutro nową technikę pokażę ci" Sas ma talent co pokazuje przez cała mangę. Narut zapewne cwiczył swoje techniki kilkadziesiąt może nawet kilkaset razy dziennie, on ma determinację pokazuje to nawet podczas treningu z Kakashim i Yamoto(chyba :P) to czego nie udało mu się zrobić w dzień dzięki wspomnieniom, znów można zauważyć wolę stania się silniejszym niż jest obecnie.

Jak ja uwielbiam głównych bohaterów- nieudaczników, odrzuconych którzy biorą sprawy w swoje ręce.

To tyle jakbym zboczył tym postem z tematu to przepraszam ale po czytaniu tylu postów trochę mi sie miesza.

#124 KajtomatO

KajtomatO
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 21:57

1. naruto TO JEST jinchūriki a ma w sobie bijuu (liska)
2. Minato to... ojcec naruto ;) chodzi ci o Mizukiego
3. "ta technika" została przetłumaczona w anime przez databajo jako "that power" więc najprawdopodobniej (logiczniej) można powiedzieć że chodzi o lisa, ale jak pisał autor tekstu zacytowanego w pierwszym poście... niczego nie możemy być pewni ;)

#125 _Neji_Hyuga_

_Neji_Hyuga_
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 22:01

No masz racje fajny pomysł z tym Dontonem ....choc wiez wizualnie donton i futton jakos mi tak nie pasują.......no i z jednej strony po co mu jezioro jak nie potrafil by zadnych technik z zywiolu Suiton :P No ale prawda na lodowe kombinacje nie ma co liczyć....ale jakies wodne tornado czmu by nie?;p Pozdrawiam

#126 Deltruix

Deltruix
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 22:03

1. Ojć mi się te pojęcia mylą. Przepraszam
2. To i to na "m" się zaczyna kolejna rzecz która mi się pomyliła.Przepraszam
3.Wszystko się może zdażyć ;)

#127 eros

eros
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 23:25

No ale prawda na lodowe kombinacje nie ma co liczyć....ale jakies wodne tornado czmu by nie?;p

Hmm według mnie Naruta stać na opanowanie 3 natur czakry;] Powinny to być fuuton(juz ma), suiton i katon.

Fuuton - robil by ostrza z wiatru, powodował wichury, techniki defensywne z wiatru itd.

Katon - Kuchyiose no jutsu, Gamabunta, katon: gamayu endan i wszystko jasne ;p No i oczywiscie masy innych technik ;]

Suiton - obrona przed katonami Saska, jutsu ofensywne, i jak to wiadomo z suitonami masa zastosowań ;p od kaluzy do wodospadu xd

Fuuton + Katon - Kage bushin no jutsu, stają 2 klony obok siebie i jeden katon: karyuu endan a drugi fuuton: daitoppa i mamy uber katona xd Zresztą fajnie by to wyglądało 2 klony kolo siebie wykonujące pieczęcie w tym samym czasie ;]

Fuuton + suiton - Narut robi sobie jeziorko i za pomocą wiatru tworzy wielkie wiry wciągające przeciwnika.

ie potrafił większości rzeczy które potrafili jego rówieśnicy (henge, KB)

Kee? chyba bushin no jutsu. Kage bushin to technika tworząca prawdziwe ciała, a oni w akademi tworzyli iluzję - bushin no jutsu. Ponad to kage bushin to technika poziomu jounin ;] A henge pozniej umial bo robil sexi jutsu ;p

Naruto pokonuje Gaare korzystając z podstawowej techniki jaką jest KB oraz za pomocą summona

No te techniki nie należą do podstawowych. Podstawowych technik uczysz się jakio uczen akademi (henge, kawarimi, bushin no jutsu itd) Summoning i kage bushin to mocne jutsu, będące bardzo przydatne, ale to drugie jest bezczeszczone przez dresiarza ;p

że ma "tą" technikę

Mi się zdawało, że "that power";p

3.Wszystko się może zdażyć ;)

Ołł JE xd

#128 KajtomatO

KajtomatO
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 23:53

Deltruix napisał/a:
Naruto pokonuje Gaare korzystając z podstawowej techniki jaką jest KB oraz za pomocą summona

