Skocz do zawartości

Senpuu Society :: Forum o anime i mandze używa cookies. Przeczytaj Privacy Policy w celu uzyskania więcej informacji. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć guzik po prawej:    Akceptuję użycie cookies
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Log In with Google      Logowanie »   
Zdjęcie

Kishimoto magikiem; analiza postaci Naruto i Sasuke

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
751 odpowiedzi w tym temacie

#176 eros

eros
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2008 - 00:58

Robsonic widzę, że obecnie my napędzamy ten temat xDD

eros napisał/a:
szybkosci to on chyba nigdy nie wytrenuje, w tai sie nie poprawi

Czemu??

Bo Narut jest zbyt glupi i nie wie, że szybkość i zręczność w dużej mierze decyduje o wygranej. On bardziej stawia na wytrzymałość, ale nic mu ona nie da z technikami pokroju raikiri/chidori (shushin no jutsu + raikiri = dead)

Sasuke i Naruciak stoją naprzeciwko siebie :P Sasuke robi swój shunpo shuunshin z mieczem - jest ileś tam metrów za Naruciakiem a tu nagle odpada mu ostrze od miecza :P odwraca się a tu łapa Kyuubiego dup w ryja :P

Nie zapominaj o początkowej grze w slowka ;] A po tym uderzeniu Sas znika (kage bushin) i zaklopotany stoi za drzewem, a za nim z nikad pojawia sie Naruto z kunaiem przy jego gardle (coś jak Yondaime w kakashi gaidenie xd) A potem to juz uber walka xd

Shikamaru, Sakura, Shino, Kiba, Hinata, Lee, TenTen, Ino - dużo shinobi ma range chuunin :PPP

No ale Narut to glowny bohater zaslogoje na cos lepszego, skoro Sas ma siłę kage +, a Naruciak chunnin + (Naruto bez KM+)...

Znaczy miałem na myśli ostatni chap gdzie występował Kiba czyli 383 :PP

Pomylki się zdarzają.

PP Gdyby Sasuke teraz nagle się odmieniło i wrócił do Konoha to wszyscy by go ubóstwiali, bili przed nim pokłony i w dupie by spowrotem mieli Naruto. Sakura by tylko jechała z Sasuke-kun, Kakash by swojego ulubionego pupilka wychwalał i wogóle.

Sad but true ...

No tylko po Neji'm i chłopakach oraz Hinacie by to spłynęło

Przynajmniej tyle dobrze.

#177 okami

okami
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2008 - 13:14

Ale bardziej prawdopodoobnie to Narut bedzie przytrzymywal glownego baddasa, aż Sas rzuci "mangekyou kyuubi (...) CS20 rasengana" xD

Oj, skoro porównujecie ich do Vegeci i Goku, to czemu nie finał?
Imo jeśli zakończenie w tym stylu ma się pojawić, będzie ono wyglądało odwrotnie, tj. Naruto rzuca śmieciami pokroju FRS w głównego badassa [i go powala rzecz jasna].
Taki klasyczny schemat.

Sasuke zaś w 100% potrafi kontrolować swoj CS2, kory w dodatku nie pochlania jego osobowosci, w przeciwienstwie do innych ;/

Skąd wiesz? :P

Cóż, w miarę oczywiste jest to, że Naruto koniec końców wymiecie całą salę i osiągnie jakoś tą wyczekiwaną przez wszystkich siłę. Mam tylko nadzieję, że te jakoś będzie w miarę sensownym i zjadliwym rozwiązaniem...
Trening u żab ma u mnie 3 plusy.
Klucz, hm, zależy co odblokuje. Prawdopodobnie lisie sprawy, więc ble.
Używanie kyuubi mode... Chciałabym, żeby nie było to z taką częstotliwością jak w przypadku Sasuke i jego kochanego CSa.

#178 Infernus

Infernus
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2008 - 13:51

Oj, skoro porównujecie ich do Vegeci i Goku, to czemu nie finał?
Imo jeśli zakończenie w tym stylu ma się pojawić, będzie ono wyglądało odwrotnie, tj. Naruto rzuca śmieciami pokroju FRS w głównego badassa [i go powala rzecz jasna].
Taki klasyczny schemat.

FRS smiec? FRS to jedno z najlepszych jutsu ....

Cóż, w miarę oczywiste jest to, że Naruto koniec końców wymiecie całą salę i osiągnie jakoś tą wyczekiwaną przez wszystkich siłę. Mam tylko nadzieję, że te jakoś będzie w miarę sensownym i zjadliwym rozwiązaniem...
Trening u żab ma u mnie 3 plusy.
Klucz, hm, zależy co odblokuje. Prawdopodobnie lisie sprawy, więc ble.
Używanie kyuubi mode... Chciałabym, żeby nie było to z taką częstotliwością jak w przypadku Sasuke i jego kochanego CSa.

z tego co wiem jesli narut uzyje klucza to nie bedzie KBMode tylko dowolne uzywanie czakry Kyubiego bez przejecia kontroli... tak jak w walce z nejim

#179 eros

eros
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2008 - 14:04

Bo Saske to Saske, potrafil przejąć wymiar stworzony przez Ora, to kishi mu nie da wladzy nad CS?;p

Kto wie jak bedzie pod koniec mangi;p

Cóż, w miarę oczywiste jest to, że Naruto koniec końców wymiecie całą salę i osiągnie jakoś tą wyczekiwaną przez wszystkich siłę.