No te techniki nie należą do podstawowych. Podstawowych technik uczysz się jakio uczen akademi (henge, kawarimi, bushin no jutsu itd) Summoning i kage bushin to mocne jutsu, będące bardzo przydatne, ale to drugie jest bezczeszczone przez dresiarza ;p

autorowi raczej chodziło że Naruto użył swoich "zwykłych" technik (no może poza summonem) które standardowo używa, nie pokazał nic nowego (nowej techniki)

#129 Deltruix

Deltruix
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2008 - 00:59

Eros- No i znów moja pomyłka tym razem w sprawie KB fakt w akademii uczymy się,no uczą się bunshin no jutsu. W sumie większość walk z udziałem dresa to KB przed TS a po TS KB + rasengan w części przypadków aż można zapomnieć o bunshin no jutsu.

Kajtomat0 - perfekcyjnie trafiłeś, właśnie to miałem na myśli ;)

#130 3żu

3żu
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2008 - 01:06

No ale prawda na lodowe kombinacje nie ma co liczyć....ale jakies wodne tornado czmu by nie?;p

Hmm według mnie Naruta stać na opanowanie 3 natur czakry;] Powinny to być fuuton(juz ma), suiton i katon.

Fuuton - robil by ostrza z wiatru, powodował wichury, techniki defensywne z wiatru itd.

Katon - Kuchyiose no jutsu, Gamabunta, katon: gamayu endan i wszystko jasne ;p No i oczywiscie masy innych technik ;]

Suiton - obrona przed katonami Saska, jutsu ofensywne, i jak to wiadomo z suitonami masa zastosowań ;p od kaluzy do wodospadu xd

Fuuton + Katon - Kage bushin no jutsu, stają 2 klony obok siebie i jeden katon: karyuu endan a drugi fuuton: daitoppa i mamy uber katona xd Zresztą fajnie by to wyglądało 2 klony kolo siebie wykonujące pieczęcie w tym samym czasie ;]

Fuuton + suiton - Narut robi sobie jeziorko i za pomocą wiatru tworzy wielkie wiry wciągające przeciwnika.

Ta i co jeszcze? Może laser z oczu ? Ludzie to jest Naruto (chodzi o mange -.- ) Nie DB czy Superman, trzymajmy się realiów. Myślicie że taką mangę czytali by normalni ludzie ? nadawało by sie to idealnie na Jetix... Robiąc z Naruto takiego leszcze nadał tej mandze coś za cą ją teraz czczą masy,a i tak pewni jesteśmy że będzie silniejszy. Proszę więc nie róbmy z niego przepaka i pozostawmy wszystko w rękach "Kishiomodiniego" ;)

#131 eros

eros
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2008 - 02:36

Ta i co jeszcze? Może laser z oczu ? Ludzie to jest Naruto (chodzi o mange -.- ) Nie DB czy Superman, trzymajmy się realiów.

LOL? A co jest lepsze? wchodzenie do czyjegos umyslu i przepędzanie najsilniejszego demona na swiecie, rozwalanie tysiącow shinobi na treningu z Oro, przejęcie wymiaru Ora, ucieczka z eksplozji deidary, lapanie w gen Itacha(gen master), dziesiątki nowych jutsu, przejęcie wężowych umiejętnosci Ora i regeneracji?? I teraz sobie porownaj to do tego co podalem i powiedz mi czy nawet Narut jak by posiadl to co mu dalem to by byl w stanie mierzyć się z Saskiem?? A i sasek ma coś lepszego niż laser z oczu. Itach ma amaterasu a kakash dzióre do innego wymiaru. Tego nawet w DB nie było.

Robiąc z Naruto takiego leszcze nadał tej mandze coś za cą ją teraz czczą masy,a i tak pewni jesteśmy że będzie silniejszy.

Ludzie trzymają sentyment i rozpaczliwie wypatrują power upa u dresa nie polegającego na Kyuubim.

Proszę więc nie róbmy z niego przepaka i pozostawmy wszystko w rękach "Kishiomodiniego" ;)

Jak to co podalem nazywasz przepakowaniem to ja dziękuje.