Dobra, ale jak Narut bedzie wymiatal przez ostatnie 10 - 20 chapkow to czy zamalo go nam nie bedzie? z jakies 2 walki takie mocniejsze typu Ji vs pein i koniec ;/

z tego co wiem jesli narut uzyje klucza to nie bedzie KBMode tylko dowolne uzywanie czakry Kyubiego bez przejecia kontroli... tak jak w walce z nejim

Obyś mial rację. Jak wiemy to by byla nieskonczona czakra, uber szybkość, olbrzymia sila,zbroja z czakry i możliwość do używania ninjutsu ;] I może Narut by byl rozpoznawany na polu walki po swojej specyficznej czerwonej czakrze ;p

#180 Robsonic

Robsonic

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1269 postów

Napisano 14 styczeń 2008 - 14:58

Bo Narut jest zbyt glupi i nie wie, że szybkość i zręczność w dużej mierze decyduje o wygranej.

No wiedzieć musi - jeśli nie to on WOGÓLE nie powinien być shinobi :P IMO rozwinie kiedyś szybkość skoro już nawet przez TS jakieś dropne postępy uczynił.

(shushin no jutsu + raikiri = dead)

Shuunshin no jutsu + raikiri = pufff!!! Damn - that was a shadow clone :PP IMO najlepszą bronią Naruciaka która jest jego jedyną szansą na zasypanie przynajmniej częściowio przepaści w zręczności i sprycie między nim a Sasuke jest właśnie kage bunshin - z tym że bez kilku nowych technik - najlepiej fuuton i troche większej szybkości to za mało.

A potem to juz uber walka xd

Heh Sas robi unik odwraca się z mieczem i przez chwile znajdują się w podobnej pozie jak na końcu 2 openingu shipka XD

No ale Narut to glowny bohater zaslogoje na cos lepszego

Kyuubi Chakra Kai :PPPP

Sad but true ...

Niestety Uchi-god's zawsze byli uwielbiani itp. itd. - tym bardziej dziw, że to Shodai został Hokage a nie Madara.

IMO osobowość Sasuke już jest nieźle skrzywiona :P

Chciałabym, żeby nie było to z taką częstotliwością jak w przypadku Sasuke i jego kochanego CSa.

Jak masz coś Uber to czemu tego nie używać?? Tym bardziej, że Sasuke używa go bardzo mądrze - włącza tylko kiedy jest mu potrzebny, potem wyłącza - używa go czasem częściowo czasem całkiem - w zależności od potrzeb.
Podobnie Naruciak mógłby raz sobie wpompować chakry liska w mięśnie żeby speeda i powera dostać, raz wywalić łapki z chakry a raz cały pancerzyk z chakry.

Kto wie jak bedzie pod koniec mangi;p

Kyuubi Oodama Fuuton Katon Rasen Shuriken :PPP

Dobra, ale jak Narut bedzie wymiatal przez ostatnie 10 - 20 chapkow to czy zamalo go nam nie bedzie? z jakies 2 walki takie mocniejsze typu Ji vs pein i koniec ;/

IMO 3 :P Mógłby przeżyć Ita walke z Sasem i dostać od Naruciaka (ale nie zginąć), oczywiście powinien Sasuke dostać po ryju no i Pein albo Tobi :PP

I może Narut by byl rozpoznawany na polu walki po swojej specyficznej czerwonej czakrze ;p

Tyyy - jak był Konoha's yellow flash to może być Konoha's red flash :PPP

#181 eros

eros
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2008 - 15:28

Shuunshin no jutsu + raikiri = pufff!!! Damn - that was a shadow clone :PP

To by bylo mocne, ale tylko wtedy gdy Narut by wyslal jakies 500 KB w pole walki z sam gdzies daleko to wszystko obserwowal z ukrycia, i czekal az Sas bedzie wykonczony od tluczenia klonow i wtedy wybiec z krzakow, po 15 minutach biegu zasadzic Saskowi rasengana w brzuch i zobaczyc, ze to byl KB Saska (zręczność, kusanagi, mistrzowskie tai, szybkosc >>>>> klony Naruta ;p) I Narut nie ma dużej ilości czakry, a Sasek ma prawie full i rasikiri w serducho wlasciwego;p

Heh Sas robi unik odwraca się z mieczem i przez chwile znajdują się w podobnej pozie jak na końcu 2 openingu shipka XD

Jednak to by bylo możliwe dopiero po olbrzymim power upie Naruta w każdym calu(nin, tai, szybkosc, inteligencja etc.). Obecnie to by bylo tak jak napisalem wyżej ;p

Niestety Uchi-god's zawsze byli uwielbiani itp. itd. - tym bardziej dziw, że to Shodai został Hokage a nie Madara.

To jest jedna z zagadek xD

Tyyy - jak był Konoha's yellow flash to może być Konoha's red flash :PPP

I agree xDD

#182 okami

okami
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2008 - 17:48

Bo Saske to Saske, potrafil przejąć wymiar stworzony przez Ora, to kishi mu nie da wladzy nad CS?;p

Imo nie. Nie po to było tyle zamieszania wokół zdradliwego działania CSa, żeby teraz magiczna aura Sasuke zmiażdżyła jak gdyby nigdy nic obrożę Orochi!

IMO osobowość Sasuke już jest nieźle skrzywiona :P

xD

Dobra, ale jak Narut bedzie wymiatal przez ostatnie 10 - 20 chapkow to czy zamalo go nam nie bedzie?

Yup, będzie. Też nie podoba mi się to, jak Naruto został poprowadzony. Liczę tylko, że Kisiel da radę to jakoś naprawić.

Jak masz coś Uber to czemu tego nie używać?? Tym bardziej, że Sasuke używa go bardzo mądrze - włącza tylko kiedy jest mu potrzebny, potem wyłącza - używa go czasem częściowo czasem całkiem - w zależności od potrzeb.

Mam wrażenie, że Sasuke lekceważy zagrożenie i imo powinien przed wybraniem się na łowy jeszcze się wzmocnić (ta :P), tak by ceesować jak najmniej. Od pokazania treningu u Orochi (położenie połowy populacji shinobi) odpalił pieczęć na 2. lvl aż 4 razy...
Kyuubi mode też nie jest taki wspaniały, bo o ile dobrze pamiętam, skraca życie lub coś w ten deseń. Dlatego też chciałabym, żeby lisek stanowił dodatek i Naruto mógł bez niego sobie w miarę radzić. Chociaż to:

I może Narut by byl rozpoznawany na polu walki po swojej specyficznej czerwonej czakrze

wygląda smacznie... o3o

Spokojnie, wiem czym jest FRS. Zdarza mi się używać dziwne zamienniki ;)

#183 eros

eros
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2008 - 18:50

Yup, będzie. Też nie podoba mi się to, jak Naruto został poprowadzony. Liczę tylko, że Kisiel da radę to jakoś naprawić.

I teraz jest idealny moment. Tobik skopie konoha team, wroca do wioski, Tsu powie o dedzie Ji mana, Narut wpadnie w furie i odejdzie z zakazanym zwojem i pieczecia od Ji-mana i wyrusze w żabie góry, nastepnie bedzie Sas,kakash,sakura i Narut wraca i jeszcze z ladne 150 chapkow ownoje, tak jak Sas przez caly shippuden - to by bylo rozwiazanie xd

eros napisał/a:
I może Narut by byl rozpoznawany na polu walki po swojej specyficznej czerwonej czakrze
wygląda smacznie... o3o

A jak xD

#184 Robsonic

Robsonic

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1269 postów

Napisano 15 styczeń 2008 - 16:41

To jest jedna z zagadek xD

Cóż dlatego zrobiłem o nich małe opowiadanko w dziale o korzeniach pierwszego :PP

odpalił pieczęć na 2. lvl aż 4 razy...

Jak masz coś fajnego to tego używasz :P Itacha cały czas ma włączonego sharingana, Sasuke zwykle też i jeszcze tego CS co chwile włącza. Naruto KB i Rasengan :P A zresztą zobaczcie styl walki Kakasha w gaidenie - jak był mały to chyba częściej walił tym raikiri niż tamci swoimi technikami :P

i Narut wraca i jeszcze z ladne 150 chapkow ownoje, tak jak Sas przez caly shippuden - to by bylo rozwiazanie xd

Znudziłoby Ci się :P 75-100 chapów max :PP

#185 okami

okami
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2008 - 18:07

Jak masz coś fajnego to tego używasz :P Itacha cały czas ma włączonego sharingana, Sasuke zwykle też i jeszcze tego CS co chwile włącza. Naruto KB i Rasengan :P A zresztą zobaczcie styl walki Kakasha w gaidenie - jak był mały to chyba częściej walił tym raikiri niż tamci swoimi technikami :P

Zwykły sharingan, replikacja, rasengan i raikiri są zupełnie czymś inym, to wszystko nie wysysa z użytkownika życia jak CS czy KM.
Nie mówię, że Sasiak i Naruto mają nie używać tych dopalaczy. Byłoby to bez sensu :P Po prostu poleganie głównie na czymś, co robi userowi kuku, jest z deka niemądre.