-Ostrze z wiatru - ostrze z raitonu Sasa + kusanagi ;/
-Olej bunty + katon - Manda Saska
- Suiton - wow mamy przewage nad katonami Saska !!!!!!!!!!!1111oneoneone Narut jest stanowczo przepakowany :< Niestety raiton > suiton :<
- Fuuton + suiton i fuuton + katon to za pomocą klonów - więc każdy to może zrobić kto ma KB ... DB plox ;s Stanowczo przepakowalem go ;<

#132 Future_Artist

Future_Artist
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2008 - 11:38

Normalnie nie wypowiadam sie na forum ale...
po poierwsze widac ze nie czytacie uwaznie skanlacji naruto zajrzyjcie do chapa 337 jak NAruto laczy Suiton i Fuuton i powstaje wodne tornado:D ratujac grupe kakashiego
po 2 pieprzycie ze naruto powinien byc dojrzalszy bardziej inteligenty powinien umiec wiecej technik od sasa Ale gdyby tak bylo to to byscie znow komentowali dlaczego kishi tak faworyzuje postac naruto, manga byla by gorsza bo niepokonany naruto nie ma sobie rownych i np sasuke ie dorasta mu do piet to by byol zbytnio nudne. Kisiel robiac te mange zadabal o fabule ,madry naruto o niesamowietej sile i niesamowitych technikach mogl by wkurzac wielu czytelnikow,ale czytajacych te mange sa miloiny i kazdy sie o cos czepia jedni wywyzszaja sasa(jescze wiecej niz jestxD) drudzy narzekaja ze naruto jest slaby a jescze inni chcieli by iruka byl glowna postacia w narutoxD
Podsumowujac Naruto powinien nauczyc sie wiecej technik( to faktxD), Sasa bym nie zmienial(ciekawi mnie jedno dlaczego tobi mowil o sasuke w chapie371) ale charakteru naruto bym nie zmienial bo podoba mi sie jak nieudacznik dzieki swojej wytzrymalosci i swojemu zawzieciu nie podda sie az nie wygra walki by bronic swoich przyjaciol lub czegos tamxD

#133 -DarK_VadeR-

-DarK_VadeR-

~fan

• User
  • PipPip
  • 179 postów

Napisano 05 styczeń 2008 - 12:35

Z tego co pamiętam Naruto swoją wrodzoną czakrę trenował przez 2 dni non- stop z krótkimi przerwami na sen i z 1000 klonów (nie jestem pewien co do liczby)
czyli 1000 razy szybciej niż samemu. Wychodzi na to, że Naruto sam by trenował swoją naturę czakry 2000 dni. Teraz dajmy przykład Saska. Jak wiemy Sasuke podczas "30-dniowego treningu z Kakashim opanował Tai i szybkość jak Lee, na co Lee musiał pracować całe lata w pocie czoła, z determinacją większą niż ktokolwiek, w dodatku dolicz to, że Sasuke opanował zupełnie mu obcą naturę czakry - raiton.

Z Lee troche nie przesadziłeś?? lee trenował z 2 lata tak pożądnie z gaiem=.=
Sas ma scharingana i dlatego to skopiował

Według mnie to ty chyba głupi jesteś, nie wiesz że każdy ma max 2 rodzaje chakry, z wyjątkiem Rinegana który ma wszystkie i scharingana który może kopiować ... Tak się czepiliście naruta, a nie zauważacie tego że już bez używania chakry kyubiego naruto zrobił ponad 1000 kB z czego każda miała tyle chakry by zrobić rasengana, Naruto już dobrze nauczył się używać KB, że tak powiem profesjonalnie, najlepiej i walcząc z Saskiem że tak powiem na Normal Naruto ma z nim szanse, pewnie w niedługim czasie nauczy się nowych technik( liczyl bym na suitona ) ale jak narazie jest dobrze, i powiem wan nawet że wole taki układ niż był w DBZ Goku tak przerósł swojego najleprzego rywala że pokonał by go z palcem w d***e
i jak patrzyłem to w wielu anime tak było a to tak naprawde jest pierwsza manga gdzie rywal jest tak silny że może stawić duży opór rywalowi, i trzyma jego a nawet większy poziom umiejętności walki o Głównego herosa :D że naruto stanie się potężny to jest pewne bo zostanie 6th ale cieszy mnie to że sas i pewnie sakura będą jedny z 3 legendarnych seninów( to troche taki joke ale poziom senina bedą mieli bo kischi od początku ich tak kreował) :D i będą mieli podobny poziom walki co Naruciak( przynajmniej sas :D)