I teraz jest idealny moment.

Alleluja.

#186 Drake Phoenix

Drake Phoenix

~fan

• User
  • PipPip
  • 256 postów

Napisano 15 styczeń 2008 - 19:14

Ale jeżeli użytkownik bez tego

co robi userowi kuku

nie potrafi sobie porazić no to cóż mu pozostało, lepsze małe kuku i żyć krócej aniżeli DUŻE KUKU i zginąć w trybie natychmiastowym na ten przykład ;p.

#187 okami

okami
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2008 - 19:27

Drake Phoenix, dlatego napisałam

imo powinien przed wybraniem się na łowy jeszcze się wzmocnić (ta :P), tak by ceesować jak najmniej.

i to też

Nie mówię, że Sasiak i Naruto mają nie używać tych dopalaczy.

Btw w przypadku Saska te pare małych kuku może spowodować duże kuku teraz, tj. Sasek wyłoży się przed Itasiem (lub po ich walce, jeden pies) i żegnamy się z rozpłodem.

#188 Drake Phoenix

Drake Phoenix

~fan

• User
  • PipPip
  • 256 postów

Napisano 15 styczeń 2008 - 20:27

No bo Sasek nie zna umiaru, chociaż mi się osobiście wydaje, ze CS po pokonaniu orka nic mu złego nie będzie robił. Choć z drugiej strony Sas się nie cackał bo chce tylko zabić łasica a reszta go je**e
A znając dresa nieszybko nauczy się nie używać złego kuku ;p aczkolwiek bardzo możliwe, że już zaczął się opamiętywać ale tak naprawdę opamiętywać.

#189 okami

okami
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2008 - 21:49

chociaż mi się osobiście wydaje, ze CS po pokonaniu orka nic mu złego nie będzie robił.

Ja obstawiam odwrotną wersję, tzn. że ostatnie słowa Orochi nie były tylko maniakalną paplaniną czuba i tak oto Sasuke dostanie klapsa. Dlatego tak krzyczę o tym obosiecznym CSie :P

Choć z drugiej strony Sas się nie cackał bo chce tylko zabić łasica a reszta go je**e

Imo odbudowa klanu dalej się dla niego liczy.

#190 eros

eros
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2008 - 22:10

Znudziłoby Ci się :P 75-100 chapów max :PP

Ale mi nie chodzi o to, żeby kazdego na strzala bral itd. tylko o to żeby byla wojna i toczyl walki na poziomie jounin+ tak jak powiedzmy Kakash vs Zabuza, i Narut zostal jouninem, mial swoja ekipe, potem by sam opracowywal nowe katony, fuutony, suitony itd, i jakies kinjutsu(jak yondaime) potem by przyszlo do walki Narut VS Pein (kage lvl +++ walka, pelna technik ze strony Naruta jak i 6 zywiolow peina i calej mocy rinnegana). Narut by zostal hokage, potem jako kage walka Narut VS Madara w dolinie konca, Narut po ciezkiej walce uzyl by shiki fujin i zapieczetowal Madare w sobie, wczesniej ozenil by sie z hinata (powiedzmy ,że bayakugan + kyuubi = sharingan xDD) i ziściło by sie marzenie Naruta o zostaniu hokage, oraz Saska od odnowieniu swojego klanu(no on by mial w tym udzial taki, że Sakura by byla mu oddana = NO NARUSAKU, bo gdyby nie to NO NARUHINA = NO SHARINGAN xDDD

Taki maly offtop;p

Zwykły sharingan, replikacja, rasengan i raikiri są zupełnie czymś inym, to wszystko nie wysysa z użytkownika życia jak CS czy KM.

100% prawdy

A mam takie pytanie;p Narut ma tyle czakry, że klonami potrafi zrobić FRS no nie?? To czemu robi oryginalem i się rani, skoro moglby wyslać klona ?;o

#191 kunoichi342

kunoichi342
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2008 - 22:58

naprawde bardzo Ciekawe jest to co napisałeś..

Jak się tak głębiej zastanowić nad tym wszystkim to masz racje i faktycznie jest tak że Kishi ciągle wprowadza nas w błąd co jest zamierzone... porównanie go do Itachiego ma sens, nigdy bym o tym nie pomyślała ale naprawde teraz tak uważam ...
Dałam się nabrać na większość słów i zdarzeń o których napisałeś..ale zdawałam sobie też sprawe z tego że to jak przedstawia Sasuke i Naruto jest zamierzone i to że w drugiej seri Naruto nie spełnił oczekiwań fanów za co wszystko to zostało pokazane w Sauke jest celowe.

Tak Kishi zdecydowanie jest geniuszem w manipulacji ludźmi, ukrywa prawde w słowach tak żebyśmy rozumieli to tak jak chcemy, to zdecydowanie można nazwać sztuką.

Pokaże nam prawdziwego Naruto w najbardziej nie oczekiwanym momencie. Ludzie uważają go za dzieciaka który tylko żyje marzeniami, najgorszy shinobi który bez liska był by nikim. I nigdy osobiście nie brałam pod uwage tego że Naruto nie może być silniejszy niż Sas... (nie jestem tu ani po stronie SAsa ani Naruto w odbu dostrzegam ....jakby to powiedzieć no nie wiem;p) prawdą jest to że w drugiej seri więcej zalet przypisuje się Saskowi a w Naruto dostrzega się ich mało myślę że to też czyni tą postać bardziej atrakcyjną..wszyscy myśleli że Naruto jak napisałeś powróci w NS jako nie zwycięzony z kupą technik niesamowita inteleigęcją i tak dalej..a tu dupa.. (ale gdzyby tak było to manga faktycznie stała by sie nudna , no bo co dalej?) tak jak mówię i to w co wierzyłam od samego początku że w każdym zdarzeniu, słowach i postaci jest juz jakiś cel i celowo podsuwa się nam fanom to w co chcemy wierzyc:)

#192 Drake Phoenix

Drake Phoenix

~fan

• User
  • PipPip
  • 256 postów

Napisano 16 styczeń 2008 - 00:24

Pozwólcie, że jeszcze się wtrącę i dokończę bezczelnie przerwaną rozmowę z Okami :D
Emo miał tam w planach odbudowę klanu ale jak się patrzeć na jego zachowanie to:
a)albo totalnie o tym zapomniał na razie i "przypomni" sobie później (KILL ITACHI!!!GDZIE JEST ITACHI!!! JA UBER POWER!!!)
b)ma to już w du.. głęboko
c)nie zauważa, że trochę utrudnia sobie drugi cel
d)zauważa to ale on jest zmyślny ma plan
Jakby nie było klan jest u niego na drugim albo i dalszym planie aktualnie

#193 okami

okami
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2008 - 00:14

Drake Phoenix,
w sumie... kiedyś Sasek obiecał sobie bronić resztę t7, a jednak kaszana z tego (jak na razie przynajmniej).
Poza tym faktycznie - sprawia wrażenie, jakby miał klapki na oczach z wizerunkiem brata.
Tak więc całkiem prawdopodobne jest, że Sas nie stawia odbudowy klanu szczególnie wysoko [jak mówisz].
Co do twojego punktu c - odstawianie Itaczowych spraw na później też mogło się okazać niezbyt dobrym rozwiązaniem, a nóż Łasic zechce przypomnieć bratu o swoim istnieniu i zabije małe Sasuczątka... @[email protected]
Ok, lame joke mode off.

A mam takie pytanie;p Narut ma tyle czakry, że klonami potrafi zrobić FRS no nie?? To czemu robi oryginalem i się rani, skoro moglby wyslać klona ?;o

Ekspertem od tej walki nie jestem, ale być może klon nie potrafi go donieść?
No bo bez jaj, Naruto nie jest aż tak ograniczony i gdyby użycie klona było możliwe, wpadłby na to.

100% prawdy

Danke sehr.

#194 Drake Phoenix

Drake Phoenix

~fan

• User
  • PipPip
  • 256 postów

Napisano 17 styczeń 2008 - 00:21

Okami jesteś pewny,że wpadły na to? Nie przeczę, że Naruto jest całkiem mądry ale żeby dopiero po TS w trakcie treningu z Kakashim zauważyć jak można ładnie z KB korzystać.... przecież ten jeleń walczy głównie KB i tego nie zauważył ;p.

#195 okami

okami
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2008 - 01:44

Nie przeczę, że Naruto jest całkiem mądry

Właśnie w tym sęk, że nie bardzo xD Chociaż podczas walki zdarza mu się mieć przebłyski geniuszu (?).

Okami jesteś pewny,że wpadły na to?

Tia, pewna.
Nawet jeśli nie, do myślenia pozostaje jeszcze cała Konoha. Bystrzejsi Yamato i Kakashi nie przegapiliby raczej takiej dość oczywistej rzeczy...

ale żeby dopiero po TS w trakcie treningu z Kakashim zauważyć jak można ładnie z KB korzystać.... przecież ten jeleń walczy głównie KB i tego nie zauważył ;p.

To fakt, przykry dość.
Tylko czy nie jest to wymysł ostatnich chapterów, coś jak natury chakry?

#196 eros

eros
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2008 - 02:13

Przeczytalem posta otwierającego ponownie i do tego 2 razy;p( czytanie ze zrozumieniem u mnie to slaby punkt) i nieco zrozumiałem.