#134 Kushina

Kushina

~fan

• User
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 05 styczeń 2008 - 12:47

A ja mam wrażenie, ze Kishi odstawia szopkę pt. od zera do bohatera ;P:P
Póki co jeszcze przez jakiś czas bedziemy musieli znosić Naruto jako największą łamagę pod słońcem (chociaz... może przesadziłam, poprawił się chłopak ostatnio, nie ma co ;P), a na koniec będziemy mieli kolejnego Hokage, potężniejszego niż Yondi :)
Krótko mówiąc.... pokaz umiejętności Naruciaka dostaniemy na deser ;P

#135 3żu

3żu
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2008 - 13:38

[quote]Normalnie nie wypowiadam sie na forum ale...
po poierwsze widac ze nie czytacie uwaznie skanlacji naruto zajrzyjcie do chapa 337 jak NAruto laczy Suiton i Fuuton i powstaje wodne tornado:D ratujac grupe kakashiego[/quote]

Zajrzałem zajrzałem i... cie wyśmiałem ;) to że widzisz tu dwie ręce to nie znaczy że one należą do naruto ... Dowód

[quote]po 2 pieprzycie ze naruto powinien byc dojrzalszy bardziej inteligenty powinien umiec wiecej technik od sasa Ale gdyby tak bylo to to byscie znow komentowali dlaczego kishi tak faworyzuje postac naruto, manga byla by gorsza bo niepokonany naruto nie ma sobie rownych i np sasuke ie dorasta mu do piet to by byol zbytnio nudne. Kisiel robiac te mange zadabal o fabule ,madry naruto o niesamowietej sile i niesamowitych technikach mogl by wkurzac wielu czytelnikow,ale czytajacych te mange sa miloiny i kazdy sie o cos czepia jedni wywyzszaja sasa(jescze wiecej niz jestxD) drudzy narzekaja ze naruto jest slaby a jescze inni chcieli by iruka byl glowna postacia w narutoxD[/quote]

Ale z tym sie zgadzam :P[/quote]

#136 eros

eros
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2008 - 14:35

po poierwsze widac ze nie czytacie uwaznie skanlacji naruto zajrzyjcie do chapa 337 jak NAruto laczy Suiton i Fuuton i powstaje wodne tornado:D ratujac grupe kakashiego

Ten suiton to był Yamata ;p

yc dojrzalszy bardziej inteligenty powinien umiec wiecej technik od sasa Ale gdyby tak bylo to to byscie znow komentowali dlaczego kishi tak faworyzuje postac naruto, manga byla by gorsza bo niepokonany naruto nie ma sobie rownych i np sasuke ie dorasta mu do piet to by byol zbytnio nudne

Z inteligentniejszym się zgodze, dojrzalszym też, ale kto tu mówi żeby znał technik więcej od Saska? Jedna nowa technika nie polegająca na rasenganach i już by było lepiej, jak by jej używał ;/ W dodatku było by pokazane, że główny bohater coś umie oprócz darcia mordy i walenie z rasengana ;p I by było żle jak by mu Sas nie dorastał do pięt??

Nie wiem ile Lee trenował z Gaiem. Ale czy szybkość się da skopiować sharinganem ?;/

Według mnie to ty chyba głupi jesteś,

Sory ale ja cię nie obrażałem ...

Tak się czepiliście naruta, a nie zauważacie tego że już bez używania chakry kyubiego naruto zrobił ponad 1000 kB

Ktore giną po 5-6 katonach.