Naruto po treningi z Ji-manem może nie pokazal za wiele, ale poprawił podstawy (odrobine zmądrzał, pokazał troszkę cierpliwości,nauczyl sie wyjscia z gen, pewnie poprawil kontrolę czakry i na pewno przyswoił sobie wiedze teoretyczną, ktorej zdobycie w jego przypadku jest trudniejsze i bardziej czasochłonne niż najcięższy rodzaj treningu. Gdybym mial to wszystko oceniać to zrobil bym w ten sposob:

Teoria :
1. Wiedza ogólna na temat shinobi, taktyka, przetrwanie w trudnych warónkach etc.
2. Nin (znajomość pieczęci, kontrola czakry [yin, yang, żywioły czakry]
3. Gen (inteligencja, kontrola 5 zmysłów.)
4. Tai (wiedza o budowie ciała czlowieka, slabe punkty, techniki walki, jak trenować różne partie mięśni XDD etc.)

A więc kontynuując, żeby do czegoś dojść wszyscy ninja musieli najpierw przystąpić do akademi a w niej przyswoili sobie teorię na temat bycia shinobi, rzucanie kunaiami,(w prawdzie to zajęcia praktyczne ale mniejsza o to) aż po kontrole czakry, zajęcia taijutsu etc. W tym wszystkim mi chodzi o to, żeby wszystko inne sprawnie dzialalo, potrzebna jest pewna teoria. Niestety Narut olał sobie teorię i przeszedl do praktyki. Nic dziwnego nie było w tym, że Narut prawdopodobnie zostawiony samemu sobie na pastwe losu w jakims lesie zginoł by niechybnie, bo by nie wiedzial jak przetrwać. Również nie ma się co dziwić, że Narut wpadal w każdą najgłupszą pułapkę, nie potrafił rozróżnić genjutsu od normalności, nie kontrolował dobrze czakry, nie wiedzial co i jak itd. Mówił, że zostanie hokage nie znając podstaw, zupelnie tak jak by koles chcial zostać matematykiem odpuszczając sobie naukę liczenia xD

Trening z Ji manem na pewno był poswięcony teori, kontroli czakry oraz kontroli czakry kyuubiego(ale tutaj zostaje fuinjutsu od Ji-mana, żeby Narut go kontrolował, a sam trening prawdopodobnie mial sprawdzić jak wielką moc posiądzie Narut nie tracąc kontroli, oraz gdyby nie ten trening to być może nie doszli by do tego, że Narutowi skraca się czas życia podczas używania KM w dużych ilościach [3,4 ogony]- a więc warto było) I tutaj w 3 lata Ji-man postawił piękne fundamenty, żeby wszystko inne mogło lepiej funkcjonować (prawdopodobnie to był najcięższy trening Naruta bo chodzilo w nim o teorię.)

A więc nie dziwne czemu Narut wrocil tylko z jedną techniką (Odaama rasengan). W treningu z Kakashem i Yamato, Narut poznaje dalszą teorię (zależności pomiędzy żywiołami, uczy się kontrolować naturę czakry, pełny potencjał KB etc.) W końcu nastaje czas, kiedy ptaki nauczą się latać i opuszczają rodzinne gniazdo - i tak będzie w przypadku Naruta i wtedy Naruto pokaże, że może prześcignąć wszystkich (nawet emo kinga) i tak zapewne się stanie ;] Narut posiądzie wiedzę teoretyczną i wszystko inne pojdzie jak z platka ;]

Jak coś namieszałem to nie bijcie mocno.

PS wczesniej zrobilem wykres caly (podający kolejno krok po kroku wszystko o teori i jej zastosowaniu w nin, gen, tai, przetrwaniu, i że bez teori jest wszystkiego gorsza jakość etc.), ale po wyslaniu byl jakis zdeformowany wiec tak napisalem ;/

#197 Drake Phoenix

Drake Phoenix

~fan

• User
  • PipPip
  • 256 postów

Napisano 17 styczeń 2008 - 12:40

Eros ładnie opisałeś rozwój Naruto
Okami Tak to wymysł po TS'owy całkiem nowy, praktycznie tegonie było przed TS'em jednak teoretycznie cały czas istniało i tu Naruto traci ;p. Taka prawda. Ale może zauważy, że klony też FRS mogą za niego nosić i wykorzysta to jakoś (wtedy oddam mu honory;) ), poczekamy zobaczymy

#198 Robsonic

Robsonic

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1269 postów

Napisano 17 styczeń 2008 - 20:51

jounin+ tak jak powiedzmy Kakash vs Zabuza

Nie wiem czy Zabuza nawet plotem rozwaliłby Kakuzu :P

No bo bez jaj, Naruto nie jest aż tak ograniczony i gdyby użycie klona było możliwe, wpadłby na to.

IMO do samego stworzenia FRS jest potrzebny do Naruto ale do "doniesienia" już nie - podczas walki oryginalny Naruto stworzył wszystkie 3 FRS-y razem z klonami - pierwszy nieudany - drugi stworzył ale stał tylko z boku dając swoją chakre a klon przejął jego funkcje w niesieniu dywersyjnego ataku - kiedy Kakuzu zignorował prawdziwego Naruto myśląc że to klon-dywersja - tamten ukrył się na tyłach podczas zamieszania i stworzył również we własnej osobie ostatniego FRS-a którym rozwalił Kakuzu.

Teoria :
1. Wiedza ogólna na temat shinobi, taktyka, przetrwanie w trudnych warónkach etc.

To było mu bardzo potrzebne - Naruto ssał w podstawowej wiedzy (bo zwiewał z zajęć w akademii).

2. Nin (znajomość pieczęci, kontrola czakry [yin, yang, żywioły czakry]

IMO tego nie wiedział - widzieliście jak patrzył na Kakasha kiedy ten mu to wyjaśniał - IMO Ji nie chciał go tego uczyć bo był pewien że coś tak zaawansowanego jest nie dla Naruto - nawet z samym KB ten trening mógł być za ciężki - stał się dopiero możliwy dzięki wyzwalaniu troche chakry Lisa mocą Yamato
- swoją drogą Ji mógł wpaść na pomysł z takim mega treningiem i dlatego majstrował przy sealu kiedy pierwszy raz doszło do pojawienia się 4 ogonów XD a uznał że bez tego nie ma co się męczyć :P

Eros ładnie opisałeś rozwój Naruto

Ogólnie to podpisuje się pod tym:
- odliczając wypady perverted hermitta w celach wiadomych
- czas na pisanie nowej książki
- czas kiedy leczył rany po KM4
to można uznać że ogólnie trening dał i pomógł dużo Naruciakowi - zna lepiej teorie, nie daje się złapać w proste pułapki, jakiś taki spostrzegawczy bardziej jest no i nie stosuje taktyki szalonego biegu z wystawioną pięścią :P

#199 Drake Phoenix

Drake Phoenix

~fan

• User
  • PipPip
  • 256 postów

Napisano 17 styczeń 2008 - 21:53

IMO do samego stworzenia FRS jest potrzebny do Naruto ale do "doniesienia" już nie - podczas walki oryginalny Naruto stworzył wszystkie 3 FRS-y razem z klonami - pierwszy nieudany - drugi stworzył ale stał tylko z boku dając swoją chakre a klon przejął jego funkcje w niesieniu dywersyjnego ataku - kiedy Kakuzu zignorował prawdziwego Naruto myśląc że to klon-dywersja - tamten ukrył się na tyłach podczas zamieszania i stworzył również we własnej osobie ostatniego FRS-a którym rozwalił Kakuzu.

Zapewne masz racje ale zapodanie klonowi FRS i wysłanie na wroga będzie lepsze niż samemu tam biec i tracić rękę ;p (no i wtedy nie musiałby się ograniczać do jednego FRS-wysyła 1 klona z FRS, potem drugiego, trzeciego, a potem już nie marnuje chakry ;p )

i nie stosuje taktyki szalonego biegu z wystawioną pięścią :P

Ależ to bardzo dobra taktyka pod warunkiem, że w tej wystawionej pięści będzie trzymał jakiś Ultimate Uber mega Rasengan który nawet jeśli minie się z przeciwnikiem i tak spopieli całe otoczenie :D

#200 eros

eros
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2008 - 01:20

Dyskutujemy tak o tym FRS z klonami itd, ale kishi widocznie dał tą technikę Narutowi, żeby miał jakieś zakazane jutsu (no bo w sumie to jest zakazane bo jakie są obrażenia :P) i Narut to jutsu ma trzymać na ostateczność. Ważniejsze jest to , że skoro Narut opanował najprawdopodobniej najtrudniejsze jutsu wiatru, to opanowani innych to będzie łatwizna ;] A i pomyślcie co to by było jakby Narut każdego przeciwnika wykanczal z FRS - i czy to by bylo nie nudne ;p

#201 Drake Phoenix

Drake Phoenix

~fan

• User
  • PipPip
  • 256 postów

Napisano 18 styczeń 2008 - 21:32

Jak dotąd głównie walczył Rasenganem i KB więc jak Rasengan podmieni na FRS to nie zrobi wielkiej różnicy :D

#202 mocnowidno

mocnowidno

~hikikomori

• User
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2545 postów

Napisano 19 styczeń 2008 - 00:34

Naruto będzie musiał dorosnąć - czyli;
- trening u żab
- trening z kluczem

=

Naruto w reszcie spełni oczekiwania fanów.

#203 eros

eros
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2008 - 02:21

Naruto w reszcie spełni oczekiwania fanów.

No zależy w jaki sposób, bo jak wróci z 1 jutsu to lipka (hakke no fujin-shiki), ale dobre i to i moglby mieć taką togę pustelniczą jak miał ero sennin, bo u żab prawdopodobnie dresów nie dostanie xD A i ciekawi mnie czemu Narutowi kishi zabronił zostać chunninem ;p

#204 Minato

Minato
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2008 - 02:54

Dobra...tyle co zrozumialem z pierwszego postu to to ze Kishimoto pozornie dalej robi z Naruto tak samo slabego i narwanego dzieciaka jak w serii pierwszej ale tylko po to by manga nie stala sie nudna i po to by w odpowiednim czasie zaskoczyc wszystkich i ukazac naruto jako potężnego shinnobi ktory juz nie jest dzieckiem....mocnowidno dobrze zrozumialem czy cos znowu pomieszalem???