Naruto już dobrze nauczył się używać KB, że tak powiem profesjonalnie, najlepiej i walcząc z Saskiem że tak powiem na Normal Naruto ma z nim szanse

Nawet Narut by nie szczaił kiedy by w gen był ...

pewnie w niedługim czasie nauczy się nowych technik( liczyl bym na suitona ) ale jak narazie jest dobrze, i powiem wan nawet że wole taki układ niż był w DBZ Goku tak przerósł swojego najleprzego rywala że pokonał by go z palcem w d***e

Wieżysz w cuda, że kishi da coś nowego Narutowi? Rasengana z suitonem?

A ja mam wrażenie, ze Kishi odstawia szopkę pt. od zera do bohatera ;P:P

No to było w pierwszej seri ;p

Póki co jeszcze przez jakiś czas bedziemy musieli znosić Naruto jako największą łamagę pod słońcem

A pozniej zobaczymy nowe zagrania KB + rasengan :)...

a na koniec będziemy mieli kolejnego Hokage, potężniejszego niż Yondi :)

Ale słabszego niż jego rywal - Sasuke ;]...

Krótko mówiąc.... pokaz umiejętności Naruciaka dostaniemy na deser ;P

Sądze, że Narut nas już niczym nie zaskoczy - obym się mylił :<

#137 Future_Artist

Future_Artist
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2008 - 14:49

Po przeanalizowaniu chapa 337 w zupełnosci sie z wami zgadzam:D

#138 -DarK_VadeR-

-DarK_VadeR-

~fan

• User
  • PipPip
  • 179 postów

Napisano 05 styczeń 2008 - 15:09

Sory ale ja cię nie obrażałem ...

To ja Sorry xD poniosło mnie

Nie wiem ile Lee trenował z Gaiem. Ale czy szybkość się da skopiować sharinganem ?;/

Wiesz Kakaschi skopiował węch kiby=.= ale owszem da się pokazane to było jak sas walczył z yurim skopiował styl, szybkość części wykonowanej techniki lee i użył jej do techniki styl spadającego liścia

-DarK_VadeR- napisał/a:
Naruto już dobrze nauczył się używać KB, że tak powiem profesjonalnie, najlepiej i walcząc z Saskiem że tak powiem na Normal Naruto ma z nim szanse

Nawet Narut by nie szczaił kiedy by w gen był ...

Oficjalnie to nawet Itachi powiedział że Naruciak nauczył się walczyć z Sharinganem, ale mu nie wyszło... Itachi go wykołował, no ale to był Kb 1 z tysiąca =.=

#139 eros

eros
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2008 - 15:26

To ja Sorry xD poniosło mnie

Rozumiem. Zdarza się ;p

Wiesz Kakaschi skopiował węch kiby=.= ale owszem da się pokazane to było jak sas walczył z yurim skopiował styl, szybkość części wykonowanej techniki lee i użył jej do techniki styl spadającego liścia

Chyba że tak. Wiesz ja czytam mange od shipudena dopiero, a w anime nie było wczesniej wyjasniane ze można kopiować szybkość, węch, i że można miec max 2 natury czakry(chyba że sharingan albo rinnegan albo inne sposoby (kakuzu);p) albo przymajmniej ja nie pamiętam, więc sory jak cos namieszalem ;p

#140 Kushina

Kushina

~fan

• User
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 05 styczeń 2008 - 15:30

eros, z tego co wywnioskowałam czytając wywiad z kishim - mylisz się. Naruto jeszcze pokaże coś nowego.
Analogicznie do erosenninka - Narut ma takie głupkowate usposobienie, ale jak przychodzi co do czego - potrafi walczyć.
Po drugie, czy Sas będzie silniejszy od niego kiedyś tam - nie wiemy.
Zresztą, motyw wali między mini w szpitalu był wręcz jednoznaczny. Rasengan vs chidori. Mozna bylo zauwazyć, ze co prawda na pierwszy rzut oka chidori wydawało się silniejsze, dopiero gdy sas zobaczył dziury z drugiej strony kontenerów można było zauwazyć, ze jednak lepszy jest rasengan. IMO tak samo jak z tymi technikami jest z Naruto i Sasuke ;)