Jeśli chodzi o moje zdanie to Naruciak gdy dowie sie o smierci Ero (poza tym ze sie okrutnie wkurzy) wkoncu wydorosleje, i zacznie sie konkretny trening....

[ Dodano: 19-01-08, 00:56 ]
heh nic nowego w sumie nie napisalem ;P

#205 kunoichi342

kunoichi342
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2008 - 12:18

Jeśli chodzi o moje zdanie to Naruciak gdy dowie sie o smierci Ero (poza tym ze sie okrutnie wkurzy) wkoncu wydorosleje, i zacznie sie konkretny trening

właśnie zapomniałam że przecież on jeszcze nie wie..jej to będzie akcja jeszcze sprawa z żabą..no może wtedy Naruto olśni i stanie sie taki wiecie jak Shikamaru albo bedize chciał się zemścić jak Shikamaru ale zemsta nie pasuje do Naruto;p

#206 Robsonic

Robsonic

~tard

• User
  • PipPipPipPipPip
  • 1269 postów

Napisano 19 styczeń 2008 - 13:34

Ważniejsze jest to , że skoro Narut opanował najprawdopodobniej najtrudniejsze jutsu wiatru, to opanowani innych to będzie łatwizna ;]

Teoretycznie ten trening z wodospadem dowodzi, że mógłby już zrobić jakiś wind saw albo wood cutter :P

Naruto będzie musiał dorosnąć - czyli;
- trening u żab
- trening z kluczem

=

Tak - też w to wierze - tylko, że narazie to Uchiha dostali kolejną umiejętność do i tak przepakowanego sharingana.

No zależy w jaki sposób, bo jak wróci z 1 jutsu to lipka (hakke no fujin-shiki), ale dobre i to i moglby mieć taką togę pustelniczą jak miał ero sennin, bo u żab prawdopodobnie dresów nie dostanie xD

Fajnie by było gdyby dostał taki płaszcz jak ma w drugim endingu shippuudena (ten szkolny).

A i ciekawi mnie czemu Narutowi kishi zabronił zostać chunninem ;p

IMO zostanie z gennina sanninem (no bo sannin to tytuł - a chuunin i jounin to bardziej stopnie), albo Hokage :PPP Poza tym musiałby Kishi wprowadzić do fabuły udział w kolejnym egzaminie na chuunina :P

#207 Minato

Minato
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2008 - 13:36

albo bedize chciał się zemścić jak Shikamaru ale zemsta nie pasuje do Naruto;p

moze i nie pasuje ale jak spotka Paina to mysle ze bedzie chcial sie zemscic.

#208 kunoichi342

kunoichi342
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2008 - 13:40

moze i nie pasuje ale jak spotka Paina to mysle ze bedzie chcial sie zemscic.

tez tak myśle bo za przyjaciół to Naruto zawsze będzie walczył a za Ero Senina to już wogóle:) ...:( czemu Ero Senin zginął :( ja tego nie chciałam:(:(:( smutno mi

#209 eros

eros
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2008 - 13:52

Teoretycznie ten trening z wodospadem dowodzi, że mógłby już zrobić jakiś wind saw albo wood cutter :P

Ale to nie wymaga rasengana, więc Narut tego nie zrobi bo obecnie jest zbyt głupi, żeby wpaść na pomysł, że można coś bez rasengana zrobić ;p

Tak - też w to wierze - tylko, że narazie to Uchiha dostali kolejną umiejętność do i tak przepakowanego sharingana.

racja -.-

Fajnie by było gdyby dostał taki płaszcz jak ma w drugim endingu shippuudena (ten szkolny).

Z resztą nie wiadomo czy Narut w ogole wyruszy na jakiś trening, ale jak już to jakiś 6 miesięczny i wróci tak samo wyglądający ;p

IMO zostanie z gennina sanninem (no bo sannin to tytuł - a chuunin i jounin to bardziej stopnie), albo Hokage :PPP Poza tym musiałby Kishi wprowadzić do fabuły udział w kolejnym egzaminie na chuunina :P

Może być, że akcja będzie się toczyć wokół emo Saska, a gdy zobaczymy Naruta będzie już chuninem i wyruszy na trening z żabskami ;p

#210 Minato

Minato
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2008 - 13:54

:( czemu Ero Senin zginął :( ja tego nie chciałam

chyba nikt tego nie chcial, ale moim zdaniem ktos wkoncu musial zginąc i padło na Jiraye, dzieki temu manga stanie ciekawsza ;] takie jest moje zdanie...